Forum για τους Ελληνικους Αγώνες
Άβαταρ μέλους
By glf
#10275 και κάναμε αυτό το απλό, ολόκληρο θέμα... κρίμα κρίμα κρίμα
Άβαταρ μέλους
By Hannibal
#10316
glf έγραψε:και κάναμε αυτό το απλό, ολόκληρο θέμα... κρίμα κρίμα κρίμα


Νικο δεν ξερω πως θα ακουστει αλλα εκτος απο τους οργανωτες (δεν μιλαω για του ΔΕΘ αλλα γενικα) λειπει και απο τους ιδιους τους αγωνιζομενους η "παιδεια" (δεν μιλαω για τον Βαγγελη παλι γενικα μιλαω) γιατι επειδη πληρωνουν την συμμετοχη κλπ νομιζουν οτι εχουν παντα δικιο χωρις να γνωριζουν καν τι λεει ο κανονισμος και ποιες ειναι οι υποχρεωσεις τους και ποια ειναι τα δικαιωματα τους. Το εχω παρατηρησει σε πολλους αγωνες τα τελευταια χρονια. :s_sorry
Άβαταρ μέλους
By hyperion
#13714 Πάντως η διαδικασία για τη χρήση του super rally ήταν αναλυτικά μέσα στον ειδικό κανονισμό, αλλά και στο breefing στον τεχνικό έλεγχο ο Α. Παρταλιός έκανε αναλυτικότατη περιγραφή.....
Εμείς μείναμε από ημιαξόνιο στο βουνό, μιλήσαμε με τον Τ. Μαρατζίδη ότι θέλουμε να χρησιμοποιήσουμε το super rally, και απλά χρειάστηκε να πάει κάποιος να υπογράψει τη δήλωση....

Το θέμα πήρε μεγάλη έκταση, και δεν θέλω να πάρω θέση καθώς αφορά συναθλητή μας, απλά θεωρώ ότι ο πιο σίγουρος δρόμος για να αποφεύγεις τέτοιες καταστάσεις είναι η γνώση και η εφαρμογή των κανονισμών...


Κώστας Αργυρίου
Άβαταρ μέλους
By vaggelees
#14067 Εξω από το χορό πολλά τραγούδια λες..._"Αναλυτικότατος....κανονισμοί...παιδεία...ειδική και γενική και άπειρα άλλα" όπως καλά τα είπε ο πρόεδρος...."αδιάβαστοι είμαστε"....μια δήλωση ήταν και λοιπά τέτοια....!!
Επειδή βαρέθηκα και αγανάκτησα και δεν θέλω να πάρει άλλη έκταση το θέμα, σας ενημερώνω ότι παραέχω παιδεία υψηλότατη που δεν χρειάζεται ανάλυση και δεν είναι του παρόντος. Το πως και με τι οικονομικά μέσα κάνει ο καθένας έναν αγώνα αφορά τον ίδιο...Μην κρίνεται εξ ιδίων τα αλλότρια..._Νησάφι. Ούτε μηχανικό είχα ούτε και ψέμματα έμαθα να λέω του τύπου βάλτε σουπερ ραλλυ και βλέπουμε. Αντρικια και όμορφα λεω εφοσον θεωρουσαμε οτι εσπασε ελατηριο πιστονιου ότι δεν θα μπορεσουμε να κανουμε σουπερ ραλλυ και αυτο δήλωσα ως έπρεπε. Τα υπολοιπα ...του τυπου μια υπογραφη κτλ κτλ είναι για τον ευατό σας. Εμεις ειμασταν παντελως μόνοι και χωρις σερβις ουσιαστικα...απλως θα μας καλυπτε φιλος στο σερβις αν χρειαζοταν να αλλαξουμε λαστιχα. Ο μηχανικος μας ηταν αγωνιζόμενος....
Μπορουσε καποιος υπευθυνος να μας ενημερωσει σχετικα με το προβλημα που προεκυπτε ωστε να μπουμε και εμεις στο σταρτιγκ λιστ..._Το δε γινεται ετσι απλα και χωρις αναλυση δεν με καλυπτει ουτε ειναι του ψυχικου μου επιπεδου. Οσο για την εξαντληση της αυστηροτητας των κανονισμων στο συγκεκριμενο αγωνα ας το κρινουν αλλοι που θα εχουν δωσει τα παντα, θα εχουν παρει χορηγια θα εχουν ερθει απο Αγγλια για μια μερα ωστε να τρεξουν και τα λεμε...._Το ζητουμενο ηταν να ακουσουμε τα εξης : " Να προσπαθησουμε, να κανουμε κατι, να ρωτησουμε, να δειξουμε ενδιαφερον, να ξυπνησουμε εκτακτα καποιους στις 9 το βραδυ, κατι να κανουμε βρε παιδι μου να τρεξετε να τιμησετε τους χορηγους σας να χαρειτε και εσεις..._το δε μπορω και δε γινεται....ΑΣΧΟΛΙΑΣΤΟ. Δε νομιζω να γραφει ο κανονισμος ΡΗΤΑ "οταν συνεδριαζουν οι αγωνοδικες ΔΕΝ ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ να ξανασυνεδριασουν...._ας μου το δειξουν γραμμενο ή ας μου το ελεγαν_ετσι ακριβως να το ελεγαν- ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΝΑ ΞΑΝΑΣΥΝΕΔΡΙΑΣΟΥΝ....γιατι..για αυτον και αυτον το λογο....για για...._Εχουμε ξεφυγει εντελως. Ο κοσμος ειναι μικρος και ολοι μας θα βρουμε μπροστα μας αυτα που κανουμε και λεμε καθως επισης και τις θεσεις που παιρνουμε. Ο τροχος γυριζει και μπορει μια μερα να βρεθειτε στην ιδια θεση με εμας..._Ε ΤΟΤΕ θα ειναι αργα να αναθεωρήσετε....
ΥΓ - Με τρελαινει το γεγονος οτι με τους περισσότερους απο τους "υπευθυνους" του αγώνα γνωριζόμαστε απο αμνημονεύτων χρόνων και παρολα αυτα η αντιμετωπιση ήταν λες και τρέχαμε στο εξωτερικό αγνωστοι μεταξυ αγνωστων,
Η συμμετοχη μας την επομενη ημερα δεν θα επηρεαζε κανεναν βαθμολογικα ή αγωνιστικά αφού θα ξεκινουσαμε με 10 λεπτά "φορτίο"...
Τι να λέμε τώρα...εξαντλούμε την αυστηρότητα και τα περιθώρια ΕΚΕΙ που δεν πρέπει και εκεί που πρέπει (πάντα κατ'εμε) τηρούμε το γράμμα του νόμου. Οσο για τα σχολια που διάβασα στο Facebook για το αν "χαλασα" το ονομα μου και αν σταματησαν να με συμπαθουν ΜΕ ΑΦΗΝΕΙ παγερα αδιαφορο..._Τελικά για να σε συμπαθουν σε αυτο το χωρο πρεπει να εισαι αγενης και ψευτης και να μιλας με "καντηλια" και "βρισιες"_με την ευγένια και το σταυρο στο χερι κανεις δεν πηγε μπροστα τουλαχιστον στην Ελλαδα.