Forum για τη Formula 1
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#544160
g8777 έγραψε:Αυτο ηταν ολο; :(

Μια κοινοτυπια δλδ απο καποιον που δεν γουσταρε τον Φεττελακο η οποια προφανως απευθυνοταν στα λεφουσια των ΦοραδΟρκ (patented).


Δεν ηταν κατι αοριστο. Αυτο που ελεγα 9 χρονια πριν ηταν το χαρακτηριστικο κουσουρι του Vettel που πολλοι ανακαλυψαν πριν 2 μηνες (πιθανοτατα και εσυ, εκτος αν εχεις καμια αποδειξη οτι πεταξες μια σποντα για τα λαθη του εστω και πριν 1 χρονο). Και δε με απασχολει ΚΑΘΟΛΟΥ να μου πεις εσυ (ή καποιος αλλος) "μπραβο ρε μεγαλε". Ο καθενας μας μπορει να νομιζει οτι θελει για τον εαυτο του και για τους υπολοιπους.

Και αυτο ηταν ενα απο τα 100αδες μηνυματα που εχω γραψει για το κουσουρι του Γερμανου. Το παρτυ ηταν μετα την τσοντα με το Ricciardo. Και το ακομα μεγαλυτερο παρτυ ηταν οταν τον ανακοινωσε η Ferrari ΝΟΜΙΖΟΝΤΑΣ οτι πηρε τον καλυτερο στο grid (4 τιτλους εχει δε μπορει να ειναι τυχαιο) LOL.

btw οταν ρωτησες για proofs τι περιμενες να σου στειλω? Κανενα αριθμο πατεντας για να σου αποδειξω οτι το εχω κατοχυρωσει? Ή μπας και ησουν τοσο σιγουρος οτι λεω ψεματα και σου κακοφανηκε η αποδειξη της αληθειας? :whistlink:

g8777 έγραψε: Σιγα το πραγμα, εγω δλδ οταν εγραφα το 2003 για τον Ναντο στο ινσομνια

τι θα επρεπε να κανωψ δλδ; Να ιδρυσω θρησκεια; :roll:


Ε ναι ρε. Τα ελεγες εσυ. Κωλοπαιδο ο Alonso. Αλλα απο το πολυ το κομπλεξ/μισος σου δεν εχεις παρει χαμπαρι εδω και 2 δεκαετιες το ποσο κωλοχερο ειναι ο Ισπανος (ή δε μπορεις απλα να ξεστομισεις μια καλη κουβεντα) :s_tongue
Τελευταία επεξεργασία από George_Prix και 22 Οκτ 2018, 16:20, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#544165 Κωλοχερο είναι. Αλλά είναι και ανεπιθύμητος από όλες τις ομάδες. Τυχαίο;

Από το Mi A1.
Άβαταρ μέλους
By g8777
#544166 H αληθεια ειναι οτι ΠΟΝΕΣΑ στα μυαλα μου μετα το σκρινσοτ που εβαλες. Αληθεια, στον Ντομενικαλι τα ειχες πει; Τον ειχες προειδοποιησει; Η προτιμησες να παραμεινεις απλα ενας underground θρυλος;

A, και σε αντιθεση με σενα, εγω τα ειχα πει στον Πατερα Ρον.
Τελευταία επεξεργασία από g8777 και 22 Οκτ 2018, 16:25, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#544167
Νίκος Παππάς έγραψε:Κωλοχερο είναι. Αλλά είναι και ανεπιθύμητος από όλες τις ομάδες. Τυχαίο;

Από το Mi A1.


Τα ειπαμε παλι αυτα τα πραγματα...

1) Η Mercedes εχει top οδηγο και δε χρειαζεται τον Alonso.

2) H Red Bull επισης εχει top οδηγο και η λογικη της ειναι να βγαζει δικους της οδηγους παρα να πληρωνει ενα καραβι λεφτα ωστε να παρει εναν ετοιμο οδηγο.

3) Η Ferrari ειναι τοσο χαζη που εδωσε ενα καραβι λεφτα ΝΟΜΙΖΟΝΤΑΣ οτι ο Vettel ειναι top. Επισης ειναι τοσο χαζη που νομιζει οτι κρατωντας μουτρα στο παλιοπαιδο τον Alonso κερδιζει κατι (ενω απλα εχασε 4 τιτλους εδω και 2 χρονια).

Αλλες ομαδες για τον Alonso δεν υπαρχουν. Οι αλλες ομαδες δε μπορουν να τον πληρωσουν και δε θα πηγαινε ο Ισπανος ακομα και να τον πληρωναν.

Και το πιο σημαντικο... Δεν ειπα ποτε οτι ο Alonso ειναι το καλυτερο παιδι εκει μεσα. Ουτε οτι ψαχνω κανενα καλο παιδι να παντρεψω την κορη μου. Απλα γουσταρω τα χερια του και οτι δεν εχει προκαλεσει ποτε προβληματα εντος πιστας. Το οτι λεει και 1-2 μαλακιες παραπανω δε μου αρεσει αλλα δε με χαλαει και τοσο πολυ!
Τελευταία επεξεργασία από George_Prix και 22 Οκτ 2018, 17:05, έχει επεξεργασθεί 3 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#544169
g8777 έγραψε:H αληθεια ειναι οτι ΠΟΝΕΣΑ στα μυαλα μου μετα το σκρινσοτ που εβαλες. Αληθεια, στον Ντομενικαλι τα ειχες πει; Τον ειχες προειδοποιησει; Η προτιμησες να παραμεινεις απλα ενας underground θρυλος;


Δεν το ειπα στη Ferrari γιατι γουσταρω να διασυρεται. Αφησα εσενα να το πεις στη Ferrari οταν το πηρες χαμπαρι το κουσουρι του Vettel (ΠΡΙΝ 2 ΜΗΝΕΣ) γιατι ηξερα οτι πλεον ειναι πολυ αργα για να σωθουν οι Ιταλοι :s_biggrin

Και μια συμβουλη (προσπαθησα ΠΟΛΥ να σου δωσω να το καταλαβεις ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ, αλλα δεν το επιασες ακομα)... Χαλαρωσε λιγακι, γιατι "i am out of your league" :s_wink
Άβαταρ μέλους
By g8777
#544171 :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


Φεττελακο τον λεω απο το 2001, μην με αναγκαζεις να βρω τον Χρυσο Οδηγο της εποχης παιδι μου. :s_empathy

Θα σε μαθω και εσενα μπαλιτσα, που θα παει. :s_empathy :s_empathy :s_drinks
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#544185
g8777 έγραψε:Θα σε μαθω και εσενα μπαλιτσα, που θα παει. :s_empathy :s_empathy :s_drinks


Δεν αφηνεις καλυτερα να με μαθει μπαλιτσα κανενας αλλος? Το δικο σου επιπεδο (κλωτσημα της μπαλας με το μυτο και το καλαμι) το ξεπερασα πριν απο πολλαααααααααααααααααααααα χρονια. :lol:
Άβαταρ μέλους
By Corto Maltese
#544207
g8777 έγραψε:Βέβαια από την άλλη σε κάτι τέτοια ξεχωρίζουν οι άντρες από τά αγοράκια :shifty:

Μπάγιερν αν δεν είχες Στέλιο Γιαννακόπουλο να παίρνει πάνω του την μπάλα στο καμίνι της Ριζούπολης πρωτάθλημα γιοκ. :shifty:

Με το μπαρδόν αλλά |λογοκρισία| τούμπανα. Όταν ο Χάμιλτον ήταν στην ίδια θέση με τον Φέτελ έπαιζε σε ΚΑΘΕ αγώνα συγκρουόμενα με κάποιον ονόματι Φελίπε Μάσα, μια αιωνιότητα και μία μέρα πίσω από την κορυφή και τον τημ μέητ του.

Πως το ξεπέρασε; Με την οδήγηση διαστημοπλοίου για το οποίο είχε τα κλειδιά σπίτι του και με το οποίο κατάφερε να χάσει έναν μαστραπά από κάποιον ονόματι Ρόζμπεργκ. Κατέβα από το άλογο πλήζ :twisted:
Άβαταρ μέλους
By g8777
#544210 :s_cry

Δυστυχως εχεις δικιο, τα ειχα γραψει και εγω στα γραμματα αναγνωστων του Burda το 2012. :oops:

Το bitching του Λουη ΜΟΥ :inlove: ειναι σε αλλα επιπεδα οταν χανει, θυμαμαι την μπαρουφα στο Μονακο "Δεν με θελουν γιατι ειμαι μαυρος :s_sarcastic ", το διαβασατε εδω πρωτοι, σας ανοιξα τα ματια παλι.

Α και τον μαστραπα δεν τον εχασε :iconcool: .

Του τον εχασαν. :x

Και αυτο εδω το διαβασατε πρωτοι.
Άβαταρ μέλους
By EDDIE_147
#544226 Με τη διαφορά ότι αυτά ήταν |λογοκρισία| 100% του Λούη.
Τα φετινά λάθη του Vettel οφείλονται στον #kopritis.
Γιατί δεν τα λες όλα Μαλτέζε;

Βγάλε λίγο πόνο τώρα που πονάς και θα ναι ποιοτικός.
Άβαταρ μέλους
By Corto Maltese
#544230 :s_empathy
Άβαταρ μέλους
By EDDIE_147
#544232 Panadol στα φασόλια λέμε.
Άβαταρ μέλους
By Geo f1
#544235 O Lewis οταν επαιζε με τον Μασσα τρακες, ηταν μια φορα πρωταθλητης...Με μια Μακλαρεν μετρια και εναν Φεττελ να κερδιζει με ενα χερι και ενα ποδι.

Καμια συγκριση λοιπον ο 4ετρακις Φεττελ του 2018 με τον Λουη του 2011. Που τις πιο πολλες μαλακιες (Ινδια πχ) τις εκανε ο Φελιπε baby
Άβαταρ μέλους
By Silberpfeil
#544246 Μια χαρά οδηγός είναι ο Vettel. Κατά την άποψή μου είναι στους κορυφαίους αυτής της εποχής. Το "λυγίζει στην πίεση" είναι υπερβολικό. Ίσως φταίει ότι πιο εύκολα κάποιος βλέπει πότε ένας οδηγός κάνει λάθη κάτω από πίεση παρά όταν δε τα κάνει. Οι ικανότητες που χρειάζεται να έχει κάποιος για να είναι επιτυχημένος στην F1 δεν είναι μόνο το χέρι (τα πόδια έχουν τεράστια σημασία... απλά ρωτήστε τον Hamilton :s_wink), είναι και πολλά άλλα. Ένας σημαντικός παράγοντας είναι το πως συνεργάζεσαι με ένα σωρό ανθρώπους. Το άθλημα είναι πολύ πιο ομαδικό από ότι φαίνεται και πιστεύω ότι ο Seb είναι αρκετά καλός στο να συνεργάζεται με τους μηχανικούς του.

Φυσικά φέτος ο Γερμανός έκανε αρκετά λάθη που φαίνονται καθοριστικά όταν τον συγκρίνουμε με τον Lewis ο οποίος είναι στην καλύτερη φόρμα της καριέρας του. Ακόμη και ο Hamilton όμως έκανε λάθη όταν δεν ένιωθε ότι όλο το περιβάλλον γύρω του λειτουργεί σχεδόν τέλεια. Μάλιστα ο Βρετανός έχει φτάσει σε επίπεδα διαστροφής ("μόνος μου εναντίων όλων" και άλλα τέτοια χαριτωμένα) θολώνοντας ακόμη περισσότερο. Επιπλέον θυμάμαι τον Alonso το 2007 που μου είχε δημιουργήσει την εντύπωση ότι στο βρεγμένο δεν μπορεί να οδηγήσει για περισσότερο από δύο γύρους...

Τίποτα δεν χάρισαν στον "κάποιον Rosberg". Ο Nico ήταν πάντα ένας καλός οδηγός του grid που για δύο σεζόν κατάφερε με πολύ δουλειά να είναι στο επίπεδο του Lewis.
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#544291
Silberpfeil έγραψε:Τίποτα δεν χάρισαν στον "κάποιον Rosberg". Ο Nico ήταν πάντα ένας καλός οδηγός του grid που για δύο σεζόν κατάφερε με πολύ δουλειά να είναι στο επίπεδο του Lewis.


Το που βρίσκεται, ο κατά γενική ομολογία, αξιοπρεπέστατος Μπότας απέναντι στον Χαμ, δείχνει το πόσο καλός οδηγός ήταν τελικά ο Ροζ.