Forum για τη Formula 1

Ποιος θα είναι ο νικητής;

3
25%
0
N/A
3
25%
4
33%
0
N/A
0
N/A
0
N/A
0
N/A
2
17%
0
N/A
0
N/A
0
N/A
0
N/A
Άβαταρ μέλους
By g8777
#549285 Εντυ βλεπεις πουθενα τον Στηβ Κακετση; :s_shout
Βλεπω Λουη να χορευει Greek Sourtaki;;;;
Τιναφτορε.


:s_rofl

Καλα για τον ΑΛΗΤΑΚΟ δεν χρειαζεται πολλα. Αν υπαρχει λιγη τσιπα σε αυτο που λεγεται Φια αυριο πρωι κατευθειαν για καφε στις Φυλακες Κερκυρας. :roll:
Άβαταρ μέλους
By Silberpfeil
#549289 Τι μανία είναι αυτή για το πιο είναι το πιο σημαντικό.

Zeus, ο Toto έχει δηλώσει ξεκάθαρα ότι το οδηγών είναι το πιο σημαντικό γιατί αυτό "φαίνεται" (και μάλλον αυτό δίνει τα περισσότερα χρήματα). Φυσικά και χάρηκαν πολύ το σημερινό γιατί είναι και αυτό σημαντικό, γιατί κερδίσαμε και γιατί σαν ομάδα κάναμε πολύ καλύτερη δουλειά από την απαράδεκτη επίδοση που είχαμε στο Mexico.
Επιπλέον το πρωτάθλημα των κατασκευαστων ήταν το πιο δύσκολο φέτος λόγο του ότι η Ferrari δείχνει να έχει ελάχιστα ταχύτερο μονοθέσιο σε πολλούς αγώνες και γιατί ο Valteri φαίνεται να έχει σημαντικό πρόβλημα στον ρυθμό αγώνα.
Άσε την σειρά των λέξεων. Ο Τοτο ούτε λοχιας είναι ούτε κομισαριος.



< 4A >
Άβαταρ μέλους
By Silberpfeil
#549290
g8777 έγραψε:Εντυ βλεπεις πουθενα τον Στηβ Κακετση; :s_shout
Βλεπω Λουη να χορευει Greek Sourtaki;;;;
Τιναφτορε.


:s_rofl

Καλα για τον ΑΛΗΤΑΚΟ δεν χρειαζεται πολλα. Αν υπαρχει λιγη τσιπα σε αυτο που λεγεται Φια αυριο πρωι κατευθειαν για καφε στις Φυλακες Κερκυρας. :roll:
Ο Bono εμένα μου φάνηκε πιο ορεξατος και έτοιμος για έναν καλό ηπειρότηκο.

< 4A >
Άβαταρ μέλους
By g8777
#549292 Silberpfeil το ποιο σημαντικο αποψε ειναι οτι αποκαλυφθηκε ποσο ΚΟΤΑ junior οδηγο πληρωνει ο Λυκος. Παλι καλα που το ειδαμε νωρις, σκεφτεσαι αυτο το παρταλι να φορα το τιμημενο αστερι; :s_whiteflag

Ουτε ο Neubauer δεν τον εσωζε. :(

Και ο Μαξακος συνεχιζει ακομα :s_hang με τον βοθρο του ακομα και στην συνεντευξη τυπου. :s_hang

Ποσο κρετινος ακομα;;;;
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#549294
Silberpfeil έγραψε:Zeus, ο Toto έχει δηλώσει ξεκάθαρα ότι το οδηγών είναι το πιο σημαντικό γιατί αυτό "φαίνεται" (και μάλλον αυτό δίνει τα περισσότερα χρήματα).


Είσαι και Μερσεντικός, πανάθεμά σε... :lol:


Wolff: “The Constructors’ Championship that pays the mortgage of the colleges and the Christmas gifts."
https://www.planetf1.com/news/the-fight ... in-brazil/
Άβαταρ μέλους
By Silberpfeil
#549295
g8777 έγραψε:Silberpfeil το ποιο σημαντικο αποψε ειναι οτι αποκαλυφθηκε ποσο ΚΟΤΑ junior οδηγο πληρωνει ο Λυκος. Παλι καλα που το ειδαμε νωρις, σκεφτεσαι αυτο το παρταλι να φορα το τιμημενο αστερι; :s_whiteflag

Ουτε ο Neubauer δεν τον εσωζε. :(

Και ο Μαξακος συνεχιζει ακομα :s_hang με τον βοθρο του ακομα και στην συνεντευξη τυπου. :s_hang

Ποσο κρετινος ακομα;;;;
Δυστυχώς, αυτό που έκανε ο Ocon ήταν τραγικό λάθος. Γενικότερα φαινόταν να μην διαχειριζετε καλά τους τελευταίους αγώνες όπου ένιωθε την πίεση για θέση και αυτό δεν είναι καλό. Παρόλα αυτά δεν είναι κακός οδηγός-εχει δείξει καλά στοιχεία.

Λογικό να έχει νεύρα ο Max αλλά συμφωνώ ότι μου φέρνει αηδία η συμπεριφορά του.



< 4A >
Άβαταρ μέλους
By g8777
#549296 Αλλο εχω νευρα και αλλο μιλαω σαν την Κατερινα την Λαδιαρα στην Τρουμπα και τσαμπουκαλευομαι σαν τον Χατζηχρηστο στο Της Κακομοιρας.

Εχει απο προχτεςτο πουτανοπαιδο που ζηταει κατακεφαλα.

Verstappen & Ocon called to the stewards. Alleged breach of Article 12.1.1.c) of the FIA International Sporting Code, “act prejudicial to the interests of any Competition or to the interests of motor sport generally”, physical contact with another competitor in FIA garage.


Στειλτον σπιτακι του για τον επομενο αγωνα να παιξει με τις Μπαρμπι του. :s_cool


Οριστε, ΟΛΟΚΛΗΡΟΣ ΛΟΥΗΣ ΜΟΥ :inlove: ασχολειται με τον ηλιθιο:

Hamilton questions Verstappen mindset in Ocon "racing incident" :iconcool:
Άβαταρ μέλους
By Silberpfeil
#549298 Realzeus, τονίζω ότι και τα δύο είναι σημαντικά. Φυσικά και το κατασκευαστών δίνει χρήματα αλλά νομίζω ότι το οδηγών, επειδή είναι αυτό που "φαίνεται" τότε είναι πιο σημαντικό για τους χορηγούς και για αυτό δίνει και αυτό χρήματα.

Ο Toto έχει δηλώσει το ακόλουθο στο site της Mercedes-AMG Petronas

"The job is not done yet," says Toto. "Obviously we are very happy about this fifth Drivers' Championship because that is the most visible and most important Championship. But there is a Constructors' Championship still out there that we want to secure and win, and it is not easy, as we were able to see today."

Προσωπικά, εγώ θέλω εξίσου και τα δύο πρωταθλήματα και νομίζω ότι αυτό θέλουν και στην Στουτγκάρδη.

< 4A >
Άβαταρ μέλους
By Silberpfeil
#549300 Αυτά κάνει ο "μικρός" (ακόμη τουλάχιστον) Max και ο Lewis φαίνεται κανονικός statesman. Χτίζει ήδη το υπόβαθρο για mind-games για το 2019


< 4A >
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#549304 όπως πολύ σωστά έγραψε κάποιος , με αυτή την κίνηση ο ocon έχει πολλές πιθανότητες να ξαναοδηγήσει στο μέλλον κάποιο μονοθέσιο με κινητήρα mercedes.
Άβαταρ μέλους
By Corto Maltese
#549306 "He had nothing to lose - and you had it all"

Πόσες φορές δε φέρθηκε ακριβώς όπως ο Οκόν ο Μαξ; Πόσες; Αν πάει για πρωτάθλημα θα γελάσουμε :lol:

Αν και tbh αν έχει τουτούνι να το πάρει ο Μαξ μόνο σε λάπινγκ - ανλάπινγκ θα τον βλέπουν.


Όσο για μας; Μία τόοοοοοοση δα μικρούλα επίδειξη του πόσες πιθανότητες έχει για το Γκαραζιέρηδων μία ομάδα που δεν έχει πλήρως ικανοποιημένον τον Νο1 οδηγό της. Ένα μικρό καμπανάκι εν όψει 2019. Και όποιος κατάλαβε, κατάλαβε...
Άβαταρ μέλους
By g8777
#549309 To ωραιο ξες ποιο ειναι Κορτο; Οτι πιθανοτερο ειναι να εχει ο Οτσον μονοθεσιο για πρωταθλημα παρα ο διαταραγμενος.

:shifty: :shifty: :shifty:


:s_laughat :s_laughat :s_laughat :s_laughat

Εκει να δεις γελιο. Και ποιος να τον μαζεψει, εδω ο Χορνερακος στις δηλωσεις μετα τον αγωνα ειπε "και παλι καλα που εφαγε μονο ενα σπρωξιμο ο Οκον". :s_crazy Ετσι εμαθε 4 χρονια βλεπεις, νταβατζηλικι στην F1 αυτος και το Ντοκτωρ Μαρκο.

“I don’t care what those people say,” said Verstappen. “I’m a winner. You get taken out like that, to get a stupid response from his side as well, I was not happy about that.”


https://www.racefans.net/2018/11/11/verstappen-rejects-criticism-over-shoving-ocon-i-dont-care-im-a-winner/?fbclid=IwAR0PjWp_jkitmpi1_qsLDmAVhDQ0gNiqfvLvuvQ-tcT7COu8XBhIh15IeZg

Που σαι winnie, του χρονου θα φορας Χοντα. Ζητα Ελλας δλδ εν ετει 2019. :s_sarcastic