Forum για τη Formula 1
Άβαταρ μέλους
By Silberpfeil
#3366
SeitanF1 έγραψε:Κι όμως γίνεται & πιο silly η σεζόν!
Τελευταία φήμη: ο Alonso έχει υπογράψει. Όχι στη McLaren αλλά στη Mercedes! Αντί του Lewis!
Αν γίνει τέτοια ανατροπή, θα τα έχουμε δει όλα...
Άβαταρ μέλους
By mikeerfol
#3369 Εγώ αυτό πάντως δεν το έχω δει πουθενά γραμμένο, τόσο inside info;
Άβαταρ μέλους
By Silberpfeil
#3376
mikeerfol έγραψε:Εγώ αυτό πάντως δεν το έχω δει πουθενά γραμμένο, τόσο inside info;

Ούτε εγώ βρήκα κάτι με μια πρόχειρη έρευνα. Μάλιστα το έγραψε σήμερα, πράγμα ακόμη πιο παράξενο. Μπορεί και να μην έχει πάρει χαμπάρι τις δηλώσεις του Ισπανού μεσοβδόμαδα (ότι θα μείνει στο Μαρανέλο)(;).

EDIT 1: Τώρα που το ξανασκέφτομαι μπορεί να τον έβαλε η Merc να το διαδώσει! :s_crazy
EDIT 2:Απολαμβάνω τις καινούργιες φάτσες! :s_cool
Τελευταία επεξεργασία από Silberpfeil και 06 Σεπ 2014, 18:27, έχει επεξεργασθεί 2 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
By panos2171
#3380 Έρχεται και ο Brawn στη Ferrari? Το πήρε το μάτι μου σε ένα μπλογκ αλλά δεν το βρίσκω.
Άβαταρ μέλους
By Silberpfeil
#3388
panos2171 έγραψε:Έρχεται και ο Brawn στη Ferrari? Το πήρε το μάτι μου σε ένα μπλογκ αλλά δεν το βρίσκω.

Ναι κυκλοφόρησε και αυτό. Στο sky πάντως την παρασκευής δε το πολύ πίστευαν.
Άβαταρ μέλους
By Silberpfeil
#3495
JimClark έγραψε:Λετ μαικαελ πας, φορ δε τσαμπιονσηπ

Μίκαελ ή Μάικλ ή Μίχο μπορεί να βρούνε, τσάμπιονσιπ...; Δύσκολο :s_tongue
Πέρα από την πλάκα αν η Φεράρι καταφέρει να "αποκτήσει" τον Μπρον, θα είναι μια εξαιρετική κίνηση. Σημαντικό μερίδιο των επιτυχιών της Merc είναι δικό του καθώς η ομάδα σε μεγάλο βαθμό είναι δομημένη σύμφωνα με τα σχέδιά του. Επιπλέον ήταν και ο λόγος (πέρα από το οικονομικό) που ήρθε ο Λιούις στο Brackley. Είμαι σίγουρος ότι μπροστά σε κάτι Ντομενικάλι και Ματιάτσι θα φαίνεται σαν τον Ιησού Χρηστό και το έργο του θα είναι εξίσου σημαντικό - συγκριτικά.
Άβαταρ μέλους
By mikeerfol
#3516
Silberpfeil έγραψε:
mikeerfol έγραψε:Εγώ αυτό πάντως δεν το έχω δει πουθενά γραμμένο, τόσο inside info;

Ούτε εγώ βρήκα κάτι με μια πρόχειρη έρευνα. Μάλιστα το έγραψε σήμερα, πράγμα ακόμη πιο παράξενο. Μπορεί και να μην έχει πάρει χαμπάρι τις δηλώσεις του Ισπανού μεσοβδόμαδα (ότι θα μείνει στο Μαρανέλο)(;).

EDIT 1: Τώρα που το ξανασκέφτομαι μπορεί να τον έβαλε η Merc να το διαδώσει! :s_crazy
EDIT 2:Απολαμβάνω τις καινούργιες φάτσες! :s_cool


Λοιπόν με κάθε επιφύλαξη

Monsieur_F1 ( Mr.F1) @MonsieurF1

@MonsieurF1 received the confirmation that LewisHamilton is gone from @MercedesAMGF1
The decision was took by Dieter Zetsche.
#ItalianGP

Monsieur_F1 ( Mr.F1) @MonsieurF1

@alo_oficial play the game... What he said here in Italy is not true. He will be with @MercedesAMGF1 . Like I said, the contract is signed
Άβαταρ μέλους
By vengas
#3535 όχι ρε γαμώτο, τους υπηρέτες στους φούστηδες θα κάνουμε :s_cry
Άβαταρ μέλους
By Go_For_Pole
#3781 Lewis πίσω στην McLaren λοιπόν; Να τους πάει και το Νο1 δώρο και τι στον κόσμο.
Άβαταρ μέλους
By g8777
#3795 Ωραια.Το ζουμι ειναι βεβαια ΤΙ αλλαξε στις σχεσεις Μερκ-Λιουη. Γιατι εχω την εντυπωση οτι η Μερκ ηθελε να εχει τον δικο της Αλονσο και οχι μια ξεπετα για να τον βγαλει πρωταθλητη κιολα.
-Να ειναι οτι ξεπερασε τις προσδοκιες ο Ροζι (εδω μπορουμε να το γραφουμε ετσι ή θα ειμαστε ομοφοβικοι/κνωδαλα κλπ;) και εκει που θα ειχε τον ρολο του "φερνω βαθμους απο τριτοτεταρτος για το πρωταθλημα των οδηγων aka Webber) διεκδικει τιτλο οποτε η ομαδα προβαλλει ενα αχτυπητο διδυμο "Γερμανικης τεχνολογιας-Γερμανικης ψυχης"; :s_rofl
- Να ειναι η πιθανη (γιατι να το κρυψωμεν αλλωστε, geo ειμαστε :shifty: ) προβληματικη συμπεριφορα του Λουη σε συνδυασμο με την ασταθη κατασταση σε Φερραρι-Ρεντ Μπουλ;
Αυτο που ειναι εμφανες εδω και καμποσους αγωνες ειναι η αποξενωση του Λουη απο την υπολοιπη ομαδα και η θρασυτατη συμπεριφορα του Ροζ Πανθηρα (=πλατες).
Λογικα αν φυγει ο ΜΒΕ η Μερκ θα κινηθει για Φεττελακο (και τοτε θα δεις Πινκυ τι γυρισματα εχει ο καιρος) για να παρουσιασει το μεγαλυτερο Γερμανικο power trio απο την εποχη των Sodom. (yeah right)
Άβαταρ μέλους
By A-Viper7
#3856
mikeerfol έγραψε:http://www.theguardian.com/sport/2014/sep/06/mclaren-f1-driver-lineup-to-remain-unchanged

McLaren to confirm F1 driver lineup will remain unchanged


Αν ισχύει, είναι άξιοι της μοίρας τους.- :s_mad
Άβαταρ μέλους
By nomarxis
#3935
A-Viper7 έγραψε:Αν ισχύει, είναι άξιοι της μοίρας τους.- :s_mad


+1

πιο hot Silly Season πεθαίνεις :s_laughat

Κρίμα με τέτοιες Hondaπροσδοκίες να παραμείνουμε με αυτούς.....μεγάλο ρίσκο τελικά για όλους η επαναδραστηριοποίηση της Honda!
:inlove: Vettel - Hamilton θέλω με 3ο οδηγό Magnussen για την Παρασκευή και χειμερινή εξέλιξη :inlove:
Άβαταρ μέλους
By ripper
#3941 Δεν νομίζω να μπορούν να πάρουν κάποιον. Όλοι όσοι θέλουν βρίσκονται σε καλύτερες ομάδες (και με ενεργά συμβόλαια) αυτή την στιγμή. Πικρή αλήθεια.
Από την αρχή μιλούσαν για το 2016, που λήγουν συγκεκριμένα συμβόλαια, και που ίσως έχουν δείξει αγωνιστική ανάκαμψη.