Forum για τη Formula 1
Άβαταρ μέλους
By g8777
#646908 Γιατί είναι πολύ μικρό βασίλειο για τον fernando alonso, πρέπει να αναζητήσει κάτι άλλο.
Άβαταρ μέλους
By BARHonda
#646913
Anonymous Founder έγραψε:Ρε σεις, σοβαρά τώρα η Renault γιατί να μην πάρει τον Alonso;


Το ερώτημα είναι περισσότερο "Γιατί να πάει ο Αλόνσο στη Renault"

Τεταρτοπέμπτοι θα είναι
Άβαταρ μέλους
By BARHonda
#646917 Χωρίς να ξέρω πως θα εξελιχθεί το δίδυμο Leclerc - Sainz (και πως θα εξελιχτεί το 21-22 με την αλλαγή κανονισμών), το μόνο "κακό" που βλέπω σε αυτήν την κίνηση είναι ότι η Ferrari προτίμησε να το παίξει safe και να μην κάνει την κίνηση βόμβα (#1 Αλόνσο, #2 Ricciardo). Θεωρώ ο Sainz έχει δείξει οδηγικά ότι ήταν να δείξει, κατ' εμέ ( που ήμουν και τεράστιος φαν του πατέρα του στο WRC και έχω μία έλξη στο όνομα ), είναι μία άχρωμη προσωπικότητα. Για μερικούς αυτό δεν είναι κακό, σίγουρα, αλλά για τη Ferrari θες κάποιον να γουστάρεις, να ταυτιστείς ή έστω να μισείς και όχι κάποιον που να μην ασχολείσαι μαζί του

Τεσπά, time will tell
Άβαταρ μέλους
By Geo f1
#646922 Γιατι πολυ απλα θελουν να ριξουν ολο το βαρος στον Λεκλερ.

Τωρα βεβαια ποιος θα στηνει , εξελισει, δινει αριστο feedback για το μονοθεσιο στους μηχανικους...ε δεν ξερω. Μπορει ο δοκιμαστης :s_rofl
Άβαταρ μέλους
By g8777
#646927 Καλή και λογική κίνηση από τη ferrari κακή κίνηση από τον Σαινθ όμως. :lol:

Πιστεύω ότι και ο ίδιος έχει καταλάβει για ποιο λόγο έφυγε ο φέτελ, αν νομίζει ότι θα πάει σαν κλεφτοκοτας να κλέψει το status νούμερο 1 τον περιμένει μία άγρια βόλτα. :iconcool:
Ριππερ θα διαφωνήσω, ο συγκεκριμένος έχει το κατάλληλο μεσογειακό ταπεραμέντο για να δέσει αρμονικά με τους τιφόζι.
Άβαταρ μέλους
By g8777
#646947
Geo f1 έγραψε:Μα δεν το εγραψε ο ριππερ αλλα μπαρ οντα :lol:


:whistlink:
Άβαταρ μέλους
By Corto Maltese
#646951 Ο Σαινθ είναι οδηγός Endurance. Σταθερό γυρολόγιο, καλή διαχείρηση στα λάστιχα, καλή επιθετικότητα όπου χρειάζεται. Τον πήραμε για να έχουμε μία σταθερή και καλή συγκομιδή σε κάθε αγώνα.
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#646957 Κάποιοι εδώ μέσα γράφανε οτι ο Φέττελ είναι καλύτερος επειδή έχει 4 κούπες . Καμία επαφή με το άθλημα.
Άβαταρ μέλους
By elteo
#646959
BARHonda έγραψε:Χωρίς να ξέρω πως θα εξελιχθεί το δίδυμο Leclerc - Sainz (και πως θα εξελιχτεί το 21-22 με την αλλαγή κανονισμών), το μόνο "κακό" που βλέπω σε αυτήν την κίνηση είναι ότι η Ferrari προτίμησε να το παίξει safe και να μην κάνει την κίνηση βόμβα (#1 Αλόνσο, #2 Ricciardo). Θεωρώ ο Sainz έχει δείξει οδηγικά ότι ήταν να δείξει, κατ' εμέ ( που ήμουν και τεράστιος φαν του πατέρα του στο WRC και έχω μία έλξη στο όνομα ), είναι μία άχρωμη προσωπικότητα. Για μερικούς αυτό δεν είναι κακό, σίγουρα, αλλά για τη Ferrari θες κάποιον να γουστάρεις, να ταυτιστείς ή έστω να μισείς και όχι κάποιον που να μην ασχολείσαι μαζί του

Τεσπά, time will tell


Μια χαρά οδηγός είναι ο Σάινθ. :)