Forum για τη Formula 1

Ποιος θα είναι ο νικητής;

4
17%
1
4%
8
35%
3
13%
1
4%
0
N/A
0
N/A
0
N/A
1
4%
0
N/A
3
13%
0
N/A
1
4%
1
4%
0
N/A
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#574149
Anonymous Founder έγραψε:Δεν υπάρχει πάντα μια χρονοκαθυστέρηση σε αυτές τις μεταδόσεις;

Υπαρχει. Δεν ξερω αν στην προκειμενη περιπτωση ο ηχος ηταν συγχρονισμενος, αλλα ειλικρινα προτιμω να τους εγραψε στα @@ του ο πιτσιρικος και να εκανε μια ωρα αρχυτερα την προσπεραση που μαλιστα ειχε χαλαρη.

Οπως καλα εκανε και ο Bottas που τους ειπε το fuck off στον ασυρματο. Που φανερα η Mercedes τον προοριζει για #2 και δεν τον αφηναν μαλιστα να κυνηγησει το επιλεον ποντακι με τον ταχυτερο γυρο.

Ειπαμε να εχει περασει καιρος και να ειναι φανερο οτι ο ενας οδηγος δεν παει για τιποτα και ο αλλος κυνηγαει κατι, ξερουν και οι οδηγοι. Δεν ειναι κοροιδα. Καταλαβαινουν οτι πλεον πρεπει να παιξουν το #2. Αλλα να βλεπουμε τετοιες μαλακιες και εντολες απο το ξεκινημα κατανταει αηδια... Αφηστε τους οδηγους να τρεξουν να γουσταρουμε κι εμεις οι φιλαθλοι ρεεεεεεεεε!!!

Geo f1 έγραψε:Μηπως του εκανε νευμα απλα οτι <Σε νιωθω αλλα σε περναω)

Αυτο εκανε ο Λουης. Μαλιστα το ειπε και καμποσες φορες οτι "αισθανθηκε ασχημα" για τον τροπο που προσπερασε το Leclerc.

Αλλα οπως σωστα ειπε και ο Y.V:
Y.V έγραψε:Περα απ ολα, η f1 πρεπει να παραδεχτουμε οτι ειναι ομαδικο αθλημα.
Οσο κι αν να λυπηθηκα και μαλιστα πολυ, για αυτο που συνεβη στον Λεκλερκ, δεν νομιζω οτι εμπιπτει ακριβως στον ορισμο της ατυχιας. (Για τη νικη, ολα πρεπει να γινουν σωστα ή μαλλον σωστοτερα απ τους αλλους. Οδηγος, στρατηγικη, ομαδα των πιτ στοπς, κινητηρας, σασι, αναρτησεις, κλπ!)


Δεν υπαρχει ατυχια. Υπαρχει ανικανοτητα μιας ομαδας να φτιαξει μονοθεσιο ικανο να τερματισει. In order to finish first, first you must finish.

Μου θυμιζει την ταχυτατη McLaren του Kimi που εσπαγε συχνα και βαφτισαν τον Kimi "ατυχο". Λαθος! Απλα ηταν ανικανη η McLaren να φτιαξει αξιοπιστο μονοθεσιο!
Άβαταρ μέλους
By kantoniou
#574167 Αν η Φερραρι δεν εκμεταλλευεται τετοιες μερες-πιστες, θα εχουμε επαναληψη των περσινων.
Πρωταθλητες στην καρδια μας και οι κουπες στους ασημι. :(

Ο L'eclair :superman: Φαινεται πολυ ετοιμος για να πρωταγωνιστησει, σε ολα τα επιπεδα. :inlove:

Ο Φεττελ ειναι εκτος φορμας, απο την αντιδραση του θα κριθουν πολλα για την ομαδα. Αν ανεβασει τον πηχυ και δεν σκοτωθουν με τον μικρο, θα γινει δουλιτσα για ολους (SF-SV-CL). Αν αρχισουν τα συγκρουομενα θα εχουμε δραματα. Δεν θεωρω παντως οτι εχει πει την τελευταια λεξη του. :ninja:

Lewis καλος (μετα την εκκινηση) και πολυ σωστος απεναντι στον μικρο, οχι σαν τους μαλακες της ομαδας στο pitwall.

Μποτας επανηλθε στην κανονικοτητα. :s_bored
Κάθε θαύμα τρεις ημέρες, το μεγάλο τέσσερις. Και του Μποτας μια... :shifty:

Ρενο :lipsealed:
Ο Ρικ κοντεψε να την κανει τη |λογοκρισία| με τον Χουλκ, κακο ξεκινημα.
Άβαταρ μέλους
By JarnoT
#574175 Πρώτος αγώνας για μένα φέτος, μου άρεσε τόσο που χαίρομαι που δεν είδα την Αυστραλία :s_tongue
Δυο ερωτήσεις, μιας και πλέον είμαι ευκαιριακός τηλεθεατής χωρίς καμία εμβάθυνση, οι Renault είναι τόσο καλές όσο τις είδα; Έχουν το potential να είναι best of the rest? Όταν τερματίζουν βέβαια..
Και β, γιατί τέτοιος ξεπεσμός η Red Bull αναφορικά στον 2ο οδηγό; Πίστευαν τόσο πολύ στον Gasly ή είναι θέμα μπαγιόκο;
Άβαταρ μέλους
By elteo
#574176
Geo f1 έγραψε:Αυτο που χειροκροτησαν οι μηχανικοι γιατι σας πειραξε δεν μπορω να το καταλαβω.


Γιώργο από το πολύ jos που υποστηρίζεις σε έχει κάνει ανιωθο. :hmmm:
Άβαταρ μέλους
By Corto Maltese
#574177 Το πάει ο Μαξ στο 116,3%, ο Γκασλί είναι σε κακό φεγγάρι και οδηγάει στο 91,25% και φαίνεται έτσι η 2η RBR :rtfm:

g8777 έγραψε:
Silberpfeil έγραψε:ο Lewis σταματήσει να είναι αυτός ο αψεγάδιαστος οδηγός των τελευταίων 12 μηνών


Και αυτο χαθηκε. Τι αγωνα εκανε μολις φορεσε τα κιτρινα; :metalo: :metalo: :metalo:

Φοβερό αγώνα, πράγματι

Εικόνα

Ουπς! Μόλις 4,5" σε 5 γύρους ρούφηξε με τα κίτρινα ο ΜΒΕ. Αν δεν ήταν τόσο γαμάτος θα είχε φάει γύρο όμως :rtfm:
Άβαταρ μέλους
By Geo f1
#574178
elteo έγραψε:
Geo f1 έγραψε:Αυτο που χειροκροτησαν οι μηχανικοι γιατι σας πειραξε δεν μπορω να το καταλαβω.


Γιώργο από το πολύ jos που υποστηρίζεις σε έχει κάνει ανιωθο. :hmmm:


Κατσε βρε Ελτεο. Οι μηχανικοι χαιρονται για την ομαδα τους.
Μπορει να παιρνουν και μπονους στις νικες. Μπορει 1002.
Τον Τοτο και τον Λουις τους ειδα μετρημενους και αυτο μετραει.

Δεν μπορω να καταλαβω γιατι τοσος πονος ειδικα αυτην την φορα. Και αλλοι οδηγοι εχουν εγκαταληψει .
Δλδ στην Σουζουκα το 2006 οι Ρενακιδες επρεπε να ειναι με κατεβασμενο το κεφαλι που εμεινε ο Σουμι και η φερραρι?
Άβαταρ μέλους
By STK
#574179 Μια χαρά έπραξαν και πανηγύριζαν οι της Mercedes. Στα ίσια κερδίσανε, έτσι είναι οι αγώνες.

Κατά τα άλλα πες κι εσύ κανένα αστείο g μου γιατί σε ξεπερνάνε εδώ μέσα :rtfm:

Geo f1 έγραψε:Nico σε χτυπησε ο Ντανι Ρικ??…Οπως βλεπουμε συνεχιζει να χτυπαει team mates ο αυστραλος!!! :shifty:
Άβαταρ μέλους
By g8777
#574182
Corto Maltese έγραψε:Το πάει ο Μαξ στο 116,3%, ο Γκασλί είναι σε κακό φεγγάρι και οδηγάει στο 91,25% και φαίνεται έτσι η 2η RBR :rtfm:

g8777 έγραψε:
Silberpfeil έγραψε:ο Lewis σταματήσει να είναι αυτός ο αψεγάδιαστος οδηγός των τελευταίων 12 μηνών


Και αυτο χαθηκε. Τι αγωνα εκανε μολις φορεσε τα κιτρινα; :metalo: :metalo: :metalo:

Φοβερό αγώνα, πράγματι

Εικόνα

Ουπς! Μόλις 4,5" σε 5 γύρους ρούφηξε με τα κίτρινα ο ΜΒΕ. Αν δεν ήταν τόσο γαμάτος θα είχε φάει γύρο όμως :rtfm:


Εικόνα

:s_empathy :s_empathy :s_empathy :s_empathy

Σε νιωθω Κορτο. :s_empathy :s_empathy :s_empathy :s_empathy
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#574184
JarnoT έγραψε:Και β, γιατί τέτοιος ξεπεσμός η Red Bull αναφορικά στον 2ο οδηγό; Πίστευαν τόσο πολύ στον Gasly ή είναι θέμα μπαγιόκο;

Ο Gasly λέει οτι δεν αισθάνεται άνετα όταν οδηγεί το μονοθέσιο επειδή είναι απρόβλεπτο και αντιδρά διαφορετικά στην ίδια στροφή λίγους γύρους μετά. Όταν τον ρώτησαν για τον MAx είπε οτι και αυτός αντιμετωπίζει το ίδιο πρόβλημα σε μικρότερο όμως βαθμό και επιπλέον αυτή η αστάθεια του μονοθεσίου δεν τον δυσκολεύει ιδιαίτερα ( τον Max) :lol: ...
Άβαταρ μέλους
By Corto Maltese
#574191 Χαριτωμένο τζι μου, αλλά αυτό που συγκρίνεις είναι το γυρολόγιο του Χάμιλτον έναντι του Φέτελ όταν ο τελευταίος πέρασε όλα τα λιμά και ήταν (φαντάζομαι και λόγω του προβλήματος του Λεκλέρκ) σε cruise. Το ότι μετά το πιτ του Λεκλέρκ ήταν 6.1 και σε 5 γύρους πριν εμφανίσει πρόβλημα η Φερράρι στα 10.4" the truth is out there. Αν η φανταστική εμφάνιση του Χάμιλτον ήταν να τρώει με ίδιο λάστιχο 0.8" το γύρο από έναν ρούκι, εμένα μου κάνει. Αφού κάνει και σε σένα νο προμπ. :) 120% φάση :iconcool:
Άβαταρ μέλους
By Andreasdik
#574194
JarnoT έγραψε:Πρώτος αγώνας για μένα φέτος, μου άρεσε τόσο που χαίρομαι που δεν είδα την Αυστραλία :s_tongue
Δυο ερωτήσεις, μιας και πλέον είμαι ευκαιριακός τηλεθεατής χωρίς καμία εμβάθυνση, οι Renault είναι τόσο καλές όσο τις είδα; Έχουν το potential να είναι best of the rest? Όταν τερματίζουν βέβαια..
Και β, γιατί τέτοιος ξεπεσμός η Red Bull αναφορικά στον 2ο οδηγό; Πίστευαν τόσο πολύ στον Gasly ή είναι θέμα μπαγιόκο;


Οι Renault φάνηκαν ότι έχουν το potential, όπως το γράφεις.
Φέτος ο κινητήρας δείχνει δυνατός, και αυτές και οι McLaren μπορούσαν να προσπεράσουν.
Αρκεί να είναι και αξιόπιστες βέβαια...
Άβαταρ μέλους
By g8777
#574199 Κόρτο τα είπαμε, :s_empathy

Εγώ συγκρίνω Χάμιλτον με Φεττελ , εσύ βγάλε χολή γιατί Η ΑΔΕΡΦΑΡΑ :s_drinks δεν έφτανε τον ρούκι (σε δικό του αγώνα χτες).

Η φάση δεν είναι 120%, η φάση είναι 2007%. :iconcool:
Άβαταρ μέλους
By Corto Maltese
#574200 AAAAAAAAAAAAAAA από εκεί είναι το τσούξιμο :lol: Για πε, για πε! Ποιος; :iconcool: