Ενότητα για τους κατασκευαστές γενικά
Άβαταρ μέλους
By drdino
#618256
Deleted User 1 έγραψε:Αν δεν κάνω μεγάλο λάθος αυτά στο e-208 είναι τα full led που πράγματι είναι με προτζέκτορα και τα έχουν στάνταρ μόνο τα gt-line. Αν δεις τον κατάλογο του 208 θα δεις ότι σε όλες τις εκδόσεις πλην gt-line μπορείς να βάλεις τα eco led και όχι τα full led. Οπότε απ' ότι αντιλαμβάνομαι τα διαφοροποιεί.

Eco led option:

Εμπρός προβολείς Eco LED με αυτόματη ενεργοποίηση (Autolight)  WV70 7,43 195,62 250,0

Full led (διαθέσιμα μόνο στη gt-line ως στανταρ):

Προβολείς 'PEUGEOT Full LED Technology' με αυτόματη ρύθμιση του ύψους της δέσμης και φωτεινή
υπογραφή PEUGEOT &
High Beam Assist (αυτόματη εναλλαγή μεσαίας-μεγάλης σκάλας προβολέων)
 WV63 0,00 0,00 0,0


Σε ότι αφορά το Leon τα τετραγωνάκια που φαίνονται είναι καθρεφτάκια και αν κοιτάξεις μέσα τους και προς τα κάτω, φαίνονται κανονικά τα smd. Αντίστοιχα είναι των Honda απ' ότι έχω δει και του νέου Q3.
Έχεις δίκιο για το 208.

Αλογόνου:
Εικόνα

Eco LED:
Εικόνα

Εικόνα

Τα full LED έχουν μάλλον μεγαλύτερη ισχύ και θέλουν και την αυτορύθμιση ύψους. Τα eco πάντως δεν υπάρχουν ως έξτρα σε όλες τις αγορές
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#618278 Πολύ πιθανό τα eco led να είναι ξεπέτα για τις φτωχές αγορές που τα gt-line θα είναι ισχνή μειοψηφία. Το ίδιο απ' ότι βλέπω ισχύει και για το Corsa.

To περίεργο βέβαια είναι πως τα eco led δεν είναι αυτορρυθμιζόμενα. Όσες αντίστοιχες υλοποιήσεις έχω πετύχει είναι όλα αυτόματα.
Άβαταρ μέλους
By drdino
#618281 Δεν είναι τόσο περίεργο, η 3αρα πχ είχε 2 επίπεδα LED, τα νορμαλ (χωρίς αυτορύθμιση) και τα Adaptive (με αυτορύθμιση και πλυστικά).
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#618282 Τι εννοούμε ως αυτορύθμιση? Το πάνω κάτω βάσει φόρτωσης ή το δεξιά αριστερά των adaptive? Γιατί το πρώτο έχουν και τα "απλά" led των BMW οπότε είναι (εν μέρει) αυτορυθμιζόμενα.
Άβαταρ μέλους
By GTS
#618283
Deleted User 1 έγραψε:Τι εννοούμε ως αυτορύθμιση? Το πάνω κάτω βάσει φόρτωσης ή το δεξιά αριστερά των adaptive? Γιατί το πρώτο έχουν και τα "απλά" led των BMW οπότε είναι (εν μέρει) αυτορυθμιζόμενα.


Πάνω κάτω κάνει το δικό μου και έχει και πλυστικα και δεν ειναι adaptive. Έπισης νομίζω δεν έχει ρυθμιστή ύψους δέσμης ούτε κάποια ρύθμιση για Αγγλια.


< >
Άβαταρ μέλους
By Focusman91
#618323 Ελληνικό αυτοκίνητο της χρονιάς 2020, το 208.

< Note 8 >
Άβαταρ μέλους
By Pantelis
#618510 Καλησπέρα παιδιά ...δείτε την φωτό από το 308 μου..ισχύει αυτό που έγραψα; αυτά είναι τα όρια πάνω στην ράβδο ελέγχου;
Εικόνα

.
Άβαταρ μέλους
By Mesta
#618606
Deleted User 1 έγραψε:Αν επρεπε να του βρω σοβαρο φαουλ αυτο θα ηταν για αλλη μια φορα το ui του infotainment. Ολα τα χουν φτιαξει αυτο δε μπορουν να το φτιαξουν με τπτ στην Πεζω. Τωρα μαλιστα για καποιο αδιανοητο λογο δεν υπαρχει και homescreen. Τουλαχιστον εγω 3 μερες που το χω δεν εχω καταφερει να τη βρω. Παιζουν μονο τα shortcuts στα piano buttons. Γενικα ειναι κριμα να μην εχει ενα σοβαρο και πληρες sw γιατι εχει οθοναρα και με φοβερη αναλυση.

< >


Δοκίμασε να ακουμπήσεις 3 δάκτυλα ταυτόχρονα στην οθόνη.
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#618607 όταν βάλουν οθόνες touch screen στα πιλοτήρια το συζητάμε. μέχρι τότε :thumbsdown:
Άβαταρ μέλους
By mirage
#618608 Εχουν μπει στο 350 και στο μελλοντικό 777Χ
Άβαταρ μέλους
By tsilis
#618612
Pantelis έγραψε:Καλησπέρα παιδιά ...δείτε την φωτό από το 308 μου..ισχύει αυτό που έγραψα; αυτά είναι τα όρια πάνω στην ράβδο ελέγχου;
Εικόνα

.


Το max εκεί που δείχνεις ,
Το min στο μεσαίο παξιμάδι - σημάδι κλπ.

Στο λέω έμμεσα , γιατί έχει την ίδια ανόητη ράβδο με το Mini R56 μου και υποθέτω έχουν τα ίδια σημάδια.
Άβαταρ μέλους
By kostis20
#618705 https://www.drive.gr/test-drives/dokimi ... 30-gt-line
Ωραίο το πεζακι .Μου θυμίζει 205!Πολλά LED μπροστά πάντως ,αρκετά φλύαρο
Αλλά θα δυσκολευόμουν να δώσω τα λεφτά που ζητάνε..
Ακόμα και η νέα σειρά 1 φαίνεται πιο συμφέρουσα αναλογικά....
Άβαταρ μέλους
By elteo
#618706 Πολύ ωραίο αμαξάκι. Σε λευκό είναι πανέμορφο. Το μόνο που δεν αντέχω είναι η θέση του τιμονιού και του πίνακα οργάνων.
Άβαταρ μέλους
By g8777
#618715 Απορια.

Αυτα περι

η Peugeot ανεβαίνει σκαλί για να απευθύνεται πλέον σε ένα πιο premium κοινό.


το premium κοινο τα ξερει;
Άβαταρ μέλους
By kouladi
#618729 Αν κρίνω από όλους αυτούς που σκάνε το τριαντάρι για να πάρουν το 3008, ναι το ξέρουν.

Η Peugeot γράφει πωλήσεις που αποδεικνύουν ότι ο κόσμος την αποδέχτηκε ως εναλλακτική. Αυτό που απέτυχε να κάνει η Alfa Romeo δηλαδή.