Forum για τη Formula 1
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#624464
mirage έγραψε:Ποιες αληθειες; Μας τα έχετε κάνει αερόστατα. Μέχρι και στο θεμα του Ντακάρ μας τα πρηξατε με ενα σωρό χαζομάρες.

Aν δεν το πηρες χαμπαρι, δε μιλαμε μονοι μας σαν τρελοι. Καποιος αλλος χρηστης λεει τη γνωμη του και το ιδιο κανουμε κι εμεις. Γι αυτο δεν ειναι το forum?

btw και Νίκος Παππάς ειπε την αποψη του. Και αυτος σου τα εκανε αεροστατα?
Ή σου τα κανουν αεροστατα οσοι διαφωνουνε με οσα εχεις στο μυαλο σου?
Ή μηπως οσοι λενε κατι στο οποιο δε μπορεις να απαντησεις?

Και μιας και ειπες για Ντακαρ, θυμαμαι οτι με εστειλες πισω στα θρανια για διαβασμα. Οταν σε ρωτησα πολυ ευγενικα να μου πεις τις χοντραδες που πεταξα, δεν απαντησες τιποτα. Μηπως γιατι δεν πεταξα καμια χοντραδα και απλα ηθελες να μου την πεις? Οσο δε γινεσαι συγκεκριμενος παντως, ειναι σα να τη λες στον εαυτο σου οποτε σου γυρισε μπουμερανγκ.

Τελευταια προσπαθω ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ να συζητησω πολιτισμενα και να αφησω πισω το κακο ξεκινημα που εκανα με πολλους χρηστες εδω μεσα. Πολιτισμος δεν ειναι ομως να συμφωνεις με οσα λενε οι αλλοι. Πολιτισμος ειναι να λες την αποψη σου χωρις να προσβαλεις τον αλλο και να σεβεσαι τις αλλες αποψεις ακομα και αν διαφωνεις. btw ειλικρινα δε θυμαμαι εστω και μια φορα να μου λες την αποψη σου σε κατι. Το μονο που θυμαμαι ειναι να απαντας κατι ειρωνικο σε δικο μου ποστ, χωρις να μου λες ποτε που ακριβως διαφωνεις ή τι πιστευεις εσυ για το συγκεκριμενο. Για παραδειγμα για να μην παμε στα παλια, ας σταθουμε στο τελευταιο σου μηνυμα. Πες μας τις χαζομαρες που διαβασες σ' αυτο το τοπικο, οπως επισης και τις χαζομαρες που διαβασες στο τοπικο του Ντακαρ. Εγω μετα θα απαντησω κατι και οι υπολοιποι θα σκεφτουν ποιος απο εμας λεει χαζομαρες. Και εχεις και τρομερο αβανταζ απεναντι μου αφου δε με γουσταρει κανενας εδω μεσα, οποτε λογικα θα ειναι ευκολακι για σενα να με κανεις να φανω χαζος!

Στο κατω κατω της γραφης εισαι και Μοντ. Αν πιστευεις οτι οσα κανω/λεω ειναι εναντια στους κανονισμους, κανε αυτο που πρεπει να κανεις. Δε χρειαζονται προσβολες.
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#624467
mirage έγραψε:Προσπάθησε παρα πάνω αλλα εισαι σε καλό δρόμο.


Ευχαριστω για τη συμβουλη. Θα την ακολουθησω :s_yes

Κατα τα αλλα ακομα περιμενω να μου πεις τις χαζομαρες που ειπα σε αυτο το τοπικο και στο Ντακαρ. Δε θελω να χρησιμοποιησω τις λεξεις γαργαρα και τρολλ, αλλα οσο δεν απαντας ειναι οι πρωτες που μου ερχονται στο μυαλο :lipsealed:
Άβαταρ μέλους
By mirage
#624468 Ναι έχεις δίκιο. Δεν εχω χρόνο να ασχοληθώ με το bromance σας με τον Ναντο απλα δείξε λιγο έλεος και μην κανεις 45 ποστ. Βαριέμαι να σκρολαρω συνέχεια.
Κουραζεις.
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#624471
mirage έγραψε:Ναι έχεις δίκιο. Δεν εχω χρόνο να ασχοληθώ με το bromance σας με τον Ναντο απλα δείξε λιγο έλεος και μην κανεις 45 ποστ. Βαριέμαι να σκρολαρω συνέχεια.
Κουραζεις.


Εχεις κανει ignore ολους τους υπολοιπους και διαβαζεις μονο τα δικα μου ποστς?

Καποιος αλλος λεει οτι ο Ναντο bla bla bla... Και κανω quote και λεω την ΑΠΟΨΗ ΜΟΥ. Μετα ενας αλλος λεει κατι αλλο και επισης απανταω λεγοντας την ΑΠΟΨΗ ΜΟΥ. Δε γραφω εκθεση με θεμα "Πειτε οτι ξερετε για το Ναντο" και αρχιζω τα σεντονια... Οσο off topic ειμαι εγω ειναι και ΟΛΟΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ χρηστες (Μοντ συμπεριλαμβανομενου). Και φυσικα δεν κατηγορω κανενα χρηστη ουτε το Νικο τον Παππα για off topic γιατι ειναι αποδεδειγμενο στα χρονικα του νετ οτι ΟΛΑ τα τοπικα θα πλατιασουν, εφοσον στην ουσια υπαρχει συσχετισμος αναμεσα τους. Και για αλλους οδηγους μιλαμε ΟΛΟΙ σε τοπικα που ανοιχτηκαν για συγκεκριμενο οδηγο και για αλλες ομαδες μιλαμε ΟΛΟΙ στο τοπικο μιας ομαδας, ακομα και για τις διαφορες F1/Dakar μιλησαμε ΟΛΟΙ εφοσον κολλουσε στην κουβεντα.

Απο ΟΛΟΥΣ που κανουν τα ιδια το να βλεπεις μονο τα δικα μου και να σε πειραζουν, δεν εχει λογικη και δεν ειναι δικαιο.
Άβαταρ μέλους
By Geo f1
#646921 Πολυ χαρα βρε Ριππερ μου για εναν οδηγο που εφυγε απο την μαχη με τον Μαξ, δεν εκανε και πολλα στην Ρενω και ερχεται στην ομαδα σου.
Ας κρατησουμε χαμηλους τονους :iconcool:
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#656926 Μια χαρά το πάει η McLaren, λίγο λίγο χτίζει σοβαρή ομάδα. Αυτά να τα βλέπουν οι τύποι στην Ferrari που πάνε από αποτυχία σε αποτυχία.
Άβαταρ μέλους
By mikeerfol
#663121 https://www.cityam.com/mclaren-puts-ico ... -for-200m/

Sports car maker McLaren has put its iconic headquarters near Woking in Surrey up for sale in a bid to shore up its balance sheet amid the ongoing coronavirus crisis.

Sky News first reported that the firm has instructed property agent Colliers to begin marketing a sale-and-leaseback of the McLaren Technology Centre, with offers in excess of £200m expected.

The spectacular facility, which houses the firm’s collection of classic vehicles and features a number of artificial lakes, as well as a wind tunnel for testing McLaren’s cars, was designed by renowned architect Norman Foster.

Since opening in 2003 it has become one of the automotive industry’s most distinctive settings, featuring in a number of films including the “Fast and Furious” franchise.

The deal, which McLaren confirmed would not change its day-to-day operations, is the latest in a series of steps the F1 team owner has taken to raise additional funding.

Back in June, the firm sealed a new £150m financing facility with Bahrain’s national bank, while 1,200 employees will be made redundant as part of a wide-ranging restructuring.

The redundancies will account for about a quarter of the Surrey-based firm’s workforce of 4,000.

The firm has also reportedly appointed Goldman Sachs and HSBC to advise it on a fresh capital raise next year, as well as planned debt restructuring.

A McLaren spokesman said: “The potential sale and leaseback of our global headquarters and the appointment of banks to advise us on a debt restructuring and equity raise are part of the comprehensive refinancing strategy that we announced earlier this year.

“Building on the shorter-term measures that we put in place over the summer, these initiatives will deliver a stronger balance sheet and ensure that McLaren Group has a sustainable platform for long-term growth and investment.

“The proposed sale and leaseback mirrors best practice among leading companies and will have no impact on our day-to-day operations.

“The McLaren Campus, comprising the McLaren Technology Centre, McLaren Production Centre and the McLaren Thought Leadership Centre, is an iconic, world-class facility that will remain our home in the future.”
Άβαταρ μέλους
By Corto Maltese
#663147 Θα πουλήσουν τις εγκαταστάσεις και θα κρατήσουν μόνο το φωτοτυπικό.