Forum για τη Formula 1

Ποιος θα είναι ο νικητής;

1
11%
0
N/A
4
44%
2
22%
0
N/A
0
N/A
0
N/A
0
N/A
1
11%
0
N/A
1
11%
0
N/A
0
N/A
0
N/A
0
N/A
Άβαταρ μέλους
By mikeerfol
#603990
Anonymous Founder έγραψε:Έλεγες;

Στα όρια του δολοφονικού, από τον μεγαλύτερο όλων.


Ε, υπερβολικός, όχι και δολοφονικό. Καθηγητικό chop που λέει και ο ripper :inlove: :inlove: :inlove:
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#603991
mikeerfol έγραψε:
George_Prix έγραψε:και που παρκαρισε ΕΠΙΤΗΔΕΣ το μονοθεσιο μεσα στο Μονακο για να μη χασει την pole (επισης ο ΜΟΝΟΣ που θυμαμαι).





:innocent: :innocent:


Σωστος, το ξεχασα! Αλλο αισχος αυτο του πρωταθλητη Νικολακη!
Άβαταρ μέλους
By Same_old_story
#603993
Anonymous Founder έγραψε:Έλεγες;

Στα όρια του δολοφονικού, από τον μεγαλύτερο όλων.


+1990 :iconcool:
Άβαταρ μέλους
By panos2171
#604000
George_Prix έγραψε:
Εδω μεσα οι 8 στους 10 νομιζετε οτι ΠΑΝΤΑ αδικειται η Ferrari και οταν υπαρχει αμφισβητουμενη φαση νομιζεται οτι ΠΑΝΤΑ εχει δικιο η Ferrari. Τα ιδια πραγματα τα κανουν οι αντιπαλοι και ειναι αλητες ενω οταν τα κανουν οι δικοι σας ειναι μαγκες.


Βρες εσύ τους 8 στους 10 που νομίζουν ότι πάντα αδικείται η Ferrari και θα σου βγάλω το καπέλο. Γιατί μέχρι πρότινος έλεγες ότι έλεγες μόνο για την υποστήριξη προς τον Φεττελ, τώρα όμως που δε βρέθηκε ουτε ΕΝΑΣ να δικαιολογήσει την πράξη του το πήγες στη γενικότητα με τη Ferrari.

George_Prix έγραψε:Το εχω ξαναπει και θα το ξαναπω και παλι.

Οι Φερραρικοι ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ να χρησιμοποιουν τη λεξη αχωνευτος, αλητης και αλλα παρεμφερη. Γιατι ολοι εχουν απο (τουλαχιστον) μια φωτογραφια του Schumi στο δωματιο τους και εχουν γραψει απο (τουλαχιστον) 1000 σεντονια/υμνους για το Μιχαλακη.


Καταρχήν δεν έχεις κανένα δικαίωμα να απαγορεύεις σε κανέναν το τι θα πει. Κατά δεύτερον μου αρέσει η σιγουριά σου και το κλασσικό τσουβάλιασμά σου. Εγώ προσωπικά ποτέ δεν είχα φωτογραφία του Σούμι και ποτέ και πουθενά δε τον εξύμνησα. Αν και Φερραρικός ποτέ των ποτών δε τον υποστήριξα μιας και τότε έτρεχε και ο εξαιρετικός Hakkinen.

Ο οποιος Μιχαλακης ειναι ΑΠΟΔΕΔΕΙΓΜΕΝΑ (δε μιλαμε για προσωπικη προτιμηση εδω), Ο ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟΣ ΑΛΗΤΗΣ που εχει περασει απο τις πιστες. Που τρακαριζε ΕΠΙΤΗΔΕΣ αντιπαλους για να παρει νικες/τιτλους (ο ΜΟΝΟΣ που θυμαμαι στη ζωη μου να το κανει) και που παρκαρισε ΕΠΙΤΗΔΕΣ το μονοθεσιο μεσα στο Μονακο για να μη χασει την pole (επισης ο ΜΟΝΟΣ που θυμαμαι).


Ισχύει...αλλά πρέπει να φρεσκάρεις λίγο τη μνήμη σου με τα παρκαρίσματα.

Γι' αυτο μη μας πουλατε τρελα ρε φιλε. Μισειτε ΟΛΟΥΣ τους αντιπαλους. Και οσο καλυτερος ειναι ενας αντιπαλος, τοσο περισσοτερο τον μισειτε :thumbsdown:



Όλα αυτά που λες για τους άλλους φωτογραφίζουν τον ίδιο σου τον εαυτό. Δηλαδή προσπαθείς να πείσεις για το Φερσταπεν, αυτόν για τον οποίο έχει φτιαχτεί μέχρι και site με τίτλο Crashtapen και από την άλλη προσπαθείς να μετριάσεις τον Λεκλερκ. Για κανέναν απολύτως λόγο δε γνωρίζεις τι εστί αντικειμενικότητα.

George_Prix έγραψε:
Εδω ρε μαλτεζε δεν κανουμε θεμα εσενα που δεν καταλαβαινεις Ελληνικα και θα πουμε για μενα που δεν καταλαβαινω Αγγλικα?

Κανε μας τη χαρη λεβεντακο μου :lol:


Εγώ δεν ήμουν αυτός που υποτίθεται ότι δεν καταλάβαινε Ελληνικά; Τώρα προστέθηκε κι άλλος; Δηλαδή στο επόμενο τοπικό οι 8 στους 10 δε θα ξέρουν Ελληνικά;
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#604009
g8777 έγραψε:Κατεβειτε ρε αλανια μεχρι Τεμπη να μοιρασουμε τα διοδια. :x


Ξεκινήσαμε ήδη, τώρα μας πέτυχες σε ανασυγκρότηση για σφαίρες και χειροβομβίδες... https://www.facebook.com/watch/?v=469887840233828

:whistlink: :whistlink: :whistlink:
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#604019
panos2171 έγραψε:...μπλα μπλα μπλα...


Εσυ απεδειξες οτι δεν αξιζεις το χρονο μου. Αμετρητες μπαρουφες και γαργαρες καθε φορα που σε στριμωχνω. Οποτε λες κατι και δε σου απανταω, ουτε καν να σου περασει απο το μυαλο οτι ειπες κατι εξυπνο. Απλα να θυμασαι το παρον μηνυμα ωστε να μενεις προσγειωμενος στο εδαφος :s_wink
Άβαταρ μέλους
By kantoniou
#604448
kantoniou έγραψε:Φοβερος ο Λεκλερκ, σε πολλα επιπεδα:
(...)
-Εξυπνος, και θα επιμεινω μονο σε αυτο, τα αλλα τα εχετε αναλυσει: Ο Λεκλερκ την "εφαγε" στην Αυστρια απο τον Μαξ. Στη μονομαχια τους στον επομενο αγωνα, και κυριως χθες, εδειξε οτι προσαρμοστηκε αμεσως, "διαβαζει" ακριβως τα ορια ανοχης και τα εκμεταλλευται στο ακεραιο. Αυτο ειναι τεραστιο προσον, να μην εισαι χαλβας τυπου Μποτα, ουτε και τσογλανακι τυπου Μαξ.

Leclerc says he was intentionally "on the limit" at Monza
“No, I knew it was on the limit,” said Leclerc. “I tried to be at the limit of what’s acceptable, and that’s what I have done”
“I’m very happy to have these kinds of result, which show that I was maybe more ready than what some people thought.”

:iconcool:
Άβαταρ μέλους
By BARHonda
#604491 Υποθετική ερώτηση / υποθετικό σενάριο

Έστω ότι δεν ήμασταν Ιταλία, αλλά κάπου αλλού. Γινόταν το ίδιο σκηνικό ακριβώς με Hamilton / Leclerc, μόνο που αυτή τη φορά, ο Hamilton ( και ο οποιοσδήποτε στη θέση του ) τράκαρε και έβγαινε εκτός αγώνα. Τι δίνεις εκεί, άσπρη/μαύρη σημαία ή ποινή? Ο Whiting κάποτε είπε ότι η ποινή που θα αποδοθεί είναι ανεξάρτητη της έκβασης του συμβάντος. Θα ισχύει και τώρα το ίδιο?
Άβαταρ μέλους
By g8777
#604511
BARHonda έγραψε:Υποθετική ερώτηση / υποθετικό σενάριο

Έστω ότι δεν ήμασταν Ιταλία, αλλά κάπου αλλού. Γινόταν το ίδιο σκηνικό ακριβώς με Hamilton / Leclerc, μόνο που αυτή τη φορά, ο Hamilton ( και ο οποιοσδήποτε στη θέση του ) τράκαρε και έβγαινε εκτός αγώνα. Τι δίνεις εκεί, άσπρη/μαύρη σημαία ή ποινή? Ο Whiting κάποτε είπε ότι η ποινή που θα αποδοθεί είναι ανεξάρτητη της έκβασης του συμβάντος. Θα ισχύει και τώρα το ίδιο?


Χαιρομαι για την ερωτηση και την ευκαιρια που μου δινεται να ποσταρω ενα αρθρο που απαντα στα ερωτηματα εκατομμυριων αγνων φιλαθλων του αθληματος:

https://www.to10.gr/sport/motorsport/723185/dyo-fores-off-side/


Υπάρχουν, όμως, δύο φορές που ο Μονεγάσκος ήταν σε θέση… off-side για να χρησιμοποιήσουμε ποδοσφαιρικούς όρους. Η πρώτη ήταν όταν έκλεισε τον Χάμιλτον και η δεύτερη όταν κέρδισε μερικά μέτρα, «κόβοντας» στο «S».

Στην πρώτη περίπτωση, μετά το «S» μετά την τελική ευθεία, ακολουθεί μια παρατεταμένη δεξιά και μετά μια κοφτή αριστερή. Λίγο πριν φτάσουν οι δύο οδηγοί στην αριστερή, φαίνεται ξεκάθαρα πως ο Λεκλέρκ δεν αφήνει χώρο στον Χάμιλτον, που πατάει εκτός πίστας. Εκεί έπρεπε να γίνει κάτι.

Στη δεύτερη περίπτωση, στο «S» μετά την ευθεία, ο Λεκλέρκ κάνει λάθος και εκεί που ο Χάμιλτον βρισκόταν πίσω του, ο οδηγός της Ferrari «έκοψε» δρόμο, κερδίζοντας μερικά μέτρα παραπάνω. Αν και σε αυτό το επεισόδιο της μονομαχίας, κατά προσωπική μου άποψη, ο Λεκλέρκ δεν κέρδισε πάρα πολλά. Η άλλη πλευρά, όμως, θα μπορούσε να ισχυριστεί άλλα.

Εν πάση περιπτώσει, ο Λεκλέρκ κράτησε την άξια νίκη του, αλλά ίσως θα έπρεπε να τιμωρηθεί και αναγκαστικά να τη χάσει.

(Διαβαστε ως εκει, παρακατω γραφει κατι αλλα δικα του)


Συν απειρο :iconcool: ,

εκει στον ΔΟΜ τελικα δεν μασανε τα λογια τους Μπαγιερν. :thumbsup:
Άβαταρ μέλους
By Bayern7
#604661
https://www.youtube.com/watch?v=y-xqDd9qOuA

:metalo: :metalo: :metalo: