Forum για τη Formula 1

Ποιος θα είναι ο νικητής;

1
13%
0
N/A
3
38%
2
25%
0
N/A
0
N/A
0
N/A
0
N/A
1
13%
0
N/A
1
13%
0
N/A
0
N/A
0
N/A
0
N/A
Άβαταρ μέλους
By junior gt
#602427 Χτες κατάφερα να δω τον αγώνα. Εντάξει η υποκρισία στα καλύτερα της. Από τη μια φέραν την μάνα και τον αδερφό του Υμπερ, ενός λεπτού σιγή και τα ρέστα από την άλλη χαζογελαγανε ο Μπουγιε με έναν αλλον, μια χαρά πανηγυρίσανε πριν το βάθρο, οκ δεν ανοίξανε σαμπανιες. Ούτε το Λεκλερκ σεβάστηκαν που η καλύτερη στιγμή της καριέρας του, αυτή που πάντα θα έπρεπε να θυμάται σε όλη του τη ζωή σαν τη πιο χαρούμενη, ήτανε από τις πιο στενάχωρες με το θάνατο του φίλου του τόσο πρόσφατο και πριν καν τον κηδεψουν.
Στα αγωνιστικά τώρα έλεγα από πέρσι ότι αυτού του δημοσίου κινδύνου που λέγεται Φερσταπεν πρέπει να του πάρουν όχι μόνο τη λισανς αλλά και το δίπλωμα. Κάποια στιγμή θα στεναχωρηθουμε. Και να δω μετά το ψεύτικο δάκρυ που θα βγάζουν οι διοικούντες και οι αγωνοδίκες. Που στο βωμό των δημοσίων σχέσεων και του όλα λεφτά είναι στην Φ1 αφήνουν το γιο του Γιος να αλωνίζει ατιμώρητος.
Οι Φερραρι πιστεύω προσπάθησαν να καβαντζωθουν όσο μπορούσαν καλύτερα ώστε να πάρουνε τη νικη, προσπαθησαν να καλύψουν όλα τα ενδεχόμενα βλέποντας ότι όσο νυχτωνε και όσο θα φορούσαν κιτρινα η απόδοση του αυτοκινήτου θα έπεφτε.
Με δεδομένο αυτό καλά κάνανε και θυσιασαν το Φετελ. Το Φετελ ο οποίος μην τα ξαναλέμε δεν έχει κίνητρο, κουράστηκε, μεγάλωσε, ωρίμασε (με την κακή έννοια).
Ο μικρός φαίνεται ότι το πάει καλά το θέμα, ταλαντούχος, μαζεμένος, χαμηλό προφίλ. Ταιριάζει και εχει πολλά να μάθει από το Λούη όταν με το καλό έρθει στην ομάδα. :s_sarcastic
Στα αποδυτήρια της Φερραρι θα δημιουργηθεί θέμα όταν και αν θα κληθούν να αποφασίσουν σε κάποιον αγώνα ποιος ειναι πλέον ο πρώτος οδηγός. :hmmm:
Ο Σεμπ ή ο Σαρλ?
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#602445
panos2171 έγραψε:Edit. Εγραψες ολα αυτα αντι να πατησεις το κουμπι της αναφορας και να περιμενεις. Ξερεις δεν τα βλεπουμε ολα, καποιοι ειμαστε διακοπες, εχουμε δουλειες, δεν τα παρακολουθουμε ολα τα θεματα. [Mod]
panos2171 έγραψε:...βαριέμαι να εξηγώ ότι σου είπανε ήδη. Γιατί για τον Μαξ αλλιώς μας τα λες, δεν ανέφερες πουθενά ''το ποσο καλος ειναι πραγματικα θα το δουμε και απεναντι σε εναν κανονικο ομοσταβλο''...


Παμε τωρα να σχολιασουμε τις edit, mod που ειπες για ΜΙΑ ΑΚΟΜΑ (με ολα κεφαλαια) φορα!

Δε σου κανει ο Ricciardo που οσο περνουσε ο καιρος τοσο πιο χαλαρα τον κερδιζε ο Verstappen? Τουλαχιστον αυτος θεωρειται κορυφαιος. Μεχρι και τον κορυφαιο των κορυφαιων (Vettel) τσακισε ο Ricciardo σα rookie!


Δε σου κανει το 1" ταριφα που εριχνε στο Gasly? Ο οποιος φυσικα δεν ειναι κορυφαιος, αλλα τετοιες διαφορες αναμεσα σε ομοσταβλους βλεπουμε ΠΟΛΥ σπανια (στην ουσια ΜΟΝΟ ο Alonso γυρισε παρομοιες τσοντες με ομοσταβλους). Αν θελεις να κοιμηθεις ηρεμος το βραδυ φτιαξε ενα εργο στο μυαλουδακι σου οτι οι Max/Alonso ειχαν τους χειροτερους ομοσταβλους που εχουν περασει απο την F1 (και ετσι δικαιολογουνται οι τεραστιες διαφορες), μετα αρχισε να μετρας προβατακια (ή μετρα τις κουπες του Φεττελακου αν προτιμας). Θα κοιμηθεις σα πουλακι! Απλα οσο γραφεις το σεναριο ξεχνα εντελως κατι οδηγους σαν τους Massa/Kimi που ΤΣΑΚΙΣΕ ο Alonso, γιατι κατι τετοιο θα επιφερει εφιαλτες αντι για αναλαφρο υπνο!

panos2171 έγραψε:
Anonymous Founder έγραψε:Δεν περίμενα να βρεθεί άνθρωπος που θα δικαιολογούσε την βούτα του Verstappen

Εγώ περίμενα, ΕΝΑΝ!!! :whistlink:


Θα σε προκαλεσω ΠΑΛΙ και θα κανεις γαργαρα ΠΑΛΙ. Πες μου σε παρακαλω ποιος εδω μεσα δικαιολογησε τη βουτα του Verstappen. Αλλα πεστο ρε μεγαλε. Βαρεθηκα να πετας τις edit, mod και μολις σε στριμωχνω να κανεις γαργαρα.

Απλα πριν εκτεθεις ΠΑΛΙ, ξαναδιαβασε το μηνυμα μου. Που ξεκινησα λεγοντας οτι την ευθυνη την εχει ο Verstappen. Δεν ηταν ομως απο τις φασεις ενος οδηγου καμικαζι που αργει στα φρενα και οποιον παρει ο χαρος. Μιλαμε για φαση που ο Verstappen βγηκε μονο μισο μετρο απο τη γραμμη του (φρεναροντας αρκετα αργοτερα) και ειχε τον ελεγχο του μονοθεσιου (μεχρι την τελευταια στιγμη το τιμονι ακουγε και ο Max στριμωχτηκε στον τοιχο προσπαθωντας να αποφυγει το τρακαρισμα). Αν ο Kimi ειχε διαβασει καλυτερα τη φαση θα μπορουσε ευκολα να το αποφυγει το τρακαρισμα αφου ειχε χωρο να ανοιχτει. Φυσικα δε ριχνω ευθυνη στον Kimi, απλα λεω οτι ηταν οριακη η φαση και οτι εχουμε δει πολυ μεγαλυτερα αισχη απο αλλους οδηγους σε εκκινησεις. Και πραγματικα πιστευω οτι η Force India δυσκολεψε τα πραγματα, αφου ηταν αναμεσα σε Kimi/Max και δε νομιζω οτι κανενας απο τους δυο ειχε πληρη εικονα για τη θεση του αλλου μεσα στην πιστα (προτου να βγει απο το πλανο η Force India οπου ηταν πλεον αργα για περαιτερω διορθωσεις/αντιδρασεις). Για το τελος θα αφησω τον ανθρωπινο παραγοντα. Οχι πως εχω δει ιχνος ανθρωπιας εδω μεσα, αλλα μιλαμε για ενα παιδακι που εκανε σκατα εκκινηση στον αγωνα που θεωρειται της "χωρας" του και μετα εκανε το κατι παραπανω μπας και ρεφαρει. Μιλαμε για εναν οδηγο που ερχεται απο τεραστιο σερι αγωνων που τερματιζει μεσα στην 5αδα χωρις να προκαλει οδηγικα και που ειχε πολλες καθαρες/ωραιες μαχες με αλλους οδηγους τελευταια.

Οσον αφορα αυτο που εκανε μετα ο Max (που με σπασμενο το μπροστινο συστημα συνεχιζε) ηταν βλακωδες και επικινδυνο :thumbsdown:

+ warn, γιατι εκανες αυτο που τον κατηγορησες. [Mod]
Άβαταρ μέλους
By panos2171
#602711 Δε θα κάτσω να γεμίζω σελίδες επί σελίδων για μια διαφωνία, έχω και άλλες δουλειές να κάνω, αν αυτό το θεωρείς γαργάρα οκ....

Είπες ξεκάθαρα προσπαθώντας να περιορίσεις την επιτυχία του Λεκλερκ ότι θα τον κρίνεις όταν θα κοντράρει έναν κανονικό ομόσταβλο. Στο ερώτημά μου απάντησες με τα συνήθη ναι μεν αλλά φέρνοντας άκυρα παραδείγματα με διαφορά τερματισμού βάσει χρόνων και ανούσιες συγκρίσεις. Απλά και λιτά, ποιον κανονικό ομόσταβλο κόντραραν ο Φερστάπεν και ο Αλόνσο μιας που τους έφερες σαν παραδείγματα; Πόσο παραπάνω και γιατί να θεωρούνται κανονικοί ενώ ο Φέττελ όχι;

Αν θεωρείται ο Ρικκιάρντο κορυφαίος που τσάκισε τον Φέττελ σα rookie ο Χάμιλτον πως μπορεί να χαρακτηριστεί που τσάκισε τον Αλόνσο σα rookie;
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#602726
panos2171 έγραψε:Δε θα κάτσω να γεμίζω σελίδες επί σελίδων για μια διαφωνία, έχω και άλλες δουλειές να κάνω, αν αυτό το θεωρείς γαργάρα οκ....

- Ειπες οτι ξερεις καποιον που δικαιολογησε τη βουτα του Verstappen.
- Σε ΠΡΟΚΑΛΕΣΑ (για μια ακομα φορα) να πεις ποιος ειναι αυτος.
- Και δεν απαντας (για την ακριβεια απαντας κατι ασυναρτησιες).

Ο ΟΡΙΣΜΟΣ ΤΗΣ ΓΑΡΓΑΡΑΣ

panos2171 έγραψε:Είπες ξεκάθαρα προσπαθώντας να περιορίσεις την επιτυχία του Λεκλερκ ότι θα τον κρίνεις όταν θα κοντράρει έναν κανονικό ομόσταβλο. Στο ερώτημά μου απάντησες με τα συνήθη ναι μεν αλλά φέρνοντας άκυρα παραδείγματα με διαφορά τερματισμού βάσει χρόνων και ανούσιες συγκρίσεις. Απλά και λιτά, ποιον κανονικό ομόσταβλο κόντραραν ο Φερστάπεν και ο Αλόνσο μιας που τους έφερες σαν παραδείγματα; Πόσο παραπάνω και γιατί να θεωρούνται κανονικοί ενώ ο Φέττελ όχι;

Ρε συ εχεις μεγαλη πλακα τελικα! Σου απαντησα ηδη ποιους κανονικους ομοσταβλους κοντραρισαν οι Alonso/Max. Και ποιους "ακανονιστους" ΤΣΑΚΙΣΑΝ (γιατι ενας TOP δεν κερδιζει τα οδηγακια της σειρας, ΤΑ ΤΣΑΚΙΖΕΙ).

3 πιθανα σεναρια:
1) Δε διαβαζεις καν τα μηνυματα μου και απλα απαντας/επιτιθεσαι ΝΟΜΙΖΟΝΤΑΣ οτι λες κατι πολυ εξυπνο καθε φορα.
2) Δεν ειναι η Ελληνικη γλωσσα η μητρικη σου οποτε δεν καταλαβαινεις ακριβως τι διαβαζεις και τι λες.
3) Αν δεν ισχυουν τα 1 + 2, τοτε εισαι απλα ανικανος να καταλαβεις τι διαβαζεις και να απαντησεις αναλογα.

panos2171 έγραψε:Αν θεωρείται ο Ρικκιάρντο κορυφαίος που τσάκισε τον Φέττελ σα rookie ο Χάμιλτον πως μπορεί να χαρακτηριστεί που τσάκισε τον Αλόνσο σα rookie;

Αρχικα να σου πω οτι ο Hamilton δεν τσακισε τον Alonso. Μαζεψανε ακριβως τους ιδιους ποντους σε μια χρονια που ηταν η χειροτερη ever του Alonso και μια απο τις καλυτερες ever του Hamilton (αν εχεις ορεξη για τιποτα σεντονια, μπορω να σου εξηγησω τι παιχτηκε εκεινη τη χρονια, αν και δε θα καταλαβεις). Τσακισμα ειναι οι 3πλασιοι ποντοι που μαζεψε o Alonso απο τους "κανονικους" Kimi/Massa, φωτογραφια των οποιων ειχες (ή ακομα εχεις) πισω απο την πορτα του παιδικου σου δωματιου.

Στη συνεχεια θα απαντησω στην ερωτηση σου οσον αφορα την αξια του Hamilton:
ΕΙΝΑΙ ΚΟΡΥΦΑΙΟΣ Ο ΛΟΥΗΣ

Με δεδομενο οτι εχω πει την αποψη μου για το Λουη 3122461237281821 φορες εδω στο petrolheads, επανερχομαστε παλι στα 3 πιθανα σεναρια:
1) Δε διαβαζεις καν τα μηνυματα μου και απλα απαντας/επιτιθεσαι ΝΟΜΙΖΟΝΤΑΣ οτι λες κατι πολυ εξυπνο καθε φορα.
2) Δεν ειναι η Ελληνικη γλωσσα η μητρικη σου οποτε δεν καταλαβαινεις ακριβως τι διαβαζεις και τι λες.
3) Αν δεν ισχυουν τα 1 + 2, τοτε εισαι απλα ανικανος να καταλαβεις τι διαβαζεις και να απαντησεις αναλογα.

Αν θελεις, πες μας ποιο απο τα 3 σεναρια ισχυει, ωστε να σου φερομαστε αναλογα με την αιτια που σε κανει να εκτιθεσαι.
Άβαταρ μέλους
By g8777
#602729
George_Prix έγραψε:αν εχεις ορεξη για τιποτα σεντονια, μπορω να σου εξηγησω τι παιχτηκε εκεινη τη χρονια


Θα μ ενδιέφερε.
Και αν έχεις τίποτα ευκαιρο για το Βρώμικο 2016 θα μ ενδιέφερε και αυτό. :oops:
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#602733
g8777 έγραψε:
George_Prix έγραψε:αν εχεις ορεξη για τιποτα σεντονια, μπορω να σου εξηγησω τι παιχτηκε εκεινη τη χρονια


Θα μ ενδιέφερε.
Και αν έχεις τίποτα ευκαιρο για το Βρώμικο 2016 θα μ ενδιέφερε και αυτό. :oops:


Καλη σου μερα κι εσενα :s_smile

Και μην ξεχνας τι ειπα νωριτερα για το Λουη ΣΟΥ:

Στη συνεχεια θα απαντησω στην ερωτηση σου οσον αφορα την αξια του Hamilton:
ΕΙΝΑΙ ΚΟΡΥΦΑΙΟΣ Ο ΛΟΥΗΣ


:inlove: :inlove: :inlove:
Άβαταρ μέλους
By BARHonda
#602743
g8777 έγραψε:
George_Prix έγραψε:αν εχεις ορεξη για τιποτα σεντονια, μπορω να σου εξηγησω τι παιχτηκε εκεινη τη χρονια


Θα μ ενδιέφερε.
Και αν έχεις τίποτα ευκαιρο για το Βρώμικο 2016 θα μ ενδιέφερε και αυτό. :oops:


Για αυτά μάλλον θα πρέπει να περιμένεις το βιβλίο του Hamilton που θα βγει το 2026!! :lol: :lol:



#8
Άβαταρ μέλους
By sparticle
#602762 Μετα το (οντως) Βρωμικο 2007 βαφτισαμε και το 2016 βρωμικο ε;

Οσο για τον Leclerc, κατα την ταπεινη μου αποψη παντα, εχει καταφερει ΠΑΡΑ πολλα φετος:

Ενω τον ξεκινησαν ως νουμερο 2, "μαθητευομενο" διπλα στον πολυπρωταθλητη και πολλα χρονια στην ομαδα Vettel, οδηγησε πολυ ωριμα, δεν εκανε ταρζανιες, δεν γκρινιαξε στα ισως αδικα ωρες ωρες team orders, και κερδιζει με το σπαθι του μεσα στην πιστα.

Σε αυτην την ηλικια και σε αυτην την "δουλεια" θεωρω πολυ σπανιο να εχεις τα μυαλα μεσα στο κεφαλι σου, οποτε μαλλον ο Todt ειναι η πατρικη/συμβουλευτικη φιγουρα που κανει πολλη δουλεια.

Ο Vettel ειναι σιγουρα ντεφορμε και σε πολυ κακη ψυχολογια εδω και εναν χρονο τουλαχιστον. Αυτο δε σημαινει ομως οτι εχει ξεχασει να οδηγαει και δε μειωνει σε τιποτα τους φοβερους χρονους και τις μαχες που εχει δωσει ο Μονεγασκος.
Άβαταρ μέλους
By panos2171
#602868
George_Prix έγραψε:
panos2171 έγραψε:Δε θα κάτσω να γεμίζω σελίδες επί σελίδων για μια διαφωνία, έχω και άλλες δουλειές να κάνω, αν αυτό το θεωρείς γαργάρα οκ....

- Ειπες οτι ξερεις καποιον που δικαιολογησε τη βουτα του Verstappen.
- Σε ΠΡΟΚΑΛΕΣΑ (για μια ακομα φορα) να πεις ποιος ειναι αυτος.
- Και δεν απαντας (για την ακριβεια απαντας κατι ασυναρτησιες).

Ο ΟΡΙΣΜΟΣ ΤΗΣ ΓΑΡΓΑΡΑΣ


Δηλαδή πρέπει να σου πω να σου πω ότι ήσουν εσύ; Εξ αρχής έκανες μπαμ ότι κατάλαβες ότι λέω εσένα, γιατί άραγε;

George_Prix έγραψε:Ρε συ εχεις μεγαλη πλακα τελικα! Σου απαντησα ηδη ποιους κανονικους ομοσταβλους κοντραρισαν οι Alonso/Max. Και ποιους "ακανονιστους" ΤΣΑΚΙΣΑΝ (γιατι ενας TOP δεν κερδιζει τα οδηγακια της σειρας, ΤΑ ΤΣΑΚΙΖΕΙ).

Η απάντηση σου ήταν η παρακάτω...

George_Prix έγραψε:
Δε σου κανει ο Ricciardo που οσο περνουσε ο καιρος τοσο πιο χαλαρα τον κερδιζε ο Verstappen? Τουλαχιστον αυτος θεωρειται κορυφαιος. Μεχρι και τον κορυφαιο των κορυφαιων (Vettel) τσακισε ο Ricciardo σα rookie!


Δε σου κανει το 1" ταριφα που εριχνε στο Gasly? Ο οποιος φυσικα δεν ειναι κορυφαιος, αλλα τετοιες διαφορες αναμεσα σε ομοσταβλους βλεπουμε ΠΟΛΥ σπανια (στην ουσια ΜΟΝΟ ο Alonso γυρισε παρομοιες τσοντες με ομοσταβλους). Αν θελεις να κοιμηθεις ηρεμος το βραδυ φτιαξε ενα εργο στο μυαλουδακι σου οτι οι Max/Alonso ειχαν τους χειροτερους ομοσταβλους που εχουν περασει απο την F1 (και ετσι δικαιολογουνται οι τεραστιες διαφορες), μετα αρχισε να μετρας προβατακια (ή μετρα τις κουπες του Φεττελακου αν προτιμας). Θα κοιμηθεις σα πουλακι! Απλα οσο γραφεις το σεναριο ξεχνα εντελως κατι οδηγους σαν τους Massa/Kimi που ΤΣΑΚΙΣΕ ο Alonso, γιατι κατι τετοιο θα επιφερει εφιαλτες αντι για αναλαφρο υπνο!




Άρα λες στην αρχή ότι θα κρίνεις το Λεκλερκ με έναν κανονικό ομόσταβλο. Ο ''ακανόνιστος'' για εσένα είναι κάποιος με 4 κούπες. Στην ερώτησή μου, δίνεις σαν κανονικό τον Ricciardo με επιχείρημα ότι κάποτε ήταν rookie και πέρασε τον Φέτελ. Μετά συνεχίζεις με το

Δε σου κανει το 1" ταριφα που εριχνε στο Gasly? Ο οποιος φυσικα δεν ειναι κορυφαιος,

Αν θελεις να κοιμηθεις ηρεμος το βραδυ φτιαξε ενα εργο στο μυαλουδακι σου οτι οι Max/Alonso ειχαν τους χειροτερους ομοσταβλους


Αυτό εσύ το θεωρείς δομημένη απάντηση έτσι; Εγώ καταλαβαίνω ότι λες ότι να ναι. Αν είσαι τόσο σίγουρος για την απάντησή σου, σου είναι εύκολο να αριθμήσεις τους κανονικούς ομόσταβλους που κοντράρισαν οι Μαξ/Αλόνσο και σου έδωσαν την ευκαιρία να βγάλεις συμπεράσματα; Αριθμημένα όμως 1. Ταδε 2. Ταδε 3. Ταδε κοκ



3 πιθανα σεναρια:
1) Δε διαβαζεις καν τα μηνυματα μου και απλα απαντας/επιτιθεσαι ΝΟΜΙΖΟΝΤΑΣ οτι λες κατι πολυ εξυπνο καθε φορα.
2) Δεν ειναι η Ελληνικη γλωσσα η μητρικη σου οποτε δεν καταλαβαινεις ακριβως τι διαβαζεις και τι λες.
3) Αν δεν ισχυουν τα 1 + 2, τοτε εισαι απλα ανικανος να καταλαβεις τι διαβαζεις και να απαντησεις αναλογα.


1)Αν δε τα διάβαζα πως θα σου απαντούσα;
2)Είναι και ξέρω πολύ καλά το τι κάνω, απλά εσύ δεν θέλεις ή μάλλον δε σε βολεύει να επικεντρώνεσαι σε κάτι συγκεκριμένο που σε ρωτάνε και απλά πλατειάζεις.
3)Όπως βλέπεις δεν ισχύουν απλά εσύ δε μπορείς να απαντήσεις στα ίσα στις ερωτήσεις που σου κάνουν.



Με δεδομενο οτι εχω πει την αποψη μου για το Λουη 3122461237281821 φορες εδω στο petrolheads, επανερχομαστε παλι στα 3 πιθανα σεναρια:
1) Δε διαβαζεις καν τα μηνυματα μου και απλα απαντας/επιτιθεσαι ΝΟΜΙΖΟΝΤΑΣ οτι λες κατι πολυ εξυπνο καθε φορα.
2) Δεν ειναι η Ελληνικη γλωσσα η μητρικη σου οποτε δεν καταλαβαινεις ακριβως τι διαβαζεις και τι λες.
3) Αν δεν ισχυουν τα 1 + 2, τοτε εισαι απλα ανικανος να καταλαβεις τι διαβαζεις και να απαντησεις αναλογα.

Αν θελεις, πες μας ποιο απο τα 3 σεναρια ισχυει, ωστε να σου φερομαστε αναλογα με την αιτια που σε κανει να εκτιθεσαι.


Όταν λες να μου φερόσαστε σε ποιους αναφέρεσαι;
Άβαταρ μέλους
By Corto Maltese
#602869 Η πλάκα είναι ότι μέχρι να αποφασίσει ο Ρικιάρντο να φύγει από τη Ρεντ Μπουλ πέρσι στο Μονακό είχε επικρατήσει του Μαξ σε νίκες, poles, FL, podiums και βαθμούς. Σε όλες δηλαδή τις κατηγορίες που μετράμε τους team mates. Μετά το Μονακό ξαφνικά ο Ρικ κουλάθηκε, όλως τυχαίως μόλις αποφάσισε να φύγει. :)
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#602870 Μου θυμιζεις κατι βιντεακια που εβλεπα τις προαλες στο youtube με street fights. Ειναι ενας μεθυσμενος που λες και βριζει εναν cool τυπο ο οποιος δεν ψαχνεται για καυγαδες. Μετα απο ωρα που δε λεει να σταματησει ο μεθυσμενος του ριχνει ο αλλος μια σφαλιαρα (ουτε καν μπουνια) και πεφτει κατω. Ενω δε μπορει καλα καλα να σταθει ορθιος στα ποδια του, ξαναορμαει ο μεθυσμενος και βριζει παλι ασταματητα. Τρωει αλλη μια σφαλιαρα και παρτον κατω παλι. Εκει καπου χανει την πλακα του το πραγμα και απο μεσα μου παρακαλαω ¨ΚΑΤΣΕ ΚΑΤΩ ΣΤΟ ΠΑΤΩΜΑ ΡΕ ΜΕΓΑΛΕ". Αμ δε! Ξανασηκωνεται παλι και μια απο τα ιδια. Περιττη διαδικασια.... Οσες φορες και να σηκωθει, οσο και να προσπαθησει, ειναι χαμενη υποθεση.

Διαβαζοντας καποιος ολα τα μηνυματα σου, ειναι φανερο ποιος απο τους δυο τυπους του βιντεο εισαι. Πλεον το πραγμα δεν ειναι αστειο και απλα μου βγαζει θλιψη. Δε θα πεσω χαμηλα μεχρι το πατωμα απαντωντας σου. Εχω ηδη απαντησει σε ολα (περισσοτερες απο μια φορες) και απλα δεν εισαι ικανος να καταλαβεις.
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#602873
Corto Maltese έγραψε:Η πλάκα είναι ότι μέχρι να αποφασίσει ο Ρικιάρντο να φύγει από τη Ρεντ Μπουλ πέρσι στο Μονακό είχε επικρατήσει του Μαξ σε νίκες, poles, FL, podiums και βαθμούς. Σε όλες δηλαδή τις κατηγορίες που μετράμε τους team mates. Μετά το Μονακό ξαφνικά ο Ρικ κουλάθηκε, όλως τυχαίως μόλις αποφάσισε να φύγει. :)


Η πλακα ειναι οτι 8 στις 10 φορες που τρεχανε με ιδιες συνθηκες (στρατηγικη, καυσιμο, λαστιχα κτλ) ο Verstappen ηταν αρκετα ταχυτερος. Τις 2 στις 10 που κερδιζε ο Ricciardo ηταν με την ψυχη στο στομα. Απλα καμποσες ατυχιες, εγκαταλειψεις και φυσικα στουκαρισματα του Max δινανε την ψευδαισθηση της κοντρας στην αρχη της χρονιας. Μολις τελειωσανε τα παρατραγουδα, η διαφορα ηταν φανερη ακομα και στους ασχετους που μετρανε τους οδηγους αναλογα με τους ποντους που μαζεψανε. Ξερεις εσυ... πχ ο Vettel εχει 4 κουπες οποτε ας παρουμε το θεο στη Ferrari κτλ :s_tongue
Άβαταρ μέλους
By panos2171
#602883
George_Prix έγραψε:Μου θυμιζεις κατι βιντεακια που εβλεπα τις προαλες στο youtube με street fights. Ειναι ενας μεθυσμενος που λες και βριζει εναν cool τυπο ο οποιος δεν ψαχνεται για καυγαδες. Μετα απο ωρα που δε λεει να σταματησει ο μεθυσμενος του ριχνει ο αλλος μια σφαλιαρα (ουτε καν μπουνια) και πεφτει κατω. Ενω δε μπορει καλα καλα να σταθει ορθιος στα ποδια του, ξαναορμαει ο μεθυσμενος και βριζει παλι ασταματητα. Τρωει αλλη μια σφαλιαρα και παρτον κατω παλι. Εκει καπου χανει την πλακα του το πραγμα και απο μεσα μου παρακαλαω ¨ΚΑΤΣΕ ΚΑΤΩ ΣΤΟ ΠΑΤΩΜΑ ΡΕ ΜΕΓΑΛΕ". Αμ δε! Ξανασηκωνεται παλι και μια απο τα ιδια. Περιττη διαδικασια.... Οσες φορες και να σηκωθει, οσο και να προσπαθησει, ειναι χαμενη υποθεση.

Διαβαζοντας καποιος ολα τα μηνυματα σου, ειναι φανερο ποιος απο τους δυο τυπους του βιντεο εισαι. Πλεον το πραγμα δεν ειναι αστειο και απλα μου βγαζει θλιψη. Δε θα πεσω χαμηλα μεχρι το πατωμα απαντωντας σου. Εχω ηδη απαντησει σε ολα (περισσοτερες απο μια φορες) και απλα δεν εισαι ικανος να καταλαβεις.


Απλά μάλλον δε μπορείς πλέον να απαντήσεις γιατί σε περιόρισα σε 1, 2 ,3.... και δε μπορείς να μακρηγορείς προσθέτοντας ότι επιχειρήματα σε βολεύουν για να φέρεις την απάντηση στα μέτρα σου.
Ενώ πριν έλεγες για γαργάρες και με προκαλούσες τώρα απλά ''υποχωρείς''




George_Prix έγραψε:
Corto Maltese έγραψε:Η πλάκα είναι ότι μέχρι να αποφασίσει ο Ρικιάρντο να φύγει από τη Ρεντ Μπουλ πέρσι στο Μονακό είχε επικρατήσει του Μαξ σε νίκες, poles, FL, podiums και βαθμούς. Σε όλες δηλαδή τις κατηγορίες που μετράμε τους team mates. Μετά το Μονακό ξαφνικά ο Ρικ κουλάθηκε, όλως τυχαίως μόλις αποφάσισε να φύγει. :)


Η πλακα ειναι οτι 8 στις 10 φορες που τρεχανε με ιδιες συνθηκες (στρατηγικη, καυσιμο, λαστιχα κτλ) ο Verstappen ηταν αρκετα ταχυτερος. Τις 2 στις 10 που κερδιζε ο Ricciardo ηταν με την ψυχη στο στομα. Απλα καμποσες ατυχιες, εγκαταλειψεις και φυσικα στουκαρισματα του Max δινανε την ψευδαισθηση της κοντρας στην αρχη της χρονιας. Μολις τελειωσανε τα παρατραγουδα, η διαφορα ηταν φανερη ακομα και στους ασχετους που μετρανε τους οδηγους αναλογα με τους ποντους που μαζεψανε. Ξερεις εσυ... πχ ο Vettel εχει 4 κουπες οποτε ας παρουμε το θεο στη Ferrari κτλ :s_tongue



George_Prix έγραψε:Αρχικα να σου πω οτι ο Hamilton δεν τσακισε τον Alonso. Μαζεψανε ακριβως τους ιδιους ποντους σε μια χρονια που ηταν η χειροτερη ever του Alonso και μια απο τις καλυτερες ever του Hamilton (αν εχεις ορεξη για τιποτα σεντονια, μπορω να σου εξηγησω τι παιχτηκε εκεινη τη χρονια, αν και δε θα καταλαβεις). Τσακισμα ειναι οι 3πλασιοι ποντοι που μαζεψε o Alonso απο τους "κανονικους" Kimi/Massa, φωτογραφια των οποιων ειχες (ή ακομα εχεις) πισω απο την πορτα του παιδικου σου δωματιου.




George_Prix έγραψε:Και φυσικα την τελευταια προκα στην ταφοπλακα του Kimi εβαλε ο Alonso που μαζεψε τους 3πλασιους ποντους οσο ηταν ομοσταβλοι και του εριχνε 5-7 δεκατα κατα μεσο ορο. Και οποιος πιστευει οτι κατι τετοιο γινεται κατα τυχη, να παει να παιξει τζοκερ!


Εικόνα

George_Prix έγραψε:Μου θυμιζεις κατι βιντεακια που εβλεπα τις προαλες στο youtube με street fights. Ειναι ενας μεθυσμενος που λες και βριζει εναν cool τυπο ο οποιος δεν ψαχνεται για καυγαδες. Μετα απο ωρα που δε λεει να σταματησει ο μεθυσμενος του ριχνει ο αλλος μια σφαλιαρα (ουτε καν μπουνια) και πεφτει κατω. Ενω δε μπορει καλα καλα να σταθει ορθιος στα ποδια του, ξαναορμαει ο μεθυσμενος και βριζει παλι ασταματητα. Τρωει αλλη μια σφαλιαρα και παρτον κατω παλι. Εκει καπου χανει την πλακα του το πραγμα και απο μεσα μου παρακαλαω ¨ΚΑΤΣΕ ΚΑΤΩ ΣΤΟ ΠΑΤΩΜΑ ΡΕ ΜΕΓΑΛΕ". Αμ δε! Ξανασηκωνεται παλι και μια απο τα ιδια. Περιττη διαδικασια.... Οσες φορες και να σηκωθει, οσο και να προσπαθησει, ειναι χαμενη υποθεση.

Διαβαζοντας καποιος ολα τα μηνυματα σου, ειναι φανερο ποιος απο τους δυο τυπους του βιντεο εισαι. Πλεον το πραγμα δεν ειναι αστειο και απλα μου βγαζει θλιψη. Δε θα πεσω χαμηλα μεχρι το πατωμα απαντωντας σου. Εχω ηδη απαντησει σε ολα (περισσοτερες απο μια φορες) και απλα δεν εισαι ικανος να καταλαβεις.


To ξέρω....

:iconcool:
Άβαταρ μέλους
By Yugo_para_siempre
#603344 Στο τραγικο συμβαν του Βελγιου δυο ακομα οδηγοι χτυπησαν με το halo τους συντριμια απο την εξοδο του Alesi απο την οποια ξεκινησε το ολο συμβαν.

Δε θελω να ξερω τι θα συνεβαινε αν δεν υπηρχε το halo...

https://www.youtube.com/watch?v=msmbe3ijMXo

Ποσο απιθανα ατυχη μπορει να ειναι μια στιγμη;
Ενας νεκρος, ενας που ειναι ακομα σε σοβαρη κατασταση και δυο που θα ετρωγαν στο κρανος συντριμια.