Forum για τη Formula 1

Ποιος θα είναι ο νικητής;

3
25%
0
N/A
3
25%
4
33%
0
N/A
0
N/A
0
N/A
0
N/A
2
17%
0
N/A
0
N/A
0
N/A
0
N/A
Άβαταρ μέλους
By g8777
#549628 https://www.motorsport.com/f1/news/verstappen-ocon-fight-trigger-smile/3212950/

“I just wanted to look for him and ask ‘what was going on, how could something like this happen?’

“But he immediately answered ‘I was faster than you’ and said it with such a smile on his face. :omg:

“I tried to be as positive as possible towards my mechanics, but of course this second place doesn't feel right. And then you meet someone like him who doesn't even apologize for what happened and reacts exactly the other way around.”

Asked if he thought Ocon might have taken revenge for their Formula 3 clashes in 2014, Verstappen hit back: “No, and he's actually no competitor at all in Formula 1. I just focus on the people I have to focus on, and try to beat drivers who have good material as well.



:s_sarcastic :s_sarcastic :s_sarcastic :s_sarcastic :s_sarcastic :s_sarcastic :s_sarcastic
Μιραγκε ελεγες;

Μαθαινει ε;

Ακομα, ΑΚΟΜΑ , να κανει καποια δηλωση μετανοιας.

Και φυσικα οι χαχολοι απο κατω "ουαου, true sportsman, ιναφ γουιδ δε ΠιΑρ" κλπ κλπ

Μαξ Βρισταπεν, ενα ταλεντο που εγινε κλοουν.

Συντομα στο Γυρο του Θανατου στην πλατεια του χουργιου. :iconcool:
Άβαταρ μέλους
By Geo f1
#549629
Asked if he thought Ocon might have taken revenge for their Formula 3 clashes in 2014, Verstappen hit back: “No, and he's actually no competitor at all in Formula 1. I just focus on the people I have to focus on, and try to beat drivers who have good material as well


Αυτό ηταν καλο!!!

Αν εγινε ετσι όπως τα λεει ο Μαξ τοτε και καλα αντεδρασε με τοση αδρεναλινη και θυμο που ειχε...
Και το άλλο το γαλλακι ουτε μια συγγνωμη,,.

Εγω πιστευω θα του την φυλαει και εντος πιστας :omg:
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#549645
Y.V έγραψε:Ακριβως ετσι μαλλον σκεπτεται κι ο Μαξ... :lol:
Θα δουμε! Ο καιρος γαρ εγγυς!


Σωστο! Για την ακριβεια δε σκεπτεται ετσι μονο ο Max. Ολοι νομιζουν οτι ειναι εξυπνοι, ειτε εχουν IQ 80 ειτε εχουν IQ 180. H πορεια του καθενος ομως δειχνει ποσο εξυπνος ειναι πραγματικα.

Με την ευκαιρια να τονισω για μια ακομα φορα οτι δε γουσταρω το μυαλο του Max, ουτε το μυαλο του Alonso. Γουσταρω τα χερια τους. O Alonso παρα τις ατυχεις δηλωσεις/πραξεις που εχει κανει στο παρελθον απεδειξε οτι σαν οδηγος ειναι ολοκληρωμενος. Ο Max μεχρι στιγμης εχει αποδειξει οτι ειναι πολυ γρηγορος, αλλα ακομα δεν εχει αποδειξει οτι ειναι ολοκληρωμενος. Προσωπικα δεν εχω κανενα προβλημα να παραδεχομαι τα λαθη του αλλα του δινω πιστωση χρονου γιατι ειναι μικρος ακομα. Επισης του δινω πιστωση χρονου γιατι εχει ενα μονοθεσιο 4-9 δεκατα αργοτερο απο τον πρωτο κατα ΜΟ. Και οταν προσπαθει καποιος να ξεζουμισει το μονοθεσιο για να διακριθει σε καθε σκελος/γυρο τα λαθη ειναι πιο πιθανα. Αν ειχε ο Max ενα dominant μονοθεσιο και επρεπε απλα να κανει ενα καλο γυρο στις κατατακτηριες και μετα να στριψει πρωτος στην εκκινηση, μπορει να μην ειχε κανει ουτε ενα λαθος μεχρι τωρα!
Άβαταρ μέλους
By Y.V
#549654 Κανενας εδω μεσα δεν νομιζω να εχει αμφισβητησει τα "χερια" του Μαξ.
Δυστυχως ή ευτυχως ομως δεν φτανουν μονο τα χερια.
Η ενσταση μου ειναι στο "ειναι μικρος ακομα" διοτι λεγεται ηλικιακα ενω επρεπε να λεγοταν απο τους ποσους αγωνες εχει στην "καμπουρα" του
Για μενα λοιπον, οχι! Δεν ειναι πλεον "μικρος"
Δυστυχως εκτος του χαρακτηρα του εχει και αθλια καθοδηγηση απο το κοντινο περιβαλλον του (πατερας - ρεντ μπουλ τημ)
Το στυλακι που ειχε μεν αλλα το καλλιεργησαν και το μεγαλοποιησαν δε (οποιος με κοντραρει τον εφαγε η μαυρη μπαριερα γιατι εγω ειμαι αγωνιστης με αρχιδια), μπορει να δουλεψει σε καποιον με καλο "χερι" που κυνηγαει μονο θεσεις ή νικες και να τις παρει (αλλα οχι πρωταθλημα), γιατι ολοι τον φοβουνται και δικαιως, ομως του διαμορφωνουν τον χαρακτηρα ανεπιστρεπτα.
Στο συγκεκριμενο συμβαν, που ηταν ακριβως αντιστροφες οι θεσεις, δεν πηρε μυρωδια οτι ηταν διαφορετικο απο τα αλλα και τι επρεπε να κανει.
Δεν ανεχτηκε να περασει τον γιγαντα η "πλεμπα" ενω δεν ηταν ο Οκον ο στοχος του.
Του το πε ο Λουης αλλα στου κουφου την πορτα οσο θελεις βροντα που λεει κι ο σοφος λαος αν κρινω απο τις μετεπειτα δηλωσεις τους (του Χορνερ συμπεριλαμβανομενου)

Οψομεθα!
Άβαταρ μέλους
By Corto Maltese
#549657
George_Prix έγραψε:Αν ειχε ο Max ενα dominant μονοθεσιο και επρεπε απλα να κανει ενα καλο γυρο στις κατατακτηριες και μετα να στριψει πρωτος στην εκκινηση, μπορει να μην ειχε κανει ουτε ενα λαθος μεχρι τωρα!

Το έργο του στη Βραζιλία ήταν ανάλογης δυσκολίας πάντως και τα σκάτωσε.
Άβαταρ μέλους
By Silberpfeil
#549658 Η δική μου επαφή με τα βρετανικά μέσα με έχει κάνει να πιστεύω ότι ο Lewis "έχει λιγότερη υποστήριξη εντός UK από ότι θα ήταν το αναμενόμενο είτε σε σχέση με την υποστήριξη που έχει εκτός UK, είτε συγκριτικά με τις επιτυχίες". Στα podiums τουλάχιστον επί Mercedes λαμβάνει πάντα χειροκρότημα (μεγαλύτερο του Kimi) και νομίζω ήδη από το 2012 ότι είχε μεγάλο κοινό.

Τώρα παιδιά σοβαρά ο Lauda δεν ξέρει τι λέει; Χαζός ο Lauda;
Και μάλιστα σας φαίνεται λάθος το συγκεκριμένο quote; Καταρχάς σε αυτή την δήλωση δεν καταλήγει σε ένα τελικό συμπέρασμα για τον Max. Απλά λέει ότι δεν μαθαίνουμε όλοι μας από τον ίδιο όγκο πληροφόρησης και το ίδιο γρήγορα.

Και εγώ πιστεύω ότι ο Max θα μάθει. Και του Lewis του πήρε πολύ καιρό παρόλο που είχε και σεζόν στις οποίες αγωνιζοταν για το πρωτάθλημα. Επιπλέον πιστεύω ότι θα ήταν μεγάλο κρίμα αν ο Max, με τέτοιο ταλέντο δεν μπορέσει να το εκμεταλλευτεί (0 αξία για εμένα τα "ηθικά" πρωταθλήματα, όπως μαθαίνω ότι λέγονται από εδώ).

Συμφωνώ με τον ripper ότι πρέπει να ακούσει καλά ότι του είπε ο Ham. Μοιάζουν οι δύο τους. Δεν έχει καμία σχέση αν ο Lewis ακόμη και σήμερα κλαιγονταν σε περίπτωση που του συνέβαινε αυτό (το κλαψιμο δεν είναι ούτε παράλογο ούτε κοστίζει). Όμως ο Lewis πάρα τα κλαψιματα, τα νεύρα, το ότι έβλεπε φαντάσματα και συνωμοσίες, κατάφερνε χρόνο με τον χρόνο να γίνεται καλύτερος και να μην επιτρέπει η δίψα του για νίκες να του στερεί τα αποτελέσματα.


< 4A >
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#549664
Corto Maltese έγραψε:
George_Prix έγραψε:Αν ειχε ο Max ενα dominant μονοθεσιο και επρεπε απλα να κανει ενα καλο γυρο στις κατατακτηριες και μετα να στριψει πρωτος στην εκκινηση, μπορει να μην ειχε κανει ουτε ενα λαθος μεχρι τωρα!

Το έργο του στη Βραζιλία ήταν ανάλογης δυσκολίας πάντως και τα σκάτωσε.


Αυτο που ειδαμε στη Βραζιλια, το Max να περναει στα ισια τους 4 μεγαλους, δεν το ειδαμε γιατι ειχε dominant μονοθεσιο. Το ειδαμε γιατι οδηγουσε ο Max το 3ο ταχυτερο μονοθεσιο περα απο τα ορια.

Οσον αφορα το σκατωμα, τα παραλες τα πραγματα. Το λαθος του Verstappen ειναι οτι λογω απειριας δεν υπολογισε το ποσο βλακας μπορει να ειναι ενας αλλος οδηγος (ο Ocοn στην προκειμενη). Δε λεω, παραμενει λαθος, αλλα δεν ηταν και τοσο τραγικο...
Άβαταρ μέλους
By g8777
#549666 Δεν τους περασε ΣΤΑ ΙΣΑ.
Fyi, η Μερκ were racing Ferrari. Ουτε Μαξακο, ουτε κατρουλοποτα. Στα ΙΣΑ θα τους περασει οταν αγωνιζονται και οι 3 για το πρωταθλημα (το καλο). Οποτε κανανε και στην ακρη (βλ Λουης ΜΟΥ) για να περασει το αλητακι.
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#549667
Silberpfeil έγραψε:Όντως οι δηλώσεις του Horner ("τυχερός είναι ο Ocon που μόνο τον έσπρωξε") είναι απαράδεκτες.


Ετσι. Απαραδεκτες δηλωσεις. Κανονικα επρεπε να τραβηξει το αυτακι του Max δημοσιως και αντι αυτου βγηκε και ειπε αυτες τις αστειοτητες :thumbsdown:

Silberpfeil έγραψε:Τώρα παιδιά σοβαρά ο Lauda δεν ξέρει τι λέει; Χαζός ο Lauda;


Δεν ξερω αν ειναι χαζος, αγαθος ή αν απλα τα ειπε για να ριξει το ηθικο του αντιπαλου. Αυτο που ξερω ειναι οτι εχει πεταξει μεγαλες μπαρουφες ο Lauda και προσωπικα δεν του τρεφω καθολου σεβασμο...
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#549668
g8777 έγραψε:Δεν τους περασε ΣΤΑ ΙΣΑ.
Fyi, η Μερκ were racing Ferrari. Ουτε Μαξακο, ουτε κατρουλοποτα. Στα ΙΣΑ θα τους περασει οταν αγωνιζονται και οι 3 για το πρωταθλημα (το καλο). Οποτε κανανε και στην ακρη (βλ Λουης ΜΟΥ) για να περασει το αλητακι.


Ο Λουης ΣΟΥ ειχε βαλει τα κλαματα στον ασυρματο και εκραζε τον μηχανικο ΤΟΥ, οταν καταλαβε οτι ο Max κλεινει τη διαφορα :lol: