Forum για τη Formula 1
Άβαταρ μέλους
By Same_old_story
#139705 Με 10 αγώνες να απομένουν για το τέλος της σεζόν και τον Φινλανδό οδηγό να μην ξέρει ακόμα το μέλλον του, ο ισχυρός άνδρας της Ferrari κάλεσε τον κόσμο να σκεφτεί την θέση στην οποία βρίσκεται.

«Ελάτε για λίγο στη θέση του. Όλοι ξεκίνησαν να μιλούν γι’ αυτόν μετά τη δεύτερη θέση του στο Μπαχρέιν. Θεωρείτε πως αυτό είναι καλό; Όχι. Θέλω να παραμείνει ήρεμος και να κάνει τη δουλειά του», δήλωσε ο Arrivabene στο gpupdate.

Πρόσθεσε δε, πως το μέλλον του Raikkonen στην ομάδα, εξαρτάται αποκλειστικά και μόνο από τον ίδιο και πως γνωρίζει τι πρέπει να κάνει ώστε να βρεθεί για ακόμα μία σεζόν στο τιμόνι: «Το μέλλον του εξαρτάται από τον ίδιο. Δε θέλω να μιλήσω όμως άλλο γι’ αυτό καθότι έχουμε μπροστά μας 10 αγώνες. Θα του μιλήσουμε όταν πρέπει για το τι θέλουμε και αυτό είναι όλο».

http://www.msfree.gr/?page=post&id=33162

Λέτε..??! :twisted:
Άβαταρ μέλους
By panos2171
#149599 Ferrari re-signs Kimi Raikkonen for 2016 Formula 1 season


http://www.autosport.com/news/report.php/id/120364
Άβαταρ μέλους
By sparticle
#149608 Ακριβως πριν το Spa, η ομας ελπιζει να τον δει να κανει το θαυμα του! Forza Kimi!!

(Η αληθεια βεβαια ειναι οτι θα ηθελα να δω καποιους αλλους στα κοκκινα του χρονου... Τι να κανουμε. Παμε παλι με Νο1 και Νο2 driver)
Άβαταρ μέλους
By Corto Maltese
#149632
sparticle έγραψε:Ακριβως πριν το Spa, η ομας ελπιζει να τον δει να κανει το θαυμα του! Forza Kimi!!

(Η αληθεια βεβαια ειναι οτι θα ηθελα να δω καποιους αλλους στα κοκκινα του χρονου... Τι να κανουμε. Παμε παλι με Νο1 και Νουμερο σκέτο driver)

fify
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#149698 Για να τον κρατάει σημαίνει οτι έβαλε το λιθαράκι του στη εξέλιξη του μονοθέσιου.
Άβαταρ μέλους
By Corto Maltese
#149705 O Φέτελ τρέμει στην ιδέα να έχει τον Κοίμη τημ-μέητ :rtfm: Ξεχνάμε το βέτο που έβαλε να μην πάει στη Red Bull; :rtfm: #natalemeafta
Άβαταρ μέλους
By castigamatti
#149706 Απόλυτα αναμενόμενο. Ο vet τον έχει του χεριού του και η ferrari δεν ήθελε να ρισκάρει την παραμικρή πιθανότητα να διαταράξει τις εσωτερικές της ισορροπίες......αν και εδώ που τα λέμε δεν υπήρχε και τίποτα τρομερα αξιόλογο στην αγορα, χωρίς δεσμευσεις και αρα χωρις να χρειαστεί να το χρυσοπληρωσει.Μόνο ο hulk και ο bottas......για τον οποίο ή williams ζηταγε της Παναγίας τα μάτια......no big deal.
Ή ferrari θα κριθεί για το πως σκέφτεται το 2017, που η αγορά θα ξανανοίξει.....
Άβαταρ μέλους
By panos2171
#149813 Κι εμένα εκεί πάει το μυαλό μου, δεν υπάρχει κάτι αξιόλογο αυτή τη στιγμή. Και αξιόλογο για τη Ferrari στην παρούσα φάση είναι 2ος οδηγός σε συμφέρουσα τιμή. Ο Raikkonen δε νομίζω πλέον να χει θέμα να είναι 2ος οδηγός συν του ότι έχει και καλές σχέσεις με τον Φεττελ .
Άβαταρ μέλους
By A-Viper7
#153752 Από εδώ:

"Although Kimi hates Ron [Dennis] with a passion, I always got on OK with him, and I was thinking of signing him again after he’d been pushed out of Ferrar at the end of 2009."

Ενδιαφέρον. :ninja:
Άβαταρ μέλους
By EDDIE_147
#153795 Απ΄ότι είχε πει ο Κώστας Γαμάτος ο Κοίμης είχε όρο να μην υπογράψει σε άλλη ομάδα F1 για να πάρει τον πακτωλό της Σανταντέρ και να αδειάσει θέση για τον μπέμπη.

Ένα τεράστιο ερωτηματικό για μένα είναι η κατάληξη μιας άλλης μεταγραφής που συζητούσε η McLaren αρκετά χρόνια πριν.
Irvine στη θέση Coulthard στο τέλος του 1999.
Άβαταρ μέλους
By Geo f1
#190738 http://www.gptoday.com/full_story/view/ ... resigning/

"I am pleased that he has brought balance to the team," Arrivabene explained. "He (Raikkonen) pushes Sebastian very hard and that is very important.

"Kimi has found himself in certain situations because of misfortune, but he works really hard."


Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By Corto Maltese
#190754 Τραγωδία. Κάποιος θα του είπε ότι και ο Φλάβιος αν και άμπαλος έγινε σούπερ πετυχημένος team manager και νομίζει ότι με την αμπαλοσύνη θα γίνει εξίσου πετυχημένος. Τι να πει κανείς;
Άβαταρ μέλους
By sparticle
#191264 Εγω παλι πιστευω οτι τα λεει μονο και μονο γιατι αυτη ειναι η φιλοσοφια του περι σχεσης αφεντικου-υπαλληλου (ή μαλλον υπαλληλισκου μιας και μιλαμε για τον Kimi). Δηλαδη τον υποστηριζει μεχρι τελικης πτωσεως.

Εξακολουθω να πιστευω οτι εντος των τοιχων του τα χωνει ασχημα.

Η δε ανανεωση του εγινε γιατι αποδειχτηκε ενας εξαιρετικος Νο2 πιλοτος, αφου ο Vettel ειναι το πρωτο βιολι. Αν αρχισει να σερνεται υπερβολικα, λογικα θα βρουν παλι καποιον Νο2 προς αντικατασταση και οχι καποιον που θα ταραξει τον Vettel. Φαινεται οτι αρεσει στον Αριβαμπενε αυτη η κατασταση στους οδηγους.