Forum για τη Formula 1
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#626940
A-Viper7 έγραψε:
George_Prix έγραψε:
A-Viper7 έγραψε:
George_Prix έγραψε:Που λες μαστορα, δεν εχει σημασια τι λες εσυ, τι λεω εγω ή τι λεει ο καθε κολλημενος (γιατι ολοι εχουμε τα κολληματα μας). Σημασια εχει τι λεει ο κανονισμος. Ο κανονισμος λοιπον οριζει οτι πρεπει να αφησεις 1 μονοθεσιο πλατος στον αντιπαλο και ο Σεννα αφησε 1.5 μονοθεσιο.


Εχουμε λινκ γι αυτο;


Ηδη εξηγησα στο Νικο τον Παππα. Απ' οσο θυμαμαι, τοτε δεν υπηρχε καν κανονισμος. Μετα σφιξανε τα πραγματα και βγαλανε κανονισμους για τα παντα. Αλλα ακομα και με τον αυστηρο σημερινο κανονισμο, παλι δεν ηταν παρανομη η κινηση του Βραζιλιανου. Ειδικα την εποχη που εγινε, ειναι ντροπη για το petrolheads και μονο που γραφτηκε σα δολοφονικη κινηση!

btw μπορεις κι εσυ να απαντησεις στην ερωτηση που εκανα στον HF. Σε ποια απο τις 2 φασεις θα φοβοσουν για τη ζωη σου? Ελα μπορεις. Λιγη ειλικρινεια θελει :s_wink


Κατσε ρε αρχηγε μου, δηλαδη μας γραφεις κατεβατα περι κανονισμων που δεν εχεις δει ποτε σου;

Οκ κατανοητο, προχωραμε.


aka #gargara επι της ταμπακιερας.

Προχωρα αρχηγε μου. Δε σε φτανει κανενας :s_tongue
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#626942
George_Prix έγραψε: Πριν το πεις αυτο ομως, διαβασε το σεντονι που εγραψα για τις 2 Ιαπωνιες και θα καταλαβεις οτι ακομα και στην αλητεια υπαρχουν διαφορετικες κλιμακες :s_wink

Τα σεντονια ομως αφορουν αυτα που εχεις στο μυαλο σου γιατι κρινεις παλια γεγονοτα με τους κανονισμους σημερα. Το οποιο ειναι προφανως λαθος αφου τοτε που εγιναν δεν υπηρχαν σχετικοι κανονισμοι.

Επισης μπορει ο Σεννα να ηταν θεος, ημιθεος και βαλε αλλα ηταν υπερμετρα εγωιστης και ως εκ τουοτυ θα εκανε "αλητειες" οπως εκαναν και αλλοι . Επειδη ομως εισαι οπαδος τα δικαιολογεις υπο το πρισμα του οδηγικου του μεγαλειου, οπως κανεις και για τον Αλονσο και για τον Μαξ. Μαντεψε ομως, αφορουν δικες σου θεσεις και οχι την πραγματικοτητα.

Κι επειδη μαλλον δεν το ειδες,
Και επειδη εχεις διαβασει καποια πραγματα δεξια-αριστερα αλλα δεν τα ξερεις ολα, κατσε να σου πω το σκηνικο...
Σοβαρά τώρα; Τι ύφος είναι αυτό; Σταμάτα να υποτιμάς έτσι τους συνομιλητές σου. Μαγκιές, ψευτομαγκιες κομμένες [Mod]

αλλαξε υφος
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#626949
Νίκος Παππάς έγραψε:Τα σεντονια ομως αφορουν αυτα που εχεις στο μυαλο σου γιατι κρινεις παλια γεγονοτα με τους κανονισμους σημερα. Το οποιο ειναι προφανως λαθος αφου τοτε που εγιναν δεν υπηρχαν σχετικοι κανονισμοι.

Γιατι δε μενεις στην ουσια? Οτι ειτε παλια που δεν υπηρχε κανονισμος, ειτε τωρα που υπαρχει συγκεκριμενος κανονισμος, η κινηση του Σεννα στον Προστ στη Πορτογαλια, ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΠΑΡΑΝΟΜΗ ΟΥΤΕ ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΗ.

Οποτε αντι για ψευτοεπιχειρηματα που σε κανουν να νομιζεις οτι με στριμωξες, γιατι δε λες την αληθεια? Γιατι δε λες "ρε παιδια μην τρελαινεστε, ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ η τιμονιτσα του Σεννα στην Πορτογαλια, με το δολοφονικο στριμωγμα του Σουμαχερ στην Ουγγαρια"

Δυσκολα πραγματα σου ζηταω ομως... Συνεχισε τον "ευκολο" δρομο της αποδειξης της ασχετοσυνης μου :s_tongue

Νίκος Παππάς έγραψε:Επισης μπορει ο Σεννα να ηταν θεος, ημιθεος και βαλε αλλα ηταν υπερμετρα εγωιστης και ως εκ τουοτυ θα εκανε "αλητειες" οπως εκαναν και αλλοι . Επειδη ομως εισαι οπαδος τα δικαιολογεις υπο το πρισμα του οδηγικου του μεγαλειου, οπως κανεις και για τον Αλονσο και για τον Μαξ. Μαντεψε ομως, αφορουν δικες σου θεσεις και οχι την πραγματικοτητα.


Πες μου εσυ την πραγματικοτητα. Δειξε μου βιντεακια με τις αλητειες του Σεννα ή εστω και με "αλητειες". Μαζεψε οσα περισσοτερα μπορεις. Αλλα οχι αλητειες γιαλαντζι σαν την Πορτογαλιας, βρες βιντεακια που δεν προσβαλουν τη νοημοσυνη μας και δε ριχνουν το επιπεδο του petrolheads. Και μετα θα σου μαζεψω εγω μερικα με το Μιχαλακη. Και να τις μετρησουμε (τις αλητειες). Οχι πως περιμενω απαντηση κιολας, απλα δε μπορω να αφηνω αναπαντητες τις ανακριβειες. :rtfm:

Νίκος Παππάς έγραψε:Κι επειδη μαλλον δεν το ειδες,
Και επειδη εχεις διαβασει καποια πραγματα δεξια-αριστερα αλλα δεν τα ξερεις ολα, κατσε να σου πω το σκηνικο...
Σοβαρά τώρα; Τι ύφος είναι αυτό; Σταμάτα να υποτιμάς έτσι τους συνομιλητές σου. Μαγκιές, ψευτομαγκιες κομμένες [Mod]

αλλαξε υφος


Το ειδα μια χαρα και εχεις δικιο για την παρατηρηση.

Αυτο που επισης ειδα, ειναι το επιλεκτικο σου moderating, αναλογα με το ποσο συμπαθεις ενα χρηστη (δηλαδη το ποσο συμφωνεις μαζι του). Το ιδιο ΑΚΡΙΒΩΣ (οτι αγνοει την ιστορια) που ειπα εγω ΚΑΚΩΣ στον JimClark (sorry φιλε) μου ειπε ΝΩΡΙΤΕΡΑ ο Same_old_story.

viewtopic.php?p=626907#p626907
Ποσο βαριέμαι να μιλαω με φορμουλικα ανιστόρητους


Δασκαλε που διδασκες και νομο δεν εκρατεις :adminpower:
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#626952
A-Viper7 έγραψε:Εσυ εκανες γαργαρα που επικαλείσαι κανονισμο χωρις να δώσεις λινκ αγαπητε.


Εδω δε βρηκε ΚΑΝΕΝΑΣ μας λινκ για τον κανονισμο του 2019 που ψαχναμε ποιος εχει δικιο στην Αυστρια. Και περιμενεις λινκ απο κανονισμο που ισχυε οσο δεν υπηρχε το ιντερνετ?

Τοτε οι κανονισμοι ηταν "αγραφοι". Οσοι βλεπαμε F1 τους ξεραμε. Αλλα τι σου λεω τωρα... Keep trolling :yahoo:
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#626972
George_Prix έγραψε:Τοτε οι κανονισμοι ηταν "αγραφοι". Οσοι βλεπαμε F1 τους ξεραμε. Αλλα τι σου λεω τωρα... Keep trolling :yahoo:

Μετά από αυτή την φράση, νομίζω η κουβέντα θα πρέπει να τελειώσει. :s_hang
Άβαταρ μέλους
By A-Viper7
#626974
George_Prix έγραψε:
A-Viper7 έγραψε:Εσυ εκανες γαργαρα που επικαλείσαι κανονισμο χωρις να δώσεις λινκ αγαπητε.


Εδω δε βρηκε ΚΑΝΕΝΑΣ μας λινκ για τον κανονισμο του 2019 που ψαχναμε ποιος εχει δικιο στην Αυστρια. Και περιμενεις λινκ απο κανονισμο που ισχυε οσο δεν υπηρχε το ιντερνετ?

Τοτε οι κανονισμοι ηταν "αγραφοι". Οσοι βλεπαμε F1 τους ξεραμε. Αλλα τι σου λεω τωρα... Keep trolling :yahoo:


https://www.fia.com/regulation/category/110

Μου πηρε 20 δευτερολεπτα να το βρω.

Για δειξε μας τωρα τον κανονισμο που λες.
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#626978
A-Viper7 έγραψε:
George_Prix έγραψε:
A-Viper7 έγραψε:Εσυ εκανες γαργαρα που επικαλείσαι κανονισμο χωρις να δώσεις λινκ αγαπητε.


Εδω δε βρηκε ΚΑΝΕΝΑΣ μας λινκ για τον κανονισμο του 2019 που ψαχναμε ποιος εχει δικιο στην Αυστρια. Και περιμενεις λινκ απο κανονισμο που ισχυε οσο δεν υπηρχε το ιντερνετ?

Τοτε οι κανονισμοι ηταν "αγραφοι". Οσοι βλεπαμε F1 τους ξεραμε. Αλλα τι σου λεω τωρα... Keep trolling :yahoo:


https://www.fia.com/regulation/category/110

Μου πηρε 20 δευτερολεπτα να το βρω.

Για δειξε μας τωρα τον κανονισμο που λες.


Αυτον τον κανονισμο τον βρηκαμε ολοι μας. Μαλιστα το ρεκορ ενος αλλου χρηστη ηταν 12.241" (για F1 μιλαμε δε θελω μπακαλιστικα νουμερα). Μιλαω για συγκεκριμενους κανονες εμπλοκης και ποιος οδηγος θεωρειται οτι "εχει" τη στροφη. Οσοι ειχαμε κανει την κουβεντα τοτε, ξερουν τι εννοω. Εσενα δε σε νοιαζει καν το τι εννοω αφου απλα εισαι εδω για να τρολλαρεις.

Οσο για τον κανονισμο περιμενε. Θα φτιαξω μια μηχανη που γυρναει το χρονο πισω. Μετα θα παω στη ΦΙΑ να μου δωσει τον κανονισμο. Μετα θα ανοιξω ενα σιτε και θα τον ανεβασω τον κανονισμο. Και μετα θα σου φερω το λινκ.

Μεχρι να κανω εγω ολα αυτα, μπορεις εσυ να πεις τη γνωμη σου για τα 2 βιντεακια. Ποιο θεωρεις φυσιολογικο που εχεις δει 100αδες φορες σε αγωνες (μια μικρη τιμονια μπας και γλυτωσεις την προσπεραση) και ποιο θεωρεις δολοφονικη αποπειρα (στριμωγμα του αντιπαλου στον τοιχο).
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#626981
Anonymous Founder έγραψε:
George_Prix έγραψε:Τοτε οι κανονισμοι ηταν "αγραφοι". Οσοι βλεπαμε F1 τους ξεραμε. Αλλα τι σου λεω τωρα... Keep trolling :yahoo:

Μετά από αυτή την φράση, νομίζω η κουβέντα θα πρέπει να τελειώσει. :s_hang


Δεν καταλαβαινω τι θελει να πει ο ποιητης :hmmm:

Αλλα καλυτερα να τελειωσει η κουβεντα με σενα. Να μας πεις δηλαδη:

1) Τον κανονισμο που ισχυε τοτε. Γιατι μολις απεδειξες οτι εγω ειμαι ασχετος, οποτε αυτο το θεμα το κλεισαμε.

2) Μπορεις επισης να πεις τη γνωμη σου για τα 2 βιντεακια. Γιατι βλεπω μια γαργαρα για τα βιντεακια (την ουσια της συζητησης) και ενα παθος για να αποδειξεις το ποσο ασχετος ειμαι (που ειναι για προσωπικη σου ευχαριστηση). Πες μας λοιπον ποιο θεωρεις φυσιολογικο που εχεις δει 100αδες φορες σε αγωνες (μια μικρη τιμονια μπας και γλυτωσεις την προσπεραση) και ποιο θεωρεις δολοφονικη αποπειρα (στριμωγμα του αντιπαλου στον τοιχο). Copy/paste απο προηγουμενο ποστ για λογους συντομιας.

Αλλα περιμενω απαντηση. Γιατι τις περισσοτερες φορες που σε ρωταω κατι συγκεκριμενο, δεν παιρνω απαντηση :whistlink:
Άβαταρ μέλους
By Corto Maltese
#626999 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By A-Viper7
#627002
George_Prix έγραψε:
A-Viper7 έγραψε:
George_Prix έγραψε:
A-Viper7 έγραψε:Εσυ εκανες γαργαρα που επικαλείσαι κανονισμο χωρις να δώσεις λινκ αγαπητε.


Εδω δε βρηκε ΚΑΝΕΝΑΣ μας λινκ για τον κανονισμο του 2019 που ψαχναμε ποιος εχει δικιο στην Αυστρια. Και περιμενεις λινκ απο κανονισμο που ισχυε οσο δεν υπηρχε το ιντερνετ?

Τοτε οι κανονισμοι ηταν "αγραφοι". Οσοι βλεπαμε F1 τους ξεραμε. Αλλα τι σου λεω τωρα... Keep trolling :yahoo:


https://www.fia.com/regulation/category/110

Μου πηρε 20 δευτερολεπτα να το βρω.

Για δειξε μας τωρα τον κανονισμο που λες.


Αυτον τον κανονισμο τον βρηκαμε ολοι μας. Μαλιστα το ρεκορ ενος αλλου χρηστη ηταν 12.241" (για F1 μιλαμε δε θελω μπακαλιστικα νουμερα). Μιλαω για συγκεκριμενους κανονες εμπλοκης και ποιος οδηγος θεωρειται οτι "εχει" τη στροφη. Οσοι ειχαμε κανει την κουβεντα τοτε, ξερουν τι εννοω. Εσενα δε σε νοιαζει καν το τι εννοω αφου απλα εισαι εδω για να τρολλαρεις.

Οσο για τον κανονισμο περιμενε. Θα φτιαξω μια μηχανη που γυρναει το χρονο πισω. Μετα θα παω στη ΦΙΑ να μου δωσει τον κανονισμο. Μετα θα ανοιξω ενα σιτε και θα τον ανεβασω τον κανονισμο. Και μετα θα σου φερω το λινκ.

Μεχρι να κανω εγω ολα αυτα, μπορεις εσυ να πεις τη γνωμη σου για τα 2 βιντεακια. Ποιο θεωρεις φυσιολογικο που εχεις δει 100αδες φορες σε αγωνες (μια μικρη τιμονια μπας και γλυτωσεις την προσπεραση) και ποιο θεωρεις δολοφονικη αποπειρα (στριμωγμα του αντιπαλου στον τοιχο).


Οπότε απλα δεν ξερεις αγγλικα. Γαργαρατα να κατεβασουν γαλατα αγαπητε.
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#627007
A-Viper7 έγραψε:
George_Prix έγραψε:
A-Viper7 έγραψε:
George_Prix έγραψε:
A-Viper7 έγραψε:Εσυ εκανες γαργαρα που επικαλείσαι κανονισμο χωρις να δώσεις λινκ αγαπητε.


Εδω δε βρηκε ΚΑΝΕΝΑΣ μας λινκ για τον κανονισμο του 2019 που ψαχναμε ποιος εχει δικιο στην Αυστρια. Και περιμενεις λινκ απο κανονισμο που ισχυε οσο δεν υπηρχε το ιντερνετ?

Τοτε οι κανονισμοι ηταν "αγραφοι". Οσοι βλεπαμε F1 τους ξεραμε. Αλλα τι σου λεω τωρα... Keep trolling :yahoo:


https://www.fia.com/regulation/category/110

Μου πηρε 20 δευτερολεπτα να το βρω.

Για δειξε μας τωρα τον κανονισμο που λες.


Αυτον τον κανονισμο τον βρηκαμε ολοι μας. Μαλιστα το ρεκορ ενος αλλου χρηστη ηταν 12.241" (για F1 μιλαμε δε θελω μπακαλιστικα νουμερα). Μιλαω για συγκεκριμενους κανονες εμπλοκης και ποιος οδηγος θεωρειται οτι "εχει" τη στροφη. Οσοι ειχαμε κανει την κουβεντα τοτε, ξερουν τι εννοω. Εσενα δε σε νοιαζει καν το τι εννοω αφου απλα εισαι εδω για να τρολλαρεις.

Οσο για τον κανονισμο περιμενε. Θα φτιαξω μια μηχανη που γυρναει το χρονο πισω. Μετα θα παω στη ΦΙΑ να μου δωσει τον κανονισμο. Μετα θα ανοιξω ενα σιτε και θα τον ανεβασω τον κανονισμο. Και μετα θα σου φερω το λινκ.

Μεχρι να κανω εγω ολα αυτα, μπορεις εσυ να πεις τη γνωμη σου για τα 2 βιντεακια. Ποιο θεωρεις φυσιολογικο που εχεις δει 100αδες φορες σε αγωνες (μια μικρη τιμονια μπας και γλυτωσεις την προσπεραση) και ποιο θεωρεις δολοφονικη αποπειρα (στριμωγμα του αντιπαλου στον τοιχο).


Οπότε απλα δεν ξερεις αγγλικα. Γαργαρατα να κατεβασουν γαλατα αγαπητε.


Μεχρι να μαθω Αγγλικα, μεχρι να φτιαξω τη μηχανη του χρονου μπλα μπλα μπλα, μπορεις να μπεις στον κοπο να απαντησεις στην ερωτηση μου αγαπητε?

Μπορει εσυ κι ο Νικος ο Παππας να ΝΟΜΙΖΕΤΕ οτι το τοπικο ειναι φτιαγμενο για να να αποδειχτει η ασχετοσυνη μου στην Φ1, τα κακα μου Αγγλικα κτλ, αλλα οι περισσοτεροι εδω μεσα ειμαστε για να πουμε την αποψη μας για το αγαπημενο μας αθλημα.

Κανουμε λοιπον μια κουβεντα για το ποσο "δολοφονικη" ηταν η τιμονια του Σεννα στην Πορτογαλια.
Μετα μπαινει στην κουβεντα μια πραγματικα ΔΟΛΟΦΟΝΙΚΗ τιμονια του Σουμι στην Ουγγαρια.

Απο εκει και περα, εχουμε ξεσκισμα στις τρολλιες, προσωπικες επιθεσεις και γενικοτητες του στυλ "ολοι τα ιδια σκατα ειναι". Αν πιασω και ανεβασω καμια 300αρια βιντεακια με παρομοιες "δολοφονικες τιμονιες" σαν του Σεννα στην Πορτογαλια που κανουν ΟΛΟΙ οι οδηγοι ενστικτωδως μπας και αποφυγουν την προσπεραση (και κανενας δεν το παρατραβαει οταν καταλαβαινει οτι την εφαγε) θα ειμαι ο γραφικος, ο κολλημενος, που σας ζαλιζω κτλ κτλ κτλ

Οποτε καταληγουμε στο συμπερασμα:
Για να ειμαι καλος χρηστης, πρεπει να αφησω αναπαντητη την τρολλια και να πω "πραγματι δολοφονικη η κινηση του Σεννα¨ (που εχουμε δει απο 100αδες ακομα οδηγους/δολοφονους ολα αυτα τα χρονια). Ή για να μου στηθει μεχρι και αγαλμα στο petrolheads, να πω "σιγα το εγκλημα του Μιχαλακη στην Ουγγαρια μωρε, την ιδια φαση τη βλεπουμε 2 φορες σε καθε αγωνα". Το μονο μου κουσουρι ειναι οτι δε μπορω ν΄αφηνω αναπαντητες τις τρολλιες. Ας τις κοψουν μερικοι και θα δειτε τι ωραια θα συζηταμε.

Σταματαω εδω, γιατι οπως κουραστηκε ο Κορτο κουραστηκανε σιγουρα κι αλλοι χρηστες που δε συμμετεχουν στην κουβεντα :s_whiteflag
Άβαταρ μέλους
By g8777
#627011
Corto Maltese έγραψε:Εικόνα



Σκεψου, μεχρι και συ σιχαθηκες τον Αλονσο.

Τι να πουμε και μεις που τον θεωρουμε τον μεγαλυτερο σιχαμενο αλητη ολων των αθληματων including Ελληνικες Βουλευτικες Εκλογες. :lipsealed:


Αν δεν γραψεις ΣΥΝ ΑΠΕΙΡΟ θα φας φωτο Βασια με φανελα Ουεφαλονα. :s_roses