Forum για τη Formula 1
Άβαταρ μέλους
By JarnoT
#755015
Geo f1 έγραψε:Πολυ καλη εντυπωση και οι 122 γυροι της γριας

Η μόνη εντύπωση, τα υπόλοιπα είναι πασατέμπο :s_biggrin
Άβαταρ μέλους
By A-Viper7
#755052
Geo f1 έγραψε:
g8777 έγραψε:Βρε Γκεακο.

Η Haas χρησιμοποιησε the oldest trick in the book μπας και τσιμπησει κανας χορηγος, και εσυ ακομα μπερδευσαι; Αλλο και τουτο παλι.


Οτι και ο Προστ δλδ το μακρινο 1998-99? :s_cool

Viper αν δεις τα ποστ μου εδω μεσα θα δεις οτι απο την 1η στιγμη ελεγα οτι κοιταω γυρους και αξιοπιστια. Για αυτο και το σημερινο μου σχολιο (βγειτε και καντε γυρους)

Απλα σημερα λογικα που ηταν η τελευταια μερα ριχνουμε κλεφτες ματιες και σε χρονους...


9/10 post τις τελευταιες 3 μερες ειναι για χρονους παντως.
Άβαταρ μέλους
By touring the m3 1.6
#755119 Λέτε οι "κόκκινοι" να "έμαθαν" κάτι που οι άλλοι δεν ξέρουν;...Μακάρι....
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#755120 Εγώ βλέπω πως και οι δύο ξεκινάνε με την ίδια αρχή. Αν δείτε στην φωτογραφία από την πίσω πλευρά των μονοθεσίων, είναι φανερή η προσπάθεια να δημιουργηθεί ένα "κύμα" προς την πίσω αεροτομή. Αλλά το δρόμος που επέλεξαν είναι εντελώς διαφορετικός:
-Η Ferrari έχει περισσότερο όγκο, αλλά πολύ πιο ομαλή επιφάνεια.
-Η Mercedes έχει προσπαθήσει να ελαχιστοποιήσει το μέγεθος του sidepod αλλά καταλήγει να είναι λιγότερο ομαλό.
Το ποιος έχει δίκιο, θα φανεί στο χειροκρότημα. Η Red Bull πάντως που δείχνει πολύ δυνατή επίσης, είναι πιο κοντά στην Ferrari νομίζω παρά στην Mercedes. Η Mercedes μόνον με την Williams μοιάζει λίγο.
Οι υπόλοιποι είναι κάπου ανάμεσα.
Άβαταρ μέλους
By Same_old_story
#755509 Χρυσά μποτάκια φοράει :s_omg
Άβαταρ μέλους
By Bayern7
#755517
Bayern7 έγραψε:RedBull
Ferrari
Merc-Mclaren
Alpha Tauri

Αυτή είναι η σειρά δυναμικότητας όπως φαίνεται μέχρι τώρα.
Τώρα μένει να δούμε ποιος έκρυβε περισσότερη άμμο στο τσουβάλι.

Geo f1 έγραψε:Εικόνα

el plan :svivhaha: :svivhaha:


Εδώ και δέκα μέρες στα έχω πει ρε geako. Το ΕΣΠΑ περίμενες;
Κάποιοι αγλαοί βέβαια νομίζαν ότι κοιτούσαμε τους χρόνους. :roll:
Άβαταρ μέλους
By TheBull
#755521 1. Ferrari,
2. RBR,
3. Mercedes

Θα ξαφνιαστώ αν οι κόκκινοι δεν είναι ικανοί για νίκη την Κυριακή. Δε θα ξαφνιαστώ αν η Merc τελικά κερδίσει.

Υπάρχει καμία πρόβλεψη/αίσθηση για το πόσο track-sensitive είναι οι διαφορές των μονοθεσίων
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#776636 Θεώρησα ότι μάλλον εδώ ταιριάζει περισσότερο. Μια μίνι ανάλυση για τα συν και πλην κάθε μονοθεσίου, από όσα έγιναν στο 1ο μισό της χρονιάς: https://www.formula1.com/en/latest/arti ... CnPJc.html