Forum για τη Formula 1

Ποιος θα είναι ο νικητής;

2
22%
0
N/A
2
22%
3
33%
0
N/A
1
11%
0
N/A
0
N/A
0
N/A
0
N/A
1
11%
0
N/A
0
N/A
Άβαταρ μέλους
By g8777
#526226 Παρόμοια είναι η αντίδραση περί εσκεμμενης ενέργειας του Μποττα ή του Κιμι.
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#526234 Πόσο τραγικοί μλκες είναι αυτοί οι Ρεντ-μπλούληδες; Μηδενικός σεβασμός στους συνεργάτες τους!!! :tomato: :tomato: :tomato:


Team boss Christian Horner said the early failure in Budapest shows Red Bull has not been getting what it paid for from Renault, taking aim at Cyril Abiteboul, the company's managing director.

"We pay millions for a state of the art product and you can see quite clearly it is some way beneath that," he told Sky Sports. "It's frustrating, but we've still got Daniel [Ricciardo] in the race. I'll let Cyril come up with the excuses afterwards."

http://www.espn.co.uk/f1/story/_/id/242 ... retirement


Αν ήμουν ο Γκον, χαλαρά τους έκοβα 150 άλογα στο Σπα και 200 στην Μόντζα!!! :s_sarcastic
Τελευταία επεξεργασία από REALZEUS και 30 Ιούλ 2018, 00:59, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
By EDDIE_147
#526235 1. Τον ελεύθερο σκοπευτή θα τον αναλύσει ο Ζορζ Πριτς ή κάποιος άλλος αλεξιπτωτιστής στο μέλλον.
2. Η παπαριά που έκανε σήμερα ο Μπότας ήταν συνδυασμός μουνοπανίασης και αμπαλίασης που τον χαρακτηρίζει.
Προσωπικά δεν δέχομαι ότι είχε 'πάρει εντολή' να στουκάρει κάποια Ferrari (συνομωσίες/θεωρίες/ξεμάτιασμα/ταρώ στο γνωστό τοπικό --> απελθέτω εμού τις |λογοκρισία| αυτές).
Και στο παρελθόν ο συγκεκριμένος έχει δείξει ότι μπερδεύει τις έννοιες 'μάχη στην πίστα' και 'λούνα παρκ αηδονάκια'.
Το ότι πήγε να κάνει την ίδια |λογοκρισία| λίγα δευτερόλεπτα μετά (Ρικιάρντο) δεν είναι τυχαίο.
Στον οποίο Ρικιάρντο τελικά δεν έδωσε τη θέση πίσω όταν του ζητήθηκε.

REALZEUS έγραψε:Αν ήμουν ο Γκον, χαλαρά τους έκοβα 150 άλογα στο Σπα και 200 στην Μόντζα!!!


Τότε θα ήσουνα Long Gone όχι απλά Γκον.
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#526237 Ναι, γιατί ο Γκον από τους καθυστερημένους της RBR εξαρτάται... :s_sarcastic

Απορώ οι Χονταίοι πως έμπλεξαν με αυτούς τους άξεστους.
Τελευταία επεξεργασία από REALZEUS και 30 Ιούλ 2018, 01:04, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
By g8777
#526238 Εντυ ποια μουνοπανιαση;; καθαρά αγωνιστικό συμβάν, δεν ασχολήθηκε κανείς πλην τα λεφουσια των τιφοζι

Δια.
Και λίγα του είπε, και πολύ λίγα μάλιστα.
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#526239 Τζι έλα εμένα να μου το πεις. Θα σε εξυπηρετήσω ξανά το 2032... :s_roses

Επί Ferrari βέβαια βαρούσαν ΠροΣΟ-ΧΗ οι γιωτάδες. Στον καημένο τον Αμπιτεμπουλούκο κάνουν μαγκιές. Τους αξίζει να μείνουν χωρίς κινητήρες. Να δω τότε που θα τον βάλουνε τον Νιούη τους... :svivhaha:
Άβαταρ μέλους
By g8777
#526241 Όταν σε έχω πληρώσει καμία 400αρια εκατομμύρια και μου δίνεις σκαρτο προϊόν επανειλημμενως επειδή τον Σεπτέμβρη θα ψωνίζω από του Εντυ; Δια πες αλήθεια. Είσαι ΔΥ έτσι; :s_omg
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#526243 Ήμουν παλιά ΔΥ Τζιάκο μου. Τα τελευταία 10 χρόνια είμαι επιτηδευματίας. Στο τέλος του χρόνου το κλείνω όμως το μαγαζί και ψάχνω ξανά στον ΙΤ για δουλειά. :vava:

Όσο για την RBR, δεν τρέφω κανέναν σεβασμό για γκαριαζιέρηδες που αγοράζουν από αλλού κινητήρες. Λέγεται MOTORsport και αν δεν φτιάχνεις μηχανή, είσαι απλά ένας garagiste, που έλεγε και ο Enzo. :s_airkiss
Άβαταρ μέλους
By Geo f1
#526251 Για Ουγγαρια σχετικα καλος αγωνας.
Ο Μποτας για τον ρολο του είναι τελειος...

Απλα πρεπει να καταλαβει και να του ψιθυρίσει καποιος στο αυτι ότι είναι νουμερο 2 και θα πρεπει να το αποδεχτει. Όπως και ο Κιμι από την άλλη μερια.

Εγω νομιζω ότι ο Φεττελ εκοψε λιγο πιο απότομα στην φαση του προσπεράσματος...
Αν το εκανε ο Κιμι στο χαμιλτον το ιδιο θα λεγατε. Τωρα απλα είναι λιγο διαφορετικοι οι πρωταγωνιστες.

Γενικα παντως ο Μποτας στις μαχες δεν το εχει...Κοπανάει συχνα πυκνα.
Αλλα χθες ηταν ΤΕΛΕΙΟΣ για τον λουη..Εξου λοιπον μετα και το στορυ στο Instagram :iconcool:

o Max και η Ρεντ μπουλ καλα κανουν και τα χωνουν. Πολύ καλα..Ειδικα τωρα που εχουν αλλαξει στρατοπεδο για το 2019.
Εχουν συνολικα το καλυτερο πακετο οδηγων, εχουν μπορει το καλυτερο σασι και χανουν ετσι απλα από τον κινητηρα..Που όχι μονο είναι αργος αλλα σπαει κιολας...
Βεβαια δεν ξερω ποσο καλυτερα θα είναι τα πραγματα με τους gp2 engines :lol: (αστειακι μια χαρα πανε σχετικα φετος)

Το καμαρι τσιμπησε βαθμούς...Σε μια πιστα που παντα παει καλα..Αλλα από διαφορα από τους μπροστα το χαος..

Περσυ μετα το καλοκαιρινο διάλειμμα ο Λουης τα διελυσε όλα...
Φετος δειχνει να αλλαζει λιγο αυτό, μιας και η φερραρι εχει σαφως καλυτερο μονοθεσιο από το 2017 αλλα εχει και καλη εξελιξη μεσα στην χρονια.
Άβαταρ μέλους
By Andreasdik
#526261 Δεν γίνεται να συγκρίνεις τον Κίμι με τον Μπότας.
Ο πρώτος είναι οδηγός, ο δεύτερος κομπάρσος.

Για τη ρεντ μπουλ, συμφωνώ με τον Δία, μη ξαναγράφω τα ίδια.
Άβαταρ μέλους
By Bayern7
#526291
Geo f1 έγραψε:Εγω νομιζω ότι ο Φεττελ εκοψε λιγο πιο απότομα στην φαση του προσπεράσματος...
Αν το εκανε ο Κιμι στο χαμιλτον το ιδιο θα λεγατε. Τωρα απλα είναι λιγο διαφορετικοι οι πρωταγωνιστες.

Για την φάση με τον Ρικιάρντο θα μας πεις;
Αυτή ήταν η πιο εξοργιστική.
Το συμβάν με τον Φέττελ ειναι πολύ πιο ελαφρύ.
Άβαταρ μέλους
By Geo f1
#526294 Η φαση του Ρικιαρντο ηταν ΞΕΚΑΘΑΡΗ.
|λογοκρισία| του νουμερο 2 της μερσεντές wingman!!!!!!

Κριμα να μεινει ο Μαξ..Θα ανακατευε την τραπουλα γμτ
Άβαταρ μέλους
By g8777
#526296
REALZEUS έγραψε:Ήμουν παλιά ΔΥ Τζιάκο μου. Τα τελευταία 10 χρόνια είμαι επιτηδευματίας. Στο τέλος του χρόνου το κλείνω όμως το μαγαζί και ψάχνω ξανά στον ΙΤ για δουλειά. :vava:

Όσο για την RBR, δεν τρέφω κανέναν σεβασμό για γκαριαζιέρηδες που αγοράζουν από αλλού κινητήρες. Λέγεται MOTORsport και αν δεν φτιάχνεις μηχανή, είσαι απλά ένας garagiste, που έλεγε και ο Enzo. :s_airkiss


Έτσι ακριβώς Διακο μ'. Ποια Lotus, ποια Williams, ποια McLaren μπροστά στον Ενζο και τις σοφίες του. :s_sarcastic

Δια όσο για 5α εργασιακά, εγώ είμαι εδώ. Θα έρθεις δίπλα μου.

ΘΑ ΣΕ ΜΆΘΩ ΔΙΑ. :adminpower:



Έστω και αν χρειαστεί να σου δίνω πάνω από 380 €. :(
Άβαταρ μέλους
By Geo f1
#526347
REALZEUS έγραψε:Τζι έλα εμένα να μου το πεις. Θα σε εξυπηρετήσω ξανά το 2032... :s_roses

Επί Ferrari βέβαια βαρούσαν ΠροΣΟ-ΧΗ οι γιωτάδες. Στον καημένο τον Αμπιτεμπουλούκο κάνουν μαγκιές. Τους αξίζει να μείνουν χωρίς κινητήρες. Να δω τότε που θα τον βάλουνε τον Νιούη τους... :svivhaha:


Καλα Δια χαλαρωσε..Όταν ηταν redbull-ferrari ηταν το 2006 - 2007 που ουτε απαιτησεις ειχαν ουτε τπτ...Απλα νιουφιδες...

Βεβαια αν ΤΩΡΑ ειχαν φερραρι μοτερ , δεν νομιζω να τους εβλεπε κανεις... Κανουν παπαδες με τον Ρενω...Φαντασου τι θα εκαναν με Φερραρι η Μερκ...
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#526374 Χορνεράκο τσίμπα ένα άκυρο από τους Ρενάκιδες:


Responding to Horner's most recent comments, Abiteboul told Autosport: "Our bosses have stopped reading what Christian Horner is saying about us since 2015. It's very clear that we don't want to have any dealings with them any more. It's very clear it's done.

"They will have their engine partner that will be paying a hell of a lot of money to get their product on board, and I wish them good luck. I have nothing else to say."

http://www.espn.co.uk/f1/story/_/id/242 ... -years-ago


Κι ευχαριστώ να λες που σου δίνουν κινητήρα. Γκαραζιέρη!!! :svivhaha:


g8777 έγραψε:Έτσι ακριβώς Διακο μ'. Ποια Lotus, ποια Williams, ποια McLaren μπροστά στον Ενζο και τις σοφίες του.


Qu'est-ce que c'est Lotus? Σε ποιο τοπικό πρωτάθλημα παίζει; :s_laughat


g8777 έγραψε:Έστω και αν χρειαστεί να σου δίνω πάνω από 380 €.


Ρε καπιταλο-εκμεταλλευτή, 360 θα παίρνω από τον ΟΑΕΔ για να κάθομαι. :lol:


Geo f1 έγραψε:Βεβαια αν ΤΩΡΑ ειχαν φερραρι μοτερ , δεν νομιζω να τους εβλεπε κανεις... Κανουν παπαδες με τον Ρενω...Φαντασου τι θα εκαναν με Φερραρι η Μερκ...


Και για αυτό δεν θα πάρουν τέτοια μοτέρ. Και ας μην νιαουρίζουν, αν θέλουν να λέγονται κατασκευαστής, να κατασκευάσουν και το πιο σημαντικό μέρος ενός αυτοκινήτου. :rtfm: