Forum για τη Formula 1
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#858506
Giuseppe Busso έγραψε:Η γνώμη μου είναι ότι το 2025 στην AMG Mercedes θα πάει ο Μαξ Φερστάπεν. Είναι το μόνο όνομα που μπορεί να ισοφαρίσει αυτήν την επικοινωνιακή ήττα του Τότο Βολφ και του οργανισμού AMG Mercedes. :roll:


Εικόνα

viewtopic.php?p=854906#p854906


Αφήνω ένα μικρό μεν, υπαρκτό δε πίσω από το όλο σκηνικό να κινεί τα νήματα ο Λύκος, οπότε να μην μιλάμε για ήττα αλλά για ξεκάθαρη ραδιουργία. Μλκ μου τι γίνεται. Ποιο νέτφλιξ;


GeoF1 έλα στην ομάδα της καρδιάς σου... :inlove:
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#858507 Μπουσσε ειτε μπει το τοπι στο πλεκτο ειτε οχι, το σουτακι που εριξες ηταν υψηλης τεχνικης :s_howdy
Άβαταρ μέλους
By Geo f1
#858624
Giuseppe Busso έγραψε:

GeoF1 έλα στην ομάδα της καρδιάς σου... :inlove:


Να τα νεα δεδομενα
:s_tongue
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By edmond
#858633 Αυτός ο αλόνσο όμως να πηγαίνει στις χειρότερες περιόδους μιας ομάδας ρε παιδί μου... :shifty:

Α, και αυτός ο έρμος ο άλμπον, δώστε του ξανά μια ευκαιρία, έχει ξεροσταλιάσει το παιδί έξω από το μίλτον κινζ. :rtfm:

Γκεάκο, ο ράσελ θα απαιτήσει Νο1, τι λες; :roll:
Άβαταρ μέλους
By g8777
#858636 Υπενθυμιζω οτι το 2026 ο Ναντο θα ειναι 84. :superman:
Άβαταρ μέλους
By cmarin
#858647 Όλοι από Φερράρι θέλουν να περάσουν έτσι κι αλλιώς, ας πάρουν σειρά όσοι πρωτοκλασσατοι δεν το έχουν κάνει ..ο Μαξ δηλ μετά την Λιουης εποχή...
Στο μεταξύ ας σέρνεται στο Woking!

.
Άβαταρ μέλους
By Geo f1
#860597 https://www.motorsport.com/f1/news/wolf ... /10592328/
Wolff: Mercedes F1 relationship with Verstappen "needs to happen at a certain stage"

Toto Wolff reckons a relationship between Mercedes and Max Verstappen “needs to happen at a certain stage” and the Red Bull driver is ‘number one pick’ to replace Lewis Hamilton.


Asked when he would decide over the vacancy alongside George Russell, Wolff said: “We have a slot free, the only one in the top teams – unless Max decides he goes. Then the slot is not going to be free with us anymore.”

Wolff said Mercedes would make a decision towards the summer but noted that the outcome “depends on what Max does”.

He also stated that Verstappen was currently the ‘number one pick’ to replace Hamilton, although he could not “discount” other candidates Fernando Alonso, Carlos Sainz and FIA F2 racer Andrea Kimi Antonelli at this stage.

Εικόνα

Πως αλλαζουν οι καιροι :s_roses
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#860599 Κατα την αποψη μου το μονο που εχει λογικη σε αυτη την κινηση, ειναι αυτο που ειχε πει ο Μπουσσο. Οτι ενα τεραστιο μπραντ σαν τη Μερσεντες, θελει να εχει και εναν οδηγο που εκτος απο γρηγορος, πρεπει επισης να "πουλαει" και σαν ονομα.

Κατα τα αλλα ο Ρασσελ βγαζει ματια και μαλιστα απεναντι σε δυνατο ομοσταβλο. Ειναι προφανες οτι με το καταλληλο μονοθεσιο, μπορει να καθαρισει τη μπουγαδα. Εγω αν ημουνα ο Τοτος, απλα θα εψαχνα για εναν που θα κανει το #2 του Γεωργιου.
Άβαταρ μέλους
By Geo f1
#860602 Ποιος Γιωργης ρε Γιωργη
Γρηγορος γρηγορος αλλα σε κατι μαχες τωρα τελευταια ολο τροπετα βλεπουμε...Φεττελιζει λιγο μου φαινεται...δεν ξερω!!!!
Άβαταρ μέλους
By pik.
#860607 o GR ειναι ανωτερος οδηγος απο Lulu Nando Seb
ανωτερος και απο Καρλος και ΣαντΕκλερ.

Μονο ο Μαξ τον εχει.
αλλα οκ αυτος τους εχει ολους.......
Δεν νομιζω να παει στην Mercedes τωρα, θα χασει απλα ενα πρωταθλημα και δεν θα τα κανει 5 αν παει.


Ο Νιουη επισης δεν νομιζω να παει Φερραρι,δεν υπαρχει κανενας λογος.
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#860609
Geo f1 έγραψε:Ποιος Γιωργης ρε Γιωργη
Γρηγορος γρηγορος αλλα σε κατι μαχες τωρα τελευταια ολο τροπετα βλεπουμε...Φεττελιζει λιγο μου φαινεται...δεν ξερω!!!!


Προσωπικα του εχω χρεωσει την περσινη Σινγκαπουρη σα λαθος. Κι εκει παλι δεν εκανε και καμια χοντραδα ουτε το εχασε απο το πολυ ξεζουμισμα. Πριν αρχισει καν να στριβει βρηκε ελαχιστα το τοιχακι και μπουμ.

Το τελευταιο τροπετο με το Ναντο παλι ημουνα ετοιμος να του το χρεωσω για λαθος. Αλλα κατα πως δειχνουν τα πραγματα, το καμαρι εκανε τη χοντραδα. Δεν ξερω αν το εκανε επιτηδες ο Ναντο, αλλα σιγουρα δεν ηταν λαθος του Ρασσελ το συγκεκριμενο.

Και μη νομιζεις οτι τον εχω στο μυαλο μου για ρομποτ το Ρασσελ. Τουλαχιστον οχι ακομα! Αλλα δεν τον εχω και για οδηγο που ξεσκιζεται στα λαθη. Μια στο τοσο, ΟΛΟΙ κανουν λαθακια...
Άβαταρ μέλους
By Corto Maltese
#860612 Το λάθος του Ράσελ είναι ότι αν τελευταίο γύρο ο άλλος σου κάνει brake test τον πας καροτσάκι γιατί αλλιώς γίνεσαι γελοίος και δίκιο να έχεις.
Άβαταρ μέλους
By Geo f1
#860623 brake test το λεμε τωρα..Αλλα οκ εφαγε ποινη αρα ετσι θα ηταν
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#860634
Geo f1 έγραψε:brake test το λεμε τωρα..Αλλα οκ εφαγε ποινη αρα ετσι θα ηταν


Φιλε με λυπη μου θα σου πω οτι αυτο που εκανε ο Ναντο ηταν κατα πασα πιθανοτητα brake test.

Δεν ειχε ΚΑΜΙΑ λογικη να φρεναρει 100 μετρα πριν τη στροφη. Και το ρομποτ Ναντο δεν κανει λαθος φρεναρισμα ουτε κατα 100 χιλιοστα νωριτερα απο το κανονικο, οποτε αποκλειω εντελως την πιθανοτητα λαθους.

Μαλιστα στην τηλεμετρια του φανηκε οτι αμεσως μετα το συμβαν αρχισε να αφηνει γκαζι σε διαφορα σημεια στην ευθεια και να λεει στον ασυρματο οτι εχει προβληματα με το γκαζι. Λογικα ειδε οτι το παιχνιδακι που επαιξε δεν ειχε καλη καταληξη και προσπαθουσε να προετοιμασει την απολογια του στους αγωνοδικες αναφεροντας τεχνικο προβλημα...