Forum για τη Formula 1
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#535865 Αυτός που λες ότι κοιμάται είναι, σε όσους αγώνες τερμάτισαν και οι 2 φέτος, στο 7-4 με τον Φέττελ σε race results. Ο Χαμ με τον Μπότας είναι 10-3 για παράδειγμα.
Άβαταρ μέλους
By elteo
#535868 Προτιμώ να δω τον πιτσιρίκο να αγωνίζεται και ας κάνει και λάθη. Πάντα θα υπάρχει το κίνητρο να βελτιωθεί και να επικρατήσει στην ομάδα. Ο Κοίμης έχει κίνητρο το απόλυτο μηδέν.
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#535890 Εγώ προτιμώ να μαζέψουν τους περισσότερους δυνατούς βαθμούς και να πάρουμε το Πρωτάθλημα!!! :rtfm:
Άβαταρ μέλους
By Geo f1
#535897
REALZEUS έγραψε:
George_Prix έγραψε:
REALZEUS έγραψε:Η λογική σου δεν είναι λανθασμένη, απλά κατ' εμέ δεν είναι ακόμα ψημένος ο Λεκλερκ για οδηγός της Ferrari...


Ενω ο Kimi που εχει γινει καρβουνο απο το ψησιμο κανει?

Ειλικρινα σαν αντιφερραρικος ΠΟΛΥ γουσταρισα τα τελευταια χρονια που η Ιταλικη ομαδα ειχε τους Vettel/Kimi γιατι ηξερα καλα οτι ειναι και οι 2 μετριοι.

Η αλλαγη του Kimi με το Leclerc (που παρακαλουσα να μη γινει) ειναι η σωστοτερη κινηση που εκανε η Ferrari και σε σενα δεν αρεσε!!! Δεν ειμαι απο αυτους που μιλανε για το "φαινομενο Leclerc" γιατι ο Ericsson σα μετρο συγκρισης δε λεει τιποτα. Αλλα σιγουρα ειναι πολυ καλος ο πιτσιρικας και σιγουρα οχι χειροτερος απο τον μετριο+τουριστα Kimi. Του χρονου απεναντι στο Vettel θα δουμε ποσο καλος ειναι. Αν μετα τα μεσα της χρονιας (γιατι θελει και λιγο χρονο προσαρμογης) ειναι 1 κλικ ταχυτερος απο το Vettel και 3 κλικ σταθεροτερος, θα μιλαμε πραγματι για φαινομενο Leclerc!

H Ferrari αν ειχε τα αντερα, επρεπε να βαλει στην ακρη τον εγωισμο της, να βαλει το χερι βαθια στην τσεπη και να παρει τον Alonso. Απαγορευεται η Mercedes να εχει το Hamilton, η Red Bull το Verstappen και η Ferrari να εχει το Vettel. Και να εχει χασει 2 πρωταθληματα (γιατι κατα εκει παει και φετος) λογω μετριου οδηγου.



Έχεις καταντήσει πιο γραφικός και από το Γκεάκο με τον Αλόνσο. Για αυτό σε έχουν πάρει όλοι στο ψιλό... :svivhaha:
Ό,τι και να λέμε, εσύ θα πεις για τον έρωτά σου! Ο Ισπανός τελείωσε για την Ferrari! Δεν ταιριάζει με το κλίμα. Τέλος!!! :rtfm:
Για να μην πούμε πόσο αστείο είναι να αποκαλείς δύο πρωταθλητές "μέτριους οδηγούς". :dizzy:
Ολοι στο ψιλο?Μιλα για τον εαυτό σου wannabe εκπροσωπε του φορουμ.

.
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#535915
REALZEUS έγραψε:Έχεις καταντήσει πιο γραφικός και από το Γκεάκο με τον Αλόνσο. Για αυτό σε έχουν πάρει όλοι στο ψιλό... :svivhaha:

Το ψιλο που λες οτι με εχουν παρει, απο το ενα αυτι μπαινει και απο το αλλο βγαινει. Εγω μιλαω με επιχειρηματα. Τα "αλεξιπτωτα (οταν εμφανιστηκα)", το "νομιζεις οτι ο Alonso ειναι ο Superman", το "Ζορζ Πριτς" και το "εχει 4 πρωταθληματα ο Vettel και 1 ο Kimi οποτε ειναι καλοι" δεν αποτελουν επιχειρηματα. Ειναι σπασμωδικες αντιδρασεις ελλειψει επιχειρηματων !


REALZEUS έγραψε:Ό,τι και να λέμε, εσύ θα πεις για τον έρωτά σου! Ο Ισπανός τελείωσε για την Ferrari! Δεν ταιριάζει με το κλίμα. Τέλος!!! :rtfm:

Εδω πρεπει να συμφωνησω. Δεν ταιριαζει ο Alonso που ειναι γεννημενος winner με τους losers της Ferrari :s_tongue

REALZEUS έγραψε:Για να μην πούμε πόσο αστείο είναι να αποκαλείς δύο πρωταθλητές "μέτριους οδηγούς". :dizzy:

Και στο Newey που πιναμε ενα καφε πριν 7-8 χρονια και του ελεγα οτι ειναι λιγος ο Vettel, του φαινοταν αστειο και γελουσε. Σημερα, γελαω εγω μετα τις νεες δηλωσεις του Newey:

"If he has a weakness, it's that he can make stupid mistakes in the heat of the moment. "

Και να μην ξεχασω τον αλλον πρωταθληταρα που εχετε στην ομαδα σας τον Kimi. Για αυτον τα ελεγα 12-15 χρονια πριν. Τοτε που επαιζε στα ισια (ή κερδιζε/εχανε ελαφρως) κατι κουλαδια σαν τον Montoya, τον Coulthard και το De La Rosa. Και ολοι μας ειχαν ζαλισει τον ερωτα με τον "ατυχο" Kimi που σπαει η McLaren και χανει τους τιτλους. Οτι ενας πραγματικα κορυφαιος θα ειχε μαζεψει 50 ποντους παραπανω και θα ειχε παρει τους τιτλους, δεν τους περασε ποτε απο το μυαλο φυσικα. Γιατι ειχαν την αισθηση οτι ο Kimi ειναι τοσο καλος, που μαζεψε τον καθε δυνατο ποντο!

Αν θελεις, μπορω να σου αποδειξω απο ποτε ελεγα για τους Kimi και Vettel. Επισης μπορω να σου αποδειξω απο ποτε υποστηριζα Alonso (πριν καν παρει τον πρωτο τιτλο). Γιατι στα λογια ολοι μπορουν να πουνε "σας τα ελεγα εγω". Αλλα εμενα εχουν μεινει τα γραπτα μου στο net!

Οταν τους τα ελεγα ολα αυτα, ΟΛΟΙ μου λεγανε "εισαι γραφικος", "εισαι ασχετος" και "εισαι κομπλεξικος". Με μεγαλη μου χαρα βλεπω οτι ολο και περισσοτεροι αμφισβητουν τους Vettel/Kimi, ακομα και (λογικοι) οπαδοι της Ferrari, κατι που δεν περιμενα ποτε να συμβει! Απλα σε αλλους πηρε 2 χρονια να καταλαβουν, σε αλλους 10 χρονια και μερικοι (σαν εσενα) πιθανοτατα δε θα καταλαβουν ποτε, γιατι ο εγωσιμος τους δε θα τους το επιτρεψει.
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#535925 Και καλά έκανε ο Νιούη και γελούσε. Αλλά φαντάζομαι κι αυτός μέτριος θα είναι, ε; :lol:

Επίσης είπε και άλλα για τον Σεμπ στην ίδια συνέντευξη:

Sebastian works incredibly hard and hardly anyone is more self critical than he is. If he has a weakness, it's that he can make stupid mistakes in the heat of the moment. If he leads he is almost unbeatable.
https://www.wheels24.co.za/FormulaOne/v ... y-20180917

Κανείς δεν είναι αλάνθαστος, αλλά είναι αλήθεια ότι φέτος έχει κάνει πολλά λάθη. Δεν κρίνετε μια καριέρα από μια χρονιά όμως!


George_Prix έγραψε:Για αυτον τα ελεγα 12-15 χρονια πριν. Τοτε που επαιζε στα ισια (ή κερδιζε/εχανε ελαφρως) κατι κουλαδια σαν τον Montoya, τον Coulthard


Αυτά τα "κουλάδια" κοντράρανε μέχρι κι έναν Σουμάχερ αρκετές φορές... :whistlink:


Για τα επιχειρήματα, που νομίζεις ότι παραθέτεις, δεν θα απαντήσω καν...
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#535932
REALZEUS έγραψε:Και καλά έκανε ο Νιούη και γελούσε. Αλλά φαντάζομαι κι αυτός μέτριος θα είναι, ε; :lol:


O Newey ειναι ο Alonso των σχεδιαστων! :s_tongue

REALZEUS έγραψε:Επίσης είπε και άλλα για τον Σεμπ στην ίδια συνέντευξη:

Sebastian works incredibly hard and hardly anyone is more self critical than he is. If he has a weakness, it's that he can make stupid mistakes in the heat of the moment. If he leads he is almost unbeatable.
https://www.wheels24.co.za/FormulaOne/v ... y-20180917

Κανείς δεν είναι αλάνθαστος, αλλά είναι αλήθεια ότι φέτος έχει κάνει πολλά λάθη. Δεν κρίνετε μια καριέρα από μια χρονιά όμως!


Σε τι σταθηκες και τον χαρακτηριζεις TOP? Στην αυτογνωσια του? Στο οτι ειναι δουλευταρας? Στο οτι αν εχει ενα μονοθεσιο που πεταει και ξεκινησει πρωτος δε χανει?

Το οτι "cracks under pressure" δε σου ειναι αρκετο ωστε να καταλαβεις οτι ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ TOP? :slap:


REALZEUS έγραψε:Αυτά τα "κουλάδια" κοντράρανε μέχρι κι έναν Σουμάχερ αρκετές φορές... :whistlink:


Ηταν ποτε ομοσταβλοι οι Montoya/Coulthard/De La Rosa με το Schumacher και δεν το ξερω? Γιατι ΜΟΝΟ ΕΤΣΙ κρινεται ενας οδηγος. Με το ιδιο μονοθεσιο. Με το αστειο σκεπτικο σου (που δειχνει το επιπεδο γνωσεων σου), κατι Ericsson και κατι Grosjean κοντραρουν τον Alonso εδω και λιγα χρονια οποτε ειναι χερουκλες ε? Ασχετο που οταν ηταν ομοσταβλοι οι Alonso-Grosjean του εριχνε ταριφα πανω απο 1" ο Ισπανος :s_rofl

REALZEUS έγραψε:Για τα επιχειρήματα, που νομίζεις ότι παραθέτεις, δεν θα απαντήσω καν...


Για την ακριβεια ηδη απαντας και μαλιστα νομιζεις οτι αντιπαραθετεις πολυ εξυπνα επιχειρηματα. Αλλα οσο απαντας εκτιθεσαι :s_laughat
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#535935 Όλοι σπάνε κάτω από πίεση κάποια στιγμή και το έχουμε δει από τους πάντες.

Μιλάς και για γνώσεις και το παίζεις κι έξυπνος; Χειρότερο μονοθέσιο είχαν από τον Σουμάχερ όταν αυτός ήταν στην Ferrari και πάλι υπήρχαν στιγμές που το πάλευαν.

Και πολύ είναι που σου απαντάω σε ανύπαρκτα επιχειρήματα... δικό μου λάθος, ομολογουμένως. Όπως επίσης ότι συνομιλώ με ρουβίτσα ενός υπαλλήλου.
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#535937
REALZEUS έγραψε:Όλοι σπάνε κάτω από πίεση κάποια στιγμή και το έχουμε δει από τους πάντες.


Σωστο. Το θεμα ειναι ποσο συχνα σπαει ο καθενας. Και οποιος σπαει οσο συχνα σπαει ο Vettel ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟΡ :rtfm:

REALZEUS έγραψε:Μιλάς και για γνώσεις και το παίζεις κι έξυπνος; Χειρότερο μονοθέσιο είχαν από τον Σουμάχερ όταν αυτός ήταν στην Ferrari και πάλι υπήρχαν στιγμές που το πάλευαν.


ΟΤΑΝ το παλευαν μια στο τοσο, το μονοθεσιο τους για τον Α ή Β λογο ηταν ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ (με δεδομενο οτι ο Schumi ηταν καλυτερο χερι απο ολους αυτους που ανεφερα).

REALZEUS έγραψε:Και πολύ είναι που σου απαντάω σε ανύπαρκτα επιχειρήματα... δικό μου λάθος, ομολογουμένως. Όπως επίσης ότι συνομιλώ με ρουβίτσα ενός υπαλλήλου.


Οπως σωστα ειπες νωριτερα, "Όλοι σπάνε κάτω από πίεση κάποια στιγμή και το έχουμε δει από τους πάντες."

Απο οτι βλεπουμε μολις εσπασες εσυ και εριξες το επιπεδο της συζητησης :thumbsdown:
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#535947 Κοίτα, αυτές οι εξυπναδούλες αλλού!!! Το ποιος έριξε το επίπεδο φαίνεται:

George_Prix έγραψε:Με το αστειο σκεπτικο σου (που δειχνει το επιπεδο γνωσεων σου)
Άβαταρ μέλους
By Geo f1
#535953 Αστον ρε George .
Μιλαμε για κολλημα χεστο. Πιο πιθανο ειναι να παρει ο Στρολ 5 συνεχομενους τιτλους...παρα να βγαλεις ακρη με τον Realzeus .

Tip
Αν τα φετινά λαθη του Φεττελ τα εκανε ο Ισπανος να δεις τι ποστακια θα διαβαζαμε

.
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#535956
REALZEUS έγραψε:Κοίτα, αυτές οι εξυπναδούλες αλλού!!! Το ποιος έριξε το επίπεδο φαίνεται


Πραγματικα μου φανηκε αστειο το να δωσεις αξια στους Montoya/Coulthard/De La Rosa γιατι σε ολη τους την καριερα κοντραρανε μερικες φορες το Schumi. Aν σε προσεβαλα σε παρακαλω προσπερασε το συγκεκριμενο σημειο και εστιασου στις υπολοιπες ευγενικοτερες απαντησεις μου. Αλλα πιστεψε με, δε σε συμφερει να αρχισω να ψαχνω οσα μου ειπες μεχρι τωρα και να κανω quote τις ειρωνιες σου...

Για να μην ψαξω πολυ, απλα θα αναφερθω στο τελευταιο μηνυμα που με φουντωσε και ισως απαντησα και εγω λιγο επιθετικα...
REALZEUS έγραψε:Έχεις καταντήσει πιο γραφικός και από το Γκεάκο με τον Αλόνσο. Για αυτό σε έχουν πάρει όλοι στο ψιλό... :svivhaha:
Ό,τι και να λέμε, εσύ θα πεις για τον έρωτά σου! Ο Ισπανός τελείωσε για την Ferrari! Δεν ταιριάζει με το κλίμα. Τέλος!!! :rtfm:
Για να μην πούμε πόσο αστείο είναι να αποκαλείς δύο πρωταθλητές "μέτριους οδηγούς".

Ποσα ακομα σε 1 post??? To "αστειο" που ειπα εγω οσον αφορα την αξια των Montoya/Coulthard/De La Rosa (που ηταν πραγματικα αστειο) ειναι πταισμα μπροστα στις δικες σου προκλησεις!

Τεσπα, μπορουμε να ανταλλασουμε αποψεις με κοσμιο τροπο ακομα και αν διαφωνουμε :s_whiteflag
Άβαταρ μέλους
By EDDIE_147
#535961 Θα μπορούσαμε με λίγα λόγια να πούμε ότι ο Alonso ήταν το δεύτερο πιο μεγαλειώδες πράγμα που συνέβη στο άθλημα μετά τον Senna;
:hmmm: