Ενότητα για τους κατασκευαστές γενικά
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#732455 Στο account σου το βλέπεις ή σε ενημέρωσαν τηλεφωνικά/με mail/κλπ;
Εγώ είμαι ακόμη εδώ -->
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By Serf
#732456 Μην κοιτάς το site από το κινητό. Δε δείχνει αναμενομενη παράδοση. Από laptop κοίτα. Μέχρι προχθές μου έδειχνε Δεκέμβριο ενώ τώρα 9-21/11.

< Note >
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#732457 Το screen shot πιο πάνω είναι από σταθερό υπολογιστή. Αυτό βλέπω από τότε που προχώρησα στην παραγγελία και δεν μου έδειξε ποτέ αναμενόμενη παράδοση. Εσένα σου έδειχνε από την αρχή αναμενόμενη παράδοση;
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#732459 Μπορείς να ανεβάσεις ένα screen shot να δω; Είναι όπως αυτό που έβαλα πιο πάνω, μόνο που έχει και μήνα παράδοσης; :hmmm:

edit: Κι άλλος που έχει παραγγείλει model y τα ίδια μ' εμένα βλέπει :s_dunno
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#732492 Ευχαριστώ. Τα Υ τα έχουν λίγο στο φτύσιμο μου φαίνεται

Με το καλό!

< >
Άβαταρ μέλους
By axel12p
#732514 Τα παρακάτω είναι για Αμερική μάλλον, υπάρχουν πάντως μεγάλες διαφορές ανάλογα το μοντέλο και τον εξοπλισμό:

Estimated delivery time (new orders):

Tesla Model 3:
Standard Range Plus: August, 2022 or May, 2022 with 19" wheels (previously April)
Long Range: December (no change)
Performance: November (no change)

Tesla Model Y:

Long Range: July, 2022 or April, 2022 with 20" wheels (previously April)
Performance: December (no change)

https://insideevs.com/news/541117/us-tesla-delivery-times-11months/
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#732517 Ναι, πρέπει να αφορούν παραδόσεις από Fremont (US --> US). Τα MIC (China --> Europe) Υ έρχονται Δεκέμβρη, σύμφωνα με όσα λένε εδώ στην Αθήνα οι πωλητές της Tesla τουλάχιστον.
Άβαταρ μέλους
By axel12p
#732675 Scotch γνωρίζεις αν το δικό σου θα είναι από Σανγκάη ή από Γερμανία;
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#732677 Ναι, από Σανγκάη θα είναι. Εκτός κι αν για κάποιο λόγο υπάρξει καθυστέρηση και χάσω τις παραδόσεις του Δεκεμβρίου, οπότε αν έχει ξεκινήσει η παραγωγή στο Βερολίνο θα έρθει από εκεί.

< >
Άβαταρ μέλους
By mirage
#732679 Το εργοστάσιο στην Γερμανια θα ξεκινήσει να λειτουργεί το 2022, άγνωστο το ποτε ακριβώς, μαλλον στις αρχές του ετους
Άβαταρ μέλους
By KiloMeater
#732736

++ ο χωρος για τους πίσω ειναι σημαντικά μεγαλύτερος

-- οι αναρτήσεις πιο σκληρές απο το 3 , και καπως uncomfortable ride quality , 'turbulant ride'...? :x
Άβαταρ μέλους
By g8777
#732739 Τώρα που είπες για αναρτήσεις, μια ενδιαφέρουσα σύνοψη μακροχρόνιας συμβίωσης :

Tesla Model 3 Long Range — 2 Years & 50,000 Miles of Maintenance Costs

Εν ολίγοις, τα πίσω λάστιχα φυτιλιαζονται για πλάκα μετά από αρκετά 0-100 :iconcool:

Η ανάρτηση απαιτεί μόνο αυτοκινητόδρομους.

Χρειάζεται ευθυγράμμιση μηνιαίως.

Όλα αυτά μετά από 7778 χλμ ( 50κ μίλια ).

Ερώτηση.

Ποιός κρατάει Τέσλα για 2 χρόνια; Αφού κάθε Σεπτέμβρη παρουσιάζονται καινούργια. :hmmm:
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#732740
KiloMeater έγραψε:-- οι αναρτήσεις πιο σκληρές απο το 3 , και καπως uncomfortable ride quality , 'turbulant ride'...? :x

Στο test drive το κατάλαβα σφιχτό, όχι όμως ενοχλητικά. Θα έλεγα ότι είναι εξίσου άνετο με το M3P. Το i3 είναι σαφώς πιο σκληρό.