Forum για τη Formula 1
Άβαταρ μέλους
By ripper
#724851
George_Prix έγραψε:Ενδιαφεροντα συμπερασματα απο το τοπικο μεχρι τωρα. Διαβασαμε ενα τσουβαλι τρολλιες, προσωπικες επιθεσεις προς το γραφοντα, ειρωνιες, ειδαμε τη μπαλα να φευγει εκτος γηπεδου και να κατευθυνεται προς το διαστημα, αλλα για την ταμπακιερα τσιμουδια. Δε βγηκε κανενας να μου πει "τι λες ρε ασχετε, αποκλειεται να κερδισει ο νεοπας την κατσικα το Λουη".

Εγω ρισκαρω να γελοιοποιηθω που πονταρω στο Γιωργακη απεναντι σε κοτζαμ 7ακις που εχει σαρωσει ολα τα ρεκορ . Και τοσοι θαυμαστες του Λουη κανουν την κοτα κι απλα κραζουν εμενα που εχω τα @@ να πω την αποψη μου?

Καταντια :s_sad


Α δεν είναι χιουμοριστικο το τοπικό; Λάθος τίτλος τότε.
Αν δεν σου βγει μια πρόβλεψη γελοιοποιήσε;
Εσύ δηλαδή που προέβλεπες ότι ο Lewis θα φύγει για να μην χάσει από τον Russel είσαι ένας γελοιοποιημένος;
Και ο Sparticle που μόλις το ξαναπροεβλεψε;


G 10 χρόνια έχουμε να δούμε νίκη.
ΝΙΚΗ :rant:
Τι να κάνουμε, να κόψουμε το άθλημα;
Άσε μας να παίξουμε.
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#724853
sparticle έγραψε:Δηλαδη το τοπικο ανοιξε για να κανουμε ολοι τις προβλεψεις μας για του χρονου κι αναλογως ποιος θα πεσει μεσα και ποσο, θα ειναι πλεον ο νεος ουμπερ αλες αναλυτης και ινσάιντερ του φορουμ.


Το τοπικο ανοιξε για να πω εγω τη γνωμη μου κι επειδη ο Ρασσελ αξιζει δικο του τοπικο κατα την αποψη μου. Το εντυπωσιακο ειναι οτι ενω οι 9 στους 10 δειχνουν να διαφωνουν με τη γνωμη μου, κανενας δεν εγραψε "αποκλειεται να χασει ο Λουης" ή κατι παρομοιο. Κατι γενικες τρολλιες κι επιθεσεις διαβαζουμε αντι για την αποψη τους για το Ρασσελ.

sparticle έγραψε:Οk, δεν παιζω.

Σωστος ο παικτης. Οπως λεει κι ο ΧαιΦαι "η συμμετοχη στο φορουμ ΔΕΝ ειναι υποχρεωτικη"
Δε σου αρεσει ενα τοπικο, μην ασχολεισαι καν. Οχι σαν τον Τζι που μεσα στον πανικο του να πει κατι εξυπνο μας εχει ξεσκισει στα οφφ τοπικ.

sparticle έγραψε:Σοβαρα μιλωντας παντως, ασχετως υπογραφων, εξακολουθω να βλεπω πιθανο ο Hamilton εαν παρει το 8ο να αποσυρθει. Και με εναν αερα «ηρθε ο νεος (Βρετανος) και πρεπει να κανω περα»

Δεν αποκλειεται. Τον εχω για τοσο κοτα το Λουη. Μακαρι ο Μαξ να καταφερει να παρει τον τιτλο φετος και να δωσει την ευκαιρια στο Ρασσελ να τον ξεκατσικωσει το Λουη.
Άβαταρ μέλους
By panos2171
#724859 Ο Χαμιλτον ειναι στο τελος της καριερας του που σημαινει πως η ομαδα πρεπει να βρει τον αντιστοιχο αντικαταστατη. Αυτος δειχνει να ειναι ο Ρασσελ. Σαφως και η ομαδα θα ριξει το βαρος στον μικρο οπως ειχε κανει αλλωστε η mclaren με το Λουι ( και τσινισε ο Αλονσο :shifty: )
Νομιζω οτι ο Χαμιλτον το ξερει οτι θα παραγκωνιστεί αλλα μαλλον στα @@ του,χορτασμενος απο ολα ειναι.
Άβαταρ μέλους
By Geo f1
#724862 Και φετος χορτασμενος ειναι...Αλλα δειχνει απιστευτο ζηλο στην μαχη με τον Μαξαρο.
Δεν τον βλεπω και τοσο στα @@ του :shifty:
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#724866
ripper έγραψε:Αν δεν σου βγει μια πρόβλεψη γελοιοποιήσε;
Εσύ δηλαδή που προέβλεπες ότι ο Lewis θα φύγει για να μην χάσει από τον Russel είσαι ένας γελοιοποιημένος;
Και ο Sparticle που μόλις το ξαναπροεβλεψε;

Εγω περσι πραγματι ειχα πει οτι ΑΝ ΕΧΕΙ ΠΑΡΕΙ την 8η την κουπα θα κανει την κοτα και δε θα ρισκαρει να κοντραρει το Ρασσελ. ΑΝ παρει δηλαδη φετος την 8η κι ΑΝ τρεξει του χρονου κοντρα στο Ρασσελ (και δεν τα παρατησει οπως ειπε ο σπαρτικλ) εγω θα αισθανθω γελοιος που τον ειχα στο μυαλο μου για κοτα. Αλλα επειδη εχουν μαζευτει καμποσα ΑΝ, ας περιμενουμε να δουμε πρωτα..
Άβαταρ μέλους
By g8777
#724868 https://youtu.be/frWq3jxQh3M

Πού να βγει πλέον Νικόλας Άσιμος. :(

Δεν τον απαιτεί η εποχή, το zeitgeist γεννάει Γιώργο Γεωργίου από τα Αldi.
Άβαταρ μέλους
By sparticle
#724956 Καταρχας δεν ειπα και δεν πιστευω οτι αν ο Lewis φυγει θα ειναι κοτα. Εσεις μπορειτε να πιστευετε ο,τι θελετε.

Εγω ειπα οτι θεωρω σωστο timing για τον Hamilton να παρει εναν 8ο (και πολυ δυσκολο) τιτλο και να φυγει. Ακομα κι αν εμενε ο Bottas παλι το ιδιο θα πιστευα.

Απο την αλλη ο Lewis δεν ειναι Γιαννης, ευτυχως για αυτον, και σκεφτεται με τον δικο του τροπο. Χιλιες φορες μακαρι να μεινει να τον δουμε και του χρονου κοντρα στον μικρο. Αλλα νομιζω οτι δεν εχει να κερδισει και πολλα. Οπως επισης πιστευω οτι το να χασει συνολικα ή καποιες φορες απο τον Russel στα 40 παρά, δεν θα σημαινει οτι δεν αξιζε πχ τον τιτλο του 2018 κοντρα στον Vettel. Η καριερα του ηταν τεραστια και δεν εχει να αποδειξει τιποτα αλλο -κατα τη γνωμη μου.

Φυσικα, κατα τη γνωμη καποιων αλλων οπως βλεπω, δεν ειναι ετσι τα πραγματα και δεν εχει αποδειξει ακομα (!), επειτα απο τοσους τιτλους και νικες και μαχες κλπ κλπ οτι ειναι ενας κορυφαιος οδηγος.

(Καποιοι μπορει να πιστευουν οτι και ο Schumacher ηταν χειροτερος οδηγος απο τον Rosberg, ή και οτι ο Ocon ειναι καλυτερος του Alonso :lipsealed: )

Στο συνολο της καριερας του Hamilton μου ηταν ισως ο πιο αντιπαθης οδηγος του grid, κυριως για το πώς φεροταν στους υπολοιπους οδηγους στην πιστα απο το 2008 και μετα, κυριως το 2011. Ηταν λες και του χρωστουσαν τους τιτλους. Τα τελευταια πολλα χρονια ειναι κυριος στην πιστα και καγκουρας εκτος αυτης. Το προτιμω :svivhaha:
Άβαταρ μέλους
By edmond
#724958 Ας μην ξεχνάμε και των κατασκευαστών που θέλει η μέρκα καθότι με τον μπότας άρχιζε και δεν ήταν σίγουρο. Πιο πολύ δλδ πρακτικά δεν μπορεί να ακολουθήσει ο τσέκο γιατί αλλιώς θα υπήρχε σοβαρό θέμα.
Όχι πως έχει ξεκαθαρίσει κάτι βέβαια, έχουμε ψωμί ακόμα.
Άβαταρ μέλους
By g8777
#724960 Εικόνα


:s_howdy :s_howdy :s_howdy :s_howdy




Ακομα με τα αμπεχωνα και τα ταγαρια θα πηγαινατε να δειτε Φορμουλα αν δεν υπηρχε το Φαινομενο . :iconcool:

Οριστε, τυχαιος φορουμιτης Ε.Α. που κατεβαινει στα χειμαδια aka Μοντσα για τον αγωνα της αγαπημενης του Λαφερραρι.

Εικόνα


:s_shout :s_shout :s_shout :s_shout :s_shout :s_shout :s_shout :s_shout :s_shout
Άβαταρ μέλους
By ripper
#724970 Τραγί είναι σίγουρα πάντως :lol:

Παίδες έχει υπογράψει συμβόλαιο για του χρόνου. Τι διαφορά του κάνει αν πάρει ή όχι το φετινό πρωτάθλημα; Δεν ξέρω πως το σκέφτεστε.
Στα υπόλοιπα Sparticle συμφωνώ.

George μια λάθος πρόβλεψη είναι απλά αυτό, τώρα γιατί εσύ αισθάνεσαι δικαίωση η γελοιοποίηση δεν ξέρω. Δεν θα έπρεπε πάντως.

Ο Hamilton δεν είναι φορουμιτης για να τον νοιαζουν τα στατιστικά και οι γνώμη των άλλων για το ποιος είναι καλύτερος.
Επαγγελματίας οδηγός F1 είναι, αν φοβόταν τον x Russel θα είχε πάει σπίτι του πριν 20 χρόνια.
Άβαταρ μέλους
By Corto Maltese
#724978 Η μεγαλύτερη πλάκα είναι ότι η επιχειρηματολογία της μιας πλευράς βασίζεται στην ηλίθια υπόθεση ότι ο Ροζμπεργκ είναι μέτριος ή άσχετος. Γελάμε.
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#735999 Μετα απο το 54-0 που τον ειχε ο Γιωργαρος, τελικα ο Λατιφης καταφερε να σπασει την παρθενια κι εκανε το 55-1.

Βεβαια ο Γιωργαρος ηταν "τυχερος" κι επεσε πανω στο "χειροτερο" ομοσταβλο εβερ στα χρονικα της Φ1. Οχι σαν το Λουη που ειχε ολα τα μεγαθηρια ( :lol: ) ομοσταβλους και τους κερδιζε τσιμα τσιμα σε ολη την καριερα του.

Αλλα τι να λεμε τωρα... Κυριακη κοντη γιορτη. Απο του χρονου θα τρεχουν με το ιδιο μονοθεσιο και θα δουμε ποσα απιδια παιρνει ο σακος μαστρολουη. :twisted: