Ενότητα για τους κατασκευαστές γενικά
Άβαταρ μέλους
By KiloMeater
#619167 Μια χαρά είναι, και εγώ το έχω προτείνει σε γνωστό το leaf...Από άποψη ηλεκτροκίνησης είναι καλύτερο
Όλα καλά όσο είναι του άλλου και δεν πρέπει να το βλέπω μέσα έξω κάθε μέρα:-)
Άβαταρ μέλους
By dimik
#619168 Μέχρι να σβήσει τον ανταγωνισμό το ID3

Για τον g θα βγάλουν e-polo

< >
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#619169
KiloMeater έγραψε:Μια χαρά είναι, και εγώ το έχω προτείνει σε γνωστό το leaf...Από άποψη ηλεκτροκίνησης είναι καλύτερο
Όλα καλά όσο είναι του άλλου και δεν πρέπει να το βλέπω μέσα έξω κάθε μέρα:-)


δεν ειναι μια χαρα απλα,ειναι πολυ καλυτερο παντου.Τα αυτοκινητα εκτος απο το να τα κοιτας,τα οδηγας κιολα.
Υπαρχει και το hyundai kona που ειναι ακομα καλυτερο παντου και αυτο.
Με λιγα λογια ειναι το πιο φρεσκο το 208,και δεν παρουσιασε καλυτερο αυτοκινητο σε αυτονομια,επιδοσεις κλπ
Μονο ομορφοτερο.
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#619170
dimik έγραψε:Μέχρι να σβήσει τον ανταγωνισμό το ID3

να θυμησουμε οτι την προηγουμενη φορα που σβησανε τον ανταγωνισμο πιαστηκαν να κλεβουν σε οτι κινητηρα παρηγαγαν και φοραγαν σε ολο το γκρουπ. :inlove:
εσυ ντιμικ μη χαλιεσαι,αν σε παρηγορει και εγω καποτε ειχα αγορασει απο κλεφτη κασετοφωνο για το ρενω 5 μου. :lol:
Άβαταρ μέλους
By dimik
#619177
dimviii έγραψε:
dimik έγραψε:Μέχρι να σβήσει τον ανταγωνισμό το ID3

να θυμησουμε οτι την προηγουμενη φορα που σβησανε τον ανταγωνισμο πιαστηκαν να κλεβουν σε οτι κινητηρα παρηγαγαν και φοραγαν σε ολο το γκρουπ. :inlove:
εσυ ντιμικ μη χαλιεσαι,αν σε παρηγορει και εγω καποτε ειχα αγορασει απο κλεφτη κασετοφωνο για το ρενω 5 μου.
Η διαφορά είναι ότι εγώ τα έχω ακόμα

< >
Άβαταρ μέλους
By markvag
#619182
g8777 έγραψε:
Το ηλεκτρικό σουπερμίνι εξοπλίζεται με μπαταρία 50kWh που του χαρίζει αυτονομία 340 km (μετρήσεις WLTP) ανάμεσα σε κάθε φόρτιση. Μέσω wallbox 11 kW, η μπαταρία φορτίζει πλήρως σε 5 ώρες και 15' ενώ μέσω του βύσματος ταχείας φόρτισης Combo (100 kW) η επαναφόρτιση του 80% ολοκληρώνεται σε 30 λεπτά της ώρας. Όπως ανακοινώνει η Peugeot, η μπαταρία καλύπτεται από εγγύηση 8 ετών ή 160.000χλμ. για το 70% της χωρητικότητάς της.


Μια ανοησία δίνουνε,μια ακριβή ανοησία κιόλας.


Εντάξει, ανοησία δεν είναι, αλλά δεν είναι και για 40Κ για ένα σούπερ μίνι... :lol: Όταν, όπως ειπώθηκε το αντίστοιχο Leaf (ένα μέγεθος πάνω) είναι στα ίδια λεφτά...

Γενικά πολύ πρήμιουμ την έχει δει η Πεζώ, ελπίζω να της βγει σε καλό στα κέρδη...
Άβαταρ μέλους
By MIXOStsi
#619193 χαλαρώστε, μόλις γίνει η συγχωνεύση με τη FCA θα στρώσει... :shifty:
Άβαταρ μέλους
By 224v
#619196 Μα ανακοινώθηκε η συγχώνευση έπεσαν και υπογραφές, 50 δις η αξία της νέας εταιρίας

< Note >
Άβαταρ μέλους
By diplomat
#619197 Η αλήθεια είναι ότι έπαθα ένα μίνι εγκεφαλικό με την τιμούλα του 208, γιατί το ζαχάρωνα αγρίως (όσο κι αν ο τραπεζικός μου λογαριασμός είχε αντίθετη άποψη), έστω και σε φτωχή έκδοση. :oops:

Βλέποντάς το πλέον στο δρόμο, προσπαθώ να πείσω τον εαυτό μου ότι δε μου αρέσει και τόόόσο πολύ τελικά (aka αυθυποβολή). :lol:
Άβαταρ μέλους
By KiloMeater
#619202 Καταρχάς εδώ είναι το Peugeot thread και εδώ το 208 είναι το καλύτερο αμάξι στον κόσμο, γιατί έτσι :-)

Παρε κάνα leaf και κόλλα του ένα αυτοκόλλητο 208... :-)
Άβαταρ μέλους
By KiloMeater
#619208
mousatos έγραψε:εγώ χάζευα εχθές αυτό:
https://autovalue.car.gr/cars/view/25107745/

τόσο χάλια είναι ο κινητήρας και τα χαρίζουνε;
Δεν είναι ότι είναι χάλια, αλλά βγήκε το επόμενο 508... Δες το και θα απαντηθεί η απορία σου
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#619211 στο car.gr από το 15' και μετά ή θα είναι πετρέλαια με 115-120 άλογα και τιμή +13 χιλιάρικα ή βενζίνες από 20 έως 39 χιλιάρικα.
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#619220 το βούτηξαν , ήταν ευκαιρία.
Άβαταρ μέλους
By otso
#627182 ΑΠΟ σημερα δηλωνω ευτυχης κατοχος ενος λαπτοπ που εχει μονο diagbox μεσα .
Βεβαια με μενα που εχω την ταση να παταω κουμπια χωρις να σκεφτω απο πριν ειναι και ενα επικινδυνο εργαλειο.
Τωρα γιατι το γραφω εδω αν και εχω σιτροεν ;
Μα για να ζηλεψη ο αγαπητος KiloMeater.