Forum για τη Formula 1
Άβαταρ μέλους
By Corto Maltese
#766837 O στόχος για φέτος είναι να τελειοποιηθεί το εξελάκι που μετράει το μπάτζετ καπ. Νίκες, τίτλοι και στρατηγικές είναι για τους κατρουλοποτάδες :rtfm:
Άβαταρ μέλους
By g8777
#766904
Whereas previously drivers were in breach of the rules if they touched the lines, now it has been clarified that cars must not cross the line, which has been classified as having a 'full wheel' beyond it.


https://www.motorsport.com/f1/news/f1-confirms-new-approach-to-pitlane-lines/10318845/

Εικόνα


Εικόνα

Εικόνα


Πλεονεκτημα υπερ του εξοδουχου. :rtfm:


Κορτο μιας και δεν το κοβω να σταματας το τρολολο :x , θα απευθυνθω σε καναν πιο σοβαρο εδω μεσα να ουμε.


Yugo τι χαμπαρια μαστορα; :shifty:
Άβαταρ μέλους
By Y.V
#768052 Προφανως ειναι σοβαρο το θεμα.
Τα πρωτα μετρα παντως που ανακοινωσαν, ετσι οπως το βλεπω, ειναι για να εμποδισουν τις ομαδες να τρεχουν με τοσο χοροπηδημα. Δηλαδη θα τους βαλουν ενα οριο χοροπηδηματος.
Τις μετεπειτα τεχνικες αλλαγες για να μην χοροπηδουν, να δουμε, αν θα δουμε.
Άβαταρ μέλους
By BARHonda
#768059 Τσαπού για τη Mercedes αυτό, αλλά αφού δεν επιθυμούν να το κάνουν οι ίδιοι

Πάντως να (ξανα) ξεκαθαρίσουμε εδώ ότι αυτό στο Baku δεν ήταν porpoising, απλά πλέον το τρέχουν χαμηλά επειδή μπορούν (έχοντας λύσει το πρόβλημα του αεροδυναμικού porpoising) αλλά είναι πολύ σκληρό το στήσιμο και χοροπηδάει σαν κατσίκι εξαιτίας αυτού
Άβαταρ μέλους
By g8777
#768070

Mα κοιτα τωρα κατι πραγματα ρε παιδι μου χιχχιχιχιχιχιχ πώς καθαρισε η ΦΙΑ χιχιχιχιχιχιχχιχι απο το ξεπουλημα που εκανε στην Μερκ χιχχιχιχιχιιχχιχιχιχιχχι επι 8 χρονια και επιτελους χιχιχιχιχιχιχιχιχιχιχ απολαμβανουμε χιχιχιχιχιχχιχ ενα δικαιο πρωταθλημα απο τον Δεκεμβρη του 21 πρρρρρρρρρρρρρρρρ .....φλοπ.


Καζανακι.


χιχιχιχιχιχιχιχιχιχι
Άβαταρ μέλους
By g8777
#768082 Μα είναι ντιπ στουρνοι εντωμεταξύ. Και αυτοί καιι οι Κόκκινοι.

Σήκωσε μάνα μου Ματια το τηλέφωνο, δικό σας παιδί ήταν ο Στέφανο,μην κοιτάς που πουστψε και κωλοτριβεται σαν Σπαις Μπόι, παρτον λοιπόν ένα τηλέφωνο και δώστου ενα deadline 2 ετιας, ότι η Σκουντερια θα επανεξετάσει τις επιλογές της μετά το πέρας της ( wink wink).

Και παρε και το κανολλι φεύγοντας.

Μόνος του παίζει ο Κοκκαλιαρης ο Χέλμουτ. Εκκλησίες κλέβει ( σιγά μην είχε φραγμούς).
Άβαταρ μέλους
By Geo f1
#768111
g8777 έγραψε:

Mα κοιτα τωρα κατι πραγματα ρε παιδι μου χιχχιχιχιχιχιχ πώς καθαρισε η ΦΙΑ χιχιχιχιχιχιχχιχι απο το ξεπουλημα που εκανε στην Μερκ χιχχιχιχιχιιχχιχιχιχιχχι επι 8 χρονια και επιτελους χιχιχιχιχιχιχιχιχιχιχ απολαμβανουμε χιχιχιχιχιχχιχ ενα δικαιο πρωταθλημα απο τον Δεκεμβρη του 21 πρρρρρρρρρρρρρρρρ .....φλοπ.


Καζανακι.


χιχιχιχιχιχιχιχιχιχι

:s_empathy
Μην εισαι αχαριστος

Τι ηθελες δλδ? Να επιβαλουν porpoising στην rbr ? :shifty:
Άβαταρ μέλους
By MEGAS
#768114 ..παντως μου κανει εντυπωση να μην περιμενε η merc τετοια μετρα απο την fia για το porpoising.
Τοσο αφελεις να ειναι δεν το νομιζω..
Εκτος αν υπαρχει κατι αλλο κρυφο απο πισω κ δεν το ξερουμε το οποιο θα φανει συντομα..