Forum για το Ράλι Ακρόπολις
Άβαταρ μέλους
By mmarkom
#513590 Πήγα σήμερα στην 1η Άμφισσα και θυμήθηκα το λόγο για τον οποίο δεν πήγα πέρυσι στον αγώνα, με εξαίρεση το Λουκανουκ , καναδυο Fabia, to Volvo και τον άτυχο με την ιστορική Σέλικα που έμεινε 100 μέτρα από το flying, οι υπόλοιποι (ξενοι) ήταν επιεικώς μέτριοι.

Παρόλο που έφυγα το πρωϊ με σκοπό να δω ΕΔ και αν προλάβαινα και service, νοικιάζοντας αμάξι για να παω στον αγώνα, προτίμησα το μεσημέρι να γυρίσω Αθήνα και να παω για μπάνιο
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#513600
Himalayan έγραψε:dimviii θα συμφωνήσω 100%.Και εγω στη Θήβα τον είδα,μια από τα ίδια.Ήταν σε φουλ επίθεση χθες και κρίμα που έμεινε σήμερα.Να προσθέσω στη λίστα και τον Παπαγεωργίου με τη μαούνα το Volvo που σε μας πέρασε τάπα σε πολύ ψυχωμένο κομμάτι.Γενικότερα,όπως και πέρσι απογοήτευση και φυσικά δεν τραβηχτήκαμε Λαμία-Αμφισσα.Η εξίσωση χρόνος-κόστος-θέαμα δεν βγαίνει όσο ρομαντικοί κι αν ήμαστε.Πάντως αν ποτέ επέστρεφε ο αγώνας στο παγκόσμιο,την πρώτη τουλάχιστον χρονιά θα ακυρωνόντουσαν κάμποσες ειδικές από τον κόσμο!


για αυτο και εγω δεν ανεβηκα σημερα.Οσο καλος και να ειναι ο Ρωσος,ενα περασμα δεν ειναι ικανο να σε ανεβασει Λαμια .
Άβαταρ μέλους
By theo13
#513619
dimviii έγραψε:
Himalayan έγραψε:dimviii θα συμφωνήσω 100%.Και εγω στη Θήβα τον είδα,μια από τα ίδια.Ήταν σε φουλ επίθεση χθες και κρίμα που έμεινε σήμερα.Να προσθέσω στη λίστα και τον Παπαγεωργίου με τη μαούνα το Volvo που σε μας πέρασε τάπα σε πολύ ψυχωμένο κομμάτι.Γενικότερα,όπως και πέρσι απογοήτευση και φυσικά δεν τραβηχτήκαμε Λαμία-Αμφισσα.Η εξίσωση χρόνος-κόστος-θέαμα δεν βγαίνει όσο ρομαντικοί κι αν ήμαστε.Πάντως αν ποτέ επέστρεφε ο αγώνας στο παγκόσμιο,την πρώτη τουλάχιστον χρονιά θα ακυρωνόντουσαν κάμποσες ειδικές από τον κόσμο!


για αυτο και εγω δεν ανεβηκα σημερα.Οσο καλος και να ειναι ο Ρωσος,ενα περασμα δεν ειναι ικανο να σε ανεβασει Λαμια .


Καλά δεν άξιζε μόνο ένα πέρασμα.. Μην τα ισοπεδώσουμε όλα. Επίσης πριν κρίνουμε εμείς οι απ έξω καλό θα ήταν να αναλογιστούμε ότι ο αγώνας είναι πολύ σκληρός και αναγκαστικά θα πρέπει να φυλάς και το αυτοκίνητο.
Άβαταρ μέλους
By Himalayan
#513667 Σαφώς και υπήρχαν πολλά ωραία περάσματα αλλά ανέφερα αυτά που πραγματικά με εντυπωσίασαν.Και ήταν μόνο τα δυο που ανέφερα! Και επίσης,μετά από τόσα χρόνια και ''απ'έξω'' όπως λες,αλλά έχοντας αρκετά ένσημα και ''από μέσα'',αυτό το παραμύθι με το να το φυλάξω μη σπάσει δεν το δέχομαι.Υπάρχει το πάω πολύ γρήγορα σε ρυθμό αγώνα και το πάω στο όριο! το πάω βόλτα το βαρέθηκα.Μ'αρέσει να βλέπω ο κάθε οδηγός να πιέζει,ακόμη κι αν δεν το'χει.Και ναι,ίσως να είναι λίγο αυστηρή η κριτική μιας και μιλάμε για το ακρόπολις,ή ότι έχει απομείνει απ'αυτό,αλλά είπαμε,είμαστε ρομαντικοί!
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#513788
theo13 έγραψε:
dimviii έγραψε:
Himalayan έγραψε:dimviii θα συμφωνήσω 100%.Και εγω στη Θήβα τον είδα,μια από τα ίδια.Ήταν σε φουλ επίθεση χθες και κρίμα που έμεινε σήμερα.Να προσθέσω στη λίστα και τον Παπαγεωργίου με τη μαούνα το Volvo που σε μας πέρασε τάπα σε πολύ ψυχωμένο κομμάτι.Γενικότερα,όπως και πέρσι απογοήτευση και φυσικά δεν τραβηχτήκαμε Λαμία-Αμφισσα.Η εξίσωση χρόνος-κόστος-θέαμα δεν βγαίνει όσο ρομαντικοί κι αν ήμαστε.Πάντως αν ποτέ επέστρεφε ο αγώνας στο παγκόσμιο,την πρώτη τουλάχιστον χρονιά θα ακυρωνόντουσαν κάμποσες ειδικές από τον κόσμο!


για αυτο και εγω δεν ανεβηκα σημερα.Οσο καλος και να ειναι ο Ρωσος,ενα περασμα δεν ειναι ικανο να σε ανεβασει Λαμια .


Καλά δεν άξιζε μόνο ένα πέρασμα.. Μην τα ισοπεδώσουμε όλα. Επίσης πριν κρίνουμε εμείς οι απ έξω καλό θα ήταν να αναλογιστούμε ότι ο αγώνας είναι πολύ σκληρός και αναγκαστικά θα πρέπει να φυλάς και το αυτοκίνητο.


οταν τρως απο 1 εως 1,5 το χλμ απο ιδιο αυτοκινητο δεν υπαρχουν δικαιολογιες.
Δυστυχως αυτη ειναι η αληθεια.
Άβαταρ μέλους
By DAP
#513841 Ξερει κανεις γιατι απεκλεισθη ο Χαλκιας; Ψαχνω για την αποφαση των αγωνωδικων νο 6 και δεν τη βρισκω......

EDIT

Βιαστηκα....Εψαξα και βρηκα.....
http://www.4troxoi.gr/agones/diethneis- ... is-halkias
Άβαταρ μέλους
By glf
#513857 Βαλβίδα ασφαλείας.... Πωωω κρίμα.