Forum για τη Formula 1
Άβαταρ μέλους
By Same_old_story
#570899 Καλό! :thumbsup:

Για να μην μπαίνουν σε cruise mode οι πιλότοι ως το τέλος :iconcool:
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#570901 Προσωπικά δεν μου φαίνεται καλό να μπαίνει ο κάθε Stroll, που θα είναι 10ος, για φρέσκα - μαλακά λάστιχα στον προτελευταίο γύρο, για να κάνει έναν γύρο-πυροτέχνημα με άδεια ντεπόζιτα και να τσιμπάει έναν βαθμό που θα είχε κανονικά ένας πρωτοπόρος.
Άβαταρ μέλους
By Geo f1
#570908 Αν μπει ο Στρολ που θα ειναι 10ος για φρεσκα λαστιχα λογικα θα την χασει την θεση. Αρα βαθμο δε θα παρει και να κανει ταχυτερο γυρο.

A driver must be classified in the top 10 in order to be awarded the additional point, which will count towards both the drivers' and constructors' championships.

In the event of a driver who sets the fastest lap being classified outside the top 10, the point will not be awarded.
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#570932 Προφανώς αναφερόμουν σε συνθήκες όπου δεν κινδυνεύει η θέση του και δεν είναι καθόλου σπάνιο κάτι τέτοιο.
Άβαταρ μέλους
By Same_old_story
#570972
ripper έγραψε:Άντε να ξυπνήσουν να δώσουν πόντους και στις κατατακτήριες.


Οι κατατακτήριες έχουν ως έπαθλο μια καλή θέση στην εκκίνηση :s_gamer
Άβαταρ μέλους
By Same_old_story
#570974
REALZEUS έγραψε:Προσωπικά δεν μου φαίνεται καλό να μπαίνει ο κάθε Stroll, που θα είναι 10ος, για φρέσκα - μαλακά λάστιχα στον προτελευταίο γύρο, για να κάνει έναν γύρο-πυροτέχνημα με άδεια ντεπόζιτα και να τσιμπάει έναν βαθμό που θα είχε κανονικά ένας πρωτοπόρος.


Πολλή φασαρία για ένα βαθμουλάκο :s_coffee
Άβαταρ μέλους
By melos86
#570979 Η αληθεια ειναι οτι εχουν κριθει πρωταθληματα για 1 βαθμο...

Εάν το μέτρο αυτό ίσχυε τα προηγούμενα χρόνια, το 2008 παγκόσμιος πρωταθλητής θα είχε ανακηρυχθεί ο Felipe Massa αντί του Lewis Hamilton, το 1976 ο Niki Lauda αντί του James Hunt, το 1973 ο Gilles Villeneuve αντί του Jackie Stewart, ο 1986 ο Nigel Mansell αντί του Alain Prost και το 1988 o Alain Prost αντί του Ayrton Senna.
@autoblog.gr
Άβαταρ μέλους
By Corto Maltese
#570995 Αυτό με το 1973 does not compute
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#570996 Εάν το μέτρο αυτό ίσχυε τα προηγούμενα χρόνια τότε τα αποτελέσματα θα ήταν διαφορετικά γιατί θα το κυνηγούσαν κι άλλοι . Οπότε άτοπη η ανάλυση με τα ονόματα.
Άβαταρ μέλους
By sparticle
#571012 Και μένα μου φαίνεται καλό μάλλον. Θα έχουμε μια ακόμα μικρή αγωνία μέχρι τον τελευταίο γύρο. Ειδικά προς το τέλος του πρωταθλήματος που κάνουμε υπολογισμούς, θα έχει το ενδιαφέρον του.

edit: Φαντάζεστε ΣΑΤΑΝΙΚΟ σενάριο να κρίνεται ο τίτλος οδηγών για έναν πόντο, να έχει το ρεκόρ ταχύτερου γύρου ο ένας διεκδικητής του τίτλου πχ Vettel και να χρίζεται με αυτόν πρωταθλητής έναντι του Hamilton και προτελευταίο γύρο η Mercedes να βάζει τον Bottas για φρέσκο λάστιχο...

(Οποιαδήποτε ομοιότητα με πρόσωπα ή καταστάσεις είναι εντελώς συμπτωματική και ουδεμία σχέση έχει με την πραγματικότητα :innocent: )
Τελευταία επεξεργασία από sparticle και 12 Μαρ 2019, 19:30, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#571013 Κι εμένα μου φαίνεται καλό και ίσως δώσει κάποιο επιπλέον ενδιαφέρον προς το τέλος του αγώνα που συνήθως όλοι σέρνονται μέχρι τον τερματισμό.
Άβαταρ μέλους
By cmarin
#571052 Καλό είναι, 1 βαθμός είναι 21 την σεζόν που σαφώς και μετράνε. Σίγουρα κάποιοι θα πουσάρουν στο τέλος.