Forum για τη Formula 1

Ποιος θα είναι ο νικητής;

4
21%
1
5%
2
11%
1
5%
6
32%
1
5%
3
16%
0
N/A
1
5%
0
N/A
0
N/A
0
N/A
0
N/A
0
N/A
0
N/A
Άβαταρ μέλους
By Geo f1
#756573
g8777 έγραψε:Πηγε ο Λουης να παιξει μαπες με καναν αλλον οδηγο;

Η ΞΕΒΑΦΤΙΖΕΤΑΙ σε καθε team radio;

Εδω του αφαιρουν ενα ολοκληρο πρωταθλημα και το μονο που λεει

This has been manipulated man.


(ΠΥΡΩΣΕ ΤΟ στο μυαλο σου Γκεακο αυτο).

Σε υποθετικο σεναριο με τον αλητακο της πιστας να του κλεβουν ΠΠΟ, ακομα θα βγαζαμε gifs. :roll:

Οποτε ακυρες οι συγκρισεις σου.

Λεκλερκ εχει την δοση τσογλανιας που απαιτειται για ΠΠ.

Οχι αλητεια ομως. Μονο ο Μαξακος αυτα.


Ειναι πρωτος και ενας οδηγος του Τοτου (Οκον) ενα γυρο πισω τον βγαζει εκτος.
Θολωσε. Ειχαν 1-2 σπρωξιες παπαλα.
Σιγα τα αιματα. Τιμωρηθηκε και προχωρησαμε.
Και ο ΘΕΟΣ θολωσε στην Σουζουκα το 1993.
Δεν ζουμε σε αποστειρωμενο κοσμο. Τα συναισθηματα και η αδρεναλινη τρεχουν.
Άβαταρ μέλους
By BARHonda
#756574 Στο display κάτω κάτω είναι η μπαταρία. Οπότε ήταν σχετικά άδειος όταν βγήκε στην ευθεία. Μετά το σικέιν πατάει και το overtake μάλλον και κατάφερε να τον περάσει

Άβαταρ μέλους
By JarnoT
#756576
Anonymous Founder έγραψε:Όταν είσαι σίγουρος πως ο άλλος θα βουτήξει στα φρένα, προετοιμάζεσαι κατάλληλα.

Νίκος Παππάς έγραψε:Αυτο δεν το κανεις με μονοθεσιο πιο αδυναμο απο του αντιπαλου. Για να παιξεις ετσι με τον αντιπαλο συμβαινουν 2 πραγματα: α) τον εχεις απο μοτερ και β) ξερεις απο παλια οτι ορμαει και το εκμεταλλευεσαι υπερ σου :s_wink

Συμφωνώ με τα ανωτέρω, εκεί ήταν και η δική μου σκέψη γράφοντας ότι ήταν πολύ καλά εκτελεσμένη τακτική. Μου μοιάζει λίγο αφελής σκέψη ότι ο Λεκ έκανε κάτι το τόσο εμπνευσμένο και αριστοτεχνικό. Εκεί μόνο είναι η "διαφωνία" μου, όσο κι αν θέλουμε να τον βγάλουμε οδηγική ιδιοφυία. Δε χρειάζεται να είναι, αρκεί να είναι αποτελεσματικός.
Κι ο άλλος, δεν είναι ότι είναι χαζός ή ψαράς. Μόνο αυτή την επιλογή είχε. Μια, δυο, τρεις δεκατρείς, μήπως και κρατηθεί μπροστά. Που και να τα κατάφερνε μάλλον θα ήταν προσωρινό, λογαριάζοντας το tyre mgmt των δύο μονοθεσίων.
Άβαταρ μέλους
By Corto Maltese
#756582
Same_old_story έγραψε:O George Prix πού χάθηκε; :hmmm:

Μου την έχει δώσει κάποιες φορές αλλά έχουν ενδιαφέρον όσα γράφει κατά καιρούς.

Την πρώτη άντε και τη δεύτερη φορά που τα γράφει είναι όντως ενδιαφέροντα και μου λείπουν. Τις άλλες 98, όχι. :)


Ο Μαξ έκανε πάντως απρεπή radio και η ομάδα τον δικαιολόγησε αδικαιολόγητα, ξέροντας ότι ο Λεκλέρκ αφενός θα τον έφτανε, αφεδύο έχοντας περισσότερο φτερό θα είχε ακόμα μεγαλύτερο πλεονέκτημα με το DRS άρα πιθανότατα θα μπορούσε να τον περάσει εν τέλει, αφετρία σε πίστα με 2-3" undercut στον ένα γύρο αυτό αργά ή γρήγορα θα γυρνούσε γιατί ο Λεκλέρ δε θα έμενε 4" πίσω σε κάθε στιντ. Άρα πέρα από τα heroics η μάχη ήταν προαποφασισμένη εκτός αν γινόταν κάποιο λάθος.
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#756583


Απίστευτο ήθος. Αθλητής κόσμημα για τη βρωμιά του σπορ γενικά.
Ο Λούης θα είναι αξιομνημόνευτος για το πόσο κρυστάλλινος υπήρξε.
Άβαταρ μέλους
By Geo f1
#756584 :lol: :lol: :lol: :lol:
Μα θα κρατουσε κακια στο καλυτερο σκυλ...ε team mate ever????

Ελα ρε Μπουσε.
Ειπαμε να τρολλαρουμε αλλα οχι και ετσι :s_roses
Άβαταρ μέλους
By TheBull
#756592 Ταχύτερο το μονοθέσιο της Ferrari από τους ταύρους. Ελαφρώς αλλά ταχύτερο. Leclerc και Max ήταν σε δικό τους αγώνα αλλά αυτό πιστεύω ότι οφείλεται περισσότερο στην κακή απόδοση του Sainz, με την έκδηλη απογοήτευσή του να συνηγορεί σε αυτό. Ο Μονεγάσκος έκανε όμως πολύ καλό αγώνα. Δεν νομίζω κανείς να πιστεύει πραγματικά ότι Max & Red Bull μπορούσαν να κερδίσουν την Κυριακή και δεδομένης της μικρής διαφοράς των μονοθεσίων, αυτό πρέπει να πιστωθεί (και) στην οδήγηση του Leclerc που ήταν... επιβλητική.

Η άποψή μου είναι ότι εκνευρισμός του πρωταθλητή οφείλεται στο ότι δεν νιώθει άνετα στο μονοθέσιο. Δεν ήταν κλάψα (i.e., Lewis’s trademark). Ήταν ο εκνευρισμός κάποιου που ένιωθε ανήμπορος (=> εκτεθειμένος) να αποδώσει με τον καλύτερο τρόπο που γνωρίζει. Ακόμη και έτσι αν είναι, η έλλειψη ψυχραιμίας όταν η απόσταση από τον ταχύτερο συνδυασμό είναι τόσο μικρή, δεν είναι καλό σημάδι. Πρέπει να το λύσει αυτό άμεσα.

Άβαταρ μέλους
By panos2171
#756615 Εξαρτάται τι εννοεί κανείς ταχύτερο μονοθέσιο γιατί η RB τόσο σε δοκιμαστικά όσο και σε αγώνα είχε υψηλότερη τελική ταχύτητα. Τελευταία θυμάμαι όταν η Ferrari είχε υψηλότερη ταχύτητα ακουγόταν ότι κλέβανε πάντως. :shifty: :whistlink:
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#756617
panos2171 έγραψε:Εξαρτάται τι εννοεί κανείς ταχύτερο μονοθέσιο γιατί η RB τόσο σε δοκιμαστικά όσο και σε αγώνα είχε υψηλότερη τελική ταχύτητα. Τελευταία θυμάμαι όταν η Ferrari είχε υψηλότερη ταχύτητα ακουγόταν ότι κλέβανε πάντως. :shifty: :whistlink:


Εικόνα

:shifty: :shifty:
Άβαταρ μέλους
By touring the m3 1.6
#756674 Ωραίο!!
https://www.formula1.com/en/latest/arti ... LatoL.html
..στο βιντεάκι προσέξτε το "βούτηγμα" του Εκλέρ στην τελευταία στροφή και πως περνάει μπροστά από τον "με την ωραία γκόμενα"!!!
Άβαταρ μέλους
By kubiak
#756758
Geo f1 έγραψε:
Corto Maltese έγραψε:Εγώ το είπα χθες και θα το πω άλλες 8777 φορές. Χθες μου άρεσε η καθαρότητα της μάχης και από τον Μαξ και στη συνέχεια το βίντεο Μαξ Λεκλέρ στο post race ήταν ενδεικτικό αυτού που βλέπαμε πέρσι και δεν το πιστεύαμε. Ότι το συμπεριφορικό πρόβλημα με το υπόλοιπο γκριντ το έχει ο Λούης και όχι ο Μαξ που είναι μάλλον συμπαθής στους υπόλοιπους. Αν συνεχίσει έτσι ίσως και να του ευχηθώ να βγει καλύτερο μη Φερράρι μονοθέσιο :iconcool:


:s_yes :s_yes
Εικόνα


σχετικό βίντεο | youtube