Ενότητα για τους κατασκευαστές γενικά
Άβαταρ μέλους
By markvag
#506229
funkyreverend έγραψε:
REALZEUS έγραψε:Κατευθείαν στα συντεχνιακά σας το πήγες, πάτερ. :s_sarcastic


Έχουμε πτωτικά revenue και ακολουθούμε πλέον μια συγκαλυμμένα επιθετική στρατηγική marketing. :lol: Κυνηγάμε όλα τα events (πολέμους, τρομοκρατικά, μέχρι και την all-time classic πτώση αεροσκαφών) αλλά δεν τραβάει και έχει πέσει στο τραπέζι η αλλαγή CEO. :lol:


Αλλού δίνουν μια αιωνιότητα ατελείωτα όργια με γυναίκες και φαγιά, κανονίστε μη μείνετε κι άλλο πίσω! :rtfm:
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#507835 Πήγε η μάνα μου σήμερα το Peugeot για το δεύτερο service του, έχει 4 χρόνια "δωρεάν" service. Εκτός από τακάκια που τα χα πάρει γραμμή ότι τελειώνουν με μόλις 20Κ χλμ, της είπαν ότι είδαν φθορά στον ιμάντα a/c και πρέπει να αλλαχθεί.

Δε βλέπω πουθενά να αναφέρεται ως αναλώσιμος αυτός ο ιμάντας ούτε ότι έχει ημερομηνία λήξεως, οπότε της είπα να μην τον αλλάξει και να απαιτήσει αντικατάσταση μέσω εγγύησης. Σωστό δεν είναι αυτό? Δεν είναι το κόστος το θέμα, 50€ κάνει, μην την πιάσουν |λογοκρισία| είναι το θέμα που πήγε μόνη της στο συνεργείο.
Άβαταρ μέλους
By drdino
#507837 Κάτσε ρε, πόσο χρόνων είναι το αμάξι; 1-2 χρόνια δεν το έχετε;
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#507840 Άσχετο-σχετικό. Στο smart είδαν διαρροή στο a/c λίγο μετά τη λήξη της εγγύησης. Τους λέω να το αφήσουν να το παρακολουθήσουμε. Δέκα (10) χρόνια+ μετά, το a/c εξακολουθεί να λειτουργεί υποδειγματικά :roll:
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#507841 Σε ένα μήνα κλείνει 2 χρόνια.
Άβαταρ μέλους
By drdino
#507842 Δες τον ιμάντα κι εσύ, έχει τπτ σκασίματα; Αναλώσιμος είναι φυσικά, αλλά όχι στα 2 χρόνια :lol:
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#507846 Καλά κρασά, εγώ θα το ξαναδώ το αμάξι σε κάνα μήνα και αν. Το θέμα είναι πως να το χειριστώ για να αλλαχθεί στην εγγύηση.


Αυτα που δινει ως συμπληρωματικες εργασιες προφανως ειναι ελεγχος και οχι αντικατασταση, ετσι?

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#507907 Ας το πάει και σε μια δεύτερη αντιπροσωπεία και να τους πει να δουν τον ιμάντα.
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#507916 Αλλάχθηκε τελικά ο ιμάντας. Υποτίθεται είναι εμπιστοσύνης ο Γκάλλο και όντως μας έχει εξυπηρετήσει άριστα όποτε χρειάστηκε. Εγώ πάντως επιμένω ότι έπρεπε να καλυφθεί εντός εγγύησης. Δε δικαιολογώ φθορά στη 2ετια σε τέτοιο ανταλλακτικό.

Εν τω μεταξύ ζήτησε 100€ για τα τακάκια μπροστα τα οποία βέβαια τα βρίσκω 40€ (Pagid, έχει και φθηνότερα αν θέλει κάποιος) και φυσικά θα τα αλλάξω εκτός. Αυτό βέβαια εάν δεν παίξει ένα σενάριο που έχω στο μυαλό μου με φρένα από GTI (302mm) ώστε να είναι έτοιμο για πρόγραμμα. Θα αποφανθώ τον Ιούλιο που θα το χω για κάνα μήνα το αμάξι.
Άβαταρ μέλους
By EDDIE_147
#508017 Δεν θα γίνουν και κλέφτες οι του after sales.
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#508621 τακάκια off με 20.000 χλμ ; :help:
Άβαταρ μέλους
By diplomat
#508626 Nταξ δε μου ακούγεται εντελώς παράλογο αλλαγή τακακίων στα δύο χρόνια, ειδικά εάν το τουτού το καβαλάνε διαφορετικοί οδηγοί. :hmmm:
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#513496 Εχει και puddles τρομαρα του! :svivhaha:Εικόνα

< >