Forum για τη Formula 1
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#646974 Κάτω τα χέρια από τον Τάκαρο. Όλοι έχουν άτυχες στιγμές.

Μεταξύ μας, καλύτερα που δεν ήρθε ο Ρικιάρντο.

Εγώ βλέπω ότι μετά από χρόνια, γίνεται κάτι σχετικά σωστό στη φοράδα.
Πλέον δεν είμαι οπαδός της. Παλαιά ήμουν.

Μου αρέσει ο Λύκος, ο Λούης και φυσικά η Mercedes.
Άβαταρ μέλους
By ripper
#646978 Καλύτερα γιατί;
Για μένα προφανώς καλύτερα :lol: για την σκουντέρω γιατί;
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#646983
ripper έγραψε:Καλύτερα γιατί;
Για μένα προφανώς καλύτερα :lol: για την σκουντέρω γιατί;


Γιατί προτιμώ το project Νο1 οδηγός Λεκλέρκ και ο Σάινθ ο Νο2 που θα φέρνει σταθερά βαθμούς.
Με τον Ρικιάρντο δεν ξέρω κατά πόσον θα υπήρχε αυτή η ισορροπία.
Γνώμη μου πάντα.
Άβαταρ μέλους
By EDDIE_147
#646999 Ο Sainz είναι μια Ισπανική βερσιόν του Μπότας.
Εσπαντρίγια με τακούνι.
Ε πολύ κακό ε.

Πάντως αγωνιστικά δεν νομίζω να προσφέρει κάτι περισσότερο από άμυνα και γεσμανιλίκι.
Άβαταρ μέλους
By Geo f1
#647005 Γενικα πρεπει να αποφασισουμε εμεις οι θεατες τι θελουμε να βλεπουμε?

Καποιοι που υποστηριζουν ομαδα θελουν μοντελο ομαδας με Σουμαχερ-(Ιρβαιν-Μπαριτσελο.)
Καποιοι που υποστηριζουν οδηγο και θελουν να κερδιζει με οποιο κοστος θελουν επισης κατι παρομοιο οπως Χαμιλτον Μποτας.
Καποιοι που υποστηριζουν οδηγο και θελουν θεαμα παρακαλνε για διδυμα του στυλ Αλονσο-Λουη, Χαμιλτον-Φεττελ, Βερσταπεν-Αλονσο και ουτο καθεξις,

Διαλεχτε λοιπον που ανηκετε..
Άβαταρ μέλους
By EDDIE_147
#647006 Ρικιάρντο - L' εκλέρ αν δεν είχαν δώσει το χρίσμα του Ιλ νούμερο ούνο πιλότι στον δεύτερο.

Τώρα προφανώς και καλύτερα που δεν πήραν τον Ρικιάρντο γιατί θα γινόταν χαμούλης.

Για αυτό που ήθελαν ο Sainz παίζει να είναι η καλύτερη επιλογή.
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#647012
EDDIE_147 έγραψε:Ρικιάρντο - L' εκλέρ αν δεν είχαν δώσει το χρίσμα του Ιλ νούμερο ούνο πιλότι στον δεύτερο.

Τώρα προφανώς και καλύτερα που δεν πήραν τον Ρικιάρντο γιατί θα γινόταν χαμούλης.

Για αυτό που ήθελαν ο Sainz παίζει να είναι η καλύτερη επιλογή.


Άρα ουσιαστικά συμφωνείς με αυτό που έγραψα.
Εγώ δεν αμφέβαλλα ούτε 1% ότι ο Ρικιάρντο είναι πιλοτάρα.
Αλλά όπως έστρωσαν, θα κοιμηθούν στο Maranello.
Άβαταρ μέλους
By EDDIE_147
#647013 Γιατί είπα ότι διαφωνώ;
Άβαταρ μέλους
By belgarion
#647015 Δεν ξέρω για τον Τάκη, πάντως η Ποπαρα δικαιώθηκε

< Note >
Άβαταρ μέλους
By Corto Maltese
#647019 Κάποια ζώα δεν την τζιστεύανε. :s_yes
Άβαταρ μέλους
By EDDIE_147
#647020
Giuseppe Busso έγραψε:
EDDIE_147 έγραψε:Γιατί είπα ότι διαφωνώ;


Αυτό κατάλαβα με το "ε πολύ κακό".


Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#647032
EDDIE_147 έγραψε:Ρικιάρντο - L' εκλέρ αν δεν είχαν δώσει το χρίσμα του Ιλ νούμερο ούνο πιλότι στον δεύτερο.

Τώρα προφανώς και καλύτερα που δεν πήραν τον Ρικιάρντο γιατί θα γινόταν χαμούλης.

Για αυτό που ήθελαν ο Sainz παίζει να είναι η καλύτερη επιλογή.


+1

Ιδανικο διδυμο, αν τους αφηνανε φυσικα να βρουνε μεσα στην πιστα το #1 και το #2 οδηγο.

Η Ferrari κατα την αποψη μου κανει λαθος που χριζει απο τωρα το Leclerc σα #1. Ταχυτατος ο πιτσιρικας, αλλα διαφορετικο πραγμα "παιζω στα ισια με το πτωμα το Φεττελ" και αλλο "μπορω να στηριξω ολη την ομαδα στις πλατες μου".

Ο νικητης στην κοντρα Ricciardo/Leclerc θα ηταν σιγουρα ικανος για μεγαλεια. Τωρα οποιος απο τους Σαινθ/Λεκλερκ και να κερδισει (μη δενετε και κομπο τη νικη του Μονεγασκου) θα μας μεινει η απορια για το ποσο απεχει ο νικητης απο την απολυτη οδηγικη κορυφη...
Άβαταρ μέλους
By sparticle
#647066 Δεν τίθεται θέμα για το ότι ο οδηγός που φεύγει είναι κλάσεις ανώτερος αυτού που έρχεται.

Ωστόσο, το δίδυμο Vettel-Leclerc δεν λειτούργησε καλά, επομένως γιατί να μην ελπίσουμε σε μια πολύ καλύτερη σχέση (τουλάχιστον στην αρχή) ανάμεσα σε Leclerc-Sainz. Επειδής όμως τον Ισπανό τον κόβω και για γκρινιαρόφατσα, έχω κάποιες επιφυλάξεις για το πώς θα πάρει το γεγονός ότι η Ferrari (όσο κι αν το ψιλοκρύβει) θέλει να στηθεί γύρω από τον Μονεγάσκο.

Οι δύο αυτοί οδηγοί είναι πολύ νέοι και άπειροι ακόμα και για το 2021. Και λέω το άπειροι ειδικά για την Ferrari, η οποία δεν δείχνει σημάδια ότι θα τους προσφέρει ένα αυτοκίνητο σούπερ, τέλεια στημένο σε κάθε πίστα, το οποίο εξελικτικά θα έχει μες στη σεζόν τη σωστή κατεύθυνση, ασχέτως οδηγών. Αυτά μόνο ο Adrian Newey. Φοβάμαι δηλαδή ότι θα έρθουν και αγώνες σερί που θα είναι εντελώς πελαγωμένοι και δεν θα ξέρουν τι φταίει.

Ήλπιζα ότι ο Vettel θα αποδεχόταν ένα νέο κεφάλαιο στην καριέρα του μετά το 2020, παρόμοιο με του Raikkonen και θα έβαζε πλάτη την τεράστια πλέον εμπειρία του, συμμετέχοντας στο πιο δυνατό δίδυμο του grid. Προφανώς δεν ήθελε να γίνει το φροντιστήριο του μικρού. Respect για τον αυτοσεβασμό του από τη μία. Οι επιλογές του φυσικά είναι Mercedes ή σπίτι του.