Forum για τη Formula 1
Άβαταρ μέλους
By A-Viper7
#3946
ripper έγραψε:Δεν νομίζω να μπορούν να πάρουν κάποιον. Όλοι όσοι θέλουν βρίσκονται σε καλύτερες ομάδες (και με ενεργά συμβόλαια) αυτή την στιγμή. Πικρή αλήθεια.
Από την αρχή μιλούσαν για το 2016, που λήγουν συγκεκριμένα συμβόλαια, και που ίσως έχουν δείξει αγωνιστική ανάκαμψη.


Τα συμβόλαια είναι για να σπάνε. Αν είναι δυνατόν η McLaren να έχει ΑΥΤΟ το οδηγικό line up... :s_omg
Άβαταρ μέλους
By ripper
#3963 Μα αυτό λέω ρε συ, η τωρινή McLaren (η πεμπτοέκτη) αυτό μπορεί να έχει.
Και αν δεν διεκδικεί νίκες του χρόνου, και το 16 τέτοιο θα έχει. Κατάντια.
Άβαταρ μέλους
By Silberpfeil
#4067
g8777 έγραψε:Ωραια.Το ζουμι ειναι βεβαια ΤΙ αλλαξε στις σχεσεις Μερκ-Λιουη. Γιατι εχω την εντυπωση οτι η Μερκ ηθελε να εχει τον δικο της Αλονσο και οχι μια ξεπετα για να τον βγαλει πρωταθλητη κιολα.
-Να ειναι οτι ξεπερασε τις προσδοκιες ο Ροζι (εδω μπορουμε να το γραφουμε ετσι ή θα ειμαστε ομοφοβικοι/κνωδαλα κλπ;) και εκει που θα ειχε τον ρολο του "φερνω βαθμους απο τριτοτεταρτος για το πρωταθλημα των οδηγων aka Webber) διεκδικει τιτλο οποτε η ομαδα προβαλλει ενα αχτυπητο διδυμο "Γερμανικης τεχνολογιας-Γερμανικης ψυχης"; :s_rofl
- Να ειναι η πιθανη (γιατι να το κρυψωμεν αλλωστε, geo ειμαστε :shifty: ) προβληματικη συμπεριφορα του Λουη σε συνδυασμο με την ασταθη κατασταση σε Φερραρι-Ρεντ Μπουλ;
Αυτο που ειναι εμφανες εδω και καμποσους αγωνες ειναι η αποξενωση του Λουη απο την υπολοιπη ομαδα και η θρασυτατη συμπεριφορα του Ροζ Πανθηρα (=πλατες).
Λογικα αν φυγει ο ΜΒΕ η Μερκ θα κινηθει για Φεττελακο (και τοτε θα δεις Πινκυ τι γυρισματα εχει ο καιρος) για να παρουσιασει το μεγαλυτερο Γερμανικο power trio απο την εποχη των Sodom. (yeah right)


Προσωπικά δε πιστεύω ότι θα φύγει ο Λιούις αν η κατάσταση στην ομάδα παραμείνει ως έχει. Οι επιφυλάξεις μου αφορούν τι θα συμβεί αν το κλίμα γίνει πολύ χειρότερο. Λογικά η Στουτγκάρδη, σε αυτή τη περίπτωση, αν χρειαστεί να κρατήσει έναν από τους δύο θα είναι ο Ροζ εκτός και αν το Σπα ήταν μόνο η αρχή του... Και όσο και αν με πληγώνει αυτό :s_sorry δε νομίζω να τον προτιμήσουν λόγο Deutschland über alles (ο Dieter ούτως ή άλλως έχει δηλώσει πως αν και είμαστε Γερμανική εταιρία, πουλάμε αυτοκίνητα σε όλο το κόσμο). Απλά θα νιώθουν πιο άνετα με έναν εξίσου ανταγωνιστικό οδηγό με τον Λιούις (με σημερινά δεδομένα) ο οποίος έχει το "εγώ" του αρκετά πιο κάτω από ότι ο Βρετανός. Επιπλέον η Merc το 2012 είχε αρχίσει να αγχώνετε πως δε θα έρθουν ποτέ επιτυχίες. Δε νομίζω να επιδίωκε από την αρχή καθεστώς Νο1 και Νο2 απλά περίμεναν ότι ο Λιούις - σαν άλλος Αλόνσο - θα τραβήξει κουπί για μερικά πολύ καλά αποτελέσματα και ίσως και για την εξέλιξη του μονοθεσίου. Σήμερα η Merc είναι δυνατή και αναμένει να είναι και του χρόνου από τις δυνατότερες ομάδες, άρα δεν έχει κάποιο λόγο να στηρίξει τις ελπίδες τις σε κάποιον οδηγό. Στο όλο θέμα όμως - αν συμβεί - υπάρχει και μια σκοτεινή γωνίτσα που λέει ότι καμιά φορά η αλαζονεία τιμωρείται ή με άλλα λόγια αν η W06 δεν έχει τόσο μεγάλη διαφορά από τους υπόλοιπους και ο "κορυφαίος" αντικαταστάτης του Λιούις έρθει από το 2016 ή κατάσταση θα είναι εφιάλτης τόσο για την ομάδα όσο και για τον Νίκο (ειδικά αν ο τελευταίος δεν αντέξει το φορτίο) Παρόλα αυτά, δε βλέπω και πολύ αποξενωμένο τον Λιούις και μάλλον θα πρέπει να γίνουν πολλά για να αλλάξει το οδηγικό δίδυμο του 2015. Από την άλλη, μια χαρά τα άκουσε ο Νίκο και τιμωρήθηκε και όλος ο κόσμος το έμαθε (είμαι κατά του τελευταίου).
Άβαταρ μέλους
By Same_old_story
#4217
g8777 έγραψε:Ωραια.Το ζουμι ειναι βεβαια ΤΙ αλλαξε στις σχεσεις Μερκ-Λιουη. Γιατι εχω την εντυπωση οτι η Μερκ ηθελε να εχει τον δικο της Αλονσο και οχι μια ξεπετα για να τον βγαλει πρωταθλητη κιολα.
-Να ειναι οτι ξεπερασε τις προσδοκιες ο Ροζι (εδω μπορουμε να το γραφουμε ετσι ή θα ειμαστε ομοφοβικοι/κνωδαλα κλπ;) και εκει που θα ειχε τον ρολο του "φερνω βαθμους απο τριτοτεταρτος για το πρωταθλημα των οδηγων aka Webber) διεκδικει τιτλο οποτε η ομαδα προβαλλει ενα αχτυπητο διδυμο "Γερμανικης τεχνολογιας-Γερμανικης ψυχης"; :s_rofl
- Να ειναι η πιθανη (γιατι να το κρυψωμεν αλλωστε, geo ειμαστε :shifty: ) προβληματικη συμπεριφορα του Λουη σε συνδυασμο με την ασταθη κατασταση σε Φερραρι-Ρεντ Μπουλ;
Αυτο που ειναι εμφανες εδω και καμποσους αγωνες ειναι η αποξενωση του Λουη απο την υπολοιπη ομαδα και η θρασυτατη συμπεριφορα του Ροζ Πανθηρα (=πλατες).
Λογικα αν φυγει ο ΜΒΕ η Μερκ θα κινηθει για Φεττελακο (και τοτε θα δεις Πινκυ τι γυρισματα εχει ο καιρος) για να παρουσιασει το μεγαλυτερο Γερμανικο power trio απο την εποχη των Sodom. (yeah right)


+1 :s_rofl
Άβαταρ μέλους
By Hellenic tifosi
#4235
A-Viper7 έγραψε:
ripper έγραψε:Δεν νομίζω να μπορούν να πάρουν κάποιον. Όλοι όσοι θέλουν βρίσκονται σε καλύτερες ομάδες (και με ενεργά συμβόλαια) αυτή την στιγμή. Πικρή αλήθεια.
Από την αρχή μιλούσαν για το 2016, που λήγουν συγκεκριμένα συμβόλαια, και που ίσως έχουν δείξει αγωνιστική ανάκαμψη.


Τα συμβόλαια είναι για να σπάνε. Αν είναι δυνατόν η McLaren να έχει ΑΥΤΟ το οδηγικό line up... :s_omg


Tο 2015 είναι ούτως η άλλως μεταβατική χρονιά για αυτούς. Καλύτερα δεν είναι να διατηρήσουν μια συνέχεια στους οδηγούς, και να χτυπήσουν κάτι καλό το 2016;
Άβαταρ μέλους
By nomarxis
#4251
Hellenic tifosi έγραψε:
A-Viper7 έγραψε:
ripper έγραψε:Δεν νομίζω να μπορούν να πάρουν κάποιον. Όλοι όσοι θέλουν βρίσκονται σε καλύτερες ομάδες (και με ενεργά συμβόλαια) αυτή την στιγμή. Πικρή αλήθεια.
Από την αρχή μιλούσαν για το 2016, που λήγουν συγκεκριμένα συμβόλαια, και που ίσως έχουν δείξει αγωνιστική ανάκαμψη.


Τα συμβόλαια είναι για να σπάνε. Αν είναι δυνατόν η McLaren να έχει ΑΥΤΟ το οδηγικό line up... :s_omg


Tο 2015 είναι ούτως η άλλως μεταβατική χρονιά για αυτούς. Καλύτερα δεν είναι να διατηρήσουν μια συνέχεια στους οδηγούς, και να χτυπήσουν κάτι καλό το 2016;


Όχι.....τα θέλουμε όλα τώρα :rtfm: :s_rofl :s_rofl :s_rofl :s_rofl
Πάντως η Williams ανακοίνωσε τους ίδιους για του χρόνου.
Άβαταρ μέλους
By A-Viper7
#4269
Hellenic tifosi έγραψε:
A-Viper7 έγραψε:
ripper έγραψε:Δεν νομίζω να μπορούν να πάρουν κάποιον. Όλοι όσοι θέλουν βρίσκονται σε καλύτερες ομάδες (και με ενεργά συμβόλαια) αυτή την στιγμή. Πικρή αλήθεια.
Από την αρχή μιλούσαν για το 2016, που λήγουν συγκεκριμένα συμβόλαια, και που ίσως έχουν δείξει αγωνιστική ανάκαμψη.


Τα συμβόλαια είναι για να σπάνε. Αν είναι δυνατόν η McLaren να έχει ΑΥΤΟ το οδηγικό line up... :s_omg


Tο 2015 είναι ούτως η άλλως μεταβατική χρονιά για αυτούς. Καλύτερα δεν είναι να διατηρήσουν μια συνέχεια στους οδηγούς, και να χτυπήσουν κάτι καλό το 2016;


Δεν μπορώ να δω πως το τωρινό οδηγικό δίδυμο μπορεί να προσφέρει οτιδήποτε το 2015. Μιλάμε για δραματική κατάσταση. :s_sad
Άβαταρ μέλους
By EDDIE_147
#4277 Με το τωρινό μονοθέσιο ακόμα και αν σήκωναν το Senna από τον τάφο δεν θα έβλεπαν κάτι συγκλονιστικά καλύτερο.

Ακόμα και με τον ίδιο κινητήρα φάνηκε σήμερα καθαρά ότι ήταν ένα κλικ κάτω από τη Williams σε ταχύτητα.
Άβαταρ μέλους
By mikeerfol
#4285
EDDIE_147 έγραψε:Με το τωρινό μονοθέσιο ακόμα και αν σήκωναν το Senna από τον τάφο δεν θα έβλεπαν κάτι συγκλονιστικά καλύτερο.

Ακόμα και με τον ίδιο κινητήρα φάνηκε σήμερα καθαρά ότι ήταν ένα κλικ κάτω από τη Williams σε ταχύτητα.


Μόνο ένα κλικ; :s_laughat
Άβαταρ μέλους
By Go_For_Pole
#4320 Η οποία Williams ήρθε με τρομερό μειονέκτημα απο πέρυσι. Τι να πει κανείς για την McLaren, η πτώση ειναι συνεχής. Αγωνιστικά χάλια, εμπορικά χάλια, τουλάχιστον στην ακαδημία της έχει τον καλύτερο πιτσιρίκα του GP2. Και ελπίζει για τη Honda.
Άβαταρ μέλους
By Go_For_Pole
#4596 Δεν έχει σταυρώσει κύριο χορηγό, φεύγουν και οι υπάρχοντες (Hugo Boss), κλάμα.
Άβαταρ μέλους
By mikeerfol
#4658 Ναι αλλά έρχονται άλλοι χορηγοί από τα παλιά (segafredo) οπότε τα πρωταθλήματα έρχονται.

ΝΟΤ :s_laughat
Άβαταρ μέλους
By A-Viper7
#4689 Alonso, Vettel και Hamilton θα μείνουν στις τωρινές τους ομάδες για το 2015.
Άβαταρ μέλους
By the_sigman
#4695
A-Viper7 έγραψε:Alonso, Vettel και Hamilton θα μείνουν στις τωρινές τους ομάδες για το 2015.

Πως το γνωρίζεις; Με βάση τα συμβόλαια;