Forum για τη Formula 1

Ποιος θα είναι ο νικητής;

3
23%
0
N/A
2
15%
4
31%
1
8%
0
N/A
0
N/A
0
N/A
2
15%
0
N/A
0
N/A
1
8%
0
N/A
Άβαταρ μέλους
By panos2171
#543967
George_Prix έγραψε:
panos2171 έγραψε:Ότι να ναι....


Μιλαμε με βαση τη λογικη. Οχι το διπλο λαθος της Mercedes (4-5 γυρους αργοτερα το pit stop και λαθος λαστιχα).

Ακομα και ο Hamilton την πεταξε τη σποντα του για το λαθος στη συνεντευξη μετα τον αγωνα!


Μα καλά ΤΠ δεν παρακολουθούσες; Εκεί που σταματάει η λογική ξεκινάει η F1©

:lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#543968
panos2171 έγραψε:
George_Prix έγραψε:
panos2171 έγραψε:Ότι να ναι....


Μιλαμε με βαση τη λογικη. Οχι το διπλο λαθος της Mercedes (4-5 γυρους αργοτερα το pit stop και λαθος λαστιχα).

Ακομα και ο Hamilton την πεταξε τη σποντα του για το λαθος στη συνεντευξη μετα τον αγωνα!


Μα καλά ΤΠ δεν παρακολουθούσες; Εκεί που σταματάει η λογική ξεκινάει η F1©

:lol: :lol:


Απλα θεωρω οτι τα αυτονοητα που βλεπουμε εμεις απο την TV μπορουν να τα δουνε και να τα αναλυσουν 10000 φορες καλυτερα οι strategists με τα τοσα δεδομενα που εχουν.

Μολις ειδα τη διαφορα να πεφτει απο τα 17 στα 15 σκεφτηκα "κατι δεν παει καλα"

Στον επομενο γυρο ειδα το blistering στα λαστιχα του Hamilton και σκεφτηκα "γιατι δεν τον τραβανε μεσα οι μαλακες?"

Τους πηρε αλλους 2-3 γυρους (και πολλα χαμενα δευτερολεπτα) να τον τραβηξουν μεσα και τελικα του βαλανε και λαθος λαστιχα. Η επιστημη σηκωνει τα χερια ψηλα :s_crazy
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#543969
panos2171 έγραψε:Ότι να ναι....


Γιατί βρε Πάνε μου κουοτάρεις edit, mod.


panos2171 έγραψε:Τεράστιε Κιμι!!!


Απαντάς στον edit, mod.


g8777 έγραψε:Τι να περναω ρε Διακο, ουτε γεια ο Κιμι στους σταβλισιους. ΝΑ ΠΟΝΑΤΕ.


Πονάς κοριτσάρα μου; :s_smile
Άβαταρ μέλους
By panos2171
#543971
George_Prix έγραψε:
Απλα θεωρω οτι τα αυτονοητα που βλεπουμε εμεις απο την TV μπορουν να τα δουνε και να τα αναλυσουν 10000 φορες καλυτερα οι strategists με τα τοσα δεδομενα που εχουν.

Μολις ειδα τη διαφορα να πεφτει απο τα 17 στα 15 σκεφτηκα "κατι δεν παει καλα"

Στον επομενο γυρο ειδα το blistering στα λαστιχα του Hamilton και σκεφτηκα "γιατι δεν τον τραβανε μεσα οι μαλακες?"

Τους πηρε αλλους 2-3 γυρους (και πολλα χαμενα δευτερολεπτα) να τον τραβηξουν μεσα και τελικα του βαλανε και λαθος λαστιχα. Η επιστημη σηκωνει τα χερια ψηλα :s_crazy


Του ξαναβάλανε soft γιατί είδαν ότι πήγαινε γρήγορα αλλά κατά έναν περίεργο λόγο τα έτρωγε επίσης γρήγορα. Με τις γόμες γίνονται περίεργα πράγματα. :hmmm:

REALZEUS έγραψε:
panos2171 έγραψε:Τεράστιε Κιμι!!!


Απαντάς στον edit, mod.



:lol:
Όχι μωρέ ,απλά τον χάρηκα σήμερα τον Κίμαρο :metalo:
Άβαταρ μέλους
By g8777
#543973
Bayern7 έγραψε:
g8777 έγραψε: και δευτερον ο Κοιμησης με τα σουπερουλτρατοχριστοτουςσοφτ εχει προβαδισμα εναντι Λουη.

Nα σου θυμίσω ότι ο Κίμι είναι ο μοναδικός εν ενεργεία οδηγός της f1 που δεν έχει κερδίσει ούτε μία θέση στον 1ο γύρο αγώνα τα τελευταία πόσα χρόνια (από την Lotus τουλάχιστον, δεν θυμάμαι ακριβώς). Περιμένεις να κερδίσει τώρα από το αρπακτικό τον Λούης;
Το είχαν αναφέρει το στατιστικό αυτό σε κάποιον αγώνα μεσούσης της φετινής περιόδου και μου είχε κάνει τρομερή εντύπωση. Δεν ξέρω αν "έσπασε το ρεκόρ" σε κάποιον από τους τελευταίους αγώνες.



Ηταν δικαιο και εγινε πραξη :shifty:
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#543975
panos2171 έγραψε:Του ξαναβάλανε soft γιατί είδαν ότι πήγαινε γρήγορα αλλά κατά έναν περίεργο λόγο τα έτρωγε επίσης γρήγορα. Με τις γόμες γίνονται περίεργα πράγματα. :hmmm:


Αυτο κανει ακομα μεγαλυτερο το λαθος τους. Εφοσον ειδαν οτι τα κιτρινα κανουν blistering (που δεν εχει καμια σχεση με τη φθορα λογω μαλακοτητας/σκληροτητας της γομας) επρεπε να βαλουν οτι αλλο λαστιχο ειχαν εκτος απο τα κιτρινα. Και φυσικα το αυτονοητο που ειπα πριν, οτι οταν μενουν λιγοι γυροι και θες να κυνηγησεις δε βαζεις το σκληροτερο διαθεσιμο λαστιχο που εχεις...

Τεσπα. Οπως σωστα ειπες:
Εκεί που σταματάει η λογική ξεκινάει η F1© :lol:
Άβαταρ μέλους
By Geo f1
#543976
REALZEUS έγραψε:
panos2171 έγραψε:Ότι να ναι....


Γιατί βρε Πάνε μου κουοτάρεις edit, mod.


panos2171 έγραψε:Τεράστιε Κιμι!!!


Απαντάς στον edit mod


g8777 έγραψε:Τι να περναω ρε Διακο, ουτε γεια ο Κιμι στους σταβλισιους. ΝΑ ΠΟΝΑΤΕ.



This post has already been reported.
Κριμα δεν προλαβα..

Βαρεθηκα με τον ξερολα εδω μεσα.

Δύο επιλογές. Ή θα μάθετε να συζητάτε κόσμια ή θα κάνετε μπάνιο :shifty: και ο καιρός ψυχραίνει! Τελευταία ειδοποίηση!
Αυτό πάει σε όλους που ξεκίνησαν τους χαρακτηρισμούς. [Mod]
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#543978
Geo f1 έγραψε:
REALZEUS έγραψε:
panos2171 έγραψε:Ότι να ναι....


Γιατί βρε Πάνε μου κουοτάρεις edit, mod.


panos2171 έγραψε:Τεράστιε Κιμι!!!


Απαντάς στον edit, mod


g8777 έγραψε:Τι να περναω ρε Διακο, ουτε γεια ο Κιμι στους σταβλισιους. ΝΑ ΠΟΝΑΤΕ.



This post has already been reported.
Κριμα δεν προλαβα..

Βαρεθηκα με τον ξερολα εδω μεσα.


Σε προλαβα εγω Γιωργο! Απλα το εκανα report γιατι δε θελω να πεσω στο επιπεδο του και να βρισω. Δεν πειραζει. Ο καθενας μας κρινεται απο τους υπολοιπους οσον αφορα το χαρακτηρα του και επισης οσον αφορα τις γνωσεις του.
Άβαταρ μέλους
By g8777
#543979 Λιγα με τον Διακο ρε αλανια , μην βγουν στιλετα απο την κωλοτσεπη. :x


Εξαιρετικος αγωνας :yahoo: , Κιμι αλανθαστος :inlove: , Ολλανδεζα εδειξε την κλαση του ( στανταρ ειχε παρει τα χαπια), Λουης το ιδιο, Φεττελακος ντροπη για τα κατσαρολια που κουβαλαει. :thumbsdown:
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#543980
Geo f1 έγραψε:This post has already been reported.
Κριμα δεν προλαβα..


Την επόμενη φορά να τρέξεις. Μη χάσεις... :s_sarcastic


g8777 έγραψε:Λιγα με τον Διακο ρε αλανια , μην βγουν στιλετα απο την κωλοτσεπη.


Στιλέτα; Ρε Τζι για ερασιτέχνες μας πέρασες; Κάτω από 9άρι δεν κουβαλάω ποτέ. Και το 0.45 οριακό μου φαίνεται. Απλά επειδή είναι Colt το κρατάω, το προηγούμενό μου ήταν Springfield Armouries και δεν το ήθελα. :whistlink:
Άβαταρ μέλους
By sparticle
#543987 Νομιζω χρειαζεται οντως μία αναλυση για το πώς ο Vettel με την παραμικρη επαφη εχει παντα καταστροφικα τετ α κε.

Παρα πολυ καλος ο αγωνας για τον Κιμι και μπραβο του. Ειδικα στην αμυνα στον Lewis με τελειωμενα λαστιχα. Η Mercedes εκανε λαθος στη στρατηγικη και η Ferrari πηρε μια δυσκολη αποφαση που βγηκε σωστη (πώς κι ετσι;!). Ο Hamilton αν δεν εμπαινε τοσο νωρις αλλα εμενε πισω απο τον Raikkonen μπορει να εκανε αργοτερα το undercut (ή ακομα και το overcut αφου ειχε ss) και να κερδιζε.

Ο Μαξ δινει ρεστα απο την 18η θεση τερματισε ενα δευτερο απο τη νικη.

Κατα τα αλλα ας μη γελιομαστε ειναι θεμα χρονου και η μαθηματικη επιβεβαιωση του τιτλου. Ακομα και με λαθος απο το pit wall σημερα ο Hamilton πηρε πιο πολλους βαθμους απο τον Vettel.
Άβαταρ μέλους
By EDDIE_147
#543991 Κατ' αρχάς με ρέγουλα κοπελούδες τα καλσόν.

Κατά δευτέρας στα του αγώνα μόνο θλίψη μπορεί να προκαλέσει ο σημερινός αγώνας.
Όταν ο #kopritis δεν ρίχνει ένα χειρόφρενο στην πρώτη στροφή να πετάξει έξω το Λούη, τότε είναι απόλυτα λογικό ο Νο1 piloti να γαμάει πατόκορφα ακόμα έναν αγώνα.
Χωρίς team orders δεν έχει να περιμένει τίποτα η Ferrari.

Υπομονή λίγους αγώνες ακόμα να φύγει ο #kopritis.
Μετά --> άπειρες νίκες, αμέτρητες κούπες, αμύθητα πλούτη.
:rtfm:

Ο σημερινός αγώνας ήταν μια ακόμα επιβεβαίωση ότι ο γιος του Γιος είναι το μέλλον του αθλήματος αλλά και το ότι θέλει επειγόντως ένα γερό χέρι ξύλο για να μην πετάξει στα σκουπίδια το ταλέντο του με τις γνωστές |λογοκρισία|.
Σήμερα χωρίς ίχνος αντιαθλητικού παιχνιδιού ή 'ρέισινγκ' και με υποδεέστερο μονοθέσιο (νομίζω και χειρότερα λάστιχα) έστειλε το Λούη Πετραγκόν το βασιλιά των Άγγλων των παραπληγικών μέχρι τη γωνία να δει αν έρχεται ο μπαμπάς Jos.
Άβαταρ μέλους
By Chris
#543992
REALZEUS έγραψε:
panos2171 έγραψε:Ότι να ναι....


Γιατί βρε Πάνε μου κουοτάρεις τον καθυστερημένο; :s_dunno


panos2171 έγραψε:Τεράστιε Κιμι!!!


Απαντάς στον πανηλίθιο; :lol:


g8777 έγραψε:Τι να περναω ρε Διακο, ουτε γεια ο Κιμι στους σταβλισιους. ΝΑ ΠΟΝΑΤΕ.


Πονάς κοριτσάρα μου; :s_smile


:inlove:

Ποιοτικό ποστάρισμα :s_howdy
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#543993 Μόλις έκλεισα το τηλ. με τον Κορόβηλα. Δεν θα συμφωνήσουμε ποτέ για ποιος τίτλος μετράει. Του έστειλα SMS όταν είπε ότι η Scuderia είχε να πάρει τίτλο 21 χρόνια (1979-2000) και του είπα ότι η Scuderia πήρε τίτλο το 1983 και μετά το 1999!!! :lol: Θα έρθει όμως για ρετσίνες ο Νίκος στα μέρη μου! :metalo:

@Chris: Να ήξερες φίλε τι ήθελα να γράψω... :whistlink: