Forum για τη Formula 1
Άβαταρ μέλους
By JarnoT
#807825 GP BAHRAIN - RESULTS

Q
Εικόνα

FL
Εικόνα

RACE
Εικόνα

STANDINGS
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By JarnoT
#807826 * Ο πρωταθλητής mikeerfol ξεκίνησε από εκεί που είχε τελειώσει πέρυσι :iconcool: :s_howdy
* Καλή αρχή σε όλους!
Άβαταρ μέλους
By Corto Maltese
#807835 O τέως team mate ως άλλος Πιάστρι άφησε την ομάδα που πήρε πέρσι κούπα για να παλεύει στον πάτο.
Άβαταρ μέλους
By JarnoT
#809731 GP SAUDI ARABIA - RESULTS

Q
Εικόνα

FL
Εικόνα

RACE
Εικόνα

STANDINGS
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By JarnoT
#809733 * Πατημένο γκάζι από τη McLaren του πρωταθλητή mikeerfol, με νίκη και FL στον τελευταίο γύρ :s_biggrin Ας ελπίσουμε ότι θα πιάσουν οι αναβαθμίσεις των υπόλοιπων συνδυασμών στην Αυστραλία :innocent:
* Πρώτη pole για τον ρούκι rafi κι ας μην πήγε τόσο καλά ο αγώνας.
Άβαταρ μέλους
By JarnoT
#812315 GP AUSTRALIA - RESULTS

Q
Εικόνα

FL
Εικόνα

RACE
Εικόνα

STANDINGS
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By JarnoT
#812317 * Υψηλές επιδόσεις σε Q και FL από g8777 και STK αντίστοιχα.
* Ωστόσο η Williams του Thazio II έκοψε πρώτη το νήμα, επιβιώνοντας εν μέσω κόκκινων σημαιών και SCs.
* Πολύ καλό πρωτάθλημα ως τώρα από τους οδηγούς της Alfa, η οποία ανέβηκε στην 1η θέση στο Κατασκευαστών.

* PS. Συγγνώμη για τα καθυστερημένα αποτελέσματα (και την αποχή από προβλέψεις), ήμουν πνιγμένος τελευταία.
@ teaμmate diplomat: θα φέρουμε την Αλπίνα εκεί που της αξίζει :superman:
Άβαταρ μέλους
By JarnoT
#815034
ripper έγραψε:Το format πλέον είναι αρκετά διαφορετικό όταν έχουμε Sprint. Μήπως πρέπει να αλλάξουμε τίποτα στις προβλέψεις;

Ελεύθερα, ας πούνε τα μέλη τη γνώμη τους, μαζί με μια επεξήγηση του τι έχει αλλάξει, γιατί δεν έχω προλάβει να ενημερωθώ. Ούτως ή άλλως μου μοιάζει μια χαζομάρα αυτό το σπριντ, όπως γινόταν ως τώρα.
Άβαταρ μέλους
By ripper
#815163 Έχουμε πλέον 2 Qualy. Της Παρασκευής καθορίζει το grid του αγώνα, ενώ του Σαββάτου το grid του Sprint που δεν επηρεάζει πλέον τον κυρίως αγώνα καθόλου.
Άβαταρ μέλους
By JarnoT
#815254 Χμ, δηλ το Q της Παρασκευής δίνει starting grid για την Κυριακή,
ενώ το Σάββατο είναι μια μέρα ξεχωριστή και ανεξάρτητη, με δικό της Q και spint race.

Ακόμα και να εγκαταλείψει κάποιος το Σάββατο, την Κυριακή τρέχει κανονικά;
Άβαταρ μέλους
By Bayern7
#815272 Ακριβώς.

Γιατί να μην τρέχει; Πέρυσι αν εγκατέλειπε στο sprint race δεν έτρεχε στον αγώνα; Απλά η κατάταξη του sprint race ήταν οι θέσεις που ξεκινούσαν τον αγώνα.

Πιο καλό μου φαίνεται το φετινό σύστημα.
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#815276
Bayern7 έγραψε:Ακριβώς.

Γιατί να μην τρέχει; Πέρυσι αν εγκατέλειπε στο sprint race δεν έτρεχε στον αγώνα; Απλά η κατάταξη του sprint race ήταν οι θέσεις που ξεκινούσαν τον αγώνα.

Πιο καλό μου φαίνεται το φετινό σύστημα.

Πιο καλο αλλα θα ηταν καλυτερο αν γινοταν αναποδα. Παρασκευη τα quali του sprint race και Σαββατο του αγωνα