Forum για τη Formula 1
Άβαταρ μέλους
By Corto Maltese
#534338 Από τον Πασχάλη μια φορά δεν έχασε. Αυτό κατέστρεψε και την καριέρα του Πασχάλη άλλωστε, όσο και αν γκρίνιαζε ότι υπήρχε ανισότητα στην ομάδα.
Άβαταρ μέλους
By EDDIE_147
#534350 Μαλτέζε υπάρχει ανοιχτή γραμμή δωρεάν.
Παίρνεις τηλέφωνο τους τα κάνεις ταληρακια και σε βοηθάνε.

Μην το αφήσεις έτσι.
Άβαταρ μέλους
By Corto Maltese
#534385 Εσυ έχεις πένθος σήμερα, μη σου στερώ τη γραμμή.

Περαστικά :s_roses

Tον ουδέτερο Δία δε βλέπω σήμερα και ανησυχώ. Άλεξ όλα καλά;
Άβαταρ μέλους
By EDDIE_147
#534424 Μαλτέζε πένθος είχαμε την περασμένη Κυριακή.
Έχω γράψει άπειρες φορές ότι με συνταξιούχους πρέπει να τελειώνει το άθλημα.
Button έφυγε, Alonso φεύγει, Κοίμης μένει για να μαζέψει ένσημα --> αδιάφορο.

Το πως ένα συνταξιούχος οδηγός που θα εισπράξει μονέδα από τη Sauber ως ένδειξη καλής θέλησης από πλευράς Ferrari θα συνεχίζει να επηρεάζει αρνητικά ( :s_whiteflag ) την ομάδα της Ferrari και τον Vettel είναι κάτι που θα πρέπει να εξηγήσεις σε ειδικό.

Ξέρω πολύ κόσμο που έχει ζητήσει βοήθεια και όλοι νιώθουν ότι τους βοήθησε πολύ.
Μην έχεις ταμπού.

ΥΓ: αν δεν είχα διαβάσει άλλα 15-20 ποστ σου σε ίδιο κλίμα θα θεωρούσα το παραπάνω τρολιά και μάλιστα αρκετά ψυχαγωγική.
Όμως φοβάμαι ότι το εννοείς σοβαρά.
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#534426 Θα σας παρακαλέσω θερμά προσοχή με τους χαρακτηρισμούς και τα υπονοούμενα. Προσπαθήστε να συζητήσετε χωρίς αυτά. Αλλιώς θα πέσει σβου και μπαν. [mod]
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#535406
Corto Maltese έγραψε:Tον ουδέτερο Δία δε βλέπω σήμερα και ανησυχώ. Άλεξ όλα καλά;


Ο Ζευς έχει μεν συμπάθειες, αλλά πάνω από όλα είναι Ferrari και ουχί ουδέτερος!!! :rtfm:
Στα των εξελίξεων: α) Κατ' εμέ λανθασμένη η προαγωγή του μικρού τόσο σύντομα. β) Καλό όμως που παραμένει εντός ο Κίμι, ίσως χρειαστεί να επανέλθει στο μέσον της σαιζόν αν ο Μονεγάσκος τα σκατώσει. γ) Όχι, τίποτα δεν πάει καλά Σταύρο, αλλά αυτό έχει να κάνει με άλλα θέματα και όχι με την F1.
Άβαταρ μέλους
By Corto Maltese
#535422
REALZEUS έγραψε:β) Καλό όμως που παραμένει εντός ο Κίμι, ίσως χρειαστεί να επανέλθει στο μέσον της σαιζόν αν ο Μονεγάσκος τα σκατώσει.

Καταλάβατε; Καταλάβαμε. :iconcool:

Άλεξ έχεις όλες τις ευχές μου για ότι καλύτερο ότι και να συμβαίνει. Το ξέρεις φαντάζομαι :)
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#535425
Corto Maltese έγραψε:Καταλάβατε; Καταλάβαμε.


Συμφωνείς ή διαφωνείς τελικά; :lol:
Πάντως, όπως και να έχει, ο Κίμι θα έπρεπε να αντικατασταθεί. 39 κοντεύει. Βιάστηκε ο Μαρκιόννε όμως και για κάποιον λόγο ο Έλκανν το ενέκρινε και επί Σέρτζιο, αλλά και σήμερα.


Corto Maltese έγραψε:Άλεξ έχεις όλες τις ευχές μου για ότι καλύτερο ότι και να συμβαίνει. Το ξέρεις φαντάζομαι


Το ξέρω και σε ευχαριστώ! Κερνάω μπυρίτσα στο Χαμάμ όταν ξελαμπικάρω λίγο. Έχουμε πολύ καιρό να τα πούμε από κοντά...
Άβαταρ μέλους
By Corto Maltese
#535492 Όποιος φεύγει, θέλω να κλείνει την πόρτα πίσω του. Αποστρατείες με το όπλο παρα πόδα δεν τις γουστάρω ούτε και τα πισωγυρίσματα αρμόζουν σε μεγάλες ομάδες. Το πρώτο πισωγύρισμα μας έφερε σχεδόν 100 αγώνες τον Κίμι χωρίς να προσφέρει ούτε μία νίκη. Τι ωφελεί να τον έχουμε χρυσή εφεδρεία; Μόνο αναταραχή στην ομάδα μπορεί να προσφέρει.
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#535497 Η λογική σου δεν είναι λανθασμένη, απλά κατ' εμέ δεν είναι ακόμα ψημένος ο Λεκλερκ για οδηγός της Ferrari...
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#535502
REALZEUS έγραψε:Η λογική σου δεν είναι λανθασμένη, απλά κατ' εμέ δεν είναι ακόμα ψημένος ο Λεκλερκ για οδηγός της Ferrari...


Ενω ο Kimi που εχει γινει καρβουνο απο το ψησιμο κανει?

Ειλικρινα σαν αντιφερραρικος ΠΟΛΥ γουσταρισα τα τελευταια χρονια που η Ιταλικη ομαδα ειχε τους Vettel/Kimi γιατι ηξερα καλα οτι ειναι και οι 2 μετριοι.

Η αλλαγη του Kimi με το Leclerc (που παρακαλουσα να μη γινει) ειναι η σωστοτερη κινηση που εκανε η Ferrari και σε σενα δεν αρεσε!!! Δεν ειμαι απο αυτους που μιλανε για το "φαινομενο Leclerc" γιατι ο Ericsson σα μετρο συγκρισης δε λεει τιποτα. Αλλα σιγουρα ειναι πολυ καλος ο πιτσιρικας και σιγουρα οχι χειροτερος απο τον μετριο+τουριστα Kimi. Του χρονου απεναντι στο Vettel θα δουμε ποσο καλος ειναι. Αν μετα τα μεσα της χρονιας (γιατι θελει και λιγο χρονο προσαρμογης) ειναι 1 κλικ ταχυτερος απο το Vettel και 3 κλικ σταθεροτερος, θα μιλαμε πραγματι για φαινομενο Leclerc!

H Ferrari αν ειχε τα αντερα, επρεπε να βαλει στην ακρη τον εγωισμο της, να βαλει το χερι βαθια στην τσεπη και να παρει τον Alonso. Απαγορευεται η Mercedes να εχει το Hamilton, η Red Bull το Verstappen και η Ferrari να εχει το Vettel. Και να εχει χασει 2 πρωταθληματα (γιατι κατα εκει παει και φετος) λογω μετριου οδηγου.
Άβαταρ μέλους
By Mclaren-Queen
#535526
REALZEUS έγραψε:Η λογική σου δεν είναι λανθασμένη, απλά κατ' εμέ δεν είναι ακόμα ψημένος ο Λεκλερκ για οδηγός της Ferrari...

Δια εχουν αλλαξει οι εποχες. Χαμιλτον, Φεττελ, Ρικιαρντο, Φερσταπεν μπηκαν σε κορυφαιο μονοθεσιο με αντιστοιχη η μικροτερη εμπειρια. Καλα κανει η Φερραρι για να δει αν εχει τον επομενο Χαμιλτον (χλωμο) στα χερια της συντομα αλλιως να συνεχισει να τον ψαχνει αλλου.