Forum για τη Formula 1
Άβαταρ μέλους
By Corto Maltese
#627014 ΣΥΝ ΑΠΕΙΡΟ
Άβαταρ μέλους
By italakias
#627023
George_Prix έγραψε:
Anonymous Founder έγραψε:Αλίμονο, τα λάθη είναι πάντα των άλλων...


Μπορεις να κρινεις και μονος σου τα επιχειρηματα του καθενος και να βγαλεις τα συμπερασματα σου. Γιατι οχι να τα πεις κιολας τα συμπερασματα σου.

Για παραδειγμα να δεις τα 2 βιντεακια και να μας πεις αν ησουν ο Προστ στο ενα και ο Μπαρριτσελλο στο αλλο, ποτε θα φοβοσουνα οτι κινδυνευεις να πεθανεις?

Οχι πως περιμενω απαντηση φυσικα... Ετσι για να σε στριμωξω λιγο εκανα την ερωτηση!

Στο πρωτο βιντεο τον κολαει στον τοιχο αλλα γλυτωνει την στουκα.
Στο δευτερο βλεπουμε μια συνηθισμενη προσπεραση.

Υγ.
Ο Σεννα δεν ηταν θρησκολαγνος,ακυρη λεξη,κανονικα ειναι θρησκοληπτος.
Ηταν θρησκος και εκανε τον σταυρο του οπως χιλιαδες αλλοι αθλητες.
Και απορω πως γινεται να ενοχλει τον τζιμ κλαρκ αυτο. :dizzy:
Άβαταρ μέλους
By g8777
#627024 Δικιο, ας πουμε κατι πιο ενδιαφερον και ον τοπικ.

Δεν ξερω αν τα μαθατε, ο Ναντο εχει αδικηθει και απο την ΦΙΑ. :s_cry
Βεεεβαια. :s_yes

"It came from a place of frustration and maybe I should not say that, but I didn't say it in the TV pen or the press conference," Alonso told F1 Racing in an exclusive interview about his radio message.

"I was talking to my engineer in a private conversation [which was broadcast]. It was not meant to be public. But the engine was very bad."


https://www.motorsport.com/f1/news/alonso-gp2-engine-honda-2015/4678330/


Γαμημενη ΦΙΑ, πας και βγαζεις στον αερα τις ιδιωτικες συνομιλιες του Ναντο στο τιμ ραδιο. :x :x :x :x :x :x

Του Λουη του Μαξ, του Φεττελακου τα κρατας στα σκοταδια, στην RAM. Μονο τον Ναντο κυνηγας :x :x :x .

Γιατι ειναι ο Χουλκ.


Ασχετο :shifty: , τι θυμηθηκα τωρα ρε Εντυ αν εχεις τον θεο σου :s_dunno

https://www.youtube.com/watch?v=BXC4gZXz_nY&t=37s


:(


Μεχρι να γυρισει στην Αστουρια τα χανει και αυτα. :(
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#627029
George_Prix έγραψε:
Anonymous Founder έγραψε:
George_Prix έγραψε:Τοτε οι κανονισμοι ηταν "αγραφοι". Οσοι βλεπαμε F1 τους ξεραμε. Αλλα τι σου λεω τωρα... Keep trolling :yahoo:

Μετά από αυτή την φράση, νομίζω η κουβέντα θα πρέπει να τελειώσει. :s_hang


Δεν καταλαβαινω τι θελει να πει ο ποιητης :hmmm:

Αλλα καλυτερα να τελειωσει η κουβεντα με σενα. Να μας πεις δηλαδη:

1) Τον κανονισμο που ισχυε τοτε. Γιατι μολις απεδειξες οτι εγω ειμαι ασχετος, οποτε αυτο το θεμα το κλεισαμε.

2) Μπορεις επισης να πεις τη γνωμη σου για τα 2 βιντεακια. Γιατι βλεπω μια γαργαρα για τα βιντεακια (την ουσια της συζητησης) και ενα παθος για να αποδειξεις το ποσο ασχετος ειμαι (που ειναι για προσωπικη σου ευχαριστηση). Πες μας λοιπον ποιο θεωρεις φυσιολογικο που εχεις δει 100αδες φορες σε αγωνες (μια μικρη τιμονια μπας και γλυτωσεις την προσπεραση) και ποιο θεωρεις δολοφονικη αποπειρα (στριμωγμα του αντιπαλου στον τοιχο). Copy/paste απο προηγουμενο ποστ για λογους συντομιας.

Αλλα περιμενω απαντηση. Γιατι τις περισσοτερες φορες που σε ρωταω κατι συγκεκριμενο, δεν παιρνω απαντηση :whistlink:

Αποφάσισε: υπήρχε κανονισμός ή δεν υπήρχε; Το "άγραφος" δεν είναι απάντηση. Ή μάλλον δεν είναι σοβαρή απάντηση.
Όσο για την ερώτηση, δεν μπαίνω ποτέ σε κουβέντα όταν η ερώτηση τίθεται "ποιος ήταν πιο δολοφονικός". Δεν με ενδιαφέρει ούτε η ερώτηση, ούτε η απάντηση.
Θα σου ξαναπώ πάντως πως είσαι σε διαρκή κόντρα με όλο τον κόσμο (πλην ενός). Μάλλον κάτι λάθος κάνουν οι υπόλοιποι, ε τι λες; Κι εγώ μέσα, σίγουρα κάποιο λάθος κάνουμε, εσύ μια χαρά τα λες, σωστά;
:s_yes
Άβαταρ μέλους
By Same_old_story
#627064 Το ότι με χαρακτήρισες "καθυστερημένο" το προσπερνώ γιατί δεν έχω ενέργεια και χρόνο για τσακωμούς επιπέδου νηπιαγωγείου :s_tongue

Παραδέξου ένα πράγμα όμως: Οκ διαφωνούμε, ούτε παράξενο, ούτε κακό - αδιάφορο για μένα :s_dunno


Λοιπόν, παραδέχεσαι (ναι ή όχι) ότι την π@στια την ξεκίνησε πρώτος ο Σέννα στην πίστα; Ήταν επικίνδυνο κι ανήθικο αυτό που έκανε πρώτος ο Σέννα στην Πορτογαλία; Α! ήταν εντός κανονισμών Οκ :thumbsup:


- Τότε αυτό που έκανε να κλείσει με λίγα χιλιόμετρα στα φρένα σε μια αργή καμπή στη Σουζούκα ο Προστ κρίθηκε εντός κανονισμών, ναι ή όχι επίσης;


… Your honor, I rest my case. :lol:
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#627092 @Anonymous Founder ειναι στατιστικως αποδεδειγμενο οτι οποτε μου αρχιζεις τις "πατρικες" συμβουλες για να γινω καλυτερος ανθρωπος... Οποτε μου λες οτι κατι δεν παει καλα με μενα και γι αυτο εχω κοντρες με ολους... Ειναι οι περιπτωσεις που δεν εχεις να μου την πεις με ενα πειστικο επιχειρημα και ελπιζεις να σου ριξει δικιο η κοινη γνωμη :s_tongue

Οι λοιπες σου αντιδρασεις οπως "δε με νοιαζει η ερωτηση ουτε με νοιαζει να απαντησω" ή ακομα και η εμμονη σου με τη λεξη "αγραφος" που ειπα, ειναι απλα η επιβεβαιωση της αδυναμιας σου να συζητησεις σοβαρα :whistlink:

@Same_old_story χωρις πολλες αναλυσεις, απλα θα συνοψισω τις αποψεις μας:

- Εγω πιστευω οτι την μικρη τιμονια του Σεννα στην Πορτογαλια ειναι ΠΟΛΥ ΣΥΧΝΗ, αλλα ολοι οι λογικοι οδηγοι τελικα αφηνουν 1 μονοθεσιο χωρο στον αντιπαλο και δεν τρακαρουν (οπως λογικα φερθηκε και ο Σεννα στην προκειμενη). Οποτε κατα την αποψη μου, δε δικαιολογει το ΣΚΟΠΙΜΟ ΤΡΑΚΑΡΙΣΜΑ απο τον Προστ στη συνεχεια.

- Εσυ πιστευεις οτι ηταν τοσο μεγαλη χοντραδα του Σεννα, που επρεπε να απαντηθει με ΣΚΟΠΙΜΟ ΤΡΑΚΑΡΙΣΜΑ και οφελος ενα πρωταθλημα στη συλλογη του κυριου καθηγητη.

Οπως σωστα ειπες κι εσυ ας συμφωνησουμε οτι διαφωνουμε και ας αφησουμε τους αλλους να βγαλουν τα συμπερασματα τους για το ποιος εχει δικιο και ποιος εχει αδικο. Και σορρυ αν ημουν αγενης πριν, αλλα κι εσυ πιστευω δεν ησουν "αγιος" :s_whiteflag
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#627106 Δεν έχω καμία διάθεση να την πω σε κανέναν. Παρακολουθώ την συζήτηση ως παρατηρητής και δεν παίρνω θέση, όχι γιατί δεν έχω γνώμη, αλλά γιατί δεν μ'αρέσει ο τρόπος που γίνεται η συζήτηση.

ΥΓ: Όπως βλέπεις, είναι στο δικό σου χέρι να με γράψεις εκεί που δεν πιάνει μελάνι. Εγώ έγραψα κάτι για να το σκεφτείς. Αν θέλεις. Αν πάλι δεν θέλεις, εγώ δεν έχω κανένα πρόβλημα.
Άβαταρ μέλους
By italakias
#627110 1142
Κανονικα γινεται η συζητηση HF εκτος απο τον Α viper 7 που προκαλει τον αλλον.

Παντως γενικοτερα θα πρεπει να γνωριζετε οτι την στιγμη του αγωνα η αδρεναλινη ειναι στα υψη και ειναι δυσκολο να ειναι καποιος 100% επαγγελματιας.
Να τα λαμβανετε ολα υποψην και να μην βγαζετε αυθαιρετα συμπερασματα περι αλητειας.
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#627115
Anonymous Founder έγραψε:Δεν έχω καμία διάθεση να την πω σε κανέναν. Παρακολουθώ την συζήτηση ως παρατηρητής και δεν παίρνω θέση, όχι γιατί δεν έχω γνώμη, αλλά γιατί δεν μ'αρέσει ο τρόπος που γίνεται η συζήτηση.

Για την ακριβεια πηρες θεση. Ποσταρισες 2 φορες. Αλλα σε κανενα απο τα ποστς σου δεν ασχοληθηκες με τη συζητηση. Δεν ειπες ποιος οδηγος εκανε τι και ποσο χοντραδα το θεωρεις, οπως καναμε ολοι οι υπολοιποι. Το μονο που εκανες και στα 2 σου ποστς ηταν να παιξεις με τις λεξεις με ειρωνικο στυλακι, προσπαθωντας να δειξεις το ποσο "λαθος" ειμαι.

Και δεν ειναι η πρωτη φορα που δεν εχεις διαθεση για συζητηση, παρα μονο διαθεση να "μου την πεις". Σορρυ αλλα δε βρισκω αλλη λεξη καταληλοτερη απο αυτη για να περιγραψω την αισθηση που μου δινεις.

Anonymous Founder έγραψε:ΥΓ: Όπως βλέπεις, είναι στο δικό σου χέρι να με γράψεις εκεί που δεν πιάνει μελάνι. Εγώ έγραψα κάτι για να το σκεφτείς. Αν θέλεις. Αν πάλι δεν θέλεις, εγώ δεν έχω κανένα πρόβλημα.

Το να γραψω καποιον ειναι το πιο απλο. Και το κανω μια χαρα οταν θεωρω οτι καποιος ειναι για γραψιμο. Το ιδιο φανταζομαι κανουνε ολοι εδω μεσα, οποτε δεν ειναι τιποτα πρωτοτυπο. Αλλα δε βαζω ταμπελες και δεν κραταω μανιατικο οπως κανουν οι περισσοτεροι εδω μεσα. Μπορει να πεις κατι που μου αρεσει και θα συμφωνησω. Ή μπορει να πεις και κατι που δεν ηξερα και να το συγκρατησω. Οι περισσοτεροι εδω μεσα μετα απο 1-2 διαφωνιες με καποιον του βαζουν ενα Χ και τον "κυνηγανε" σε ολα τα τοπικα ψαχνοντας για κοντρες.
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#627120 Και ενα τελευταιο για οσους ειπαν οτι κραζω τους αντιπαλους και βγαζω λαδι τους "δικους μου". Γιατι το ξεχασα εντελως πριν και θα σκασω αν δεν το πω :s_tongue

Για τα ζικ ζακ που ειχε κανει ο Μαξ στο Σπα και κοντεψε να σκοτωσει τον Κιμι, ειχα χρησιμοποιησει ΑΚΡΙΒΩΣ την ιδια λεξη. Δολοφονικα ζικ ζακ. Αλλα φυσικα υπαρχει και η επιλλεκτικη αναγνωση απο τους "εχθρους". Τα "δολοφονικα ζικ ζακ" του Μαξ και οι καμποσες μαλακιες που εχω παραδεχτει οτι εκανε ο Αλονσο, χαλανε το σεναριο "κολλημενος George_Prix". Οποτε τα αφηνουνε αδιαβαστα αυτα τα σχολια και μπορουνε να συνεχισουνε να χαρακτηριζουνε τον George_Prix σαν κολλημενο εχοντας ταυτοχρονα τη συνειδηση τους καθαρη :thumbsdown:

Και δεν περιμενω φυσικα να μιλησει κανενας οπαδος του Μιχαλακη για δολοφονικη κινηση στην Ουγγαρια. Ξερω οτι ειναι δυσκολο στους περισσοτερους να πουνε κακη κουβεντα για καποιον που συμπαθουνε, δηλαδη να ειναι αντικειμενικοι. Ή το καταλαβαινουν και το κανουνε γαργαρα ή ακομα χειροτερα το παθος τους για εναν οδηγο τους τυφλωνει και δε μπορουν να δουν τα πασιφανη :whistlink:
Άβαταρ μέλους
By elteo
#627452 Τον έχουν καλέσει για τα 200 χρόνια της Ελλάδας? :shifty: :whistlink:

Ειλικρινά ελπίζεις ότι θα γυρίσει το 21? Και θα βρει και μονοθέσιο νικητή για να πάρει το 3ο? Ελπίζεις ότι θα είναι σε τέτοια φόρμα? Γιατί συνήθως οι επιστροφές μετά από αποχή ήταν καταστροφή για όσους γύρισαν στην σύγχρονη ιστορία πχ Σούμι, Κιμι κτλ.