Ενότητα για τους κατασκευαστές γενικά
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#631809
Dimsabas έγραψε:Τι να την κάνετε την μπροστινή κίνηση; Δε βρίσκω καμία συγκίνηση σε δαύτη.


Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By Obelix
#631815
Obelix έγραψε:Το δικό μου δεν έχει Navigation, θα το ψάξω λίγο.

< Note 6 >
Λοιπόν Ελληνικούς χαρακτήρες δεν υποστηρίζει το Smeg+.
Ρώτησα στην κοντινή αντιπροσωπεία και μου είπαν ότι δεν υποστηρίζει.
Το έψαξα λίγο και είδα ότι μπορώ να κάνω firmware update , οπότε το έκανα στην τελευταία αναβάθμιση, αλλά κλάιν.
Οπότε γράφω τα τηλέφωνα που χρησιμοποιώ συχνά με λατινικούς χαρακτήρες.

Η διαδικασία αναβάθμισης ήταν απλή.
Κατέβασα το τελευταίο firmware , το αντέγραψα σε ένα usb , το έβαλα στην υποδοχή του αυτοκινήτου και σε κάνα 10λεπτο ήταν έτοιμο.
Σύμφωνα με τα φόρα δεν θα πάρει άλλο firmware το smeg+ οπότε ίσως κάποια στιγμή να χτυπήσω από το ebay το nac με navi και mirroring του κινητού.

ΕικόναΕικόναΕικόναΕικόναΕικόναΕικόνα

< Note 6 >
Άβαταρ μέλους
By Focusman91
#631884 Οθόνη με Android δεν γίνεται να μπει?

< Note 8 >
Άβαταρ μέλους
By Obelix
#631891 Νομίζω ναι , αλλά καλύτερα εργοστασιακό.
Μπορεί να μείνει κι έτσι δεν καίγομαι.

< Note 6 >
Άβαταρ μέλους
By panos2171
#641964 Ημαρτον...



< Note >
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By panos2171
#642023 Μα καλά δε ντράπηκαν καθόλου; :lol:
Λίγα παραπάνω έχει το focus active και όχι μόνο δεν έχει να ζηλέψει τίποτα από το 208, είναι και μια κατηγορία πάνω.
Άβαταρ μέλους
By drdino
#642025 Πόσο έχει η τοπ έκδοση του Focus;
Άβαταρ μέλους
By panos2171
#642072 46k €
Άβαταρ μέλους
By Obelix
#648011 Και ενώ έχω κάνει περίπου 2500 χλμ (90000 περίπου σύνολο) στο 308 άναψε το λαμπάκι του check engine, του service και της ουρίας (adblue). Βάζω στην obd το torque και έχει γράψει χαμηλή πίεση στο κύκλωμα της ουρίας.
Είχα διαβάσει ότι χαλάει η αντλία του συστήματος η οποία είναι ενσωματωμένη στο δοχείο ουρίας , λέω την κάτσαμε....
Σβήνω την βλάβη και τα λαμπάκια και το απόγευμα που έφευγα για το σπίτι στα 10 χιλιόμετρα ξανά άναψαν.
Τηλέφωνο για ραντεβού στον Γκάλλο την επόμενη (Παρασκευή) το οποίο κλείστηκε για την επόμενη Πέμπτη. Τετάρτη απόγευμα το αφήνω, το παιδί στην παραλαβή μου επιβεβαιώνει ότι είναι πιθανόν να θέλει δοχείο ουρίας, αλλά θα το έλεγχαν την επόμενη και θα με ενημερώσει. Όντως την επόμενη χτυπάει το κινητό.
"Κύριε Οβελίξ το αυτοκίνητο σας θέλει δοχείο ουρίας. Είστε εκτός εγγύησης αλλά το συγκεκριμένο ανταλλακτικό έχει τεχνική κάλυψη και θα πληρώσετε μόνο την εργοσία."
Παραγγείλαν το ανταλλακτικό και χτες το παρέλαβα έτοιμο.
Σήμερα μπήκαν και καινούργια λάστιχα και είμαστε έτοιμοι να ξεχυθούμε στους δρόμους!

< Note 6 >
Άβαταρ μέλους
By TakisB
#648012 Μπράβο Χρήστο, εκδρομάρες τώρα που είναι φθηνό το καύσιμο! :yahoo:
Άβαταρ μέλους
By drdino
#648013 Χρήστο τσέκαρε κι αν το καπάκι του δοχείου έχει ενσωματωμένη τρύπα εξαερισμού.
Άβαταρ μέλους
By Obelix
#648020 Του καινούργιου δοχείου έχει , ήθελα να το αλλάξω και στο παλιό αλλά δεν πρόλαβα.

Να σε ρωτήσω κάτι, μιας και τα ψάχνεις, είναι δύσκολο να στήσω διαγνωστικό Peugeot σε laptop;

< Note 6 >
Άβαταρ μέλους
By drdino
#648031 Όχι ιδιαίτερα. Θα σου στείλω πμ σε λίγο.

Πάντως εξίσου δυνατό εργαλείο είναι το FAP από το Amazon App store: https://www.amazon.co.uk/FAP-Citroen-Pe ... B01LJUI2TA

Πρακτικά κάνει ο,τι και το diagbox σε εγκέφαλο κινητήρα/κιβωτίου/τιμονιού αλλά στο κινητό. Συνδέεται με απλό bluetooth αντάπτορα και ειδικά για ντίζελ είναι πολύ καλό γιατί βλέπεις τιμές φίλτρου και πολλά άλλα.
Άβαταρ μέλους
By Obelix
#648396 Fap (lite για δοκιμή) , ενδιαφέρον.
Έχει πληροφορίες για την μπαταρία , το dpf και το υγρό του dpf.
Θα βάλω την full έκδοση σύντομα.
Τον δεξιό ποιο καινούριο ανταπτορα δεν τον δεχόταν (εβγαζε bad clone) ενώ με τον παλιό μου δούλεψε μια χαρά.!!!ΕικόναΕικόνα

< Note 6 >