Ενότητα για τους κατασκευαστές γενικά
Άβαταρ μέλους
By TakisB
#14354
drdino έγραψε:Τα μπαράκια αντιστρεπτικής είναι οκ;


Θα τα δούμε όλα.

Thks! :s_smile
Άβαταρ μέλους
By TakisB
#14693
TakisB έγραψε:
drdino έγραψε:Τα μπαράκια αντιστρεπτικής είναι οκ;


Θα τα δούμε όλα.

Thks! :s_smile


Ο γιατρός :s_thumbsup πέτυχε στην διάγνωση εξ αποστάσεως: "ζανφοράκι" ή μπαράκι αντιστρεπτικής: the left one!

48,6 €: ανταλλακτικό - 15% + εργασία - 30%.
Άβαταρ μέλους
By drdino
#15610 :yahoo: Τέλος καλό, όλα καλά.

Random pic of the day
Image
Άβαταρ μέλους
By mdvq
#15622 Καλημερα και σε αυτη την γωνια.
Μπορει να μην γραφω αλλα παντα σας διαβαζω και θυμαμαι ολα τα φιλαρακια.
Το 407 καλα κρατει και μεχρι σημερα ειναι σχεδον απροβληματιστο.
Να φανταστειτε οτι εκανα με τα μαμα μπουζι καμμια 55.000 χλμ....τοσο το προσεχω :yahoo:
Άβαταρ μέλους
By TakisB
#15630 Γειάσου Μιχάλη! :yahoo:
Άβαταρ μέλους
By mdvq
#15648
TakisB έγραψε:Γειάσου Μιχάλη! :yahoo:

Γεια σου ρε Τακαρε με την γριουλα σου :yahoo:
Και το δικο μου εχει αρχισει να το παιρνουν τα χρονια αλλα εκει εγω ...βραχος
.
Παντως παρολο το βαρος του και το ψοφιο του μοτερ,οταν το πηγαινω μεχρι 120 και χρησημοποιω το cruise control(τελικα πολυ μεγαλη ιστορια η χρηση του) καιει και αυτο βαρια-βαρια 8 λιτρακια στα 100.
Άβαταρ μέλους
By Obelix
#16055 Εντάξει, όλο το παλιό καλό πεζό φόρουμ!
Άβαταρ μέλους
By TakisB
#16112
Obelix έγραψε:Εντάξει, όλο το παλιό καλό πεζό φόρουμ!


:yahoo:
Άβαταρ μέλους
By TakisB
#16119 Καλημέρα!

Το καλοκαίρι, πρώτη μέρα των διακοπών, φτάνω στο εξοχικό και δεν άνοιγε ο χώρος αποσκευών. Κλασσική μέθοδος που υποδεικνεύει το manual, μπαίνεις από το πίσω κάθισμα, χώνεις κατσαβίδι στην τρύπα πάνω αριστερά της κλειδαριάς και ανοίγει. Αφού πάντα άνοιγε για να φορτώσω και σχεδόν πάντα δεν άνοιγε όταν είχε πολλά για ξεφόρτωμα, είπα να το κοιτάξω. Φύσυξα, καθάρισα βρώμα, ψέκασα αντισκωριακό-λιπαντικό, ξανασκούπισα, έδειξε προσωρινά να στρώνει.
Χθες, πάλι τα ίδια. Πήγα συνεργείο, λύθηκε η κλειδαριά και ο διακόπτης που βρίσκεται πίσω από τη "χούφτα", καθαρίστηκαν, λιπάνθηκαν και ξανατοποθετήθηκαν. Έκλεισε και δεν άνοιγε και πάλι.
Αλλάχθηκε η κλειδαριά που βρίσκεται πάνω στην πόρτα με 29 € και όλα καλά. Η παλιά είχε κάνει "δόντι" στον μετακινούμενο γάντζο ασφάλισης και γι' αυτό κόλλαγε.

Image

Merged post [mod]
Άβαταρ μέλους
By drdino
#16431 Eνδιαφέρον. Έχω σίγουρα ακούσει ξανά την επαφή του διακόπτη να χαλάει κι αυτό θα ήταν η πρώτη μου επιλογή. Θα τσεκάρω κι εγώ το γλωσσάκι στην κλειδαριά, έτσι από απορία.

Χθες έβγαλα το 307 για μια μεγάλη βόλτα, μιας κι είχε να κινηθεί πάνω από μήνα. Ενδιαφέρουσα η σύγκριση μεταξύ των δύο. :s_biggrin
Άβαταρ μέλους
By TakisB
#16470
drdino έγραψε:Eνδιαφέρον. Έχω σίγουρα ακούσει ξανά την επαφή του διακόπτη να χαλάει κι αυτό θα ήταν η πρώτη μου επιλογή. Θα τσεκάρω κι εγώ το γλωσσάκι στην κλειδαριά, έτσι από απορία.

Προτείνω προληπτικά γράσσο (απλό, σιλικόνης ή οτιδήποτε κρίνεις καλύτερο και πιο "στεγνό" για τυχόν λεκέδες).


drdino έγραψε:Χθες έβγαλα το 307 για μια μεγάλη βόλτα, μιας κι είχε να κινηθεί πάνω από μήνα. Ενδιαφέρουσα η σύγκριση μεταξύ των δύο. :s_biggrin

"Ενδιαφέρουσ η σύγκριση" means "ξενέρωσα"; :s_biggrin
Άβαταρ μέλους
By drdino
#16471
TakisB έγραψε:
drdino έγραψε:Eνδιαφέρον. Έχω σίγουρα ακούσει ξανά την επαφή του διακόπτη να χαλάει κι αυτό θα ήταν η πρώτη μου επιλογή. Θα τσεκάρω κι εγώ το γλωσσάκι στην κλειδαριά, έτσι από απορία.

Προτείνω προληπτικά γράσσο (απλό, σιλικόνης ή οτιδήποτε κρίνεις καλύτερο και πιο "στεγνό" για τυχόν λεκέδες).


Χμμμ, έχω λίγο γράσσο λιθίου, ίσως βάλω λίγο δοκιμαστικά, ανάλογα βέβαια και της κατάστασης.


TakisB έγραψε:
drdino έγραψε:Χθες έβγαλα το 307 για μια μεγάλη βόλτα, μιας κι είχε να κινηθεί πάνω από μήνα. Ενδιαφέρουσα η σύγκριση μεταξύ των δύο. :s_biggrin

"Ενδιαφέρουσ η σύγκριση" means "ξενέρωσα"; :s_biggrin


Όχι αναγκαστικά, αν και στην αρχή ανησυχούσα μήπως έχει χαλάσει και δεν τραβάει. :s_biggrin :s_biggrin
Το 308 σαφώς πιο ήσυχο όσον αφορά το μοτέρ και τον αέρα. Σε κύλιση δεν ξέρω καθώς τα λάστιχα του 307 είναι παλιότερα.
Το 307 έχει πιο βαρύ τιμόνι σε γενικές γραμμές, αλλά του 308 είναι πολύ πιο άμεσο. Σίγουρα τα λάστιχα κάνουν την διαφορά (225/40/18 vs 205/55/16).
Άβαταρ μέλους
By drdino
#35251 Δουλειά δεν είχε ο διάβολος κλπ κλπ :lol:

Εικόνα

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By drdino
#35256 Έγχρωμη mfd αντί της μονόχρομης.