Forum για τη Formula 1
Άβαταρ μέλους
By EDDIE_147
#763481 Εικόνα

Εικόνα

Άβαταρ μέλους
By panos2171
#764245 Έγινε γνωστή η αιτία του ατυχήματος του Leclerc στο ιστορικό GP του Μονακό



https://www.autoblog.gr/2022/05/16/egin ... ou-monako/

.
Άβαταρ μέλους
By Corto Maltese
#765015 Αν δεν κάνω λάθος οι πολυκατοικίες είναι η ανηφόρα της Αγίας Δεβότας που έλεγε ο Κόλλιας, άρα Δύση
Άβαταρ μέλους
By Geo f1
#767070
Άβαταρ μέλους
By Yugo_para_siempre
#774541 "But he's a friend and he always texts me, like he did after Sunday, and always tries to make me feel better when I'm having a tough time. So, it's nice to see how much I've grown since I first met him."

https://www.motorsport.com/f1/news/vett ... /10344656/
Άβαταρ μέλους
By Yugo_para_siempre
#794083 Φέτος 62 βαθμούς μπροστά από τον Κάρλος, με την ομάδα να του έχει στερήσει τόσες νίκες και πόντιουμ είτε από αξιοπιστία είτε από στρατηγική. Το έχω ξαναπεί τόσες φορές, δε θυμάμαι ομάδα να έχει πηδήξει τόσες πολλές φορές τον ταχύτερο οδηγό της σε μια σεζόν.

Νίκες 3-1 αντί 4-0 λόγω της χαρισμένης από την ομάδα στον Κάρλος στο Σίλβερστόουν.

Ίσως η δίκαιη διαφορά τους έπρεπε να είναι πάνω από 100-120 βαθμούς.

Δεν θεωρώ ότι είναι τόσο καλύτερος του Κάρλος όσο η φετινή τους εικόνα. Ίσως το φετινό μονοθέσιο να μην ταίριαξε ιδιαίτερα στον Ισπανό, όμως σε κάθε περίπτωση ο Λεκλέρκ έχει αυτό το κάτι παραπάνω, αυτό το κλικ του μεγάλου οδηγού.

Γενικά φέτος είμαι πολύ ευχαριστημένος, του έχω αδυναμία, θα του έχω και στο μέλλον πιστεύω.

Όμως κάποια λάθη παραμένουν και πρέπει να μειωθούν. Όχι ότι κάνει τραγικά πολλά, ούτε τα κάνει ενώ είναι χαλαρός, πίεζε φουλ, αλλά η σύγχρονη F1 απαιτεί ακόμα λιγότερα.

ΟΚ ο Μαξ έκανε δύο |λογοκρισία| φέτος και στις δύο πήρε νίκη. Βουλγάρικο θυμιατό ο πάτος του.
Άβαταρ μέλους
By Corto Maltese
#794091 Εξακολουθώ να πιστεύω ότι το βασικό του πρόβλημα είναι η φυσική του και σωματική του κατάσταση. Χέρια έχει τα καλύτερα του γκριντ, το αποδεικνύει κάθε φορά (μα κάθε) που φαίνεται η απόλυτη ταχύτητα. Αλλά η εικόνα του όταν βγαίνει από το μονοθέσιο δεν είναι αυτού του επιπέδου, όταν έχει να αντιμετωπίσει έναν ironman που ότι χάνει σε απόλυτη ταχύτητα το κερδίζει σε σταθερότητα και σωματική κατάσταση που ειδικά στο τέλος των αγώνων μετράει πολύ. Και ένας κουρασμένος οργανισμός κάνει πιο εύκολα λάθη.
Άβαταρ μέλους
By g8777
#794097 Εγώ τον βλέπω πολύ πιο γυμνασμενο από την αρχή της σαιζόν. Και σιγά τώρα τ αυγά ,λες και όλο το υπόλοιπο πακέτο είναι αντάξιο του. Λάθος έχει να κάνει κάτι φεγγάρια.
Το παιδί μια ερώτηση έχει μέσα του,τον τρώει σα σαράκι.

Τί κάνουμε εδώ πέρα στην τελική;

Και δεν βλέπω και κάναν Λαουντα στον ορίζοντα.