Forum για το Ράλι Ακρόπολις
Άβαταρ μέλους
By glf
#702459 Έτσι μπράβο. Πόσα χρόνια στις ΓΣ της ΟΜΑΕ έχω βαρεθεί να βλέπω την υποσημείωση για τα 170 που έδωσε η ΟΜΑΕ και τα θεωρεί χρωστουμενα...

Θυμάμαι τον.. Τατουλη που είχε τάξει κι αυτός να δώσει στην οργάνωση αν θα πήγαινε ο αγώνας στο Λουτράκι και δεν τα έδωσε ποτέ (σαν περιφέρεια).

Και τώρα όλοι τριαλαλι τριαλαλο. Αλλά αυτό λέω, δε μας νοιάζει το παρελθόν και δε διδασκόμαστε..

blinkys έγραψε:Γιατί φανταζόταν ποτέ κανείς πως τα χρήματα που μαζεύτηκαν από τους Ελληνικούς αγώνες θα πλήρωναν το χρέος του προμότερ του Ακρόπολις;
Άβαταρ μέλους
By kubiak
#702460 Η άποψη μου είναι ότι το Ακρόπολις έχει ανάγκη τους έμπειρους διοργανωτές (που προκύπτουν από την ενασχόληση με τους Ελληνικους αγώνες), αλλά σαν αγωνας δεν έχει καμία σχέση με τις Ελληνικές διοργανώσεις και ούτε είναι αυτό το ζητούμενο...

Το Ακρόπολις είναι ένα διαφημιστικό/προωθητικό γεγονός για τη χώρα και τους ιθαγενείς...
Άβαταρ μέλους
By timkoul
#702523 Α μπραβο, αυτα τα 170 αν πηγαιναν στους Ελληνικους αγωνες πιστας ας πουμε.... δεν θα επιαναν τοπο? Οχι σε τσεπες εννοειται, μιλαμε για μια πιο σωστη επενδυση....
Άβαταρ μέλους
By Yugo_para_siempre
#702811 Λαμια το κεντρο του αγωνα, με περασμα απο Αγιους Θεοδωρους κατα το ανεβασμα μετα την εκκινηση στην Αθηνα.

Λεει μεσα για Βωξιτες, Παυλιανη, Ταρζαν. Ελπιζω σε Καρουτες, Ελευθεροχωρι, Καλοσκοπη, Δροσοχωρι.

https://www.newsauto.gr/news/sti-lamia- ... akropolis/

:metalo:
Άβαταρ μέλους
By DAP
#704108 https://gga.gov.gr/grafeio-tupou/deltia ... AmNojL9z_k

Τωρα για καλο να'ναι; Για εξαφανηση του αγωνα να'ναι; Ο καιρος θα δειξει......
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#704114
DAP έγραψε:https://gga.gov.gr/grafeio-tupou/deltia-tupou/3324-2021-04-21-11-57-08?fbclid=IwAR0JF1odd7WzX5NBot1hBQ9M_IRdn1Q7lutN_rntYufY9QpVWAmNojL9z_k

Τωρα για καλο να'ναι; Για εξαφανηση του αγωνα να'ναι; Ο καιρος θα δειξει......

Εγώ πάλι έχω την παρακάτω απορία:
Κώδικας: Επιλογή όλωνΘυμίζω δε, πως το σήμα του Ράλλυ Ακρόπολις, είναι κατασχεμένο υπέρ του άλλοτε ΙΚΑ και πλέον ΕΦΚΑ, άρα υπέρ του Ελληνικού Δημοσίου για υπέρογκα χρέη της ΕΛΠΑ προς τον ΕΦΚΑ, το ύψος των οποίων ξεπερνά τα 35 εκ. ευρώ.

Αυτά τα χρέη τι αφορούν; Την διοργάνωση του Ακρόπολις ή άλλες χρήσεις; Γιατί αν δεν έχουν σχέση με το πρώτο, παίζει να υπάρχει νομικό θέμα.

Και τέλος, αν η ΕΛΠΑ δεν συμμετέχει στην διοργάνωση, ποιος το διοργανώνει και με ποιον κόσμο; Ποιοι θα είναι στις δοκιμές; Παλιότερα υπήρχε πολύς κόσμος που ασχολείτο εθελοντικά με την διοργάνωση. Τώρα; Ο Αυγενάκης και ο Πουρναράκης θα είναι στις ειδικές;
Γενικά, πείτε με εμένα δύσπιστο, αλλά είναι πολλά που μου φαίνονται περίεργα και ύποπτα. Καλά, για το παρακάτω, μόνον γέλια και θυμηδία για όσους ξέρουν και καταλαβαίνουν:
Κώδικας: Επιλογή όλωνΠαρόλες τις ενδείξεις ότι αυτό που προσπαθούσαμε να καταφέρουμε ήταν αδύνατο, εμείς τα καταφέραμε.  Ως χώρα, κάναμε το πρώτο βήμα. Αναλάβαμε τη διοργάνωση ενός κορυφαίου αθλητικού γεγονότος!
 
Σήμερα, ο στόχος μας είναι κοινός: Να διοργανώσουμε το κορυφαίο Ράλλυ Ακρόπολις όλων των εποχών και να επιτύχουμε την καλύτερη διοργάνωση του θεσμού για το 2021.

Προφανώς και αν πληρώσεις μπορείς να οργανώσεις αγώνα, τα λεφτά είναι πάντα το πρόβλημα για να πάρεις μια διοργάνωση. Εδώ πήρε F1 η Σαουδική Αραβία που καταπιέζει τα δικαιώματα των γυναικών και κάνει πόλεμο (γενοκτονία σχεδόν...) στην Υεμένη, πλάκα μας κάνουν;
Όσο για το καλύτερο όλων των εποχών, με 2.5 εργοαστασιακές συμμετοχές και ακόμη άδηλο το πόσοι ιδιώτες ή άλλοι θα συμμετέχουν, μόνον για γέλια και για κλαματα.
:s_whiteflag
Άβαταρ μέλους
By glf
#704197 Χρέη της ΕΛΠΑ για ... ένσημα ήταν. Καμία σχέση με τον αγώνα.
Άβαταρ μέλους
By Andreasdik
#704200 Δεν έχει σχέση αν τα χρέη αφορούν την διοργάνωση του ράλλυ.
Εφόσον είχε χρέη μπορεί να κατασχεθεί οποιοδήποτε περιουσιακό της στοιχείο.
Με την προϋπόθεση φυσικά ότι το σήμα του ράλλυ ήταν δικό της περιουσιακό στοιχείο.
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#704214 Προφανώς λοιπόν και υπάρχει θέμα και γι'αυτό έβγαλαν και νόμο επ'αυτού. Αν η ΕΛΠΑ θέλει να το κυνηγήσει, μπορεί να το κάνει και να ζητήσει πιθανόν και τα ρέστα.
Από εκεί και μετά, 35 μύρια σε ένσημα, δεν τα λες και λίγα. Πόσα χρόνια άραγε το ανέχονταν αυτό το χάλι οι ελληνικές κυβερνήσεις;
Τι ρωτάω κι εγώ τώρα ε;
Άβαταρ μέλους
By Corto Maltese
#704299 Δεν πιστεύω να τα έκανε αυτά ο Δεσποτόπουλος. Θα πέσω από τα σύννεφα.
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#704660 Lefteris Avgenakis
@l_avgenakis
·
13m
Χθες,ενώ περπατούσα στο Serv.Park,ένας Έλληνας μηχανικός της Toyota GR,ο Χρ.Σαμαράς, άφησε το πόστο του &με πλησίασε: «Όλη η ομάδα ανυπομονεί να έρθει στην Ελλάδα &στο @AcropolisRally
!Σας ευχαριστούμε!»
Του υποσχέθηκα πως θα κάνουμε το καλύτερο Ράλλυ &θα είναι πολύ περήφανος
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By g8777
#704661 Αυτουνου δλδ οι Αυθορμητοι δεν του λενε ποσο γκομενος ειναι ; Ειναι κατοχυρωμενο μονο σε Κυριακο;
Άβαταρ μέλους
By cmarin
#711193 Βγήκε το πρόγραμμα!!! απόλα τα καλά έχει μέσα.
Την Παρασκευή δύσκολο για παρακολούθηση Λουτράκι και Θήβα μαζί!!
Το καλό είναι ότι έχει Παύλιανη αγαπημένη :)

Εδώ οι πληροφορίες
https://drive.google.com/file/d/1d8tdkW ... xivTe/view

https://www.4troxoi.gr/agones/wrc/rally ... toy-agona/
Άβαταρ μέλους
By Corto Maltese
#711203 Για τον κόσμο ειδικά στο Service Park αλλά και τις ειδικές υπάρχει απόφαση; Μην έχουμε κλειστές κοπάνες λόγω COVID και μας σκίσουν στο κατσάβραχο.