Forum για το Ράλι Ακρόπολις
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#253228 περιμενα καλυτερα απο τον Λαμπρο.
δεν ξερω και κατα ποσο εχει θεματα με τον συνοδηγο οπως στο σεικνταουν

Άβαταρ μέλους
By blackpug106
#253352 ΓΡαβια 1 ολοκληρη και τη 2η τους πρωτους για να προλαβουμε Παλαιοχωρι 2 στο οποιο ειχε βρεξει.

Ειδικες απο τα παλια αλλα λειπουν τα WRC...

Γραβια προς το τελειωμα ειχε κατηφορια πατημενα :metalo: και η ταβερνα στο Δροσοχωρι ξεπουλησε :eat:

Παλαιοχωρι μετα τη βροχη ωραια περασματα αν και τα Fabia εδειχναν να μην τους βολευει η λιγη λασπη

Αυριο 2 Ελευθεροχωρια και μετα μπιφτεκαρες και γυρισμο :superman:

ΑΠο τους ελληνες οι Βελανηδες και ο Φιλιππιδης ωραιοι!

Παζης κλασικος αεραααα

Καποιοι κλασικοι τερμασηδακηδες... Το ονομαζουν στρατηγικη.

Αθανασουλας κορυφαιος ελληνας αλλα οι γραμμες του δε με ενθουσιασαν.

Αυτα εν ταχει
Άβαταρ μέλους
By blackpug106
#253353 Φωτο

https://el-gr.facebook.com/rallypixels/

και νεα του αγωνα

https://el-gr.facebook.com/GRallynews
Άβαταρ μέλους
By DAP
#253609 Τρεις αγωνες,τρεις διαφορετικοι νικητες ,τρια διαφορετικα αυτοκινητα......

Ο αμοιρος ο Καγιετανοβιτς..Οση αναπαντεχη ευτυχια του χαρισε περσυ το Ακροπολις,τοση πικρα και μαλιστα με το ξεκινημα του εδωσε φετος.....Ο Λαμπρος ολο και καλυτερα....Του χρονου,αν δεν εχουμε παει στο WRC,τον περιμενω πρωτο γενικης ......
Άβαταρ μέλους
By Orestis.D
#253822 Εικόνα
Εικόνα

Δυο φωτο απο τη πρωτη φουρκετα στην Ελατεια 2 κι ενα προχειρο βιντεο μου απο Ελευθεροχωρι 1...

Άβαταρ μέλους
By dimviii
#253824 παντως ο κοσμος ελαμψε δια της απουσιας του,συμφωνα με πολλους θεατες.
Λυσσαξατε για Λαμια και δεν πηγε κανεις.
Άβαταρ μέλους
By Orestis.D
#253828 Ποιος τα λεει αυτα???
Εγω το αντιθετο ειδα... Στις επισημες και ημι-επισημες προσβασεις ειχε πολυ κοσμο. Περισσοτερο απο τα χρονια του ERC στην Κορινθια. Ισως και περισσοτερο κοσμο απο την τελευταια χρονια του WRC. Παντως απο τα 2 προηγουμενα χρονια ειχε πολυ περισσοτερο κοσμο.
Παντως εγω το ειχα γραψει. Τα εξοδα απο Αθηνα για τις διαδρομες ηταν διπλασια σε σχεση με τις αλλες χρονιες... Και τα διοδια της Αθηνων-Λαμιας ειναι ΤΡΑΓΙΚΑ. 3.80+3.80+3.20 δε ξερω αν πρεπει να κλαψω ή να γελασω.
Άβαταρ μέλους
By mmarkom
#253848 Έπαιξε σημαντικό ρόλο ότι δεν μέτραγε στο WRC, εγώ γέλαγα με κάποια περάσματα που είδα στο περσινό και αυτό με φρενάρισε στο να πάω. Βλέποντας ανελλιπώς Ακρόπολις από το '85 περίμενα να πέσω σε κατάθλιψη που δεν πήγα αλλά τελικά δεν με πείραξε.

dimviii έγραψε:παντως ο κοσμος ελαμψε δια της απουσιας του,συμφωνα με πολλους θεατες.
Λυσσαξατε για Λαμια και δεν πηγε κανεις.
Άβαταρ μέλους
By junior gt
#253859
dimviii έγραψε:παντως ο κοσμος ελαμψε δια της απουσιας του,συμφωνα με πολλους θεατες.
Λυσσαξατε για Λαμια και δεν πηγε κανεις.


Δεν έχεις δίκιο Δημήτρη.
Πρώτον δεν έχεις μέτρο σύγκρισης. Αυτοί που λένε ότι δεν είχε κόσμο τι εννοούνε?
Δεν είχε κόσμο με παλιότερα acropolis παγκοσμίου πρωταθλήματος στη Λαμία? Χαίρω πολύ.
Δεν είχε κόσμο σε σχέση με τα προηγούμενα Erc acropolis φου Λουτρακίου? Πώς το έβγαλαν αυτό το συμπέρασμα? Άλλες ειδικές οι μεν άλλες οι δε. Αν δεν πας σε πέντε ίδια σημεία που πας κάθε χρόνο για να συγκρίνεις κόσμο δεν μπορεί να υπάρξει σύγκριση.
Επίσης σε σχέση με προηγούμενα acropolis στη Λαμία σίγουρα έπαιξε ρόλο και η κρίση, και η γενικότερη ακεφιά του κόσμου, και σίγουρα ο καιρός. Ειδικά γι'αυτούς που συνηθίζουν να μένουν έξω. Μη ξεχνας ότι φέτος εγινε τρεις βδομάδες με ένα μήνα νωρίτερα από άλλες παγκόσμιες φορές.
Μια χαρά ήτανε. Θύμησες τρελλές ξυπνήσανε, συνειδητοποιήσαμε ότι τα χρόνια περνάνε. Τότε κοιτάγαμε τις γκόμενες, τώρα προσέχαμε τα παιδιά. Τότε γεμίζαμε τα ψυγεία μπύρες, τώρα γάλατα , γιαούρτια και κρέμες. Και του χρόνου να μαστε καλά και να το δούμε παγκόσμιο :)
Τελευταία επεξεργασία από junior gt και 09 Μάιος 2016, 21:26, έχει επεξεργασθεί 2 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#253860
Orestis.D έγραψε:Ποιος τα λεει αυτα???
Εγω το αντιθετο ειδα... Στις επισημες και ημι-επισημες προσβασεις ειχε πολυ κοσμο. Περισσοτερο απο τα χρονια του ERC στην Κορινθια. Ισως και περισσοτερο κοσμο απο την τελευταια χρονια του WRC. Παντως απο τα 2 προηγουμενα χρονια ειχε πολυ περισσοτερο κοσμο.
Παντως εγω το ειχα γραψει. Τα εξοδα απο Αθηνα για τις διαδρομες ηταν διπλασια σε σχεση με τις αλλες χρονιες... Και τα διοδια της Αθηνων-Λαμιας ειναι ΤΡΑΓΙΚΑ. 3.80+3.80+3.20 δε ξερω αν πρεπει να κλαψω ή να γελασω.


Orestis to ειπαν ατομα που ηταν στην οργανωση του αγωνα,δεν το λεω εγω που δεν πηγα.

πχ απο το motorsport-fanatics σχολιο θεατη
----------------------------------

ΜΕΓΑΛΟΣ ΑΠΩΝ ο κόσμος!!!
O λίγος αυτός κόσμος συγεντρωμένος γύρω από τις κοπάνες!
Μόνο σήμερα πρωί στη λίμνη στο Ελευθεροχώρι το σκηνικό θύμιζε λίγο Ακρόπολις, αλλά και πάλι τίποτα σπουδαίο.
Τεράστια ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΗ χθες στην Άμφισσα 2, στο κλασσικό εσάδι τις ΕΔ Καρούτες που στις καλές εποχές δεν έβρισκες σημείο ούτε να σταθείς όρθιος!!
Μόλις 400μ από την εκκίνηση και το πάρκινγκ, ήμασταν μόλις περί τα 100 άτομα, οι 20 από τον Πύργο!!!!
Τόσα χρόνια μεγάλες κουβέντες για την επιστροφή στη Λαμία!!
Αν ο ενθουσιασμός μεταφραζόταν σε κόσμο έπρεπε να ήμασταν χιλιάδες στα βουνά.



και φιλι που πηγαν τα ιδια μου ειπαν.
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#253863
junior gt έγραψε:
dimviii έγραψε:παντως ο κοσμος ελαμψε δια της απουσιας του,συμφωνα με πολλους θεατες.
Λυσσαξατε για Λαμια και δεν πηγε κανεις.


Δεν έχεις δίκιο Δημήτρη.
Πρώτον δεν έχεις μέτρο σύγκρισης. Αυτοί που λένε ότι δεν είχε κόσμο τι εννοούνε?
Δεν είχε κόσμο με παλιότερα acropolis παγκοσμίου πρωταθλήματος στη Λαμία? Χαίρω πολύ.
Δεν είχε κόσμο σε σχέση με τα προηγούμενα Erc acropolis φου Λουτρακίου? Πώς το έβγαλαν αυτό το συμπέρασμα? Άλλες ειδικές οι μεν άλλες οι δε. Αν δεν πας σε πέντε ίδια σημεία που πας κάθε χρόνο για να συγκρίνεις κόσμο δεν μπορεί να υπάρξει σύγκριση.
Επίσης σε σχέση με προηγούμενα acropolis στη Λαμία σίγουρα έπαιξε ρόλο και η κρίση, και η γενικότερη ακεφιά του κόσμου, και σίγουρα ο καιρός. Ειδικά γι'αυτούς που συνηθίζουν να μένουν έξω. Μη ξεχνας ότι φέτος εγινε τρεις βδομάδες με ένα μήνα νωρίτερα από άλλες παγκόσμιες φορές.
Μια χαρά ήτανε. Θύμησες τρελλές ξυπνήσανε, συνειδητοποιήσαμε ότι τα χρόνια περνάνε. Και του χρόνου να μαστε καλά και να το δούμε παγκόσμιο :)


τζουνιορ και ο Λωρης τα ιδια ελεγε,και μιας και ασχολειτε με την οργανωση δεν ειχε λογο να πει κατι τετοιο.

απαντηση του λωρη πανω στο σχολιο του απο πανω φιλου που παρεθεσα απο το motorsport-fanatics που εγινε και στον xwmatinos.gr

-----------------------

Δεν μπορώ παρά να συμφωνήσω απόλυτα με τον φίλο Pyrgiotis.
Από την θέση που για άλλη μιά φορά είχα, μπορώ να επιβεβαιώσω απόλυτα τα γραφόμενα του, όσο αφορά τον κόσμο που είχαν οι Ε.Δ.

Φιλικά,

"El-Em"
Άβαταρ μέλους
By junior gt
#253868 Ρε φίλε, αυτό που έλεγα πριν. Τι συγκρίνει ?Παγκόσμια acropolis της προηγούμενης δεκαετίας και τότε που δέναμε τα σκυλιά με τα λουκάνικα?
Σου είπα χαίρω πολύ.
Μπορείς να το συγκρίνεις με το προπέρσινο ? (δε σου λέω το περσινό που έγινε μισό).
Όχι. Ε τότε δεν έχει νόημα η συζήτηση.
Υγ.: η δική μου αίσθηση αν και όπως είπα είναι υποκειμενική η σύγκριση, είναι ότι σε σχέση με το προπερσι erc acropolis του Λουτρακίου είχε πολύ περισσότερο κόσμο.
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#253871 στο Λουτρακι παντως ακομα και σαν Ευρωπαικο ειχε κοσμο.
Αν ειναι αληθεια οι περιγραφες με τους 100 θεατες στις προσβασεις,δεν εχει καμια σχεση με αυτο που θυμαμαι εγω ,με βαση στο Λουτρακι ολες τις χρονιες.
Τελος παντων,εαν εχει συμβει απολυτα αιτιολογημενο για μενα στις εποχες αυτες,δεδομενου και των συμμετοχων που ειχε.
Άβαταρ μέλους
By DAP
#253886 Ο κοσμος ηταν πολυς κοντα στις προσβασεις γιατι,κατα την γνωμη μου, δεν ηθελε να κλειστει επι ωρες μιας και δεν ανοιξε καμια ειδικη στο ενδιαμεσο....Βαλε και τις δυομισυ ωρες πριν,στο Δροσοχωρι επρεπε να πας στις επταμισυ το πρωι και να φυγεις μετα τις πεντε το απογευμα....Οποτε πας απο την κοπανα και παρκαρεις στο χιλιομετρο και βαλε.....

Τωρα αν ητανε πολυς η λιγος (εμενα μου φανηκε αρκετος) οφειλεται στην οικονομικη κριση και τιποτε αλλο....Βενζινες,φαγητο ,ξενοδοχειο,για τρεις μερες βγαζουν ενα σεβαστο ποσο που ο αλλος θα αιμορραγησει για να το βρει....Και η ευκολια που ειχαμε παλια να βρουμε κολλητους που θα τσονταρουν στα εξοδα φετος δεν την ειδαμε να κυκλοφορει.... :lol: