Ενότητα για τους κατασκευαστές γενικά
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#629620
Άβαταρ μέλους
By Obelix
#630759 Όπως έγραψα στο τοπικό των φωτογραφιών από την Παρασκευή είμαι ιδιοκτήτης ενός 308 sw του 2016.
Στο infotainment δεν εμφανίζει ελληνικούς χαρακτήρες ούτε στις επαφές του τηλεφώνου ούτε στην μουσική .
Υπάρχει λύση με κάνα update;

< Note 6 >
Άβαταρ μέλους
By drdino
#630760 Έχει διάφορα update για ελληνικούς χαρακτήρες και αναζήτηση στο navi. Ποιάν έκδοση έχεις; Με 3 ή με 4 κουμπιά αριστερά της οθόνης;
Άβαταρ μέλους
By Obelix
#630766 Φυσικά κουμπιά δεν έχει, έχει 3 αφής δεξιά και 3 αριστερά, νομίζω λέγεται smeg+Εικόνα

< Note 6 >
Άβαταρ μέλους
By drdino
#630769 Nαι τα αφής εννοώ. Πρέπει να δεις ακριβώς ποιάν έκδοση έχεις: https://peugeot.navigation.com/cms/page ... otEMEA/GBP
Peugeot App μπορείς να συνδέσεις; Κι εκεί νομίζω βγάζει updates.
Άβαταρ μέλους
By Obelix
#630777 Το δικό μου δεν έχει Navigation, θα το ψάξω λίγο.

< Note 6 >
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#630877 Πολύ καλή φάση, και κυρίως εξασφαλίζει πως δεν θα πληρώνει και τα καύσιμα. :yahoo:

Το αυτοκίνητο αποκτήθηκε ως το νέο του βουλευτικό όχημα, με τη μέθοδο του leasing. Θυμίζουμε ότι στον πρώτο όροφο του γκαράζ του Κοινοβουλίου πρόσφατα τοποθετήθηκαν 4 σταθμοί φόρτισης ηλεκτρικών αυτοκινήτων, που θα εξυπηρετούν όσους αποφασίσουν να κινούνται με ένα ηλεκτρικό αυτοκίνητο.
:metalo:

Θυμάμαι πως τέτοιες φαεινες ιδέες είχε και ο ΓΑΠ, που ήθελε να προωθήσει τα υβριδικά. Και βρέθηκαν όλοι με Lexus. :svivhaha:
Εικόνα

Είναι πολύ καλή φάση γενικώς να πληρώνουν τα κορόιδα για κάτι τέτοιο. Φαντάζομαι δεν του πέρασε από το μυαλό να πληρώσει ο ίδιος το αμάξι του (αφού του περισσεύουν) και να μην φορτώσει τόσο την αγορά του, όσο και την φόρτισή του στους φορολογούμενους;
:s_laughat :s_omg

Γενικώς, κινήσεις άνευ ουσίας, όπως πάντα από ανθρώπους που δεν έχουν ιδέα πώς ζει ο κόσμος. :ninja:
Άβαταρ μέλους
By Dimsabas
#630887 Το να μην παρέχει αυτοκίνητο το κράτος στον πρωθυπουργό ΤΟΥ είναι απαράδεκτο από θέμα σεβασμού στον θεσμό κι αυτό δεν αλλάζει επειδή δε χωνεύω τον Κούλη ή τον Αλέξη.
Αφού λοιπόν οφείλουμε να παρέχουμε όχημα στον πρωθυπουργό ΜΑΣ, το ηλεκτρικό 208 είναι Η καλύτερη λύση που μπορώ να σκεφτώ.
Δε βρίσκω ούτε ένα μειονέκτημα.
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#630889 To κράτος παρέχει αυτοκίνητα σε όλους τους βουλευτές του. Πολλοί εξ αυτών, αρνούνται να παραλάβουν ένα (γιατί έχουν δικό τους και δεν θέλουν ν'επιβαρύνουν τον φορολογούμενο), ενώ άλλοι τα παραχωρούν κατευθείαν στο κόμμα (βλ. ΚΚΕ).
Ο πρωθυπουργός απ' όσο γνωρίζω έχει αρκετή οικονομική άνεση, ενώ και η σύζυγος είναι ανεξάρτητη οικονομικά, με δική της επιχείρηση, off-shore κλπ κλπ. Είμαι βέβαιος πως θα μπορούσαν να το πληρώσουν από την τσέπη τους, οπότε να περάσουν διπλό μήνυμα: και οικολογίας, αλλά και οικονομίας.
Συμφωνώ πως στο οικολογικό μήνυμα, τα πάνε περίφημα. Στην οικονομία πάλι, είναι φανερό πως επιτυγχάνουν την μέγιστη οικονομία για την δική τους τσέπη, αλλά όχι και για την δική μας.
Άβαταρ μέλους
By elteo
#630898 . πάλι για τον Κούλη γράφεις? Τέτοιο κόλλημα? :s_omg
Άβαταρ μέλους
By red_monster
#630901
Anonymous Founder έγραψε:Πολύ καλή φάση, και κυρίως εξασφαλίζει πως δεν θα πληρώνει και τα καύσιμα. :yahoo:

Το αυτοκίνητο αποκτήθηκε ως το νέο του βουλευτικό όχημα, με τη μέθοδο του leasing. Θυμίζουμε ότι στον πρώτο όροφο του γκαράζ του Κοινοβουλίου πρόσφατα τοποθετήθηκαν 4 σταθμοί φόρτισης ηλεκτρικών αυτοκινήτων, που θα εξυπηρετούν όσους αποφασίσουν να κινούνται με ένα ηλεκτρικό αυτοκίνητο.
:metalo:

Θυμάμαι πως τέτοιες φαεινες ιδέες είχε και ο ΓΑΠ, που ήθελε να προωθήσει τα υβριδικά. Και βρέθηκαν όλοι με Lexus. :svivhaha:
Εικόνα

Είναι πολύ καλή φάση γενικώς να πληρώνουν τα κορόιδα για κάτι τέτοιο. Φαντάζομαι δεν του πέρασε από το μυαλό να πληρώσει ο ίδιος το αμάξι του (αφού του περισσεύουν) και να μην φορτώσει τόσο την αγορά του, όσο και την φόρτισή του στους φορολογούμενους;
:s_laughat :s_omg

Γενικώς, κινήσεις άνευ ουσίας, όπως πάντα από ανθρώπους που δεν έχουν ιδέα πώς ζει ο κόσμος. :ninja:



Καμία έκπληξη που για ακόμα μια φορά, όλα σου βρωμάνε :lol:
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#630902 Χαίρομαι που κάποιοι είναι τόσο ευχαριστημένοι που πληρώνουν αγόγγυστα. :)
Είναι το πατριωτικό καθήκον μάλλον, αρκετά ανεπτυγμένο...
Άβαταρ μέλους
By diplomat
#630903 Κι εμένα μου φαίνεται κάπως από τη μύγα ξύγκι η συγκεκριμένη κριτική. Προφανώς και δε θα 'πρεπε να δεχθεί τσαμπέ αυτοκίνητο, όμως πρόκειται για πταίσμα.

Με βοήθησε πάντως να αποφασίσω εάν μου αρέσει περισσότερο το νέο 208 ή το Clio. Clio και ξερό ψωμί. :lol:
Άβαταρ μέλους
By 224v
#630904 Γρήγορη απλά σκέψου το ως εξής, το παιρνει, αυτό ώστε άλλοι βουλευτές του να μην πάρουν τα μεγάλα ηλεκτρικα πολυτελείας.
Άσε δε που ο Αλέξης μέχρι τώρα είχε ένα μεγάλο Audi νομίζω.
Τώρα τι θα πάρει???
Γατάκι λοιπόν ο Κυριάκος η όχι

< Note >