Forum για τη Formula 1

Ποιος θα είναι ο νικητής;

3
30%
1
10%
1
10%
0
N/A
4
40%
0
N/A
1
10%
0
N/A
0
N/A
0
N/A
0
N/A
0
N/A
0
N/A
0
N/A
0
N/A
Άβαταρ μέλους
By uncle_nontas
#764818
sparticle έγραψε: Όπως ακολουθουν καποια αντιστοιχα τον Hamilton απο τα χρονια της McLaren κυριως.


Ενώ στα χρόνια της Μερσέντες είναι υπόδειγμα..

< Note 7 >
Άβαταρ μέλους
By Geo f1
#764822 g μη με μπερδευεις με τον haHa :shifty:
Αλλα αν εισαι μορτης και καραμπουζουκλης γραψε αυτα που γραφεις εδω, εκει :roll:
Οχι fake news και εδω πλζ :shifty:

Sparticle ο λογος που μπηκε ο Σουμι στην κουβεντα ειναι κατανοητος νομιζω.
Το οτι μηδενιστηκε το 1997 ειναι τουλαχιστον αστειο. Σαν επιχειρημα. Απο την στιγμη που οι νικες του μετρησαν.
Απλα δεν υπηρχε αλλη τιμωρια τοτε.(Θα μπορουσαν βεβαια να τον τιμωρουσαν με 4 αγωνες μπαν το 1998-λεμε τωρα)

Για το Μονακο ναι τον εστειλαν στο τελος, και μετα εκανε φοβερο αγωνα και βγηκε 5-6 αν θυμαμαι καλα.
Αλλα μπροστα στο πως σκεφτηκε στη δυση της καριερας του τον στιγματισε μια ακομα φορα.

Συμπτωση τι διαβαζα στην τουαλετα :s_shout σημερα

Εικόνα
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By sparticle
#764834 Αστείος δεν είναι ο μηδενισμός του το '97. Όπως και η ξεφτίλα που υπέστη και από τον Ιταλικό τύπο. Όπως και το ότι ήταν αναγκασμένος από την FIA να πάρει μέρος σε αυτά τα road safety campaigns. Εσύ ας πούμε με αφαίρεση νικών θα ήσουν ικανοποιημένος? Γιατί εγώ νομίζω ότι λέμε μόνο για να λέμε.

Στο Μονακό του 2006 είπαμε ξεκίνησε τελευταίος. Ok, στιγματίστηκε και τιμωρήθηκε. Επειδή το έκανα και σύγκριση, θύμισέ μου την ποινή που πήρε ο Alonso την επόμενη χρονιά, όταν ξεφτίλισε τη διαδικασία, την ομάδα του και την F1 την ίδια μη σου πω. Δηλαδή δώσε και 1% πιθανότητα ο Schumacher να είχε υποστροφή και να μην το έκανε επίτηδες, τελικά τον έστειλαν στο τέλος, ο άλλος είχε τον δικό του να κρατάει χρονόμετρο (!) και πήρε νομίζω τρεις θέσεις τιμωρία?!

Και επειδή η κουβέντα γίνεται στην ουσία για τις κινήσεις του Verstappen, εγώ δε βλέπω διαφορά με τις κακές στιγμές του Schumi. Το ότι δεν έβγαλε έξω τον Hamilton στην Τζέντα να κλειδώσει επί τόπου τον τίτλο με τρόπο Χερέθ '97, είναι γιατί ο Hamilton ήταν ψιλιασμένος και φουλ προσεκτικός.

Και μια μεγάλη διαφορά επίσης ήταν ότι ο Schumacher κατά τη γνώμη μου ήταν πάντα μετρημένος στις δηλώσεις του. Δεν έβγαινε με χαμογελάκι εξυπνάκια να πει ότι μια ολόκληρη ομάδα κλέβει. Και μάλιστα στα 22 του έχοντας εκείνη τη στιγμή 0 τίτλους.

(όσους δηλαδή έχει και τώρα :p)
Άβαταρ μέλους
By Geo f1
#764838 Πραγματικα επειδη το ειπες και πριν, τι σχεση εχει το παρκαρισμα στην πιστα και ολο το θεμα ασφαλειας, με την απαντηση που εδωσε ο Αλονσο στον Χαμιλτον (δεν τον ειχε αφησει να περασει μπροστα στο καψιμο καυσιμου) μεσα στα πιτς εσωτερικα με την ομαδα του?
Που και οι 3 θεσεις που πηρε τοτε ποινη ηταν εξωφρενικες και του στοιχισαν τον τιτλο (ανετα ταχυτερος εκεινο το σκ)

Τεσπα μην ξεφευγουμε. Οτι και να γινει το ξυνισμα για τον Μαξ θα υπαρχει οπως βλεπω. Μαχη που εδωσε ας πουμε με τον Ρασσελ και ηταν φουλ αθλητικη και δικαιη στιγματιζεται και αυτη με αστεια επιχειρηματα του στυλ (ναι αλλα περσυ ειδες τι εκανε-δεν τον επαιρνε να κανει μλκια θα ετρωγε ποινη κλπ κλπ) Καλο λογο προφανως δε θα δουμε ποτε. Ειναι win win η κατασταση για καποιους. Γινεται ατυχημα με τον Μαξ εμπλεκομενο.
1)Φταιει. --- Ρε το μλκμενο παλι τα ιδια. Δεν βαζει μυαλο.
2)Δε φταιει.-- Το καρμα σε χτυπησε. Οταν τα κανες εσυ ηταν καλα? Καλα να παθεις. χαχαχα χαχαχα Χυννν
Οποτε οπως βλεπεις δεν υπαρχει σωτηρια.
Εγω ειμαι οκ με αυτο αρκει να μην υπαρχουν προσβολες. Αν και για καποιους ειναι αδυνατον.
Άβαταρ μέλους
By blinkys
#764840 Για να σας βοηθήσω λίγο. Ο Σούμι κρίθηκε/κρίνεται ακόμη για όσα έκανε, ο Λούης το ίδιο, ο Αλόνσο το ίδιο και ο Μαξ το ίδιο. Όσο και να συγκρίνετε μήλα με αχλάδια το γεγονός είναι ένα. Του Μαξ του το χάρισαν πέρσι. Κι αυτό δεν θα αλλάξει ακόμα κι αν αναλύσετε λάθος συμπεριφορές από την εποχή του Φαντζιο μέχρι χθες.
Άβαταρ μέλους
By g8777
#764842
blinkys έγραψε:Για να σας βοηθήσω λίγο. Ο Σούμι κρίθηκε/κρίνεται ακόμη για όσα έκανε, ο Λούης το ίδιο, ο Αλόνσο το ίδιο και ο Μαξ το ίδιο. Όσο και να συγκρίνετε μήλα με αχλάδια το γεγονός είναι ένα. Του Μαξ του το χάρισαν πέρσι. Κι αυτό δεν θα αλλάξει ακόμα κι αν αναλύσετε λάθος συμπεριφορές από την εποχή του Φαντζιο μέχρι χθες.


ΧΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝ
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#764843 Υπερβάλεις για άλλη μια φορά.

Όλοι είπαν ότι οι μάχες φέτος είναι πεντακάθαρες και όχι μόνο αυτό αλλά μετά από τον αγώνα μιλάει με τους συναθλητές του.

Όμως όλοι συμφωνούμε ότι αν φτάσουμε στο τέλος του πρωταθλήματος και οι διαφορές είναι μικρές θα θυμηθεί τα περσινά.

Επίσης αυτό με τις προσβολές δεν το κατάλαβα. Γιος σου είναι, ανηψιος, μέλος της οικογένειας και θιγεσαι;
Ή τότε που τα έκανε ο Χάμιλτον του σουρνανε λιγότερα; Για να μην πάμε παλιότερα στον Σουμάχερ.

Χαλάρωσε λίγο και εσύ, μην τα παίρνεις προσωπικά.

RMX3363
Άβαταρ μέλους
By Y.V
#764844
g8777 έγραψε:
blinkys έγραψε:Για να σας βοηθήσω λίγο. Ο Σούμι κρίθηκε/κρίνεται ακόμη για όσα έκανε, ο Λούης το ίδιο, ο Αλόνσο το ίδιο και ο Μαξ το ίδιο. Όσο και να συγκρίνετε μήλα με αχλάδια το γεγονός είναι ένα. Του Μαξ του το χάρισαν πέρσι. Κι αυτό δεν θα αλλάξει ακόμα κι αν αναλύσετε λάθος συμπεριφορές από την εποχή του Φαντζιο μέχρι χθες.


ΧΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝ


:lol: :lol: :lol:

blinkys :s_thumbsup
Άβαταρ μέλους
By Geo f1
#764850
Επίσης αυτό με τις προσβολές δεν το κατάλαβα. Γιος σου είναι, ανηψιος, μέλος της οικογένειας και θιγεσαι;


Εχει να κανει λιγο με την παιδεια...Και με τους κανονες του φορουμ. Για τις βρισιες λεω

ΚΆΡΜΑ ΡΕ ΚΑΡΙΌΛΗ ΚΆΡΜΑ


Αυτο δλδ εσενα σου αρεσει?
Άβαταρ μέλους
By sparticle
#764862 Ξαναγραφω τοτε: Αν ο Hamilton δεν τον απεφευγε στην Τζεντα και εγκατελειπε, τι τιμωρια θα ζητουσες για τον Μαξ; Μηδενισμο απο το πρωταθλημα και αφαιρεση νικων;

Γιατι αν θυμαμαι καλα, περα απο τις στραβοτιμονιες σε ολο τον αγωνα, που λες νταξει, αμφιλεγομενες (λεμε τωρα), το brake test φανηκε ξεκαθαρα και απο την τηλεμετρια. Και γι’ αυτο το λογο υποτιθεται τιμωρηθηκε κιολας.

Πες λοιπον οτι εκει ο Hamilton εγκατελειπε και ο Verstappen κερδιζε τον αγωνα και το πρωταθλημα. Στην ουσια αυτο δεν ηθελε να πετυχει ο Verstappen?

Εσυ πες μετα οτι η Χερεθ του ‘97 ηταν χειροτερη.
Άβαταρ μέλους
By EDDIE_147
#764884 Γκεάκο πες μου ότι έχεις και το πρώτο τεύχος
Άβαταρ μέλους
By Yugo_para_siempre
#764971
Geo f1 έγραψε:

:hmmm:
He knows what he is doing :lipsealed:

Παραμενει racing incident βεβαια


Επειδή πάλι φρόντισες να γράψεις:
"He knows what he is doing"

Πριν πεις ότι παραμένει racing incident.

Αλήθεια πως μπορούν να συνδυαστούν ως ταυτόχρονη θέση σου;

Να δούμε τι λέει και ο Magnussen...
"I had the feeling when I was on the track that he opened the steering. But that's not what happened. He just got in the slipstream of the Ferrari, and understeered a tiny bit.

"I was super close to him. I didn't give him much room for error, I gave no margin. So we touched. It was unfortunate."


https://www.motorsport.com/f1/news/magn ... /10310998/
Άβαταρ μέλους
By JarnoT
#765058
EDDIE_147 έγραψε:Γκεάκο πες μου ότι έχεις και το πρώτο τεύχος

Αν δεν στο πει ο Geo, θα στο πω εγώ :s_blush