Forum για τη Formula 1
Άβαταρ μέλους
By ripper
#742917 Συγχαρητήρια πάνω από όλα στον JarnoT που τρέχει μόνος του τον διαγωνισμό.
Συγχαρητήρια και στο πνευματικό μου τέκνο για το triple crown :metalo:
Όποτε δεν βαριόμουν να τρέξω του έδειχνα λίγο τις γραμμές βέβαια :lol: αλλά να ποστάρεις 22 φορές στο παρά 1 δεν είναι και λίγο. Consistency :s_howdy

Καλά η McLaren έκανε περίπατο, για να ανέβουν λίγο οι οχτροί.
Αντε και του χρόνου. :s_drinks
Άβαταρ μέλους
By sparticle
#743007 JarnoT ευχαριστουμε πολυ για ολα!!!

Πολλα συγχαρητηρια στους νικητες! Ηταν μια ανοιχτη και αμφιρροπη μαχη! Αυτοι οι sprint αγωνες με εκαψαν αφου εχασα δυο φορες την προθεσμια!

Και του χρονου!
Άβαταρ μέλους
By JarnoT
#743975 Και μερικά στατιστικά της σεζόν.

Ένα αξιόλογο στοιχείο είναι οι εύστοχες προβλέψεις οδηγών pole και fastest lap, καθώς και οι χρόνοι τους. Ας δούμε ποιοι τα κατάφεραν καλύτερα φέτος:
Εικόνα
Εικόνα

* Ο Geo f1 ήταν ο πιο καλός στην πρόβλεψη χρόνου pole, ο Corto στους χρόνους FL, αλλά συνολικά ο cmarin ο πιο ..ισορροπημένος.
* Ο sparticle, με διαφορά, ο πιο εύστοχος στις προβλέψεις οδηγών pole και FL.

* Πολυνίκης φέτος ο mikeerfol με 6 νίκες, με 4 ο cmarin.
* Νίκος Παππάς και JarnoT μοιράστηκαν τις περισσότερες pole, από 4 έκαστος.
* Ενώ μεγαλύτερη διασπορά στους ταχύτερους γύρους, από τους sparticle, mikeerfol, cmarin και Corto Maltese, με 3 ο καθένας.
* Ασυναγώνιστη η McLaren με 7 νίκες, με οδηγούς mikeerfol και ripper. Αξιοσημείωτες επιδόσεις της Aston Martin και Alfa Romeo με 4 νίκες καθεμιά.
Άβαταρ μέλους
By JarnoT
#743981 Η Χρυσή Βίβλος των Πρωταθλητών

ΠΕΤΡΙΝΑ ΧΡΟΝΙΑ (προ excel)
2004 - George Tabs
2005 - ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ ΓΙΟΥΡΗΣ
2006 - TLG
2007 - Kouk
2008 - STK & ast (μισή κούπα έκαστος)

ΕΠΟΧΗ ΤΗΣ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑΣ
ΒΑΘΜΩΝ --- ΟΔΗΓΩΝ --- ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΤΩΝ
2009 - Bayern7 --- Phaethon --- Ferrari
2010 - Vasilakis --- Phaethon --- Lotus
2011 - Bayern7 --- Bayern7 --- McLaren
2012 - ripper --- ripper --- McLaren
2013 - the_sigman --- ripper --- Marussia

PETROLHEADS ERA
ΒΑΘΜΩΝ --- ΟΔΗΓΩΝ --- ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΤΩΝ
2014 - ripper --- ladaman11 --- McLaren
2015 - ripper --- ripper --- McLaren
2016 - STK --- giannis tsaknis --- PFR
2017 - Andreasdik --- Andreasdik --- Red Bull
2018 - mikeerfol --- mikeerfol --- McLaren
2019 - sparticle --- JarnoT --- Renault

THE COVID YEARS
ΒΑΘΜΩΝ --- ΟΔΗΓΩΝ --- ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΤΩΝ
2020 - mikeerfol --- STK --- Ferrari
2021 - mikeerfol --- mikeerfol --- McLaren
Άβαταρ μέλους
By JarnoT
#743985 Σας ευχαριστώ εγώ για τη διάθεση, τη συμμετοχή και τις έκτακτες βοήθειες.
Του χρόνου ίσως θα πρέπει να σκεφτούμε εκ νέου το θέμα sprint races σε συνδυασμό με τις poles, κλπ, γιατί όντως ήταν λίγο μπερδευτικό, δεν ήμουν κι εγώ έγκαιρα προετοιμασμένος. Εννοείται μπορούμε να βάλουμε στο τραπέζι οποιαδήποτε πρόταση.
Θα τα πούμε κατά το Φεβρουάριο.
Άβαταρ μέλους
By Corto Maltese
#743995 Συγχαρητήρια JarnoT ευχαριστούμε πολύ. :)
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#743998
JarnoT έγραψε:Του χρόνου ίσως θα πρέπει να σκεφτούμε εκ νέου το θέμα sprint races σε συνδυασμό με τις poles, κλπ, γιατί όντως ήταν λίγο μπερδευτικό, δεν ήμουν κι εγώ έγκαιρα προετοιμασμένος. Εννοείται μπορούμε να βάλουμε στο τραπέζι οποιαδήποτε πρόταση.


Γραφτε στα @@ σας τη γελοιοτητα της ΦΙΑ (που τη δινει στο νικητη του σπριντ) και δωστε την ποουλ στον ξεζουμιστικο ΕΝΑ ΓΥΡΟ του κουαλι της Παρασκευης :s_wink
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#744001
JarnoT έγραψε:Σας ευχαριστώ εγώ για τη διάθεση, τη συμμετοχή και τις έκτακτες βοήθειες.
Του χρόνου ίσως θα πρέπει να σκεφτούμε εκ νέου το θέμα sprint races σε συνδυασμό με τις poles, κλπ, γιατί όντως ήταν λίγο μπερδευτικό, δεν ήμουν κι εγώ έγκαιρα προετοιμασμένος. Εννοείται μπορούμε να βάλουμε στο τραπέζι οποιαδήποτε πρόταση.
Θα τα πούμε κατά το Φεβρουάριο.

Ευχαριστουμε πολυ για το ολο τρεξιμο! :s_howdy

Συγχαρητηρια στον πρωταθλητη mikeerfol και τους συμμετεχοντες. Break a leg ρε! :s_tongue

Εχει την πλακα του ολο αυτο. Η συνηθεια που εγινε λατρεια! :inlove:
Άβαταρ μέλους
By Geo f1
#744002
George_Prix έγραψε:
JarnoT έγραψε:Του χρόνου ίσως θα πρέπει να σκεφτούμε εκ νέου το θέμα sprint races σε συνδυασμό με τις poles, κλπ, γιατί όντως ήταν λίγο μπερδευτικό, δεν ήμουν κι εγώ έγκαιρα προετοιμασμένος. Εννοείται μπορούμε να βάλουμε στο τραπέζι οποιαδήποτε πρόταση.


Γραφτε στα @@ σας τη γελοιοτητα της ΦΙΑ (που τη δινει στο νικητη του σπριντ) και δωστε την ποουλ στον ξεζουμιστικο ΕΝΑ ΓΥΡΟ του κουαλι της Παρασκευης :s_wink


Φημες λενε οτι θα αλλαξει και στην πραγματικοτητα αυτο.
F1 to hold six sprint races in 2022 but Friday qualifying could set pole

https://www.theguardian.com/sport/2021/ ... at-changes
Άβαταρ μέλους
By cmarin
#744119
JarnoT έγραψε:....αλλά συνολικά ο cmarin ο πιο ..ισορροπημένος.

:iconcool: ...μη το λες, κάνω συνεδρίες σε ψυχολόγο :lol:

Μπράβο Jarno, συνέχισε!