Ενότητα για τους κατασκευαστές γενικά
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#721160 Εμένα μου φαίνεται λίγο ιεροσυλία να πω. Εμφανισιακά, σαφώς προσπαθεί να της μοιάσει, αλλά δεν πλησιάζει καν. Την αγριάδα και το απόκοσμο της Countach και Diablo, καμία σύγχρονη Lamborghini δεν μου την βγάζει.
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#729392 Η ιστορία του πρώτου Lamborghini Countach που κατασκευάστηκε είναι σχεδόν δραματική καθώς το!αυτοκίνητο δεν κατάφερε να επιβιώσει. Μόλις τρία χρόνια έζησε και καταστράφηκε σε ένα ατύχημα στη Μεγάλη Βρετανία. Μάλιστα το μοντέλο που κοσμεί το μουσείο της εταιρίας στην Μπολόνια είναι το δεύτερο που κατασκευάστηκε το 1974 και όχι το πρώτο!

https://www.zougla.gr/automoto/news/ago ... iko-komati
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#729407 χανονται στις μεταφρασεις. :rtfm:
Άβαταρ μέλους
By georgetz
#749394 Εικόνα

Εικόνα

:inlove:

The monocoque chassis and body panels are made from carbon fibre, giving a dry weight of 1,595kg, while carbon-ceramic brakes hide behind ‘telephone dial’ wheels - a reference to the dramatic wheels of the later Countach LP5000 - shod in track-focused Pirelli P Zero Corsa tyres.


https://www.autoexpress.co.uk/lamborghini/countach
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#749396 Σε κάποιους δεν άρεσε, φάνηκε ιεροσυλία. Εγώ πάλι τη βρίσκω κουκλάρα.
Άβαταρ μέλους
By panos2171
#749482 Ντάξει ωραία είναι αλλά σε τέτοιες κατασκευές θες να είναι από το μηδέν κάτι καινούργιο. Εδώ βλέπουμε μια aventador διαφορετική εμφάνιση.
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#749513
panos2171 έγραψε:Εδώ βλέπουμε μια aventador διαφορετική εμφάνιση.


Sian για την ακρίβεια. :iconcool:
Άβαταρ μέλους
By georgetz
#749543 η LPI 800 βασίζεται στην Sian , υπάρχουν κάποιες μικροδιαφορές π.χ 50 κιλά κάτω εμφανίζεται η Countach

Imho, δεν έχουν σημασία τα 2.8 για 0-100 ή τα 355 km/h , σημασία βέβαια έχει το καταπληκτικό σχέδιο , μια σύγχρονη Lamborghini · hommage στις παλιές
Άβαταρ μέλους
By panos2171
#749908 Η οποία sian βασίζεται στην Aventador. Μικρή σημασία έχει βέβαια.

.
Άβαταρ μέλους
By g8777
#760557
Άβαταρ μέλους
By Χρήστος Λάππας
#839814