Forum για τη Formula 1
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#535969
EDDIE_147 έγραψε:Θα μπορούσαμε με λίγα λόγια να πούμε ότι ο Alonso ήταν το δεύτερο πιο μεγαλειώδες πράγμα που συνέβη στο άθλημα μετά τον Senna;
:hmmm:


Φανταζομαι (μακαρι να κανω λαθος) οτι για μια ακομα φορα το μηνυμα σου εμπεριεχει ειρωνια, αλλα θα το αντιπαρελθω και θα πω την αποψη μου :)

Προσωπικα δε θα ελεγα "ο ταδε ειναι καλυτερος". Σε τοσο υψηλο επιπεδο απλα λεω "ειναι TOP". Πιο απολυτοι μπορουμε να ειμαστε μονο αν ειναι δυο TOP οδηγοι ομοσταβλοι για μερικα χρονια (γιατι στη μια χρονια μπορει να τυχουν 1-2 ατυχιες ή να βολευει καποιον λιγο παραπανω το μονοθεσιο κτλ).

Γενικα σαν TOP χαρακτηριζω εναν οδηγο που:
- Ειναι γρηγορος.
- Εχει σταθερο γυρολογιο (1-2 δεκατα πανω-κατω απο γυρο σε γυρο με μειουμενη ταση οσο ελαφρωνει το μονοθεσιο) σε ολους τους γυρους και δε χανει καθε λιγο 1" επειδη κατι ετυχε η κοιμηθηκε.
- Ειναι καλος στη βροχη.
- Κανει ελαχιστα λαθη.
- Αντεχει στην πιεση.
- Στηνει καλα το μονοθεσιο.
- Εχει εφεση στις προσπερασεις.
- Μπορει να προσαρμοζει την οδηγηση του και να σωζει λαστιχο οταν χρειαστει.
- Προσαρμοζεται σε καθε μονοθεσιο και στα πιθανα κουσουρια του και παιρνει το 100% παντα.
- Λυσσαει μεσα στην πιστα (απαραιτητη μια ποσοτητα ¨αλητειας") και δε χορταινει τις νικες/επιτυχιες (οχι προωρος συνταξιουχος που μπουχτισε ευκολα).
- Μπορει και φερνει αποτελεσματα οταν μενει πισω για καποιο λογο ενω εχει καλο μονοθεσιο.

Δεν υπαρχει κανενας που να ειναι ο καλυτερος σε ΟΛΑ αυτα (εγω τουλαχιστον δεν ξερω καποιον) μα υπαρχουν οδηγοι που ειναι αρκετα ή πολυ καλοι σε ολα. Αλλα το μονο σιγουρο ειναι οτι αν σε καποιον οδηγο λειπουν μερικα απο αυτα, σιγουρα δεν ειναι TOP.
Άβαταρ μέλους
By g8777
#535971 Το σκατοτρολακι ο Εντυ :x πέταξε την φλειμια του για "λίγα λόγια". Στα ίσα και να ξαναφαει.
Μιλάς για Ναντο και αναβλυζουν από μέσα σου αυθόρμητα οι λέξεις. :inlove:

Σαν συντριβάνι σοκολάτας. :inlove:
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#535972
g8777 έγραψε:Το σκατοτρολακι ο Εντυ :x πέταξε την φλειμια του για "λίγα λόγια". Στα ίσα και να ξαναφαει.
Μιλάς για Ναντο και αναβλυζουν από μέσα σου αυθόρμητα οι λέξεις. :inlove:

Σαν συντριβάνι σοκολάτας. :inlove:


Τα ιδια λεω και για το δικο σου (Hamilton). Απλα το κολλημα που εχεις με το Ναντο (και κατ΄επεκταση με μενα) σε εμποδιζει να διαβασεις αυτα που λεω...

Και απο οτι βλεπεις τα μηνυματα μου δεν ειναι για το Ναντο. Μολις εγραψα ενα σεντονακι αναλυοντας το σκεπτικο μου. Οποιος θελει κραταει στην ακρη του μυαλου του αυτα που ειπα και οποιος θελει επιμενει στο αστειο (κατα την αποψη μου) "ειναι πρωταθλητης οποτε ΤΟΡ οδηγος".

Απλα απο οτι βλεπεις οι περισσοτεροι εδω μεσα ειρωνευονται (ή σωστοτερα ειρωνευεστε για να μην ξεχασω εσενα φιλτατε g8777) και εγω προσπαθω πραγματικα να ειμαι οσο πιο ευγενικος γινεται.

Αλλα ειλικρινα δε χαλιεμαι... Το εχω ξαναζησει αυτο το εργο της επιθεσης μπαινοντας σε νεες κοινοτητες. Παιζει μια ταση απαξιωσης του νεου χρηστη και ειδικα οταν αυτος ο νεος λεει πραγματα που δεν ειχαν σκεφτει νωριτερα η απαξιωση καταληγει σε φρικαρισμα. Οπως μετα απο 1-5-15 χρονια ηρθαν καμποσοι στα λογια μου οσον αφορα τους Vettel-Kimi, μετα απο 1-5-15 χρονια καμποσοι θα καταλαβουν οτι ακομα και αν διαφωνουνε μαζι μου (και ειναι δικαιωμα τους φυσικα) οσα λεω αξιζουν τουλαχιστον να τα σκεφτει καποιος και οχι να τα χλευασει. Οποτε σιγουρα δεν αξιζω τη σταση που εχετε οι περισσοτεροι εδω μεσα :)
Άβαταρ μέλους
By Geo f1
#535975 Παντως ακομα δεν μας ειπε ο g τι υποστηριζε στην προ Χάμιλτον εποχη. Πχ το 2004-2005-2006 κλπ.
Μπορει τοτε απλα να μην ασχολιοταν.
Ποιος ξερει.
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#535977
Geo f1 έγραψε:Παντως ακομα δεν μας ειπε ο g τι υποστηριζε στην προ Χάμιλτον εποχη. Πχ το 2004-2005-2006 κλπ.
Μπορει τοτε απλα να μην ασχολιοταν.
Ποιος ξερει.


Αμ πες το ετσι. Εχω και ενα φιλο που εχει φτασει 50 χρονων και ακομα σκεφτεται την πρωτη που ερωτευτηκε. Εχει μαλιστα κολλησει σε τετοιο βαθμο, που σχεδον μισει ολες τις αλλες γυναικες :s_tongue

Περα απο την πλακα και απο τοτε και μετα να παρακολουθει F1 καποιος ειναι υπεραρκετα χρονια ωστε να ξερει τι παιζει στο χωρο. Δε σημαινει οτι καποιος που βλεπει 40 χρονια ξερει περισσοτερα απο καποιον που βλεπει 10 χρονια. Βασικο ειναι το ποσο αισθανεται ο καθενας... Το λυπηρο με τον g8777 ειναι oτι εχει τετοιο κολλημα με το Hamilton που ισωπεδωνει ολους τους αλλους...
Άβαταρ μέλους
By g8777
#535980 Το λυπηρό είναι ότι νομίζετε ότι τα αλεπουδάκια είναι 101.
Ψεμμα. Τα γατάκια.

Γκεακο δεν θέλω να μου πάθεις τίποτα, στηριζα Ρον Ντένις. Λατίνων εραστή. :iconcool:
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#535982
g8777 έγραψε:Το λυπηρό είναι ότι νομίζετε ότι τα αλεπουδάκια είναι 101.
Ψεμμα. Τα γατάκια.

Γκεακο δεν θέλω να μου πάθεις τίποτα, στηριζα Ρον Ντένις. Λατίνων εραστή. :iconcool:


Εσυ που εισαι η ΓΑΤΑ παντως, δεν εχεις πει ΚΑΜΙΑ αποψη.

Το μονο που κανεις ειναι να πετας κατι ειρωνιες και κατι μισολογα σαν την Πυθια. Αντι να ειρωνευτεις αυτα που ειπα, πες μου "εδω και εδω και εδω εισαι λαθος". Ετσι γινεται η συζητηση και με χαρα θα απαντησω σε οσους διαφωνουν και θα αναλυσω ευγενικα την αποψη μου. Εισαι ικανος να το κανεις? Μπαααααααααααααα εισαι απο αυτους που παιρνουν credits (ΝΟΜΙΖΟΥΝ οτι παιρνουν φυσικα) πουλωντας πνευμα και οχι μεσω διαλογου. Και οχι μονο στα της F1. Σε εδω δει σε ολα τα threads να πουλας το ιδιο πνευμα. Αν σε κανει χαρουμενο για καποιον απροσδιοριστο λογο, keep selling :s_tongue

Με πορδες δε βαφονται τα αυγα. Αν θεωρεις τον εαυτο σου γατα, πρεπει να μας πεισεις κιολας οτι εισαι γατα...
Άβαταρ μέλους
By EDDIE_147
#535999 Είναι λίγο επικό χρήστης με όνομα πριτς να γράφει τη λέξη πορδές σε ποστάκι του.

ΙΚΕ --> ΛΕΙΠΕΙΣ

:(
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#536000
EDDIE_147 έγραψε:Είναι λίγο επικό χρήστης με όνομα πριτς να γράφει τη λέξη πορδές σε ποστάκι του.

ΙΚΕ --> ΛΕΙΠΕΙΣ

:(


Συγνωμη δε θα το ξανακανω.

Και μια και πιασαμε τα usernames, μη μου πεις οτι εκτος απο Massa-Kimi γουσταριζες και τον Eddie Irvine! Γιατι αν εχουν ετσι τα πραγματα, θα εχω ενα ακομα οπλο στη φαρετρα του δουλεματος εναντιον σου :s_rofl
Άβαταρ μέλους
By EDDIE_147
#536004 Εικόνα

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#536006
George_Prix έγραψε:. Αντι να ειρωνευτεις αυτα που ειπα, πες μου "εδω και εδω και εδω εισαι λαθος". Ετσι γινεται η συζητηση και με χαρα θα απαντησω σε οσους διαφωνουν και θα αναλυσω ευγενικα την αποψη μου. Εισαι ικανος να το κανεις? Μπαααααααααααααα εισαι απο αυτους που παιρνουν credits (ΝΟΜΙΖΟΥΝ οτι παιρνουν φυσικα) πουλωντας πνευμα και οχι μεσω διαλογου. Και οχι μονο στα της F1. Σε εδω δει σε ολα τα threads να πουλας το ιδιο πνευμα. Αν σε κανει χαρουμενο για καποιον απροσδιοριστο λογο, keep selling :s_tongue


Συγνωμη για την διακοπη αλλα με λατρεις οδηγων, οxι θαυμαστες η υποστηρικτες απλα, δεν μπορεις να κανεις κουβεντα με επιχειρηματα, λογω λατρειας.

Εσυ και ο Γκεακος λατρευετε τον Αλονσο. Τα βλεπετε ολα μεσα απο αυτο το πρισμα. Το οποιο αλλοιωνει την πραγματικοτητα. Η οποια λεει οτι ειναι ενας κορυφαιος οδηγος με πολυ λαθος επιλογες και συμπεριφορες στην καριερα του. Ως εκ τουτου η καριερα του ειναι εκει ακριβως που τον οδηγησαν τα παραπανω. :)


Οπως και τον ΚΙμι μιας και εδω γι αυτον ειναι το τοπικο, κανεις δεν θα τον θυμαται ως κορυφαιο.


Να σταματήσει τώρα το offtopic? [Mod]