Ενότητα για τους κατασκευαστές γενικά
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#687613 Καλοτάξιδο και καλώς ήρθες Storm!
Άβαταρ μέλους
By Ove20
#687614 Storm Τι αυτοκίνητο οδηγουσες πριν;
Άβαταρ μέλους
ByDeleted User 2
#687616
Scotch έγραψε:Καλοτάξιδο και καλώς ήρθες Storm!


Ευχαριστώ φίλε!... Καλώς σας (ξανα)βρήκα!!! :thumbsup:

Ove20 έγραψε:Storm Τι αυτοκίνητο οδηγουσες πριν;


Εδώ: viewtopic.php?f=77&t=25&p=687615#p687615 :)
Άβαταρ μέλους
By Asimov
#687617 Κάνα 16αρι πήγε το Leon? Αν ναι, είναι πολύ καλή αγορά αν σκεφτείς ότι πλέον σε αυτά τα λεφτά δεν παίρνεις ούτε supermini.
Νομίζω ότι κάπου εκεί δίνουν και το 308 και λίγο χαμηλότερα το Astra.
Άβαταρ μέλους
ByDeleted User 2
#687624 To LEON βγήκε ακριβώς 16232e με το κλειδί στο χέρι και δώρο συναγερμός και αυτούς τους αισθητήρες παρκαρίσματος που τους έβαλαν στο πόδι.
Νομίζω ότι ήταν μία ευκαιρία που την άρπαξα.

Θα ήθελα να αγοράσω το 308, αλλά το i-cockpit δεν μου κάθησε καλά στο μάτι. Το Astra επειδή το είχα παλιά (Astra G Sport) οδηγικά ήταν κάπως αδιάφορο και επειδή έκανα μία βόλτα και στην OPEL έβγαινε ακριβά.
Άβαταρ μέλους
ByDeleted User 2
#687644 thank you!!!!

Και η πρώτη άμεση επέμβαση, γιατί ήταν δίκαιο και έγινε πράξη... :lol:
Τουμπανάκι! Μικρό μεν, αλλά καλό τουμπανάκι που πατάει και καλά στο δρόμο... :s_cool

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#687653 Ωραίος. Καλώς ήλθες και από εδώ λοιπόν.

Πόσα χιλιόμετρα έχεις κάνει;
Εγώ χθες πέρασα τις 30 χιλιάδες χλμ και το έχω 3 χρόνια και 2 μήνες σχεδόν.
Άβαταρ μέλους
ByDeleted User 2
#687661 Για πες. Είσαι ευχαριστημένος; Ποιο έχεις; Αν και νομίζω πως βλέπω το Cupra ή κάνω λάθος; :hmmm:
Πως το βλέπεις το αυτοκίνητο μετά από τα 30000χλμ?

Εγώ πλησιάζω τα 1000km... Για μένα είναι ρεκόρ μέσα σε δύο μήνες και με lock down να έχω κάνει τόσα χιλιόμετρα... :lol:
Άβαταρ μέλους
By Jason Bourne
#687677 Καλοτάξιδο φίλε το Leon! Νομίζω ότι σε αυτήν την τιμή δεν υπάρχει ούτε κατά διάνοια κάτι καλύτερο στην αγορά καινούργιου αυτοκινήτου. Επίσης το νέο Leon, όπως και όλα τα νέα VAG, διαβάζω σε ξένα fora ότι υποφέρει από προβλήματα νεότητας στο infotainment και γενικά στα μύρια όσα ηλεκτρονικά σχετίζονται με αυτό.
Εγώ που σκέφτομαι το Formentor, όντας κάτοχος Seat, έχω αρχίσει και σκέφτομαι να αναβάλω την αγορά του μέχρι να ξεκαθαρίσει το τοπίο με αυτά τα ζητήματα...
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#687682
Storm έγραψε:Για πες. Είσαι ευχαριστημένος; Ποιο έχεις; Αν και νομίζω πως βλέπω το Cupra ή κάνω λάθος; :hmmm:
Πως το βλέπεις το αυτοκίνητο μετά από τα 30000χλμ?

Εγώ πλησιάζω τα 1000km... Για μένα είναι ρεκόρ μέσα σε δύο μήνες και με lock down να έχω κάνει τόσα χιλιόμετρα... :lol:

Καλως ηρθες στο φορουμ! Με γεια το Leon!

Ειδα τις φωτογραφιες απο το C3 Aircross που ειχες. Εκανες μονο 1500κατι χιλιομετρα σε ενα χρονο; Πρεπει να ειναι ρεκορ ετησιων ελαχιστων χιλιομετρων :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
ByDeleted User 2
#687691 Σε ευχαριστώ!
Σίγουρα χιλιομετροφάγος δεν είμαι, αλλά δεν με ενθουσίασε τελικά το Aircross. Είναι καθαρά υποκειμενικό το θέμα. Άλλοι τα βλέπουν διαφορετικά τα θέματα αυτά. Αν κάτι με χαλάσει σε ένα αυτοκίνητο, στραβώνω πολύ και βλέπω την οδήγηση σαν αγγαρεία... :lol:
Τελευταία επεξεργασία από Deleted User 2 και 22 Ιαν 2021, 14:09, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
ByDeleted User 2
#687694
Jason Bourne έγραψε:Καλοτάξιδο φίλε το Leon! Νομίζω ότι σε αυτήν την τιμή δεν υπάρχει ούτε κατά διάνοια κάτι καλύτερο στην αγορά καινούργιου αυτοκινήτου. Επίσης το νέο Leon, όπως και όλα τα νέα VAG, διαβάζω σε ξένα fora ότι υποφέρει από προβλήματα νεότητας στο infotainment και γενικά στα μύρια όσα ηλεκτρονικά σχετίζονται με αυτό.
Εγώ που σκέφτομαι το Formentor, όντας κάτοχος Seat, έχω αρχίσει και σκέφτομαι να αναβάλω την αγορά του μέχρι να ξεκαθαρίσει το τοπίο με αυτά τα ζητήματα...


Σε ευχαριστώ.
Θα μπορούσα να πάρω το καινούριο, αλλά κάτι οι "παιδικές ασθένειες", κάτι η έλλειψη φυσικών διακοπτών, κάτι η αύξηση του μήκους αμαξώματος με προβλημάτισαν. Το MK3 στο τέλος της ζωής του ήταν η καλύτερη πρόταση για μένα αφού ήταν ακριβώς αυτό που ήθελα και σε τιμή χώμα.

Να σημειώσουμε ότι ένα IBIZA FR 110ps που κοίταξα στην έκθεση ήταν ποιο ακριβό από το LEON. Όμορφο το Ibiza, αρκετά σπορτίφ, αλλά 3κυλινδρο και σούπερ μίνι.
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#687864
Storm έγραψε:Για πες. Είσαι ευχαριστημένος; Ποιο έχεις; Αν και νομίζω πως βλέπω το Cupra ή κάνω λάθος; :hmmm:
Πως το βλέπεις το αυτοκίνητο μετά από τα 30000χλμ?

Εγώ πλησιάζω τα 1000km... Για μένα είναι ρεκόρ μέσα σε δύο μήνες και με lock down να έχω κάνει τόσα χιλιόμετρα... :lol:


Το 1800cc 180ps είναι.
Δεν έχω γράψει ακόμη αναλυτικό review για το αυτοκίνητο.
Μόλις έχω όρεξη θα το κάνω και θα είναι αναλυτικό, οπότε δεν θέλω να κάνω spoiler κάτι τώρα.
Άβαταρ μέλους
ByDeleted User 2
#687950 1800/180ps ... Αυτό θα πυροβολάει... :thumbsup:

Θα αναμένω το review!