Forum για τη Formula 1
Άβαταρ μέλους
By BARHonda
#783732
bibendum έγραψε:Πρέπει να έχει φ1 περισσότερα χειμωνιάτικα σκ που καθόμαστε σπίτια μας.
Θα πρέπει να τρέχουν Ασία/Αυστραλία εκεί την εποχή, η Ευρώπη δεν προσφέρεται για αγώνες
Άβαταρ μέλους
By ripper
#783757 Και εγώ είμαι υπέρ των περισσότερων αγώνων, αλλά επειδή είναι ένα παγκόσμιο σπορ με πολλά μεγάλα ταξίδια οι άμεσα εμπλεκόμενοι διαμαρτύρονται δικαίως.

Θα μπορούσαν να κάνουν δίπλα GP και κάποιες πίστες ανά 2 χρονιές. Πχ 2 Las Vegas το 2023 και μετά αλλά 2 το 2025.
Άβαταρ μέλους
By BARHonda
#783786 Μόνο εμένα μου φαίνεται πάντως ότι πάλι τους βάζουν άσκοπα να κάνουν κάτι ταξίδια ενώ θα μπορούσαν να το σχεδιάσουν καλύτερα?

https://twitter.com/F1/status/1572253149460664324



1. R5 -> R6 Baku Miami κενό μία εβδομάδα. Ενώ πιο πριν στην σεζόν έχει βάλει κενό 2 εβδομάδες Bahrain - Saudi Arabia που εύκολα το κόβεις σε μία
2. Ο Καναδάς είναι ιδιαίτερη περίπτωση, τουλάχιστον φέτος έχει κενό 2 εβδομάδες πριν και μετά. Λογικό να θες να τον βάλεις Ιούνιο λόγω θερμοκρασιών, αλλά χτυπάει στο μάτι το ότι φεύγεις από Ευρώπη και ξαναγυρνάς Ευρώπη. Ίσως να μπορούσαν να το συνδυάσουν με Miami
3. Qatar R19, Abu Dhabi R24. Δύσκολο τους είναι να συμπτύξουν αυτούς τους 4 αγώνες (Bahrain, Saudi, Qatar, Abu Dhabi) σε 4 απανωτά ΣΚ και να τους δώσεις μετά 3 εβδομάδες κενό? Ή να τους αφήσουν για τετράδα στο τέλος
4. R20-R21-R22-R23. Είσαι Αμερική, πας Λατινική Αμερική και ξαναγυρνάς Αμερική. Ποιος τα σχεδιάζει αυτά πραγματικά?

Κατά τ'άλλα βλέπω φέρανε Βέλγιο ένα μήνα μπροστά
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#783796
ripper έγραψε:Και εγώ είμαι υπέρ των περισσότερων αγώνων, αλλά επειδή είναι ένα παγκόσμιο σπορ με πολλά μεγάλα ταξίδια οι άμεσα εμπλεκόμενοι διαμαρτύρονται δικαίως.

Θα μπορούσαν να κάνουν δίπλα GP και κάποιες πίστες ανά 2 χρονιές. Πχ 2 Las Vegas το 2023 και μετά αλλά 2 το 2025.


Αυτο ειναι γαματη ιδεα. Σε μερικες πισταρες διπλους αγωνες στο καπακι.

Και ιδανικα σουταρισμα απο το καλενταρι μερικες κωλοπιστες. Αλλα φυσικα μιλαει το χρημα, οποτε ας μην ονειρευομαστε...
Άβαταρ μέλους
By g8777
#783801 Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα

:yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo:

ΠΛΕΡΩΝΩ :adminpower:

Σιγα μην τους λυπηθω κιολας :s_empathy
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#783804 Ποιος σατανας το εφτιαξε αυτο. Απλα ρισπεκτ :thumbsup:

Και με 52αρι καλενταρι, σημαινει οτι θα εχουν και οι καθολικοι να βλεπουν πασχαλιατικα αγωνα. Εδω και δεκαετιες αιμα μας πανε. Με το ενα χερι στη σουβλα και το αλλο στο τηλεκοντρολ μας εχουν εμας τους ορθοδοξους :lol:

Εντυ:
Και με εμφαση στα μελετημενα λογιστικς οπως το ζητησε ο Μπαροντα :rtfm:
Άβαταρ μέλους
By BARHonda
#783807 g το έστειλες προς F1 μεριά αυτό? άκουσα ψάχνουν άτομο για να τους ανοίξει τα μάτια (κυριολεκτικά και μεταφορικά)
Άβαταρ μέλους
By g8777
#783811 Εγω θα το πω απο τωρα.

Γκραν Πρι Ταιλανδης.

Μαξ Βερσταπεν φαν κλαμπ.

Φερναντο Αλονσο φανιεστ κλαμπ.

Δειτε Γλυκανισο εσεις.
Άβαταρ μέλους
By g8777
#783815 Υπαρχει προβλεψη για μια φορα ανα 4ετια. :iconcool:
Άβαταρ μέλους
By Mclaren-Queen
#783818
BARHonda έγραψε:Μόνο εμένα μου φαίνεται πάντως ότι πάλι τους βάζουν άσκοπα να κάνουν κάτι ταξίδια ενώ θα μπορούσαν να το σχεδιάσουν καλύτερα?


Εμένα αυτό με χαλάει κυρίως παρά η ποσότητα των αγώνων. Δε μου φαινονται πολλοί με σωστή διαχείριση. Όμως η μπίζνα/δημοπρασία που κρατάει από εποχής Μπερνι για το ποια πίστα μπαίνει πότε (τουλάχιστον για πρώτο και τελευταίο αγώνα ξέρουμε. Δεν ξέρω σε τι βαθμό παίζει και με τους υπόλοιπους) χαλάει όλο το πρόγραμμα.

George_Prix έγραψε:
ripper έγραψε:Και εγώ είμαι υπέρ των περισσότερων αγώνων, αλλά επειδή είναι ένα παγκόσμιο σπορ με πολλά μεγάλα ταξίδια οι άμεσα εμπλεκόμενοι διαμαρτύρονται δικαίως.

Θα μπορούσαν να κάνουν δίπλα GP και κάποιες πίστες ανά 2 χρονιές. Πχ 2 Las Vegas το 2023 και μετά αλλά 2 το 2025.


Αυτο ειναι γαματη ιδεα. Σε μερικες πισταρες διπλους αγωνες στο καπακι.

Και ιδανικα σουταρισμα απο το καλενταρι μερικες κωλοπιστες. Αλλα φυσικα μιλαει το χρημα, οποτε ας μην ονειρευομαστε...


Κι εμένα θα μου άρεσε αυτή η ιδέα αλλά νομίζω στην πράξη θα γίνει δημοπρασία και εδώ. Θα τα σκάσουν οι άραβες και θα βλέπουμε διπλές σούπες.
Εδώ κατά καιρούς συζητάνε αν θα ανανεώσουν κλασσικές πίστες τύπου Spa ή Monza επειδή δεν έχουν χρήματα.
Btw καλως όρισες πίσω George. :s_howdy
Ελπίζω η απουσία σου να μην ήταν για κάποιο σοβαρό λόγο.
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#783821
Mclaren-Queen έγραψε:Btw καλως όρισες πίσω George. :s_howdy
Ελπίζω η απουσία σου να μην ήταν για κάποιο σοβαρό λόγο.


Καλως σας βρηκα φιλε :s_howdy

Ειχαμε και κατι σοβαρα στο ενδιαμεσο, αλλα τα παλευουμε οπως μπορουμε...