Ενότητα για τους κατασκευαστές γενικά
Άβαταρ μέλους
By dstou
#183136 Έχουμε γεννητούρια από την Hyundai. Το GENESIS από μοντέλο γίνεται ξεχωριστή πλέον μπράντα, και θα ειδικεύεται σε αυτοκίνητα με πρεστίζ. :thumbsup:
Πιασάρικο το όνομα, του το πιστώνω αυτό, τα υπόλοιπα θα τα δούμε στην πορεία.

Εικόνα

Να σας ζήσει, να την καμωρώσετε όπως επιθυμείτε.
Άβαταρ μέλους
By dstou
#183181 Ναι, αν λάβουμε υπόψη ότι πρώτη φορά σχεδίασε από μόνη της κινητήρα το 1995 με το Άξξεντ ΜΚ1. :s_howdy
Άβαταρ μέλους
By georgetz
#183202 Γνώρισε ραγδαία ανάπτυξη , ναι. :superman:

Απο το Accent που λες , στα πρώτα τούρμπο S-Coupe, στο Coupe με τα βράγχια στο πλάι
και τον ανεκδιήγητο S145 που έπαιξε εδώ με αντίποδα τον "τζιπάτο" 2.7 V6,
τα επιτυχημένα μικρά της και την ολοένα και πιο ενισχυμένη Kia να βγάζει κάπως πιο νεανικό προφίλ
με όμορφη, δυναμική σχεδίαση εκφραζόμενη στα ProCeed, το προηγούμενο Sportage , τα τωρινά GT
όλα τους με πολύ συμπαθητικά μοτέρ εως τα fuel cell, ανταγωνιστής Prius και πλέον αυτόνομο πολυτελές brand.

Είπαμε σε μια 20 ετία δρόμο ? Καλά είναι :s_howdy
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#183256 Νομίζω πως άργησε κιόλας να την φτιάξει και τώρα αν και το όνομα είναι πολύ ωραίο, το σήμα που αντιγράφει στεγνά Bentley, νομίζω ήταν κακή ιδέα.
Άβαταρ μέλους
By dstou
#183306 Το σήμα είναι από το τωρινό μοντέλο, και δεν θα είναι το τελικό. Γράφει ότι θα επανασχεδιαστεί και θα παρουσιαστεί επισήμως σε λίγο καιρό.
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#183314 Α, εντάξει τότε. Έχω αρχίσει και τους συμπαθώ τους Κορεάτες. Εντάξει ακόμη έχουν δρόμο, αλλά έχουν κάνει τεράστιο άλμα και πλέον δεν φτάνουν αυτοκίνητα ανέκδοτα σαν το Accent.
Με όλο το σεβασμό, το θεωρώ από τα αθλιότερα αυτοκινητιστικά δημιουργήματα, ικανό μόνον να σε μεταφέρει στο σουπερμάρκετ με τον φόβο μην σε τρακάρουν και έχεις άλλα...
Από εκεί και μετά, επειδή έχω Μπορεί σε ένα καινούριο Sonata/iSomething πριν 3 χρόνια στην Ιορδανία, ήταν ήδη φανερή η πρόοδος και η άνοδος.
Η σειρά Genesis λογικά θα είναι πολύ καλύτερη, αν ακολουθήσουν το παράδειγμα της Lexus και της Infinity θα πετύχουν σίγουρα. Στην Αμερική τα πάνε περίφημα.
Άβαταρ μέλους
By kobulis
#183335
Anonymous Founder έγραψε:Α, εντάξει τότε. Έχω αρχίσει και τους συμπαθώ τους Κορεάτες. Εντάξει ακόμη έχουν δρόμο, αλλά έχουν κάνει τεράστιο άλμα και πλέον δεν φτάνουν αυτοκίνητα ανέκδοτα σαν το Accent.
Με όλο το σεβασμό, το θεωρώ από τα αθλιότερα αυτοκινητιστικά δημιουργήματα, ικανό μόνον να σε μεταφέρει στο σουπερμάρκετ με τον φόβο μην σε τρακάρουν και έχεις άλλα....


Δεν έχεις οδηγήσει το Excel, μπροστά του το accent είναι μεγαλείο σχεδιασμού αναρτήσεων!

.
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#183340 Καλά, δεν λέω πως δεν ήταν ένα μεγάλο βήμα για την Hyundai, αλλά ήταν πολλά βήματα πίσω από τον ανταγωνισμό.
Άβαταρ μέλους
By dstou
#191900
H Genesis δέχτηκε πάνω 4.300 παραγγελίες του G90 σε λιγότερο από 24 ώρες



Καλό το ποδαρικό. Και σε ανώτερα.


http://www.autoblog.gr/2015/11/29/h-genesis-dexthke-panw-4-300-paraggelies-tou-g90-se-ligotero-apo-24-wres/
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#621304 Ξεθάβω, με αφορμή το επίσημο λανσάρισμα της Genesis στην Ευρώπη.
https://www.in2life.gr/indulgence/car/a ... neyhs.html
Η μάσκα είναι στο δρόμο που χάραξε η Lexus και η ΒΜW. :ninja:
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By cosneo
#621307 Φαίνεται να κρατάνε μικρό καλάθι και μάλλον... καλά κάνουν.

ΥΓ. Αρκετά καλό άρθρο το συγκεκριμένο με πληροφορίες για αυτού του είδους τις μάρκες.
Άβαταρ μέλους
By otso
#639339 to εσωτερικο θυμιζει πολυτελη κασα
φτου μακρια απο μας