Forum για τη Formula 1

Ποιος θα είναι ο νικητής;

1
13%
0
N/A
3
38%
1
13%
1
13%
0
N/A
0
N/A
0
N/A
1
13%
0
N/A
1
13%
0
N/A
0
N/A
0
N/A
0
N/A
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#609050
Yugo_para_siempre έγραψε:Κακος αγωνας για τις Φερραρι απο την εκκινηση, αλλα ακομα και με καλη εκκινηση δυσκολα θα κερδιζαμε, ηταν σαφες πως η Μερσεντες ειχε το ταχυτερο μονοθεσιο σε ρυθμο αγωνα.

Και ακριβως εκει θα ηθελα να εστιασω.
Διαβαζουμε και εν τελει αρχιζουμε να πιστευουμε οτι εχουμε το καλυτερο μονοθεσιο επειδη μετα ο καλοκαιρι πηραμε ολες τις πολ.

Στον ενα γυρο ναι, πλεον εχουμε, συνηθως, το καλυτερο μονοθεσιο, αλλα μεχρι εκει.
Απο 'κει και περα πουθενα δεν εχουμε κανει εναν αγωνα που να δειχνει με ανεση και με σαφηνεια οτι τουλαχιστον ειχαμε το ταχυτερο μονοθεσιο σε αυτον τον αγωνα.

Ακομα και σε Σπα και Μοντσα, ειδικα στη Μοντσα, οι Μερσεντες ηταν πολυ κοντα μας, στη Μοντσα μαλλον ταχυτερες.

Ισως ο μονος αγωνας που ο Λεκλερκ ηταν μπροστα με σχετικη ανεση και δεν εδειχνε οτι θα μειωθει η διαφορα που ειχε μεχρι το τελος, ηταν στο Μπαχρειν φετος που δεν ειχαμε κανει καν αυτο το αλμα με το μονοθεσιο.

Και ο τυπος και οι αντιπαλοι μας (ο καθενας για το δικο του συμφερον), μας γλειφουν οτι και καλα εχουμε φτιαξει πυραυλο απο το καλοκαιρι και μετα, αλλα αυτο δεν ισχυει σε καμια περιπτωση σε ρυθμο αγωνα.



Τωρα οσον αφορα το Λεκλερκ, ναι, επρεπε να τιμωρηθει στο συμβαν με το Μαξ, ηταν λαθος του.
Απο τον εγωισμο του μηπως χασει τη θεση πιεσε εκει που δεν γινοταν να το κανει χωρις να ανοιξει τη γραμμη του και κατεστρεψε τον αγωνα και των δυο ειδικα του Μαξ.
Δεν μας αρεσει να μας συμβαινει, δεν ειναι ωραιο να το πραττουμε.

Ο Μονεγασκος εχει δειξει πολυ καλα δειγματα, ειδικα στις δοκιμες, αλλα εχει κανει τα λαθη του, κατα βαση εντος λογικων πλαισιων για την εμπειρια του, την ηλικια του και τις πιεστικες προσδοκιες.
Ενω απο την Αυστρια και μετα αγριεψε, πολυ σωστα, αλλα πλεον ισως παει να χασει το μετρο στο ποσο αγριεψε.
Μενει να ηρεμησει και να βρει τα ορια, τοσο στη σταθεροτητα οσο και στις μαχες, πιστευω πως εχει τα φοντα να το κανει και το ευχομαι.


Ο μόνος λόγος που στην Monza ήταν κοντά οι Merc ήταν το slipstream που είναι καθοριστικό στην συγκεκριμένη πίστα και η διαφορετική στραηγική με τα λάστιχα. Στο τέλος όμως ακόμα και με slipstream KAI DRS δεν μπορούσαν να περάσουν!!!
Στην δε Ρωσία ήταν άνετα μπροστά η Ferrari σε race pace.
Η Suzuka θα ευνοούσε πάντα τις Merc, λόγω downforce. Το μόνο που μας σώζει είναι το μοτέρ μας...

ΥΓ: Ο Λεκλέρ τιμωρήθηκε τελικά.
Άβαταρ μέλους
By mikeerfol
#609072 https://www.motorsport.com/f1/news/rena ... 57425/amp/

The FIA has been directed to seal and impound both Renault Formula 1 cars’ electronic control units and steering wheels, to allow a protest against the team to proceed.
Racing Point protested Renault after the Japanese Grand Prix over an alleged pre-set lap distance-dependent brake bias adjustment system on both cars.

Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#609074 Ρε παιδια που πηγαν ολοι οι αδεκαστοι δικαστες του petrolheads? Ολοι αυτοι που που φωναζανε "ΔΟΛΟΦΟΝΕ" και "ΗΛΙΘΙΕ" στο Verstappen επειδη συνεχιζε να τρεχει με τραυματισμενο μονοθεσιο στο Βελγιο ρισκαροντας τις ζωες των συναθλητων του?

Σημερα ο Leclerc δεν πηγαινε καν μεχρι τα pits να του το φτιαξουν. Συνεχιζε να τρεχει και να σπερνει βομβες στην πιστα. Μια τετοια βομβα εσπασε τον καθρεπτη του Λουη. Αν πηγαινε λιγους ποντους διπλα και του εσπαγε το κεφαλι? Αλλα τι μας νοιαζει μωρε... Αντρακλας ο Leclerc που ειχε τα @@ να μεινει μεσα στην πιστα και να παλευει.

Φυσικα δεν περιμενα να διαβασω εδω μεσα κατι εναντια στη Ferrari και τους οδηγους της. Απλα μην περιμενετε να σας παιρνει κανενας στα σοβαρα οταν σχολιαζετε αγωνες φορωντας τα κοκκινα γυαλια σας κυριοι. Κατα τ' αλλα "οσοι υποστηριζουν οδηγους ειναι κολλημενοι και δεν ειναι αντικειμενικοι". Να χαρω εγω τους αντικειμενικους (που υποστηριζουν ομαδα) :lol:

Και αν χτυπουσε ο Λουης ΤΟΥ απο μια τετοια βομβα... θα εβαζε βομβα σε ολοκληρο το petrolheads o g :s_devil
Τελευταία επεξεργασία από George_Prix και 13 Οκτ 2019, 21:25, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
By Corto Maltese
#609076
REALZEUS έγραψε:
Corto Maltese έγραψε:
REALZEUS έγραψε:Τζι μόλiς μίλησα με Πόπη (στα αλήθεια, ο Κορόβηλας με πήρε, αλλά μου έδωσε την Πόπη μετά)... Της είπα ότι έχω έναν γνωστό που γουστάρει Χάμιλτον. Γέλασε...

ΥΓ: Είναι αληθινό περιστατικό!!! :rtfm:

A έτσι εξηγείται που είπε και ο Κορόβηλας το hoax περί Έντζο και Κατασκευαστών :lol:

Δεν άκουσα τι είπε, γιατί βλέπω Sky. Αν είπε όμως ότι ο Enzo ενδιαφερόταν πρώτα κύρια για το Κατασκευαστών ΦΥΣΙΚΑ και ισχύει!!! Μάλιστα στους οδηγούς του έλεγε "φέρτε μου το δικό μου Πρωτάθλημα και μετά το δικό σας είναι δική σου υπόθεση". :rtfm: :rtfm: :rtfm:

Αλήθεια επειδή το λες εδώ και κάνουμε την πλάκα μας, αλλά βλέπω το πράμα πήγε και παραόξω. Πότε και σε ποιον το είπε; Υπάρχει κάποιο λινκ ή κάτι τέτοιο; :hmmm:
Άβαταρ μέλους
By g8777
#609082 Και επειδή το είπε ο Έντσο χέστηκε η Φοράδα στ αλώνι. :roll:

Γιώργο Πριξ είδες τί έκανα εδώ; :shifty:
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#609083
g8777 έγραψε:Και επειδή το είπε ο Έντσο χέστηκε η Φοράδα στ αλώνι. :roll:

Γιώργο Πριξ είδες τί έκανα εδώ; :shifty:


Γενικα πολλα εχεις κανει στο παρελθον :s_laughat

Για ποιο συγκεκριμενο μιλας τωρα? :hmmm:
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#609084
George_Prix έγραψε:Ρε παιδια που πηγαν ολοι οι αδεκαστοι δικαστες του petrolheads? Ολοι αυτοι που που φωναζανε "ΔΟΛΟΦΟΝΕ" και "ΗΛΙΘΙΕ" στο Verstappen επειδη συνεχιζε να τρεχει με τραυματισμενο μονοθεσιο στο Βελγιο ρισκαροντας τις ζωες των συναθλητων του?

Σημερα ο Leclerc δεν πηγαινε καν μεχρι τα pits να του το φτιαξουν. Συνεχιζε να τρεχει και να σπερνει βομβες στην πιστα. Μια τετοια βομβα εσπασε τον καθρεπτη του Λουη. Αν πηγαινε λιγους ποντους διπλα και του εσπαγε το κεφαλι? Αλλα τι μας νοιαζει μωρε... Αντρακλας ο Leclerc που ειχε τα @@ να μεινει μεσα στην πιστα και να παλευει.

Φυσικα δεν περιμενα να διαβασω εδω μεσα κατι εναντια στη Ferrari και τους οδηγους της. Απλα μην περιμενετε να σας παιρνει κανενας στα σοβαρα οταν σχολιαζετε αγωνες φορωντας τα κοκκινα γυαλια σας κυριοι. Κατα τ' αλλα "οσοι υποστηριζουν οδηγους ειναι κολλημενοι και δεν ειναι αντικειμενικοι". Να χαρω εγω τους αντικειμενικους (που υποστηριζουν ομαδα) :lol:

Και αν χτυπουσε ο Λουης ΤΟΥ απο μια τετοια βομβα... θα εβαζε βομβα σε ολοκληρο το petrolheads o g :s_devil


elteo mode on:

Παρτα ρε μαλακισμενο/αχωνευτο/κακομαθημενο Max. Μονο εσυ θα ρισκαρεις τις ζωες των αλλων? Ολοκληρος οδηγος της Ferrari και νομιζεις οτι δε μπορει να κανει το ιδιο και να πατσισει τη βλακεια σου? :s_rofl
Άβαταρ μέλους
By g8777
#609085 Γεωργιε. ΓΕΩΡΓΙΕ ΛΈΓΩ. Καταλαβαίνω την φόρτιση σου από τίς ταρζανιες του Σαρλες (εγώ να καταλάβεις ήπια ένα ποτηράκι βερμούτ από την ταραχή μου όταν το τριμπουρδελο του άφηνε λόγω σκουριάς φτερά, καπό και σινεμπλόκ στον δρόμο του Λούη ΜΟΥ).
Γιώργο άσε τους Τιφοζι ,τα παιδιά μέχρι εκεί μπορούν, εμένα άκου.Καθαρο αγωνιστικό συμβάν η φάση με τον Μαξ, για στρατοδικείο σαν να είμαστε έξω από το Αφιον Καραχυσαρ τα καραγκιοζιλικια του Εκλερακου μετά την στουκα. Είναι τέτοιο το έλλειμμα ηγεσίας στην Φοράδα που ο καθένας πράττει όπως του βουλώσει. Μποξ μποξ μποξ γκαριζε ο Ματρια στο ρακαλ, "σιγά μωρέ μλκ υστερικέ ,μια αλοιφουλα θέλει" απαντούσε ο Σαρλό. Φέττελακος πριν 2 εβδομάς έξυνε τα παπάγια του στην εκκίνηση. Αυτή η ομάδα δεν θέλει αεροδυναμιστη. Τον Άγγελο Αναστασιάδη θέλει. Κάτσε, θα στα γράψει και ο Έντυ σε λίγο.
Τελευταία επεξεργασία από g8777 και 13 Οκτ 2019, 21:38, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
By elteo
#609086 Είδες πως πονάει? :whistlink: Ας το σκεφτεί την επόμενη φορά που θα το παίξει μαχητής των δρόμων. :shifty:
Άβαταρ μέλους
By panos2171
#609088
George_Prix έγραψε:Ρε παιδια που πηγαν ολοι οι αδεκαστοι δικαστες του petrolheads? Ολοι αυτοι που που φωναζανε "ΔΟΛΟΦΟΝΕ" και "ΗΛΙΘΙΕ" στο Verstappen επειδη συνεχιζε να τρεχει με τραυματισμενο μονοθεσιο στο Βελγιο ρισκαροντας τις ζωες των συναθλητων του?



Μπορείς να κάνεις quote όλα αυτά τα περί δολοφόνου και ηλίθιου που ειπώθηκαν από τους αδέκαστους όπως θεωρείς δικαστές του φόρουμ; Για να εμφανιστούν κιόλας και να απαντήσουν.
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#609089
Corto Maltese έγραψε:
REALZEUS έγραψε:
Corto Maltese έγραψε:
REALZEUS έγραψε:Τζι μόλiς μίλησα με Πόπη (στα αλήθεια, ο Κορόβηλας με πήρε, αλλά μου έδωσε την Πόπη μετά)... Της είπα ότι έχω έναν γνωστό που γουστάρει Χάμιλτον. Γέλασε...

ΥΓ: Είναι αληθινό περιστατικό!!! :rtfm:

A έτσι εξηγείται που είπε και ο Κορόβηλας το hoax περί Έντζο και Κατασκευαστών :lol:

Δεν άκουσα τι είπε, γιατί βλέπω Sky. Αν είπε όμως ότι ο Enzo ενδιαφερόταν πρώτα κύρια για το Κατασκευαστών ΦΥΣΙΚΑ και ισχύει!!! Μάλιστα στους οδηγούς του έλεγε "φέρτε μου το δικό μου Πρωτάθλημα και μετά το δικό σας είναι δική σου υπόθεση". :rtfm: :rtfm: :rtfm:

Αλήθεια επειδή το λες εδώ και κάνουμε την πλάκα μας, αλλά βλέπω το πράμα πήγε και παραόξω. Πότε και σε ποιον το είπε; Υπάρχει κάποιο λινκ ή κάτι τέτοιο; :hmmm:


Ψάξε το νετ, είναι πασίδηλη η φράση του αυτή.

ΥΓ: ΔΕΝ το είπα εγώ στον Κορόβηλα, το ήξερε και μόνος του!



Σε άλλα νέα, κερνάει και φοντάν ο αρχηγός μας:

Mattia Binotto Team Principal
“Congratulations from all of us to our rivals and friends for nailing another well-deserved Constructors’ Championship today. Over the course of the season, they simply did the best job and that’s exactly what you need in this business.
For our part, I’d like to highlight a positive aspect, namely the performance of our car, which was good enough to secure the front row in qualifying this morning – an exceptional result here at Suzuka. As for the race itself, we are disappointed that we did not reap the rewards of what we had sown. A shame. The start compromised the rest of the race, although it has to be said that our rival’s pace was very strong and we suffered more than them with tyre degradation. We made mistakes and now we just have to look to ourselves to improve.”
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#609090
g8777 έγραψε:Γεωργιε. ΓΕΩΡΓΙΕ ΛΈΓΩ. Καταλαβαίνω την φόρτιση σου από τίς ταρζανιες του Σαρλες (εγώ να καταλάβεις ήπια ένα ποτηράκι βερμούτ από την ταραχή μου όταν το τριμπουρδελο του άφηνε λόγω σκουριάς φτερά, καπό και σινεμπλόκ στον δρόμο του Λούη ΜΟΥ).
Γιώργο άσε τους Τιφοζι ,τα παιδιά μέχρι εκεί μπορούν, εμένα άκου.Καθαρο αγωνιστικό συμβάν η φάση με τον Μαξ, για στρατοδικείο σαν να είμαστε έξω από το Αφιον Καραχυσαρ τα καραγκιοζιλικια του Εκλερακου μετά την στουκα. Είναι τέτοιο το έλλειμμα ηγεσίας στην Φοράδα που ο καθένας πράττει όπως του βουλώσει. Μποξ μποξ μποξ γκαριζε ο Ματρια στο ρακαλ, "σιγά μωρέ μλκ υστερικέ ,μια αλοιφουλα θέλει" απαντούσε ο Σαρλό. Φέττελακος πριν 2 εβδομάς έξυνε τα παπάγια του στην εκκίνηση. Αυτή η ομάδα δεν θέλει αεροδυναμιστη. Τον Άγγελο Αναστασιάδη θέλει. Κάτσε, θα στα γράψει και ο Έντυ σε λίγο.


Με εφτιαξες πολυ! Και μου θυμισες την κορυφαια φωτο ολων των εποχων:

Εικόνα

btw που ειναι αυτη η ψυχη ο Εντυ? Αν και πολλες φορες διαφωνουσαμε, μου ελειψε το καυστικο του χιουμορ!
Άβαταρ μέλους
By Corto Maltese
#609098
REALZEUS έγραψε:Ψάξε το νετ, είναι πασίδηλη η φράση του αυτή.

ΥΓ: ΔΕΝ το είπα εγώ στον Κορόβηλα, το ήξερε και μόνος του!

Όχι φίλε μου, εσύ που το αναφέρεις (ο φέρων τον ισχυρισμό φέρει και το βάρος της απόδειξης) ψάξε και βρες το, γιατί κάτι μου λέει ότι έψαξες και βρήκες ότι και εγώ. Τίποτα. Ξέρεις πόσες πασίδηλες πίπες έχουν αποδοθεί στον Αϊνστάιν ή στον Γκάντι;
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#609114 btw ηταν εντελως μαλακιες τα γραφηματα με την κατασταση των ελαστικων ή κανω λαθος ρε παιδια?

Σε καποια φαση μας βγαζει τα λαστιχα του Λουη στο 70% (πολυ καλη κατασταση) και τον επομενο γυρο ο Λουης μπαινει στα pits :dizzy:
Άβαταρ μέλους
By mikeerfol
#609116
George_Prix έγραψε:btw ηταν εντελως μαλακιες τα γραφηματα με την κατασταση των ελαστικων ή κανω λαθος ρε παιδια?

Σε καποια φαση μας βγαζει τα λαστιχα του Λουη στο 70% (πολυ καλη κατασταση) και τον επομενο γυρο ο Λουης μπαινει στα pits :dizzy:


Και στο τέλος του αγώνα τα έδειχνε στο 10-20% ενώ ήταν κολλημένος πίσω από τον Vettel :lol: :lol:

Pythagoras Formula σα να λέμε :s_whiteflag :s_whiteflag