Ενότητα για τους κατασκευαστές γενικά
Άβαταρ μέλους
By sknipper
#511404
socratesn έγραψε:Ευχαριστώ ! Η μεσαια καηκε, σύμφωνα με το manual ειναι h7 55w..
Λογικα το 55w εξασφαλιζει οτι θα παρω μεσαιας σκαλας και οχι μεγαλης?

Τέλος ξερουμε που μπορω να βρω ποσα kelvin ειναι οι στοκ λαμπες ?
Μεσαία μεγάλα η λάμπα είναι η ίδια, το φανάρι και ο ανακλαστήρας είναι διαφορετικός.
Άβαταρ μέλους
By Zeus
#514007
Άβαταρ μέλους
By drdino
#515649 Τώρα κατάλαβα γιατί ο mirage κάνει τον σταυρό του πριν βάλει μπρος την BMW...
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#515662 :lol:

Χθες πήγα να βάλω νερό καθαριστήρων στην Ε39 αλλά το νεράκι έτρεχε από κάτω. Τρύπιο παγούρι; Φαντάζομαι λογικό για αυτοκίνητο 18ετίας, αν και τα περισσότερα χρόνια τα έχει περάσει μέσα στο γκαράζ.
Άβαταρ μέλους
By bill33
#515668 http://www.bimmerfest.com/forums/showth ... p?t=400924
Πρέπει να δεις απο που χάνει. Καθόλου λογικο δεν θα το έλεγα πάντως.Εκτός αν έμεινε πολύ καιρό χωρίς υγρό και έχασε την στεγανωτητα του το λαστιχάκι που έχει το μοτεράκι ή ο αισθητήρας.
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#515699 Υπάρχει περίπτωση, όταν γεμίσει, να φεύγει το περισσευούμενο νερό από άλλο σημείο από αυτό που τροφοδοτείς με νερό;
Γενικά μου φάνηκε ότι γέμισε (κρίνοντας από την υπερχείλιση) πολύ γρήγορα (με λιγότερο από λίτρο δηλαδή, όταν το lexus παίρνει ίσως και περισσότερο από 2 λίτρα). Το άλλο περίεργο είναι πως ενώ δεν έβγαινε νερό από τους καθαριστήρες, η σχετική ένδειξη δεν είχε ανάψει.
Όλα αυτά στα 5 λεπτά που ασχολήθηκα με το αυτοκίνητο, μέχρι να επιστρέψει στη φωλιά του. Μάλλον αύριο θα πάει μια βόλτα από Σπανό, μιας και στο τέλος της εβδομάδας πάει διακοπές.
Άβαταρ μέλους
By kostis20
#515727
Scotch έγραψε:

Χθες πήγα να βάλω νερό καθαριστήρων στην Ε39 αλλά το νεράκι έτρεχε από κάτω. Τρύπιο παγούρι; Φαντάζομαι λογικό για αυτοκίνητο 18ετίας, αν και τα περισσότερα χρόνια τα έχει περάσει μέσα στο γκαράζ.
Στη δικιά μας e39 είχε τρυπήσει πολύ νωρίτερα...

< A3003 >
Άβαταρ μέλους
By EDDIE_147
#515736 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By rocsta
#515740 Σαν όψη δεν ειναι κακο. Ισα ισα.

Sent >
Άβαταρ μέλους
By sknipper
#515752 Ε39
Μου είχε φύγει ένα σωληνάκι στο καπώ και έφευγε το νερό όταν πάταγα και άλλη φορά και από κάτω από το ντεπόζτιο, έπρεπε να βγει ο θόλος.
Μου έχει σπάσει το δεύτερο ντεποζιτάκι, το μικρό που είναι για το super πλύσιμο (μου είπαν ότι είναι συνηθισμένο). Αυτό δεν το έχω φτιάξει.
Μην ξεχνάς ότι το κυρίως ντεπόζιτο έχει και ένδειξη στάθμης στο χείλος του χώρου κινητήρα.
Άβαταρ μέλους
By dimik
#515753
rocsta έγραψε:Σαν όψη δεν ειναι κακο. Ισα ισα.

Sent >



Το δεν είναι κακό, έχει σήμα ΒΜW στο πλάι λαίμαι :rtfm: χάλια μαύρα είναι :inlove:
Άβαταρ μέλους
By EDDIE_147
#515763 Από το πλάι στις φωτογραφίες δείχνει λίγο αδιάφορο.
Από κοντά είναι σαν σειρά 1 που έπεσε στο φάρμακο+πρόγραμμα κοβαθε.
:hmmm:

Δεν έχω πετύχει ακόμα στο δρόμο...
Άβαταρ μέλους
By xenos
#516418 Εικόνα