Forum για τη Formula 1

Ποιος θα είναι ο νικητής;

3
25%
0
N/A
3
25%
4
33%
0
N/A
0
N/A
0
N/A
0
N/A
2
17%
0
N/A
0
N/A
0
N/A
0
N/A
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#549852
Νίκος Παππάς έγραψε:Εισαι λιγο καιρο στο φορουμ για να ξερεις τι και πως σχολιαστηκε. Αν εχεις περιεργεια δες περσινα, προπεσινα τοπικα και διαβασε να μαθεις.


Δε θα μπω στη διαδικασια να διαβασω παλια τοπικα. Εχω βγαλει τα συμπερασματα μου απο τα οσα εχω δει μεχρι τωρα. Οι περισσοτεροι εδω μεσα ειναι ετοιμοι να σταυρωσουν τους αντιπαλους οδηγους και περνανε στο φλου τα χαλια των αγαπημενων τους. ΜΑΚΑΡΙ να αποδειχτει οτι εχω βγαλει λαθος συμπερασματα και πιστεψε με, δε θα διστασω να αναθεωρησω.

Νίκος Παππάς έγραψε:Επισης αυτο το "Γιατι και να μου το πεις, δε θα σε πιστεψω" δεν δειχνει ωραιο οταν κανεις μια κουβεντα. Σαν να μου λες ο,τι και να γραψεις εγω θα λεω τα δικα μου, γιατι ετσι. Αυτοματως με βαζεις απεναντι ενω δεν ειμαι. :)


Εδω εχεις δικιο. Αυτο που ειπα δεν ηταν... κομψο :)
Άβαταρ μέλους
By Mclaren-Queen
#549896 Ρε συ George, ποιος εδω μεσα εχει αγαπημενο το Φεττελ? Το χεις γραψει παρα πολλες φορες και δεν καταλαβαινω σε ποιους αναφερεσαι. Ειλικρινα δεν ξερω καποιον που να ειναι Φεττελικος εδω μεσα. Συμπαθης ειναι σε παρα πολλους (και σε μενα) αλλα αγαπημενος? Οι Φερραρικοι ασχολουνται επειδη ειναι στην ομαδα τους και μαλιστα πολλοι εχουν χασει την υπομονη τους μαζι του. Οταν φυγει δε θα ασχολουνται.

Στα του Μαξ, πιστευω κινησεις οπως οι τσαμπουκαδες του μετα η οπως το καφριλικι του Φεττελ στο Λουις στο Αζερμπαιτζαν (που επεσε πανω του επειδη του κανε μπρεικ τεστ) δε θα πρεπε να γινονται ανεκτα απο τη ΦΙΑ και θα πρεπε να τιμωρουνται πολυ αυστηρα. Αντ αυτου βλεπουμε ποινες της πλακας που σημαινει οτι απλως θα τα βλεπουμε πιο συχνα.
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#549902
Mclaren-Queen έγραψε:Ρε συ George, ποιος εδω μεσα εχει αγαπημενο το Φεττελ? Το χεις γραψει παρα πολλες φορες και δεν καταλαβαινω σε ποιους αναφερεσαι. Ειλικρινα δεν ξερω καποιον που να ειναι Φεττελικος εδω μεσα. Συμπαθης ειναι σε παρα πολλους (και σε μενα) αλλα αγαπημενος? Οι Φερραρικοι ασχολουνται επειδη ειναι στην ομαδα τους και μαλιστα πολλοι εχουν χασει την υπομονη τους μαζι του. Οταν φυγει δε θα ασχολουνται.


Δε μιλησα για λατρεις του Vettel. Μιλησα καμποσες φορες για Φερραρικους. Οι οποιοι ενω ειναι ετοιμοι να κρεμασουν τον καθε αντιπαλο οδηγο, περνανε στο ντουκου τα αισχη των οδηγων της ομαδας τους. Ειτε οδηγικα λαθη, ειτε αντιαθλητικες κινησεις, ειτε παραβασεις του κανονισμου...

Mclaren-Queen έγραψε:Στα του Μαξ, πιστευω κινησεις οπως οι τσαμπουκαδες του μετα η οπως το καφριλικι του Φεττελ στο Λουις στο Αζερμπαιτζαν (που επεσε πανω του επειδη του κανε μπρεικ τεστ) δε θα πρεπε να γινονται ανεκτα απο τη ΦΙΑ και θα πρεπε να τιμωρουνται πολυ αυστηρα. Αντ αυτου βλεπουμε ποινες της πλακας που σημαινει οτι απλως θα τα βλεπουμε πιο συχνα.


Συμφωνω απολυτα οτι η FIA κανει τα στραβα ματια σε ολα τα καλοπαιδα που "τα φερνουν" (τα $$$) στο αθλημα. Και απο οτι εχεις δει δεν ειμαι απο αυτους που δικαιολογουν τους αγαπημενους τους. Και το "GP2 engine" του Alonso δε μου αρεσε και τα ζικ ζακ του Max για να μην τον περασουν δε μου αρεσαν και τα βρισιδια και οι σπρωξιες του Max δε μου αρεσαν και πολλες ακομα ασχημιες που βλεπω κατα καιρους τις κραζω. Οσο κολλημα και να εχω με τον Alonso και τελευταια με το Max, το μεγαλο μου κολλημα και η μεγαλη μου καψουρα ειναι ο θεσμος της F1 :s_yes
Άβαταρ μέλους
By Mclaren-Queen
#549906
George_Prix έγραψε:
Mclaren-Queen έγραψε:Ρε συ George, ποιος εδω μεσα εχει αγαπημενο το Φεττελ? Το χεις γραψει παρα πολλες φορες και δεν καταλαβαινω σε ποιους αναφερεσαι. Ειλικρινα δεν ξερω καποιον που να ειναι Φεττελικος εδω μεσα. Συμπαθης ειναι σε παρα πολλους (και σε μενα) αλλα αγαπημενος? Οι Φερραρικοι ασχολουνται επειδη ειναι στην ομαδα τους και μαλιστα πολλοι εχουν χασει την υπομονη τους μαζι του. Οταν φυγει δε θα ασχολουνται.


Δε μιλησα για λατρεις του Vettel. Μιλησα καμποσες φορες για Φερραρικους. Οι οποιοι ενω ειναι ετοιμοι να κρεμασουν τον καθε αντιπαλο οδηγο, περνανε στο ντουκου τα αισχη των οδηγων της ομαδας τους. Ειτε οδηγικα λαθη, ειτε αντιαθλητικες κινησεις, ειτε παραβασεις του κανονισμου...


Μα ακριβως στο post ακριβως απο πανω γραφεις:
George_Prix έγραψε:Οι περισσοτεροι εδω μεσα ειναι ετοιμοι να σταυρωσουν τους αντιπαλους οδηγους και περνανε στο φλου τα χαλια των αγαπημενων τους.

Και σε ποστ στη δευτερη σελιδα αυτου του τοπικου εγραψες:
George_Prix έγραψε:Το περιεργο ειναι η γαργαρα που κανουν μερικοι στις αλητειες του Vettel (τον οποιο μαλιστα λατρευουν) ενω ειναι ετοιμοι να σταυρωσουν τους αντιπαλους οδηγους.
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#549939 @Mclaren-Queen ειλικρινα δε μπορω να καταλαβω το σκεπτικο σου...

Για μενα δεν εχει καμια σημασια αν καποιος λατρευει το Vettel ή αν απλα τον ανεχεται γιατι οδηγαει μια Ferrari ή αν θα τον ξεχασει μολις αλλαξει ομαδα.

Αυτο που ειπα καμποσες φορες και θεωρω οτι ειναι το ζουμι ειναι τα 2 μετρα και 2 σταθμα. Οι ιδιοι που σταυρωνουν τους αντιπαλους οδηγους για το παραμικρο, κανουν γαργαρα οτι αφορα την ομαδα τους και τους οδηγους της.
Άβαταρ μέλους
By panos2171
#549941 Ποιοι ακριβώς είναι αυτοί εδώ μέσα που κάνουν γαργάρα τα καμώματα των οδηγών της Ferrari και σταυρώνουν τους άλλους; :dizzy: Για να καταλάβω δηλαδή γιατί το επαναλαμβάνεις συνεχώς και όντας κι εγώ φερραρικός προσπαθώ να θυμηθώ αν όντως είμαι και εγώ μέσα σε αυτούς.

Αντ αυτού εγώ καταλαβαίνω ότι εσύ λόγω φανμποισμού προσπαθείς απλά να δικαιολογείς τα καμώματα αρχικά του αγαπημένου σου Αλόνσο και πλέον μιας και μας χαιρετάει ο πρωτος του νέου αγαπημένου σου Μαξ.

Θα σε δυσαρεστήσω αλλά εδώ μέσα ti(f)losi δεν υπάρχουν.
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#549944
panos2171 έγραψε:Ποιοι ακριβώς είναι αυτοί εδώ μέσα που κάνουν γαργάρα τα καμώματα των οδηγών της Ferrari και σταυρώνουν τους άλλους; :dizzy: Για να καταλάβω δηλαδή γιατί το επαναλαμβάνεις συνεχώς και όντας κι εγώ φερραρικός προσπαθώ να θυμηθώ αν όντως είμαι και εγώ μέσα σε αυτούς.

Αντ αυτού εγώ καταλαβαίνω ότι εσύ λόγω φανμποισμού προσπαθείς απλά να δικαιολογείς τα καμώματα αρχικά του αγαπημένου σου Αλόνσο και πλέον μιας και μας χαιρετάει ο πρωτος του νέου αγαπημένου σου Μαξ.

Θα σε δυσαρεστήσω αλλά εδώ μέσα ti(f)losi δεν υπάρχουν.


Για παραδειγμα σε αυτον τον αγωνα κανενας φερραρικος δεν αναφερθηκε στην αλητεια του Vettel στο ζυγισμα ουτε στο λαθος που εκανε στον αγωνα. Οσον αφορα τους αντιπαλους οδηγους, δεν αφηνουν τιποτα να πεσει κατω...

Επισης δεν ξερω ποσο παλιο ειναι το petrolheads ή αν τα λεγατε σε αλλο forum τοτε, αλλα παω στοιχημα οτι οι ιδιοι που κραζουν τους αντιπαλους οδηγους σαν αλητες και κωλοπαιδα, δεν εχουν χαρακτηρισει ποτε σαν αλητη το Schumi που εκανε τις περισσοτερες αλητειες απο ολους μεσα στις πιστες. Που τρακαριζε αντιπαλους για να κερδισει πρωταθληματα ή που παρκαριζε το μονοθεσιο στη μεση της πιστας του Monaco ωστε να παρει την pole! Αντε το πολυ-πολυ μερικοι να ειπαν "λαθος ηταν αυτο", αλλα σιγουρα οι περισσοτεροι το κανανε εντελως γαργαρα και κολουσαν μια ακομα φωτο του Μιχαλακη πισω απο την πορτα του δωματιου τους.

Οσον αφορα εμενα το φανμποι, ΣΕ ΠΡΟΚΑΛΩ να μου δειξεις μια φορα που δικαιολογησα τα καμωματα του Alonso ή του Verstappen. Αλλα μην τρως το χρονο σου, γιατι δε θα βρεις κατι. Απεναντιας ειπα πολλες φορες οτι δε μου αρεσουν διαφορα απο τα καμωματα και τις δηλωσεις τους, οπως επισης και τα οδηγικα λαθη του Max.

Εδω μεσα γενικα παιζει ενα αδικο τσουβαλιασμα και με υποτιμητικο στυλ ακουγεται καθε λιγο το γνωστο "εσεις που υποστηριζετε οδηγο"... Λες και η υποστηριξη ενος οδηγου κανει καποιον ασχετο ή λιγοτερο αντικειμενικο!
Άβαταρ μέλους
By Corto Maltese
#549946 Και; Τι θα κερδίσεις; τι ικανοποίηση θα νοιώσεις; Να καταλάβω κι εγώ δηλαδή. Ο Φέτελ ελάχιστες φορές στη θητεία του στη Φερράρι έχει κάνει κάτι που να βλάψει συναγωνιζόμενο, να τον κράξουμε επειδή έχασε, τι; Κακό δικό του και της ομάδας του.

Πάντως όσο και να τον κράξεις, τα πρωταθλήματα 2010-13 τα πήρε όλα ο Φέτελ και αυτό δεν αλλάζει.
Άβαταρ μέλους
By Mclaren-Queen
#549950
George_Prix έγραψε:@Mclaren-Queen ειλικρινα δε μπορω να καταλαβω το σκεπτικο σου...

Για μενα δεν εχει καμια σημασια αν καποιος λατρευει το Vettel ή αν απλα τον ανεχεται γιατι οδηγαει μια Ferrari ή αν θα τον ξεχασει μολις αλλαξει ομαδα.

Αυτο που ειπα καμποσες φορες και θεωρω οτι ειναι το ζουμι ειναι τα 2 μετρα και 2 σταθμα. Οι ιδιοι που σταυρωνουν τους αντιπαλους οδηγους για το παραμικρο, κανουν γαργαρα οτι αφορα την ομαδα τους και τους οδηγους της.


Αναφερεσαι σε ποστ σου σε ατομα που λατρευουν το Φεττελ και ειναι αγαπημενος τους, σε ρωταω σε ποιους αναφερεσαι, μου απαντας οτι δε μιλησες για λατρεις του Φεττελ και σου παραθετω ποστ που το χεις πει. Και απλως απο περιεργεια ρωταω σε ποιους χρηστες αναφερεσαι σε αυτα τα ποστ γιατι πολυ απλα εγω δεν ξερω καποιον τετοιο χρηστη. Δεν εχω καποιο σκεπτικο, μια απλη ερωτηση κανω.

Τα 2 μετρα και 2 σταθμα ειναι ασχετα μ αυτο που ρωταω. Παρ ολ αυτα ελαχιστοι εδω εχουν δυο μετρα και δυο σταθμα απ οσο εχω δει εγω τουλαχιστον. Δεν καταλαβαινω επισης γιατι κολλας τοσο πολυ σ αυτο. Ας πουμε οτι κανουν στον αγωνα 10 οδηγοι απο μια χοντρη παπαρια. Για να σχολιασω τη μια απ αυτες πρεπει να αναφερθω και στις υπολοιπες αλλιως σημαινει οτι δεν τις θεωρω παπαριες? Καθαρα προσωπικη αποψη: σ αυτο το φορουμ ο Φεττελ δεν ειναι χαιδεμενος. Και δεν υπαρχει χαιδεμενος εδω απο αυτα που διαβαζω εγω. Αν υπαρχει ενας χαιδεμενος αυτος ειναι ο Κιμι. Κανενας αλλος.
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#549955
Corto Maltese έγραψε:Και; Τι θα κερδίσεις; τι ικανοποίηση θα νοιώσεις; Να καταλάβω κι εγώ δηλαδή.

Ηθικη ικανοποιηση οτι υπαρχει δικαιοσυνη και κοινη λογικη. "ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ" καποιος που δεν εχει πει αλητη το Schumacher, να ξεστομισει αυτη τη λεξη για αλλον οδηγο! "ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ" καποιος που δεν εχει ξεσκισει το Vettel για τα πολλα λαθη του, να στεκεται στα λαθακια του Verstappen. Και επειδη δυστυχως δε μπορω να απαγορεψω σε καποιον να πει κατι, το μονο που μου απομενει ειναι να καυτηριαζω την αδικια, τα 2 μετρα και 2 σταθμα.

Corto Maltese έγραψε:Ο Φέτελ ελάχιστες φορές στη θητεία του στη Φερράρι έχει κάνει κάτι που να βλάψει συναγωνιζόμενο, να τον κράξουμε επειδή έχασε, τι; Κακό δικό του και της ομάδας του.

Ο Vettel εβγαλε μερικες φορες εκτος τον ομοσταβλο του τον Kimi, με ενα σμπαρο περσι στη Σιγκαπουρη εβγαλε εκτος αγωνα 4 τρυγονια, θα μπορουσε να εχει κανει ζημια στο Hamilton οταν τον τρακαρε σκοπιμα επειδη νομιζε οτι του εκανε brake test ο Λουης και επισης θα μπορουσε να εχει βγαλει εκτος αγωνα καμποσα μονοθεσια σε ολες αυτες τις αποτυχημενες προσπερασεις που ευτυχως κατεληγαν μονο σε δικο του τετακε. Δηλαδη τι αλλο επρεπε να κανει ωστε να το θεωρησουμε επιβλαβες για τους αντιπαλους? Να τη στησει σε κανενα εσακι με καλαζνικοφ και να ριχνει στο ψαχνο?

Corto Maltese έγραψε:Πάντως όσο και να τον κράξεις, τα πρωταθλήματα 2010-13 τα πήρε όλα ο Φέτελ και αυτό δεν αλλάζει.

Φυσικα και δεν αλλαζει. Αν τον δεις ποτε πες του να τα χαιρεται τα πρωταθληματα. Aλλα δεν ειδα καποιον να μασαει απο τα πρωταθληματα και να μην τον κανει ρομπα για τα λαθη του. Οδηγοι, team principals, σχεδιαστες, δημοσιογραφοι και φιλαθλοι τον κανανε ρεντικολο. Μονο ο Λουης ειπε "ειναι αδικο να κραζει ο κοσμος το Vettel" και η "καλη κουβεντα" του Λουη ηταν ακομα μεγαλυτερη μαχαιρια στον τετρακις!
Άβαταρ μέλους
By Corto Maltese
#549958 Παραλογίζεσαι στα περισσότερα, δεν έχει κανένα νόημα να πάω να σου ανατρέψω τον παραλογισμό :)
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#549960
Corto Maltese έγραψε:Παραλογίζεσαι στα περισσότερα, δεν έχει κανένα νόημα να πάω να σου ανατρέψω τον παραλογισμό :)


Μη μου πεις οτι πατησα το λαθος κουμπι (Schumi)? :s_tongue
Άβαταρ μέλους
By Silberpfeil
#549961
George_Prix έγραψε:. Και επειδη δυστυχως δε μπορω να απαγορεψω σε καποιον να πει κατι, το μονο που μου απομενει ειναι να καυτηριαζω την αδικια, τα 2 μετρα και 2 σταθμα.

George, έχεις ξεφύγει. Τι πάει να πει το δυστυχώς.

Μήπως να βγάζουμε τους πρωταθλητές με δημοψήφισμα.
Ο Γερμανός βγήκε δεύτερος στο πρωτάθλημα. Μακάρι να ήμουν και εγώ ρόμπα οδηγός αν ήταν έτσι.

< 4A >
Άβαταρ μέλους
By Corto Maltese
#549963 Να! στα λέει ο παραπάνω, στα λέω και γω ευγενικά. Όσο και να θες να μηδενίσεις 4 κούπες και 4 χρόνια απόλυτης κυριαρχίας επί του Παγκόσμιου Πρωταθλητή team mate του, αυτό πολύ απλά δε γίνεται. Και όσο το συνεχίζεις γίνεσαι από γνώστης του σπορ, καρικατούρα.

Σε λίγο θα μας πεις ότι ο Φέτελ φταίει και για το θάνατο του Σένα ή του Κλαρκ. :roll:
Άβαταρ μέλους
By panos2171
#549966
George_Prix έγραψε:με ενα σμπαρο περσι στη Σιγκαπουρη εβγαλε εκτος αγωνα 4 τρυγονια


Ποιους 4 έβγαλε ταυτόχρονα εκτός και γιατί απαραίτητα τους έβγαλε ο Φεττελ;