Forum για τη Formula 1

Ποιος θα είναι ο νικητής;

2
29%
0
N/A
0
N/A
0
N/A
1
14%
0
N/A
1
14%
0
N/A
1
14%
0
N/A
0
N/A
0
N/A
0
N/A
2
29%
0
N/A
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#860291 Μπερδεμενα μας τα λες μαστο Ναντο :shifty:

Telemetry shows that Alonso lifted slightly more than 100m earlier than he ever had going into that corner during the race. He also braked very slightly at a point that he did not usually brake (although the amount of brake was so slight that it was not the main reason for his car slowing) and he downshifted at a point he never usually downshifted. He then upshifted again and accelerated to the corner before lifting again to make the corner.


Alonso explained that while his plan was to slow earlier, he got it slightly wrong and had to take extra steps to get back up to speed. Nonetheless, this manoeuvre created a considerable and unusual closing speed between the cars.
Άβαταρ μέλους
By edmond
#860292
g8777 έγραψε:Το αντιθετο θα ελεγα Μικερφουλη. :shifty:


( Τι ειχες Ναντο, τι ειχα παντα.)


Αν μπορούσα να διαφωνήσω, θα το έκανα... :s_dunno
BARHonda έγραψε:https://x.com/f1trollofficial/status/1771820476911714564?s=46&t=zzDZwSStYV66gO8cd8l_ww

Ε ναι :lol:
Άβαταρ μέλους
By g8777
#860299
George_Prix έγραψε:Ναντο ΑΝ εκανες τετοια χοντραδα, εισαι και μεγαλη ρομπα


Και εγω επεσα απο τα συννεφα. Μα ο Ναντο; Απαπαπα το παιδι δεν ειχε δωσει ποτε δικαιωματα, ολη η γειτονια ειχε να το λεει, ησυχος, λιγομιλητος, μονο με τον κουμπαρο του ειχε παρε-δωσε καθε απογευμα. :s_dunno




Εικόνα

ΖΜΠΑΜ!!
Άβαταρ μέλους
By ripper
#860301 Ενθαρρυντικός αγώνας μετά από καιρό.
-Ferrari - McLaren ταχύτερες από τον Perez
-Πιο κοντά η McLaren στην Ferrari αν και πάλι λίγο αργότερη
-O φοβερός και πανάξιος νικητής έδειχνε να είχε ρυθμό για να κοντράρει ακόμα και τον Max στα ίσια
-Mercedes πολύ πίσω

Ίσως έχουμε αγωνία σε κάποιες πίστες παρακάτω.
Επίσης αναξιοπιστια σε κορυφαίους συνδυασμούς μετά από χίλιουςσαράνταδώδεκα αγώνες
Αντε να φέρουμε καμία καλή αναβάθμιση αλά Αυστρία να γουστάρουμε :s_gamer
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#860305 Αυτά που έκανε ο Αλόνσος είναι αναμενόμενα . Ας είχε το νού του ο φονέας κι ας μην τον είχε πάρει ο ύπνος. Επαγγελματίας είναι , αυτά τα κόλπα τα κάνουν πολλοί. Δεν είναι ο μπάρμπα Γιώργης απ'την κάτω ραχούλα που κυκλοφορεί με το χρέπι κάθε πρωτοΜαγιά.
Άβαταρ μέλους
By Bayern7
#860310 Τι έγινε ρε ρδελαμπου;
1-2 μέσα στο σπιτί σας; Στο σπιτάκι σας μέσα; :svivhaha: :svivhaha:

Εικόνα

Τι κάνεις ρε Κάρλος; Τους τα δείχνεις κιόλας; :lol:
Μπράβο παλικάρι μου. Έτσι πρέπει να είναι οι οδηγοί της FERRARI. Εριστικοί, άθυροι, πληθωρικοί. :iconcool:
Τσιμπήσαμε και τον βαθμό του FL. Δεν αφήνουμε ούτε ψίχουλο για τους ψεύτες και τους κλέφτες, τα βαζελάκια της f1.

Ο άλλος ο κρονόληρος :shifty: ο Λολόνσο τι πήγε να κάνει πάλι ο αληταράς; :thumbsdown:
Τι πρέπει να κάνει για να του καρφώσουν την super license στον τοίχο; Να θρηνήσουμε θύματα; :lipsealed:
Άβαταρ μέλους
By g8777
#860316 Οπως γυριζουνε ας παρουν και κανα γαλα, δεν θα φτασει μεχρι αυριο. :s_roses
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#860324 Παντως αν και με πιανει θλιψη για τον ανθρωπο Ναντο ΑΝ εκανε κατι τετοιο σκοπιμα, βγαζω το καπελο στη γρια πουταν@ Ναντο :s_howdy

Μιλαμε οτι διαλεξε το τελειο σημειο για να αποσυντονισει τον οχτρο. Τι αποσυντονισει... Να τον σκοτωσει κοντεψε :shifty:
Άβαταρ μέλους
By Yugo_para_siempre
#860327 Πριξ.

ΟΚ κάνω μια ανάλυση που δε χρειάζεται, επειδή συμπαθώ το Μονεγάσκο.
Συμφωνώ απόλυτα.

Θέλεις όμως να μου πεις συγκεκριμένα που λέω ανακρίβειες;
Με χειρότερη στρατηγική από την ιδανική, λόγω undercut, στο τέλος του αγώνα (πριν το VSC) ήταν ίσα βάρκα ίσα νερά στη διαφορά σε σχέση με τον 1ο γύρο με τη διαφορά μειούμενη και το Σάινθ να παραπονιέται για τα λάστιχα.
Άβαταρ μέλους
By vengas
#860328


και οι 2 τελευταίο γύρο, με Αλόνσο μπροστα, στην ίδια στροφή :s_rofl
Άβαταρ μέλους
By g8777
#860330 Καταλαβατε τωρα γιατι ο Ναντο θα σταματησει μονο οταν βαρεθει;

Γιατι μεταδιδει Ναντω εδω και 15 χρονια. :iconcool:
Άβαταρ μέλους
By sparticle
#860334 Μεγάλη Ferrari!!! Μεγάλη νίκη!!! Σταθερά ανοδική πορεία και βελτίωση σε όλους τους τομείς.

Μεγάλος Carlos Sainz! Σήμερα έπαθε... Verstappen! Δεν απειλήθηκε ποτέ, κρατήθηκε άνετα μπροστά, ταχύτερος του Leclerc παντού!

Στο δεύτερο stint άνοιξε τη διαφορά κάπου στα 8-9 δευτερόλεπτα από τον Leclerc, ο οποίος είχε σοβαρά θέματα με εκείνο το σετ της σκληρής γόμας, πιθανότατα επειδή είχε να πιέσει με αυτό με το που βγήκε από το πρώτο του στοπ.

Για τον Alonso, δε μου φάνηκε από τα on board πλάνα, αλλά αφού το λέει η τηλεμετρία, μάλλον έκανε το δύο στα δύο με τους βρετανούς (βλ. Coulthard Nurburgring 2003). Εικοσιένα χρόνια μετά ρε φίλε...

Η δολιοφθορά στο πίσω δεξί φρένο του Verstappen έγινε από χέρι Horner, μην έχετε καμία αμφιβολία, το διαβάσατε πρώτοι εδώ :twisted: :rtfm: :tomato: :shifty:
Άβαταρ μέλους
By Yugo_para_siempre
#860363 Επειδή αναφέρθηκε.

Μόλις εγκατέλειψε από κόλλημα στο πίσω δεξί φρένο ο Μάξαρος κατευθείαν μου πήγε το μυαλό στο Χόρνερ.

Δεν είμαι γενικά της συνωμοσιολόγος αλλά όταν τα θηρία έχουν εμφύλιο, όλα είναι πιθανά.

Να κάνει τέτοια |λογοκρισία| κατά λάθος καμιά Φοράδα, ναι.
Να την κάνουν τα γατόνια της Ρεντ Μπουλ;
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#860366
Yugo_para_siempre έγραψε:Επειδή αναφέρθηκε.

Μόλις εγκατέλειψε από κόλλημα στο πίσω δεξί φρένο ο Μάξαρος κατευθείαν μου πήγε το μυαλό στο Χόρνερ.

Δεν είμαι γενικά της συνωμοσιολόγος αλλά όταν τα θηρία έχουν εμφύλιο, όλα είναι πιθανά.

Να κάνει τέτοια |λογοκρισία| κατά λάθος καμιά Φοράδα, ναι.
Να την κάνουν τα γατόνια της Ρεντ Μπουλ;



Ελπίζω να κάνεις πλάκα... :s_crazy