Ενότητα για τους κατασκευαστές γενικά
Άβαταρ μέλους
By drdino
#375481
Deleted User 1 έγραψε:Τι εστί Purflux? :hmmm:


Τι εννοείς; Εταιρία που βγάζει διάφορα ανταλλακτικά είναι, χρησιμοποιώ τέτοια εφόσον τα βρίσκω. Ειδικά στο λαδιού μου αρέσει που έχουν ζιγκ-ζαγκ δίπλες, θεωρητικά έχουν περισσότερη επιφάνεια φιλτραρίσματος από αυτά με τα ίσια.

@224v: Επίσημα δεν θυμάμαι πόσο ζητάνε, εγώ φίλτρο καμπίνας αλλάζω κάθε χρόνο.
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#375482 Απλά μου έκανε εντύπωση γιατί δεν την ξέρω. Δεν έχω δει ανταλλακτικά για τα δικά μου από αυτή τη μάρκα, αντίθετα με Mann, Mahle κτλ. Δεν είναι budget μάρκα έτσι?

Κι εγώ κάθε χρόνο αρχές καλοκαιριού αλλάζω το φίλτρο καμπίνας κι ας λένε αυτοί ότι θέλουν.
Άβαταρ μέλους
By drdino
#375483
Deleted User 1 έγραψε:Δεν είναι budget μάρκα έτσι?


Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By 21 quadra
#375484
Deleted User 1 έγραψε:Απλά μου έκανε εντύπωση γιατί δεν την ξέρω. Δεν έχω δει ανταλλακτικά για τα δικά μου από αυτή τη μάρκα, αντίθετα με Mann, Mahle κτλ. Δεν είναι budget μάρκα έτσι?

Κι εγώ κάθε χρόνο αρχές καλοκαιριού αλλάζω το φίλτρο καμπίνας κι ας λένε αυτοί ότι θέλουν.


Είναι Γαλλική εταιρία και από τα πολύ καλά ονόματα της αγοράς.

http://www.purflux.com/en/index.html
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#375487 Οκεικ. Άρα για τον Πέζουρα να τα ψάχνω γιατί στα δωρεάν service που έχει για την επόμενη 4ετία θα αλλάζουν μόνο τα απολύτως προβλεπόμενα.

http://www.ebay.com/itm/142287023472?_trksid=p2055119.m1438.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT
http://www.ebay.com/itm/351987802926?_trksid=p2055119.m1438.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

Μέχρι το τέλος της μέρας θα έχω πατήσει το μαγικό κουμπάκι νομίζω... :ninja: |λογοκρισία| να μη φοράει μεγαλύτερους δίσκους και πίσω το GTI να γεμίσουμε λίγο και τις πίσω ζάντες.
Άβαταρ μέλους
By GTS
#375493 Για ποιο λογο να βαλεις μεταχειρα ανταλλακτικα σε καινουριο αμαξι που δεν εχει και αναγκη;
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#375496 Για τη χαρά του αθλήματος...
Άβαταρ μέλους
By mirage
#375518 Ριχτες και μια συντήρηση πριν τις βάλεις.

< >
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#375525 Προφανώς. Και μετά βάψιμο κιόλας για να ταιριάζουν με τις πίσω.
Άβαταρ μέλους
By alexandros.K
#375876 Απο την Purflux νομιζω πηρε το ονομα και το αντιψυκτικο κινητηρα, και το λεμε και παραφλου

@ drdino πολυ λεπτο το INEO FIRST , επρεπε να μεινεις στο Quartz 9000 energy
Άβαταρ μέλους
By saxon_747
#375943
alexandros.K έγραψε:Απο την Purflux νομιζω πηρε το ονομα και το αντιψυκτικο κινητηρα, και το λεμε και παραφλου



Νομίζω η (ιταλική) εταιρία λέγεται Paraflu
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#375975
saxon_747 έγραψε:
alexandros.K έγραψε:Απο την Purflux νομιζω πηρε το ονομα και το αντιψυκτικο κινητηρα, και το λεμε και παραφλου



Νομίζω η (ιταλική) εταιρία λέγεται Paraflu


αν θυμαμαι καλα,paraflu λεγοταν το αντιψυκτικο της OLIO FIAT την δεκαετια του 70
Mαλλον αυτή πρεπει να το εβγαλε πρωτη και εμεινε το ονομα.
Το αραιώνουνε με νερο βρυσης κιολας.
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#380368 Μου ζηταει service ο Πεζουρας στα 13Κ χλμ και χωρις να εχει κλεισει καν χρονο. Γιατι ετσι? Διεγνωσε κατι το κομπιουτερς? :hmmm:

Εικόνα

<
Άβαταρ μέλους
By drdino
#380369 Πότε κλείνει χρόνο;
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#380371 4 Ιουνιου. Νταξει ειναι πολυ κοντα ετσι οπως το υπολογιζει αλλα πιο πολυ μου εκανε εντυπωση το 13Κ. Μαλιστα δεν ειχα διαβασει ή μου χει ξεφυγει οτι το service του παει με το κομπιουτερς. Εγω ειχα στο νου μου 15Κ ή 1 χρονο οπως ενα εντυπο που ειχα κατεβασει απ το servicebox.

<