Forum για τη Formula 1
Άβαταρ μέλους
By Corto Maltese
#743235 For first time? :hmmm: Γιώργοοοοοοο!!!!!!
Άβαταρ μέλους
By Corto Maltese
#743248 Βρε άσε τη δικιά μου. Φερστ τάιμ; Φερστ λοβ, φερστ κις; Μετά από τόσα χρόνια αποχύμωσης, πρώτη φορά τον πήραν είδηση οι ειδήμονες; :hmmm:

Δεκάδα δεν έχω, φέτος προφανώς συνολικά ο Μαξ αν και ο Λούης στους τελευταίους αγώνες μόνο που δεν περπάτησε πάνω στο νερό. Ο τζι λέει ότι το έκανε κι αυτό
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#743251 Παντως συμφωνα με τη στατιστικη, ειναι σπανιοτατο εως απιθανο να δεις τους "ειδικους" να βγαζουν 1ο ξεζουμιστη καποιον που δεν τερματισε 1ος στον αγωνα.

Και δε θα πω για φετος που υπηρχε κοντρα και τα δινανε ολα οι Μαξ/Λουης. Τα προηγουμενα χρονια θυμαμαι αγωνες που ο Λουης εκανε υγιεινο περιπατο για να τερματισει πρωτος, ο Μαξ το εστιβε εντελως για να περασει τσιμα τσιμα το διαστημοπλοιο του Μποττας κι οι "ειδικοι" βλεπανε ξεζουμισμα απο το νικητη Λουη. Ξεζουμισιολογοι απο τα Λιντλ :shifty:
Άβαταρ μέλους
By Geo f1
#743266 The two drivers have dominated the rankings over recent years, finishing as the top two every year since 2016. But this is the first time that Verstappen has emerged ahead.

Βεβαια η απουσια Ροσμπεργκ Φεττελ Λεκλερ κλπ ολα αυτα τα χρονια περναει στο ντουκου αλλα να μην ειναι ο Μαξ πρωτος καποια χρονια??Απαπαπαπα

Πονος
Άβαταρ μέλους
By Corto Maltese
#743286 Εγώ περίμενα οι ειδικοί τόσα χρόνια να μπορούν να διακρίνουν την αλήθεια πίσω από το μηντιακό κατασκεύασμα Λούη Λουάι και να αποδόσουν τα του Καίσαρος τω Καίσαρι. Είναι πράγματα αυτά; Να αποδίδουν τον τίτλο στον πρωταθλητή; Αφού είπαμε πως οι μαστραπάδες δε στρέχουν. Μίλα ρε τζι σε άλλο τόπικ. Στρέχουν τελικά;
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#743287 Τα ειπαμε Κορτο μου. Ειτε η γνωμη σου, ειτε η γνωμη μου, ειτε η γνωμη των ειδικων, εκλαμβανονται σαν μια ακομα γνωμη. Ολοι μας σκεφτομαστε με διαφορετικα κριτηρια και φυσικα η γνωμη του καθενος μας εμπεριεχει υποκειμενικοτητα αναλογα με τις προτιμησεις του. Απο εκει και περα, οι υπολοιποι βγαζουμε τα συμπερασματα μας, κρινουμε και κρινομαστε.

Για μενα μονο που ο συγκεκριμενος τροπος σκεψης μπαινει ολο και περισσοτερο στο χωρο της F1 εδω και λιγα χρονια, ειναι αρκετο :s_howdy
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#743289 Κι οποιος γουσταρει να ποσταρει τη φετινη δεκαδα του με καλη διαθεση και χωρις τρολλιες, με μεγαλη χαρα να τη δω. Κι οχι για τους 2 πρωτους. Εκει ξερουμε τι αποψη εχουν οι περισσοτεροι απο εμας. Κυριως θα με ενδιεφερε να δω τις θεσεις 3-10, που λογικα θα ειναι και πιο αντικειμενικες οι αποψεις ολων μας.
Άβαταρ μέλους
By Corto Maltese
#743316 Σοβαρά αυτή είναι; O Ρικ 9 με έναν καλό αγώνα στους 22, ο Πέρες 6 με άλλον έναν, ο Σάινθ πουθενά γιατί είναι αντιτουριστικός, ο Οκόν με 2 πόντια στην Αλπίν 10ος με το ζόρι.

Πάντως λίστα που επηρεάζουν οι Άγγλοι χωρίς Ράσελ δυσκολεύομαι να πιστέψω
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#743388 Ο Σαινθ κατερριψε για μια ακομα φορα τις θεωριες περι ραψιματος μονοθεσιων. Ειπε ξεκαθαρα οτι αλλαξε τον τροπο οδηγησης του, ωστε να βγαλει το χρονο που ηταν ικανο το μονοθεσιο να δωσει. Αν το μονοθεσιο εχει χρονο, ειναι καθηκον του οδηγου να βρει τον τροπο να το ξεζουμισει καταλληλως.

Sainz: Hard to believe Leclerc’s ‘crazy quick’ Ferrari driving style

https://www.motorsport.com/f1/news/sain ... e/6926257/

Του χρονου προβλεπεται γαματη χρονια για την ξεζουμισιολογια. Με την εντελως διαφορετικη σχεδιαση ολα ξεκινανε απο το μηδεν και κανενας δεν ξερει το μονοθεσιο καλυτερα απο τον ομοσταβλο του. Εκτος απο συγκρισεις απολυτης ταχυτητας που φυσικα θα γινουν αναμεσα στους ομοσταβλους, παιζει πλεον πρωταρχικο ρολο και η προσαρμοστικοτητα του καθε οδηγου στα νεα δεδομενα.